To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
*magnolia*
Moje typy i nietypy z 3- miesięcznego doświadczenia przy niuni:

HITY:

- przewijak - nie trzeba się schylać, a moja maleńka uwielbia na nim leżeć
- kosmetyki NIVEA - łądnie pachną i skóra Martynki jest gładka jak aksamit, zwłaszcza "krem na każdą pogodę" - gładka skórka i ani śladu trądziku niemowlęcego
- oliwka Johnson's
- SUDOCREM - smaruję pupcię i ani śladu odparzeń
- TORMENTIOL - jak maleńkiej wyszły krostki to wystarczyło raz i ani śladu po odparzeniach
- wanienka - ta długa na 1 m , nie trzeba kupować większej, starcza na długo
- pieluchy pampers - te i tylko te icon_smile.gif
- chusteczki Johnsona - o dziwo żadne inne się nie sprawdziły, ewentualnie DADA z biedronki
- płatki Dzidziuś - do pielęgnacji ciałka idealne
- pieluszki tetrowe - niezbędne!
- body, śpioszki, pajacyki - nigdy ich za mało...
- BEBILON - po bebiko mała miała zaparcia i bóle brzuszka
- herbatki HIPPA - na problemy z kupkÄ… - u nas jedna porcja i od razu kupka
- butelki samosterylizujÄ…ce LOVI
- wózek BABY ACTIVE Breaker - pompowane koła, wprawdzie troszke ciężki, ale na spacery i miejskie chodniki idealny
- leżaczek Fischer Price z wibracjami - mała go uwielbia, a ja w tym czasie mogę coś zrobić
- proszek JELP - plus płyn do zmiększania - u nas się sprawdziła rownież LOVELLA
- gruszka do noska 9 z miękką końcowką
- smoczki CANPOL
- karuzelka nad łóżeczko

KITY:

- kaftaniki - podwijajÄ… siÄ™, niepraktyczne icon_sad.gif
- pieluszki DADY - sztywne i uczulajÄ…ce
- niedrapki - spadajÄ… z rÄ…czek
- bebiko
- chusteczki nawilżające happy
- podgrzewacz do butelek - zupełnie nieużywany - póki co icon_smile.gif
- różek - tylko do szpitala, mała czuła się skrępowana w nim


jak coÅ› sobie przypomnÄ™ to dopiszÄ™ icon_smile.gif
dorota.N
Ten temat musi wrócic na pierwszą stronke! 06.gif

zatem coÅ› napisze o swoich hitach i kitach 06.gif

hity
-Sudocrem
-termometr do wanny
-pieluszki Huggies(pampersy podrażniały skure,szczególnie te z rumiankiem)
-leżaczek do wanny
-frida
-wkładki laktacyjene-bez tego ani rusz na wyjścia
-body rozpinane przy szyji
-skarpetki
-sól fizjologiczna
-krzesełko bujak-rewelacja jak ma się naczynia do pozmywania 29.gif
-mata fisheraprica zoo-uwielbiał na niej leżeć
-obcinaczek do paznokci
-pieluszki tetrowe!
-płyn do kąpieli johnsona "top to toe"

kity
-ubranka jak dla dorosłych(okropne do ubierania i rozbierania ,strasznie dziecko ich nie lubiło)
-rękawiczki niedrapki(spadały i ściągały się)
-puder ( do dzisiaj mam a to juz 2 lata mineły) 37.gif
-gruszka okropnie nieporadna


aratis
To i ja wpiszę tak na swieżo icon_smile.gif

HITY

-frida do nosa
-wszelkie ciuszki zapinane kopertowo i pajace całe rozpinane (szczególnie dla mamuś pierworódek, które nie mają wprawy)
-wkładki laktacyjne BELLA MAMA
-chusteczki mokre pampers sensitive
-sudocrem
-dużoooo pieluszek tetrowych i flanelowych
-staniki od karmienia Alles (stosunkowo niedrogie a ładne i wygodne, dużo rozmiarów także tych dziwnych icon_wink.gif typu 75G (taaaaakkk, tyle właśnie osiągnełam icon_wink.gif )
-fotelik samochodowy maxi cosi z bazÄ…
-raczej kolanówki takie do połowy łydki niż skarpetki-lepiej trzymają sie na nóżkach
-pieluszki Pampers
-majtki poporodowe siateczkowe
-koszule do karmienia głeboko rozpinane
-pieluszki duże bella po porodzie, a później duże alwaysy na noc (dużo przyjemniej sie nosi niż pieluchy)
-do podmywania mydło biały jeleń-pięknie goiło i nie szczypało
-nieduże kwadratowe kocyki takie np. 100x100cm
-liscie kapusty do stanika i szałwia do picia przy nawale pokarmu
-maltan na brodawki
-jakakolwiek tasiemka do przyczepienia smoczka konieczna icon_smile.gif
-stojak pod wanienkÄ™
-termometr do wanny
-emolium, oilatum itp. do kąpieli (dopiero wtedy skórka przestala być przesuszona, ale mam wrażenie że to zależy od wody-u nas jest paskudna)
-smoczek uspokajacz (przydał sie już w szpitalu, bo tydzień tam siedzieliśmy)

KITY
-wszelkie sztruksiki, jeansiki itp.
-ciuszki z dużą ilością guziczków i nakładane przez głowe (na początek bardzo nieporęczne)
-wkładki laktacyjne Johnsona-mają taka powłoczkę, która przy nawale gdy mleko wyciekało samo przyklejała sie do i tak juz obolałych brodawek-masakra
(zużyłam je pózniej, gdy już laktacja sie unormowała)
-niedrapki-mialam 2 rozmiary-oba spadały
-bielizna canpol (zarówno stanik jak i majty)
-koszula do karmienia z wycieciami na piersi
-wkładka plastikowa do wanienki (moim zdaniem dla noworodka lepsza gąbka na poczatek)
-rożek

i nie kit ale spostrzeżenie-uwaga na karuzelki, jeśli macie łóżeczka turystyczne-nie każda da się zamontowac, bo są przystosowane do montażu na szczebelkach
edziola
no to i ja
HITY:
Puder NIVEA- stosowałam tylko to i żadnych odparzeń
Tormentiol- przy zaczerwienionej pupie-idealny
Bepanthen- na bolÄ…ce sutki i zaczerwienionÄ… pupcie
Frida do noska
nawilżacz powietrza-niezbędny przy suchym powietrzu
sól fizjologiczna- do inhalacji przy katarku idealnie oczyszcza nosek i przynosi szybką ulgę
inhalator- u nas okazał się niezbędny bo niczym nie mogłam pozbyć się zastoju w nosku
kosmetyki NIVE
pieluszki pampers, happy, lub tesco( są bardzo zbliżone do pampersów ,a tańsze)
chusteczki nawilżane - dzidziuś lub softino(z lidla bardzo mocno nawilżone)
body kopertow
pół śpiochy jak dla mnie najlepsze
smoczek TT
butelki TT
kołyska
kołysanki i melodyjki
komoda z przewijakiem
pieluszki tetrowe i flanelowe
LEFAX na kolki- cudo
podkłady do przewijania- gdyby nie to wszystko byłoby zasikane (gdziekolwiek przewijam małego zawsze podkładam podkład a on zawsze się w trakcie zesika więc wszystko suche)
KITY:
sudocrem- przereklamowane ale nie goi dpażeń ewntualnie tylko zapiega
roztwór soli morskiej STERIMAR- zbyt silne cinienie
gruszka do nosa
chusteczki NIVEA zbyt suche, a pudełko się otwiera
pajace bez stopek - obsuwają się i są gołe nóżki
wszelki śpioch wkładane przez głowę i nierozpinane w kroku mało komfortowe
kosmetyki Jonson uczulajÄ…
wkładki i gąbki do wanienki gąbka chłonie wodę i szybko robi się zimna woda najlepsza pielucha tetrowa lub flanelowa
to coś fioletowe do pępuszka beznadziejne i brudzi ubranka
moko.
Hity:
- linomag
- kosmetyki nivea - ale używamy tylko mydła, kremu na każdą pogodę, oliwki, mleczka nawilżającego
- pieluchy pampers (w białym opakowaniu)
- body
- półśpiochy
- spodenki
- sopelek do nosa
- butelki i laktator z TT
- przewijak (chociaż i tak częściej mały jest pzrewijany na łożku...)
- stanik do karmienia Alles, Triumph
- kocyk malutki
Kity:
- puder
- żel do kąpieli z oliwką (nie wiem po co mi to...)
- żel do mycia ciała i włosów (mydło jest najlepsze)
- chusteczki nawilżajace nivea - a raczej pudełko plastikowe jest do d...y - mam dwa i każde samoistnie się otwiera powodując, ze chusteczki wysychają.
- patyczki do uszu z ogranicznikami - całkowicie zbędne
- wkladki bella mama - dla mnie są za małe... i niezbyt chłonne
- Å‚apki niedrapki
Latte_macchiato
No to i ja siÄ™ podzielÄ™


HITY
-wanienka profilowana
-przewijak ..dla męża ja wolę na łóżku icon_wink.gif
-linomag
-body
-półśpiochy
-spodenki
-pajace, rozpinane z przodu na calości
-staniki Alles
-wkładki laktacyjne Johnson's baby
-Oilatum do kÄ…pieli
-kremy Nivea
-krem Johnson's Baby "na dobranoc"
-kocyki 80x80
-chusteczki nawilżające Nivea, Pampers, Happy
-koszula do karmienia z przodu na guziki
-wkładki poporodowe 27cm..w zupełności wystarczą a potem podpaski semi lady

KITY
-sudocrem..wysusza skórę
-wkładki laktacyjne Baby Ono, są duże i płaskie
-smoczek ..dziecko nie chce za żadne skarby niczego sztucznego w buzi
-rożek
-plasterki ze spirytusem
-pampersy, niestety mała ma bąble w miejscach gumek
-sukienki, ogrodniczki
-body bez zapięć przy szyi ..mała miała cycuszki na wierzchu..tak się rozciągnęły
-wszystko co zapinane na plecach
-termometr do kąpieli..jednak łokieć wygodniejszy
-łapki niedrapki..nigdy nie użyte


Jaśminka
Hity:
-kosmetyki Nivea
-Linomag - dla nas najlepszy na ciemieniuche
-przewijak
-dla ciut starszego dziecka super okazał się stojak z grzechotkami
-paklanki- wcześniej jak otowrzyłam szafkę ze śmietnikiem to mnie z nóg zwalało 29.gif
-rożek- przez pierwszy mieisąc, potem dziecko już się nie mieści icon_wink.gif
-staniki Alles
-krochmal- jedyny wynalazek, który łagodzi skóre mojego dziecka
-Alantam maść
-niania elektroniczna
-frida

Kity:
-wszelkie kosmetyki z serii Oilatum, drogie a żadnej poprawy
-oliwka
-kosmetyki johnsona
-wszelkie bajery do wanienki- nie użyłam żadnego, a opkupiłam się w temacie jak głupia...
-niedrapki, nie mam pojęcia jak to ma się na rękach trzymać
-ubranak z zapięciami na plecach- powodzenia 29.gif
-podgrzewacz do butelek
Sabinaa
jak dla mnie

Hity:
- ubranka zapinane z przodu lub (nie przez głowę)
- rożek, w pierwszym miesiącu
- podgrzewacz do butelek
- kosmetyki nivea
- w pierwszym miesiącu pampersy happy-bella (tylko one nie przeciekały)
- majtki siateczkowe poporodowe
- gaziki leko do pępka - odpadł po 7dniach
- tormentiol
- podkłady na przewijak

Kity:
- wkładki johnsona- przyklejają się
-termometr do wody- niewiarygodny
- gruszka do nosa
- elektroniczna niania- użyta tylko raz
agrafkaa
HITY

-linomag
-frida
-wkładki laktacyjne Johnson's
-laktator
-pampersy happy,pampers
-chusteczki nawilżone tylko pampers inne uczulały
-mydełko w kostce
-śpiochy zapinane w kroku
-leżaczek bujaczek
-herbatka laktacyjna


KITY

-gruszka
-rożek moje dzieci urodziły się za duże i korzystały z kocyka
-sudocrem
-Å‚apki niedrapki
-smoczek
-gaziki leko
-wszelkie pajace zakładane przez głowę
-body nierozpinane przy szyi rozciągały się
beata1104
Hity:
pajace z wywyjanym rękawem ( odwija sie go i służy jako niedrapka)
maść tranowa na odparzenia
przewijak
pościel-śpiworek ( kołderka przypinana do prześcieradła)
pampersy happy ( bo mają gumke z tyłu i kooopa nie wychodzi pod pachy )
frida
ringosol do noska
Oilatum-krem
tetra
body

Kity:
wkładki laktacyjne- użyłam tylko 2
pajace rozpinane do jednej nogawki
tormentiol
wszystko co zapina sie na plecach
Strzała30
Przeczytałam tylko pierwszą i ostatnią stronę, a widzę że i tak wszystko zależy od tego co nam wygodniejsze i co bardziej służy naszemu malcowi. Każda z nas jest inna i każde dziecko jest inne. Co jednej mamie i maluchowi pasuje i uważa to za niezbędną rewelację dla innej mamy będzie kitem.

Ale cóż, podzielę się swoimi spostrzeżeniami z czasów jak Lenusia była malutka. Czy to samo sprawdzi się przy Agatce zobaczymy już niedługo.

HITY:

- pieluszki DADA Comfort (wszystkie inne uczulały)
- chusteczki nawilżane dzidziuś
- kosmetyki NIVEA do dziś używamy i ja i Lena bo na Johnsona mamy uczulenie
- sudocrem lub krem na odparzenia ROSSMAN w białym pudełku (reszta okazała się do niczego)
- komoda z przewijakiem (wszystko pod ręką, maluch bezpieczny a mama nie nadwyręża kręgosłupa i brzucha - zwłaszcza po cc)
- paklanki (inaczej cały dom zalatywał)
- leżaczek-bujaczek (mamy bez wibracji i pozytywki, ale dziecko w lezaczku widziało mnie krzątającą się po kuchni i było spokojne, a jak tylko włożyłam do łóżeczka był wrzask i na ręce)
- kapturki na sutki AVENT (przy krwawiących brodawkach i ciągle głodnym ssaku niezastąpione)
- rożek, zwłaszcza na początku dla niewprawnych rodziców i babć które się boją że upuszczą, potem robił za kołderkę w wózku
- śpiworek, Lena do tej pory ciągle odkryta śpi a śpiworek zdawał egzamin zwłaszcza zimą
- frida lub marimar do noska (gruszka tylko wkurzała)
- gąbkowy wkład do wanienki (fakt że często trzeba wyparzać, ale jest cieplejszy jak te plastikowe)
- wanienka z korkiem ( nie trzeba latać z pełną wanna żeby wodę wylać, podstawia się wiadro, odtyka korek i już
- ybranka rozpinane na całej długości i w kroku (zwłaszcza dla taty, ja się szybko nauczyłam takie zwykłe zakładać i ściągać, ale tata tylko takie zakładał bo innych się bał)

KITY:

- baldachim na łóżeczko (tylko zabiera światło i zbiera kurz, zdjęcliśmy po 2 tygodniach)
- sterylizator do butelek (lepiej wychodziło tardycyjnie w garnku)
- gruszka do nosa (do tej pory mam 2 użyte raz)
- półśpiochy (zwłaszcza zanim pępuszek odpadnie)
- gaziki LEKO (sztywne i nieporęczne, łatwiej patyczek z ogranicznikiem i spirytus rozrobiony w wodzie)
- ceratka pod prześcieradło (szeleści i dziecko się budzi)
- niedrapki (spadajÄ…)
Latte_macchiato
PodciÄ…gam icon_wink.gif
Ryjek
To ja powiem co było u Nas ponad 4 lata temu icon_smile.gif Jak teraz bedzie niewiem icon_smile.gif Ale na pewno jestem o wiele madrzejsza niż wczesniej icon_smile.gif

Hity:
pampersy oryginalne inne przeciekały
chusteczki nawilżane dzidzius
Tormentiol
Linomag
leżaczek bujaczek - najzwyklejszy
hustawka Fisher Price (taka co sie buja na boki, albo przód tył)
plyn do kapieli Olilatum oraz szampon
Plantex na kolki lub woda koperkowa
wkładka gabkowa do wanienki
zwykła duza wanienka
zwykły przewijak na łózeczko z pokrowcem tetrowym
łózeczko z szuflada (schowek na pieluchy)
body, spiochy, rampersy, pajace koniecznie zapinane na napy w kroczku i obowiÄ…zkowo przy szyi
bawełniany dresik na chłodniejsze dni
Frida
cazki do paznokci
nadmanganian potasu



Kity:
karuzela na łózeczko
waciki Leko
wkład plastikowy do wanienki tzw. foczka
kosmetyki Baby Dream z Rossmanna - uczulały
Sudocrem - przereklamowany
mata - mały niechciał na niej lezec
rózek - nigdy synek w nim nie spał zawinięty, nie lubił być skrepowany
żadnych dżinsów, welurów, kaftaników itp.
laktator
podgrzewacz do butelek
gruszka do nosa
nozyczki do paznokci
szczotka do włosów
puder
lezaczek bujaczek Fisher Price z wibracjami
oliwka1983
Hit:
Nivea Krem na każdą pogodę.

Kit:
NIVEA Baby Nutri Sensitive Żel do mycia ciała i włosów dla niemowląt i dzieci - do ciała nawet ok, ale umyć tym włosy 37.gif
Sterimar do nosa - za mocne psikanie moja siÄ™ tego boi.
aniakuleczka
witajcie,
a czy coÅ› takiego
https://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs...index_16302.htm jak torba do przewijania uznajecie za praktyczne?
Choco.
I pomyśleć, że zakładałam ten wątek, kiedy byłam w ciąży z Miśkiem a teraz on ma już ponad 4 lata a w domu jest kolejny noworodek icon_smile.gif

Naszym hitem są pieluszki wielorazowe, żałuję, że ich nie znałam i nie używałam przy Michale. Ekonomicznie, ekologicznie, zdrowy tyłek beż żadnych cudów i kremów. I o wiele ładniej młody w takiej wygląda niż w papierowym pampku.

Ponadto chusta, bez której już chyba bym żyć nie mogła.

Wózek testujemy dopiero od 2 tygodni ale póki co jestem bardzo zadowolona- Jane Unlimit Reverse.
aniakuleczka
Choco - w sensie tetrowe?
a czym je utrzymujesz i do którego miesiąca życia dziecka je dziecko nosi?
sonia18a
CYTAT(aniakuleczka @ Sun, 30 Jan 2011 - 11:16) *
witajcie,
a czy coÅ› takiego
https://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs...index_16302.htm jak torba do przewijania uznajecie za praktyczne?



Aniu ja uważam, że jaka by to torba do wózka nie była, to jest praktyczna icon_smile.gif jeśli kupujesz wózek bez torby, to jak najbardziej, jednak mi wystarcza zwykła, wózkowa bez "urozmaiceń", którą przy wózku miałam icon_biggrin.gif ja tam i tak mam wiecznie bałagan, więc pewnie te poukładane pampersy itd miałabym tylko przez chwilę icon_razz.gif

a tutaj masz o PIELUCHACH WIELORAZOWYCH (to nie tetrowe) o których wspomniała Choco icon_smile.gif (tzn tak myślę, że o te chodziło) icon_smile.gif
aniakuleczka
nawet nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje icon_eek.gif
Jagoda07
Dziewczyny a jaka jest wasza opinia na temat maści do pielęgnacji brodawek ZIAJA ZIAJKA LANO - MAŚĆ? Cena przystępna a jaka jakość?
Według was hit czy kit? icon_wink.gif

I jeszcze jedno pytanko odnośnie majtek poporodowych siateczkowych - Jakie polecacie?
gosiagosia
co do kremu, to nie stosowałam, ale jeśli o majtki chodzi, to miałam TAKIE i jestem zadowolona. Zostały mi do teraz, więc z nich skorzystam ponownie. Są przewiewne, wygodne i najważniejsze, że super się piorą i szybko wysychają.
Choco.
CYTAT(aniakuleczka @ Mon, 31 Jan 2011 - 23:01) *
Choco - w sensie tetrowe?
a czym je utrzymujesz i do którego miesiąca życia dziecka je dziecko nosi?

Zapraszam do wątku o ekologicznym pieluchowaniu w dziale "zdrowie i pielęgnacja". Używamy bawełnianych z otulaczami z oddychającego materiału PUL ale planuję również wełniane. Dziecko może nosić pieluchy wielorazowe aż do odpieluchowania, podobno sprzyjają szybszej nauce korzystania z nocnika. Tetry też używam ale częściej bawełnianych.

Maść Ziaja na brodawki bardzo mi służyła, nie musiałam jej często używać ale kiedy była potrzeba byłam z niej bardzo zadowolona.
aniakuleczka
choco. dzięki za odsyłacz
przeczytałam cały wątek i CHCĘ CHCĘ CHCĘ icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
mikkowska
Halo Mamuśki


A ja mam pytanie do Was...jaki materacyk kupić????

A no i poproszÄ™ o radÄ™ hit czy kit?
https://allegro.pl/blanca-poduszka-do-spani...1455011906.html
gosiagosia
My mamy najzwyklejszy z gąbki. Nie żałuję, bo nie ja go kupowałam icon_biggrin.gif i Szymek raczej łóżeczko omijał szerokim łukiem. Nie wiem jak będzie tym razem, ale materac po ponad 2 latach nadal jest taki, jak ze sklepu icon_smile.gif

Co do poduszki to nie pomogę, bo mimo że czaiłam się, to jej jednak nie kupiłam. Szymka na początku i tak musiałam karmić na leżąco, bo nie mogłam siedzieć przez kilkanaście dni, a potem po prostu było mi już w tej pozycji wygodnie.
KAROLA3DAW
Majtki musze sobie teraz kupi te co poleca Gosiagosia bo poprzednio mialam jednorazowki i sprawdzily sie jako tako icon_smile.gif
Co do poduszki to bardzo przydaje sie w ciazy a ja podobnie jak poprzedniczka najpierw z niemozliwosci siedzenia karmilam na lezaco a pozniej juz nie wymyslalam bo tak mi bylo dobrze icon_biggrin.gif
Mam poduche rogala typowa do karmienia i kilka razy z niej korzystalam ale obeszla bym sie bez niej bez problemu icon_smile.gif
Materacyk w naszym zestawie byl pianka-kokos ale wymienilismy za doplata na gryka-pianka-kokos icon_smile.gif

jeni27
Własnie jeśli chodzi o materacyki do łóżeczka niedawno gladałam bardzo fajny program z udziałem rehabilitantów i pediatry.W programie było typowo własnie o materacach jakie powinny być i okazało się ze te najlepsze to zwykłe gąbkowe miękkie materace.rehabilitanci byli bardzo przeciwni kupowaniu materacy typu kokos pianka gryka i takie inne cuda niby z górnej półki.Dziecko ma lezeć na materacyku wtapiając się w niego ,poniewaz ma plecki w kształcie łuku i jest ponoć jemu bardzo nie wygodnie na twardym i płaskim materacu...to co dla nas wydaje się super dla dziecka jest niezdrowe.Bardzo dobrze ponoć też sprawdzają się dla takiego maluszka zamiast łóżeczek hamaki ( specjalne dla niemowląt) taki jak na mój gust badziewny wynalazek ,ale pomoć bardzo wygodny dla maluszka;)
Owca
Ja apropos poduszki icon_wink.gif

mikkowska miałam inną trochę, ale chodzi w gruncie rzeczy o to samo przecież... i ratowała mi życie. Kacper jak był mały to wisiał na mnie non stop.. jak juz mnie boki bolały od leżenia, to siadałam sobie przy biurku z poduszką na kolanach i dzieckiem na niej i... czytałam forum icon_wink.gif To bardzo wygodne. Oczywiście mozna sobie położyć na kolana jakąkolwiek poduszkę icon_wink.gif Ja osobiście nie żałuję, że wtedy wydałam na nią pieniądze icon_smile.gif

Poduszka do karmienia znajduje się na liście potrzebnych - u mnie akurat icon_wink.gif
angielk
CYTAT(mikkowska @ Sun, 20 Feb 2011 - 14:07) *
A no i poproszÄ™ o radÄ™ hit czy kit?
https://allegro.pl/blanca-poduszka-do-spani...1455011906.html


mam pożyczoną. często w ciąży z nią spałam. Sporo miejsca zajmuje niestety ale jak się ma duze łóżko to spoko.
Wygodna jak brzuch ciąży...

Jeśli chodzi o karmienie to stosowałam ją krótko - tylko jak sie uczyłam karmić i musiałam mieć komfortowe warunki, a dziecko ssało po 40 minut.
Teraz jest trochę za wielka i mało poręczna. Używam zwykłej pod łokieć po prostu, lub małego rogala jak akurat usiądę tam gdzie lezy icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
Ja też mam taką poduchę i fajnie się z nią śpi, ale do karmienia była nie najlepsza (Bo dla mnie za duża) Mam teraz od bratowej mieć taką małą- rogala i ta wydaje się być dużo lepszym pomysłem
gosiagosia
CYTAT
musiałam mieć komfortowe warunki, a dziecko ssało po 40 minut.

Dlatego właśnie nie zainwestowałam w poduchę i tym razem, bo tyle czasu na siedząco nie wyrobiłabym. A jedno dziecko ssało nawet i po godzinie, więc pewnie to rodzinne icon_smile.gif
aniakuleczka
Dziewczyny, mam pytanie o biustonosz do karmienia
mój biust już przed ciążą był duży, teraz jest gigantyczny
a boję się, że potem z mlekiem będzie jeszcze większy

i zastanawiam się kiedy go kupić i czy one trzymaja jakąś rozmiarówkę? czy robią je duuże?
jeżeli tak, to gdzie kupowałyście?

ja na co dzień korzystam z takich wg angielskiej rozmiarówki
ale one sÄ… drogie i bardzo dopasowane.
Nie wiem, czy warto w takie inwestować do karmienia?
corti
Poducha rewelacyjna w ciąży odciązała trochę kręgosłup i dłużej spalam bez zmiany pozycji. Później do karmienia już nie używałam to sie nie wypowiem, ale ciąży bez niej sobie nie wyobrażam ja miałąm osobiście innej firmy, ale to chyba nie ma różnicy.

Co do biustonoszy to ja kupiłam w Mothercare, bawełniane takie bo piersi już mnie strasznie bolą. Utrzymują one piersi, oczywiście nie tak super pięknie jak te sztywne, ale coś za coś. Rozmiarówkę mają duża więc myślę, że nawet na bardzo duże piersi się coś znajdzie. Są to co prawda biustonosze do karmienia, ale ja nosze już bo piersi mniej bolą i jednak co bawełna to bawełna.
aniakuleczka
jadÄ™ na ostatnie przedporodowe zakupy
obejrzÄ™ poduszki do karmienia w mothercare
polecacie poduchy jeszcze innych firm?
w ogóle, warto wchodzić do smyka i innych tego typu sieciówek?
aniakuleczka
więc gdyby ktoś jeszcze miał przed porodem biust w rozmiarze >DD (FGH angielskiej rozmiarówki)
to biustonosze największe mothercare DD nie pokrywają zapotrzebowania icon_sad.gif

na razie innych nie kupuję, poczekam aż urodzę i może pod biustem będę miała jakiś sensowniejszy rozmiar....
aisha1111
się dopiszę - wcześniej to forum bardzo mi pomogło
HITY:
- laktator ręczny AVENT (studia z dzieckiem)
- majtki "babcine" bawełniane na połóg (po jednorazówkach pupa się poci)
- leżaczek - bujaczek
- chusta do noszenia dziecka
- mata edukacyjna
- body (do tej pory, bo jak tatuś podniesie młodego to często koszulka sie podwija i dziecko z gołymi pleckami chodzi)
- na późniejszy czas szelki do prowadzenia dziecka
- woda morska do noska

KITY:
- majtki jednorazowe
- biustonosz do karmienia (mam duży biust i spokojnie mogłam "wyjąć" pierś z biustonosza)
- koszula nocna do karmienia (biust wypadał bokiem (ale może tylko taki model miałam, nie wiem)
- pieluchy dla noworodków z wyciętym miejscem na kikut (i tak musiałam docinać nożyczkami)
- wózek wielofunkcyjny (ważył 16 kg i jak tylko skończyła się zima kupiliśmy najlżejszą spacerówkę jaką znaleźliśmy na allegro)
- gruszka do nosa

aniakuleczka ja mam 34I rozmiar, dlatego miałam zwykłe biustonosze
groszek82
Drogie mamy, mam pytanie do użytkowniczek butelek dr Browns bo widziałam,że polecacie. Które są lepsze:standard czy z szeroką szyjką? bo szczerze mówiąc nie znalazłam nigdzie odpowiedzi czym one się różnią.
Magnezja
CYTAT(aniakuleczka @ Thu, 24 Feb 2011 - 23:46) *
ja na co dzień korzystam z takich wg angielskiej rozmiarówki
ale one są drogie i bardzo dopasowane. Nie wiem, czy warto w takie inwestować do karmienia?

Jeśli normalnie nosisz dopasowane brytyjczyki to tym bardziej do karmienia powinnaś. Zwykłe bawełniane karmniki są bardzo słabe jeśli chodzi o podtrzymywanie biustu. Najgorszy jest obwód - lata po plecach, nie trzyma się poziomo i cycki lecą w dół. Ja przed ciążą nosiłam 30G, podczas karmienia (i na końcówce ciąży) już miałam 34FF i gdyby nie dopasowany panache to biust bym miała przy pępku. Nie sądziłam, że piersi mogą być tak ciężkie przy karmieniu!
użytkownik usunięty
Ja siÄ™ dopiszÄ™ z nowymi hitami:

pieluszki wielorazowe- pupa nieodparzona, nic nie wycieka, no i ekologicznie icon_smile.gif
Biustonosze do karmienia alles- niedrogie a mają małe obwody w przeciwieństwie do większości biustonoszy do karmienia
moskitiera do wózka- wcześniej miałam jesiennego malucha, więc się nie przydała, a teraz mimo, że mieszkamy w mieście moskitiera w ciągłym użyciu.
Kosz Mojżesza- fajne na pierwsze miesiące, niskie więc wygodnie mi z łóżka wyjąć dziecko, no i mobilne, mogę łatwo śpiącego malucha przetransportować do innego pokoju.
Mokre chusteczki lansinoh (krem na brodawki też był rewelacyjny).

edit dopisałam jeszcze jedną rzecz
amo
Wigotne chusteczki, które można wyrzucać do toalety, np.Toddies - świetnie świetnie sprawdzają się podczas samodzielnego wycierania pupy.
aniakuleczka
to jeszcze ja dopiszę - koszyki Ikei na śmieci i waciki - takie wieszane na łóżeczko lub przeiwjak
Mummy
aniakuleczka- ja tez mam te pojemniki, sa genialne icon_smile.gif

HIT:
niektóre mamy mysla wrecz przeciwnie, ale u nas sprawdzaja sie pachnące woreczki na brudne pieluchy
wszystkie kosmetyki NIVEA
zielony linomag
butelki aventu-złote
gotowe mleko w buteleczkach hipp, genialne podczas podróźy
pokrowiec na przewijak

KIT:
monitor oddechu
Agnieszka_82
CYTAT(Mummy @ Sat, 11 Jun 2011 - 22:00) *
KIT:
monitor oddechu


Zaciekawiło mnie, Mummy dlaczego uważasz, że monitor to kit ?? Ja używam odkąd Mała się urodziła i jakoś nieswojo bym się czuła nie włączając go.
Mummy
Agnieszka- wszystko zalezy od mamy oczywiście. U mnie mąż kupił 2 i żadnego nie użyliśmy, dlatego napisalam, że kit. Nasze mamy nie miały takich urządzeń i wszystko było ok. Ale jesli u Ciebie sie sprawdza to bardzo sie cieszę.
maribela
Jak dla mnie:
HIT
-lezaczek
-monitor oddechu
-niania elektroniczna

KIT
-podgrzewacz canpol
-poduszka do karmienia, wogule nie umialam sobie z tym poradzic
-nozyczki do obcinania paznokci, moim zdaniem lekkie cÄ…zki
-koszule do karmienia

Co kupie z czego nie miałam przy pierwszym dziecki:
-łóżeczko turystyczne
-DOBRY WOZEK


eveke
Witam, temat jest istotny i chyba baardzo przydatny dla tych dopiero PRZED.
Mam prośbę, czy dla ułatwienia dziewczyny mogłybyscie po prostu wymieniać...
Hity
-
-
-

Kity
-
-
-

I wielka prośba o podklejenie wątku , bo jest przydatny ogólnie a jak spadnie niżej to ciągle trzeba go szukać.
Psi

Niebawem wybieram się do przyjaciółki, której urodził się maluszek i chciałabym kupic jej jakiś fajny prezent dla szkraba.
Podpowiecie mi co Waszym zdaniem jest dajniejszym pomysłem):

https://allegro.pl/bright-starts-lezaczek-p...1743579829.html - ten leżaczek ma raczej taie typowe, elektroniczne melodyjki, wibracje, możliwość położenia maluszka prawie na płasko.

https://allegro.pl/bright-starts-lezaczek-h...1740330355.html ten leżaczek bujaczek buja się sam, ma dużo fajniejsze melodyjki, odgłosy natury ale nie ma w nim możliwości regulacji ułożenia dziecko i z tego co sobie znalazłam na Youtubie dziecko leży w nim w niezbyt chyba korzystnej dla maluszka pozycji.

Który byście mi doradziły, z którego byście się bardziej ucieszyły?

Z góry dzięki za pomoc icon_smile.gif
gozar
Psi ja polecam CI ten:
https://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bu...1733926060.html
Mam go i sprawdził się świetnie przy niemowlaku jak i teraz jako krzesełko do siedzenia dla dwulatka. I jak zauważyłam jest to najczęściej chwalony leżaczek na forum.
A co to tych wibracji i melodyjek , jak i elektronicznego bujania, to i tak większość tego nie używa, albo przestaje używać po pierwszym wyczerpaniu się baterii, a do dlatego, że to są pożeracze baterii, a tam idzie zwykle ich dużo.
użytkownik usunięty
Psi u nas też niż leżaczek z wibracjami dużo lepiej sprawdziła się huśtawka, ta co gozar poleca jest naprawdę fajna, albo ten drugi model, który wkleiłaś.
aniakuleczka
mi się za to zupełnie nie sprawdził taki bujaczek https://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bu...1742772829.html
Helenka albo się w nim przegina jakoś dziwnie, albo teraz już z niego wypada no i nie ma opcji leżenia w bujaczku tak bardziej płasko.
gdybym teraz kupowała, to bardziej niż melodyjki interesowałoby mnie, czy się da łatwo przenieść razem z dzieckiem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.