To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
(nie)dzielna
CYTAT(LilySnape @ czw, 19 lip 2007 - 07:51) *
I pałąk w bujaczku okazał się kitem (dla mnie, nie dla dziecka icon_wink.gif ) Kiepsko się wkłada dziecko do leżaczka, pałąk przeszkadza, niby się go wypina ale rób sobie tak paręnaście razy w ciągu dnia, człowieku icon_razz.gif

My mamy bujaka z Fisher Price, takiego o: https://www.allegro.pl/item216775462_fisher...gear_2007_.html
rewelacja bo pałąk po prostu się przekręca
Choco.
No właśnie widziałam tą nową wersję bujaka u znajomych i jest super- widać pomyśleli nad ulepszeniem bujaczka w FP icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Pajacyki kupuję do spania zawsze rozpinane na całej długości, oglądam dokładnie w sklepie. Dla nas super, a że czasem luźne, to nie szkodzi- do spania nawet lepiej:)
anka irl
Dla mnie pajacyk + body to absolutny hit.Zawsze wybierałam takie rozpinane na całej długości.Drugi hit to termometr do ucha.jest drogi ale sprawdza sie w stu procentach,szczególnie przy starszym i ruchliwym bobasku.
Zelda
mam pytanie odnosnie niani elektronicznych jakie polecacie w przystepnej cenie tzn np czy ta chicco jest ok albo philipsa?
Gremi
ja moze troszke z innej strony ale mysle ze ciezarnym tez moze sie to przydac
https://www.allegro.pl/item218653582_mam_dz...ezp_besafe.html
Jestem posiadaczka czegos takiego od wczoraj i juz widze roznice. Wiec jesli duzo jezdzicie autem to polecam.
LilySnape
Termometr do ucha pewnie jest fajny, ale dla nas trochę za drogi, przynajmniej ten Brauna, więc kupiliśmy termometr w smoczku. Przetestowałam na sobie icon_lol.gif Prawie sie nie myli, no może o 0,1 - 0,2 stopnia w górę w porównaniu z rtęciowym. Jeśli wasze dziecko lubi ssać smoczki to taki termometr jest akurat - i kosztował 30 zł icon_smile.gif Pomiar trwa ok. 5 min. - długo, ale z naszym małym dajemy radę zmierzyć icon_smile.gif
Joanna 81
Dla mnie prawdziwym hitem też są pajace ubierane na noc do spania takie rozpinane z przodu na całej długości ... od czasu do czasu zakładam kaftanik i śpioszki ( mąż znacznie lepiej radzi sobie z przebieraniem Niuni gdy nie jest to pajacyk ).

Poza tym z rzeczy, które bardzo mi się przydały były to:

- laktator Avent Isis ( przy nawale pokarmu niezastÄ…piony )
- wkładki laktacyjne i stanik dla karmiących z odpinaną klapką ( raz darowałam sobie go na noc i wstałam cała zalana mlekiem icon_redface.gif )
- pieluchy Bella Happy u nas sprawdzają się rewelacyjnie ( szersze od Pampersów, bardziej miękkie, wygodniejsze w używaniu )
- nakładki silikonowe Avent na piersi ( przy pogryzionych sutkach były dla mnie ostatnią deską ratunku i są super - dziecko jest karmione piersią, a sutki się goją w między czasie )
- po cesarskim cięciu przydatne okazały się majtki z frizeliny ( nie uciskały rany, było wygodnie )

Kitem okazały się :

- gaziki Leko ( za sztywne jak do pielęgnacji pępuszka )

Póki co więcej sobie nic nie przypominam, ale uzupełnię swoją listę jak tylko coś sobie przypomnę wink.gif
artemizja
Zastanawiam się, czy kupować laktator przed porodem. Już się napaliłam na Avent Isis, ale mama mnie ostrzega, że niektóre kobiety mają za mało pokarmu i laktator się nie przydaje. Ja chciałam go też wykorzystywać, kiedy będę musiała wyjść i trzeba będzie nakarmić malucha butelką. Co o tym sądzicie?
Joanna 81
Artemizja ja też kupiłam laktator długo przed porodem ( używany w bardzo dobrym stanie ) i nie żałuję, bo podczas pobytu w szpitalu miałam go pod ręką, nie panikowałam co zrobię jak będzie potrzebny a ja go nie będę miała ... Myślę, że warto mieć ... poza tym później też będziesz mogła ściągnąć pokarm i wyjść na zakupy sama czy do pracy ...
kethry
ja nie kupiłam laktatora przed porodem. kiedy rzeczywiście okazał się potrzebny - 3 dni po porodzie, mąż kupił go w przeciągu dwóch godzin.
wiem, że na allegro można wcześniej. i taniej icon_wink.gif. co jest nie bez znaczenia. ale tak naprawdę nie wiadomo, czy rzeczywiście będzie potrzebny - i co? wydać 100 zl na wszelki wypadek? nawet jeśli chce się później ściągać i karmić z butelki, to przecież też nie od razu i można to spokojnie załatwić.
urodzenie dziecka tak naprawdę nie sprawia, że zamieszkujemy na bezludnej wyspie icon_wink.gif duuuużo rzeczy da się zrobić/kupić. nawet, a może zwłaszcza też przez allegro.
icon_smile.gif
odynka
podpisuję się pod tym co napisła Kethry;)
Choco.
Ja miałam w szpitalu i "uratował mi życie". Przy drugim dziecku też wezmę, miałam aventa i spisał się w 100%
Ktoś-ja- ale bajer:) niezłe:)
My dostaliśmy termometr w smoczku chyba Philipsa....niestety leży na dnie szafki. Michał miał głęboko w nosie ssanie go więc nie byłoby szansy zmierzyć nim temperatury.
Madziara78
co do laktatora- mojej siostrze też uratował życie już w szpitalu bo zaczęło jej się już drugiego dnia robić zapalenie piersi - i jak tylko poczuła grutki to ściągnęła sobie nadmiar pokarmu i porządnie wymasowała piersi i było po zapaleniu... Teraz jak z nią rozmawiałam to pierwsze co to poradziła mi żeby laktator mieć zawsze pod ręką 08.gif

Ja narazie jeszcze nie mam swojego ale chyba sobie zakupię takowy wcześniej na allegro żeby później popłochu nie było 03.gif
Iśka
A ja nie umiem mierzyć temperatury termometrem do ucha, za to zainwestowaliśmy i kupiliśmy termometr do mierzenia na czole (ale nie te paski tylko taki https://www.allegro.pl/item217541006_termom...ar_2_lata_.html ) Sprawdza się rewelacyjnie
mim
Laktator miałam przed porodem, też mi życie uratował w szpitalu i też miałam aventu ręczny. Ciągnie jak pompa strażacka 29.gif A ktoś kto wymyślił to urządzenie to bym mu NOBLA dała a co 06.gif
Choco.
CYTAT(Ada25 @ piÄ…, 27 lip 2007 - 23:30) *
Laktator miałam przed porodem, też mi życie uratował w szpitalu i też miałam aventu ręczny. Ciągnie jak pompa strażacka 29.gif A ktoś kto wymyślił to urządzenie to bym mu NOBLA dała a co 06.gif

Popieram, popieram szanowną koleżankę:)
maja1
Mamą dzieci,które nie wiedzą co mają robić ze zwykłym smoczkiem np.aventu,ksztuszą się wypluwają,płaczą polecam smoczek NUK lub Canpol(są wyprofilowane) ale tylko Lateksowe.U nas sprawdzają się genialnie.Krzyś od urodzenia miał ogromną potrzebę ssania.Bardzo często płakał bo chciał sobie possać a przystawianie go do piersi co 30min zrobiło się męczące.Próbowałam podać mu smoka Aventu jak dla mnie nie jest dobry ponieważ ma za dużą otoczkę-była dla Krzysia o wielę za duża,ma za dużego smoka-Krzyś się nim dławił ponieważ sięgał mu aż pod same gardło noi silikon-Krzyś nie lubił go bardzo(butelki znów Aventu uwielbia ale smoczka odrzucał i płakał jeszczę bardziej).Po samoczku Aventu kupiłam Campola wyprofilowanego ale też silikonowego.Sytuacja potarzała się tyle tylko,że Krzyś już się nie dławił.Zdesperowana kupiłam smoka NUK a potem Canpol lateksowego,wyprofilowanego i u nas zdały egzamin w 100%.Krzyś je uwielbia i kocha z nim usypiać z buzi.Nie wiem czy to dobrze,że koniecznie chciałam przyzwyczaić dziecko do smoka ale mój Maluch nawet w czasie snu pchał rączki,paluszki i wszytsko co możliwe do buzi i ssał.Widocznie tego potrzebuje.Usypia ze smokiem ale jak już porządnie śpi do zabieram mu go z buzi.Jak zaczyna się wiercić znów dostaje smoka i zasypia snem sprawiedliwego.Nawet wieczorne płacze nie są nam straszne.Bardzo polecam te smoki.

A i dodam,że były jakieś 2-3dni kiedy Krzyś się przywyczajał do smoków NUK i Campol(lateksowych).Nie od razu zaczął je porządnie ssać.

A to zdjęcia smoka(NUK) z pierwszych lepszych stron internetowych https://www.bobosklep.pl/images/bn25133.jpg i https://www.thebabyoutlet.com/image_all/nuk_classic.gif
shira
Pozdrowienia od styczniówki. 08.gif

mam do was pytanko. Czy do prania ciuszków
swoich pociech używacie JELPA czy są jeszcze jakieś inne proszki?
A co z płynami do płukania? wystarczy może sam proszek?

Mi jeszcze daleko do rozpakowania ale pomału dowiaduję się
co warto a co niewarto...... 06.gif
Joanna 81
CYTAT(shira @ pon, 30 lip 2007 - 14:39) *
Pozdrowienia od styczniówki. 08.gif

mam do was pytanko. Czy do prania ciuszków
swoich pociech używacie JELPA czy są jeszcze jakieś inne proszki?
A co z płynami do płukania? wystarczy może sam proszek?

Mi jeszcze daleko do rozpakowania ale pomału dowiaduję się
co warto a co niewarto...... 06.gif


Ja wszystkie ciuszki i rzeczy dla Małej przed porodem prałam w proszku Dzidziuś, mam też Lovelę i oba proszki są świetne ( choć jeden z niższej a drugi z tej wyższej półki kupiony w promocji 08.gif ). Mała nie miała i nie ma żadnego uczulenia. Nie używam żadnych płynów do płukania ...
AniaS79
Ja używam Jelpa (ten ze zmiękczaczem) i jestem z niego zadowolona. Mam też płyn do płukania Jelp, ale nie podoba mi się jego zapach. Lepszy jest Cocolino Sensitive - ubranka pięknie pachną, a welur wyglada po praniu jak nowy. Mała nie ma uczulenia na żaden ze środków.
Ewelinek
Na początku prałam w Lovelli i Jelpi płukałam w E Sensitive teraz (od kiedy Antek skończył 4 m-ce 08.gif ) do bardzo brudnych ciuszków dorzucam Vanisha i też jest ok icon_wink.gif Proszków jest kilka, są też płatki mydlane a reakcja alergiczna (której nikomu nie życzę) może wyleźć po wszystkich trzeba popróbować, uwierz, że okazji będziesz miała sporo icon_wink.gif

pozdr
odynka
ja piorÄ™ w balsamie Loveli - Jelp u nas uczula;)
Mika
CYTAT(shira @ pon, 30 lip 2007 - 14:39) *
Pozdrowienia od styczniówki. 08.gif

mam do was pytanko. Czy do prania ciuszków
swoich pociech używacie JELPA czy są jeszcze jakieś inne proszki?
A co z płynami do płukania? wystarczy może sam proszek?


zależy od dziecka i odwagi rodziców wink.gif
Antonowi jeszcze zanim się urodziłprałam ubranka w Persilu Sensitive i płukałam w Silanie
do dzis dnia tak jest -zero uczuleń

przy starszym synu musiałam wywalić Lovelę -uczulała
i ani lovela ani yelp nie dopierał

teraz bez strachu traktujÄ™ wszystko vanishem wink.gif
Dzaga
mam pytanie...

o pilęgnację pupy... robię już listę co kupić w aptece - bo tylko takie pierdoły mi zostały do kupienia...

linomag maść, alantan czy betathen (maść czy krem??) - ten ostatni może pomóc brodawkom ...
który jest lepszy?? i nie brudzi, bo wiem że któryś z nim zostawia ślady ....

a jeśli się coś dzieje to sudocrem??

a kÄ…piele w nadmanganianie potasu to na co??
bo w mÄ…ce ziemniaczanej to chyba na uczulenia tak??


CZARNA MAGIA....
Tusiol
Na początku zwykłe proszki z płynem do płukania.
Potem łagodna postać AZS u Bartucha więc zamiania na Lovellę, Jelpy. Na Lovelli skóra bez zmian. Na Jelpie okropna. Ale czy to od proszków to nie wiem.
Jak skończył się Jelp wróciłam do zwykłych (wtedy Vizir), ale bez płynów. Skóra super (pewnie przypadek). Do dziś super a to już dobre kilka tygodni. Jelpa na oczy nie chce widzieć. Lovella do przemyslenia.
A Jacha ubranka pewnie wypiorę w zwykłym.
odynka
dla mnie linomag maść jest naj... bepanthen do brodawek i na trądzik niemowlęcy;)
alcia
Co do proszku to ja na razie mam doświadczenie tylko z Lovelą ale moja Niunia zero złej reakcji.

Co do masci to polecam do pupy maść Linomag uzywam jej po każdej zmianie pieluszki i na razie jest OK a Bepanthen maść ratuje moje sutki juz w szpitalu od pierwszego karmienia jej używam i jak na razie pomimo, że już kilka razy myslałam, że będzie źle nie musze myslec o kapturkach ochronnych czy innych rzeczach.
LilySnape
Shira:
Używamy Loveli - jest i płyn do prania, i proszek. Środków do płukania ponoć się nie używa, toteż nie uzywamy. Za dużo by było chemii, a Lovela tak fajnie pachnie mlekiem icon_smile.gif
Choco.
Shira- my pierzemy w płynie Bebi (aż w śmietniku grzebałam, żeby sie upewnić czy taka jest nazwa icon_smile.gif ) Jest niedrogi i działa rewelacyjnie. No a w domu pięknie pachnie. Prałam też w płynie Persil Sensitive- jak najbardziej godny polecenia.
Na Jelpa Michu ma alergię...o Lovelli nie wspomnę bo była maskara.
Na pupkę- tak na dobrą sprawę można nie używać niczego jeśli nie będzie odparzeń. Ja wypróbowałam sudocrem, hipp i nivea- wszystkie godne polecenia w równej mierze.
katiek
Używaliśmy Jelpa. Dopierał nam dobrze, bo był używany łącznie z vanishem. Płynów do płukania nie stosowaliśmy przez ponad rok, tylko podwójne porządne płukanie.
Linomag -maść-tylko maść, kremu dzieciom nie wolno!!-jest świetny, owszem brudzi, ale przy jednorazówkach to raczej niewielki problem 08.gif .
Sudokremu nie lubię, nawet próbkę ze szpitala oddałam koleżance. Zamiast niego Penathen albo zwykła maść cynkowa za 3 zł.
Bephanten maść jest świetny na sutki skatowane przez małego ssaka, a Bephanten plus jest świetny przy starszym na wszelki otarcia, zadrapania etc.
Nadmanganian potasu to na różne wypryski, podrażnienia etc-przynosi ulgę i łagodzi oraz delikatnie dezynfekuje.
Kąpiele w kisielku z mąki ziemniaczanej to na suchą i wrażliwą skórę-warto je serwować maluchowi, nawet bez problemów , co kilka dni
artemizja
CYTAT(Dzaga @ pon, 30 lip 2007 - 15:55) *
a kÄ…piele w nadmanganianie potasu to na co??



Jak byłam na zajęciach w szkole rodzenia, to się dowiedziałam, że po porodzie można podmywać się roztworem nadmanganianu potasu wymiennie z Tantum Rosa.
Mika
lepsze tantum rosa
zbyt duże stężenie nadmanganianu w wodzie może poparzyć skórę
artemizja
CYTAT(Mika @ pon, 30 lip 2007 - 19:00) *
lepsze tantum rosa
zbyt duże stężenie nadmanganianu w wodzie może poparzyć skórę



Tak też powiedziała położna. Muszę się jeszcze spytać, co lekarz sądzi o takim środku w sprayu Octenisept.
Dzaga
octenisept - ponoć lepszy niż tantum rosa bo jest od razu w sprayu
shira
dzięki, dzięki ale burza odpowiedzi. Tyle tych proszków
a ja myślałam że tylko jelp jest 08.gif.
Jeszcze pewnie niejednego siÄ™ dowiem. Ten wÄ…tek jest super.
Wiadomo, że każda dzidzia reaguje inaczej i trzeba popróbować.
Dagmara szczególnie tobie dziękuję za to poświęcenie 01.gif
Dzaga
dzięki kochane....

jeszcze jedno pytanie... bo jak bym kupiła ten bepanthen dla siebie to mogę nim smarować pupkę dziecka?? zmiast linomagu np??
Mika
CYTAT(Dzaga @ pon, 30 lip 2007 - 20:42) *
dzięki kochane....

jeszcze jedno pytanie... bo jak bym kupiła ten bepanthen dla siebie to mogę nim smarować pupkę dziecka?? zmiast linomagu np??


możesz
mozesz smarować wszystko icon_smile.gif
odynka
CYTAT(Dzaga @ pon, 30 lip 2007 - 22:42) *
dzięki kochane....

jeszcze jedno pytanie... bo jak bym kupiła ten bepanthen dla siebie to mogę nim smarować pupkę dziecka?? zmiast linomagu np??


tak:D i świetnie się spisuje na trądzik niemowlęcy;)
Tusiol
Mam pytanie o krem Musteli ten po porodzie. Któraś z dziewczyn go polecała. Czy to ten?
https://www.apteka-centrum.pl/mustela-popor...facturers_id=51
AniaS79
Tak, to ten icon_smile.gif
Tusiol
Dzięki Ania.
Ewelinek
No to ja siÄ™ dorzucÄ™ icon_wink.gif

Z kosmetyków:

PUPA - na poczatku Sudocrem przy kazdej zmianie pieluchy - później (po3 m-cu) już tylko na noc a w razie zaczerwienienia Bepanthen w maści. Teraz mam krem Hipp'a na tyłek i też jest dobrze icon_wink.gif ale stosuję już rzadko bo nie chcę zbytnio skóry Antka przyzwyczajać icon_wink.gif
CYCKI - na cycuchy nic nie potrzebowałam smarować bo moje dziecko bardzo dbało o mnie i chciało jeść co 4-5 godzin icon_wink.gif
KĄPIEL - na początku Nivea płyn z oliwką i mydło J&J (wstyd przyznać ale nie wiemjakie 37.gif ), później Oilatum i Emolium bo była sucha skóra ale jak sie okazało byl to skutek zbyt częstych kąpieli dlatego odkąd kąpiemy Młodego codziennie wystarczają normalne płyny dzieciowe np. Bubchen, czy taki z Ives Rocher, Bobini. Szamponu nie użyliśmy ani razu (a mam ich chyba z 5 - wszystkie dostałam 08.gif ) Krochmalu - mąki ziemniaczanej użyliśmy ostatnio ze 2 razy bo znowy przez ciepłe dni trza było Antka kapać codziennie i wylazly mu suche placki na skórze 41.gif nadmanganian potasu - nie używalismy - za to jak moja 12-letnia siostra była malutka to rodzice dosypywali do wody icon_biggrin.gif i tak jak pisze Mika trzeba bardzoz tym uważać bo jak się wsypie za dużo można poparzyć Dziecko!! (wsypuje sie dosłownie kilka ziarenek) aaa... moja mama używa teraz nadmangamianu do dezynfekowania wanny z hydromasażem icon_cool.gif
BUZIA - na poczatku smarowałam Antka Bepanthenem w maści jak wychodziliśmy na dwór bo był malutki, drobniutki (urodzony 4,5 tygodnia przed terminem) a na dworze było dość zimno. Później Nivea na każdą pogodę, teraz Hipp twarzowy a jak jest większe słońce to Klorane Bebe 30SPF

jak o czymś zapomniałam to sorry icon_wink.gif pytajcie icon_biggrin.gif

pozdr
maja1
Hej

Mam pytanie do mam mających kojce dla Maluszków.Mianowicie jakie macie?Drewiniane?Ja chciałam żeby miał regulacje wysokości ale czy takie coś istnieje?Wkleiłybyście linka z kąt kupowałyście?Zupełnie nie mam pomysłu a czas leci.Chciałam kupić bo mamy trochę pieniędzy odłożonych a wiem,że kojec przy straszym dziecku się przydaje.

Pozdrawiam 06.gif
bumbum
maja na allegro masz kojce dwupoziomowe razem z przewijakami kojce dwupoziomowe ale sa tez tansze bez przewijakow.Niestety nie wiem jak sie sprawdzaja bo to jeszcze przede mna ale zamierzam taki wlasnie kupic
Choco.
A co rozumiecie przez słowo "kojec" ?
Bo dla mnie to coÅ› takiego
https://www.allegro.pl/item218403199_kojec_...k_babywelt.html
Całą resztę traktuję jako łóżeczka turystyczne. Nie wiem czy słusznie, jakoś tak sobie ubzdurałam:)
Ja nie mam żadnego kojca, Michał śmiga po całym domu, nie kupiłam ze względu na brak miejsca ale jakbym miała kupić to taki, z jakimi miałam do tej pory styczność czyli duży, drewniany ze szczebelkami
Tina25
Mam pytanko.
Co polecacie na tradzik niemowlecy?
Odynka ja mam masc Bepanthen ale na odparzenia dla niemowlaka.To ta sama masc co na sutki?
Ewelinek
Bepanthen jest nie tylko dla dzieci icon_biggrin.gif z powodzeniem mogą stosować również dorośli icon_biggrin.gif i to nie tylko na sutki 08.gif
AniaS79
U nas na trądzik niemowlęcy i wszelkie inne problemy skórne idealna okazała się maść homeopatyczna z BOIRON. Homeoplasmine się zwie. Poleciła mi ją nasza pediatra. Można stosować na całe ciało.
Madzia ma teraz dwa tygodnie i ani jednej plamki na buźce i reszcie ciałka.

KITEM są wszelkie kosmetyki Johnsona. Mała ma po nich paskudne uczulenia...
LilySnape
Hit - chusteczki nawilżane Tesco. Ja akurat lubię mocno wilgotne i ładnie pachnące, takie właśnie są - i nie uczulają małego, cena też fajna - 4 zł.

Tina25
Zgadzam sie co do kosmetykow Johnsona.kompletna kicha.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.