To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Choco.
Podpisuję się pod hitem, którym są chusteczki Tesco i pod kitem jakim są dla nas kosmetyki Johnsona.
Nasz najnowszy hit- pieluszki Dada z Biedronki, spisują się rewelacyjne i są śliczne, kolorowe.
odynka
Tina spójrz na tubkę;) powinnas mieć napisane na niej "pielęgnuje i goi skórę niemowląt. chroni piersi matek w okresie karmienia" icon_smile.gif

lipa chusteczki Rossmann - jakieś twarde takie... chusteczki Clinika dla mnie ok bo dobrze nawilżone i ładnie wszystko ścieraja;) podkłady Rossmanna za małe... przez pieluszki Hugiessa te najmniejsze nadal wszystko przelatuje - jak na naszą niunię jakoś dziwnie wyprofilowane sa;) aha polecam żel do kąpieli Aventu - super:)
Agulka 333
CYTAT(*Dagmara* @ pon, 06 sie 2007 - 12:53) *
Podpisuje się ...pod kitem jakim są dla nas kosmetyki Johnsona.
Nasz najnowszy hit- pieluszki Dada z Biedronki, spisują się rewelacyjne i są śliczne, kolorowe.


Ja tez się pod tym podpisuję i dorzucam chusteczki Dzidziuś z Cleanica.

A czy któraś z Was może mi coś do smarowania polecić przeciw komarom. Strasznie ich się napleniło w tym roku i Dominisia cała pogryziona. Dodam że mam lampkę owadobójczą i wkładki do prądu i nie pomaga więc może czymś smarować ?
MoniZ
agulka333 sorki ale takie wkladki do pradu na komary nie powinno sie uzywac w pokojach gdzie sa male dzieci z tego co wiem to jest trujace.
Choco.
CYTAT(moni28 @ pon, 06 sie 2007 - 16:47) *
agulka333 sorki ale takie wkladki do pradu na komary nie powinno sie uzywac w pokojach gdzie sa male dzieci z tego co wiem to jest trujace.

To zależy od firmy, są takie które nie zawierają niebezpiecznych dla dziecka składników np. firmy Chicco z serii Zanza Stop.
Agulka- ja mam spray Chicco i spryskuję nim otoczenie dziecka, ale nie jego skórę (stosowałam tylko kilka razy nad jeziorem bo u nas nie ma komarów) i działa. Na ukąszenia mam Dapis żel, podobno bardzo dobry ale nie miałam okazji wypróbować. A może powiesić moskitierę na okno?
LilySnape
To ja z kolei podpisuję się pod hitem - pieluszkami z Biedronki oraz pod kitem - podkladami z Rossmana, za małe. Podkłady Belli można przeciąć na pół, te z Rossmana po przecieciu byłyby już za małe.

I lubię ciuszki firmy Bellvit.
h_ania
CYTAT(Tusiol @ pon, 30 lip 2007 - 23:04) *
Mam pytanie o krem Musteli ten po porodzie. Któraś z dziewczyn go polecała. Czy to ten?
https://www.apteka-centrum.pl/mustela-popor...facturers_id=51

mam pytanie, trochę nie w temacie ciąży jednak.........czy ten preparat można stosować tylko i wyłącznie po porodzie czy tak ""normalnie" też, pytam, bo sporo przytyłam i mam niechciany brzuszek, szukam dobrego "pochłaniacza" nadmiaru tłuszczyku:) aha, i ile ten specyfik kosztuje?
Choco.
Cóż, wydaje mi się że możesz spróbować. Ten preparat jest przeznaczony dla kobiet po porodzie bo nie zawiera składników przenikających do pokarmu matki. Kosztuje (w zależności od apteki) od 90 do 120zł. Wydaje mi się, że za niższą cenę możesz kupić coś równie skutecznego, albo nawet bardziej. Polecam peeling z kawy i serum Eveline wyszczuplające:)
Tusiol
Mam pytanie o poduszki do karmienia.
Chciałabym kupić, ale czy poduszka poduszce równa???
Czy możecie polecić jakąś firmę tudzież może użytkownika allegro, który sprzedaje dobrą poduchę.
Gdzieś czytałam, że dziewczyny z niektórych poduch z allegro były niezadowolone. Nie chciałabym wtopić.
madziatl
CYTAT(Tusiol @ śro, 08 sie 2007 - 00:13) *
Mam pytanie o poduszki do karmienia.
Chciałabym kupić, ale czy poduszka poduszce równa???
Czy możecie polecić jakąś firmę tudzież może użytkownika allegro, który sprzedaje dobrą poduchę.
Gdzieś czytałam, że dziewczyny z niektórych poduch z allegro były niezadowolone. Nie chciałabym wtopić.


Ja mam taka poduche, ale jak wiesz, nie mialam jeszcze okazji jej wyprobowac a producenta nie pamietam, bo wywalilam juz opakowanie i opis, ale zapytam tescow jak chcesz i powiem od ktorego z prducentow jest ta moja
To chyba taka, bo ma taki sam ksztalt i wypelnienie z jakiegos granulatu (tego jestem pewna) i wydaje mi sie nawet, ze producent ten sam: https://www.allegro.pl/item222522987_okazja...my_ty_i_my.html

A tutaj juz kiedys dziewczyny polecaly taka: https://www.allegro.pl/item223074496_podusz...enia_nowa_.html
szantrapa
CYTAT(Tina24 @ pon, 06 sie 2007 - 10:03) *
Zgadzam sie co do kosmetykow Johnsona.kompletna kicha.



A ja się nie zgodzę, fakt, wiele dzieci uczulają, nawet w szpitalu jak byłam z Oli panie położne były zdziwione, że jej nie uczulają, ale u nas są stosowane od poczatku i rewelacja. jednak każde dziecko jest innem u nas na przykład uczulają i kompletnie przemakają pieluszki huggies, raz kupiłam i lipa.
użytkownik usunięty
Tusioł ja mam taką jak Madziatl wkleiła https://www.allegro.pl/item222522987_okazja...my_ty_i_my.html
Póki co sprawdza się super do spania i siedzenia i masy innych rzeczy, ale zgodnie z zastosowaniem jeszcze nie miałam okazji przetestować icon_razz.gif
Tusiol
Właściwie to najbardziej chcę ja do spania. Kręgosłup już nawala strasznie i liczyłam, że chociaż troszkę odpuści.
Tylko na tej mniejszej też da się wygodnie spać? Po zdjęciach podobała mi sie ta wielka do spania.
użytkownik usunięty
No ja mam tą wielką ta mniejsza jakoś do mnie nie przemawia icon_smile.gif

Aha właśnie się zorientowałam, że zły link wkleiłam o tę mi chodziło https://www.allegro.pl/item223074496_podusz...enia_nowa_.html

Tusiol
No to zaraz Dziadowi link wysyłam, żeby mi kupił. Tylko oni mają teraz przerwę w dostawie 32.gif .
madziatl
Tusiol, Jully: ja mam a mniejsza i tez jej uzywam do spania, jest bardzo dobra ze wzgledu na rodzaj wypelnienia, nie jest w ten sposob za miekka i nie ugina sie i podtrzymuje tam gdzie ma podtrzymywac i nie potrzebuje w ten sposob kilku innych poduszek, wystarcza mi ta jedna
odynka
tak te wklejone długie poduchy są super:D zakupiłam ale u innego sprzedawcy tylko że miał jedną tylko, poszukaj na allegro:D do karmienia super i niuni się świetnie na niej zasypia:) a jak się nią cała owinę jak karmię to chroni moje chore nery;)
Ptasia
Ja tez mam ta poduszkę https://www.allegro.pl/item223074496_podusz...enia_nowa_.html
narazie sprawdza sie do leżenia czy pół siedzenia, jest super bo ani nie za miękka ani nie za twarda. Jedyne co to to że w nocy przy obracaniu sie robi troche hałasu bo przesypuja sie te granulki ale tak poza tym to reelacja dla zbolałego kręgosłupa
LilySnape
Hit - krem przeciw odparzeniom pupy Johnsona.

Konsystencja i zapach b. podobne do Sudokremu, ale lepiej się rozsmarowuje.

Niemniej jadnak ponoć dużo dzieci jest uczulonych na kosmetyki Johnsona. Ja akurat miałam próbkę i krem okazał sie OK. Wolę go od Sudokremu.
Dzaga
dzięki dziewczyny, wczoraj kupiłam bepanthen... zobaczymy czy się dla małej też sprawdzi....
Mao
A co sądzicie o wanienkach? Kupować zwykłą czy z jakimiś wyprofilowanymi wypustkami? Ja mam wrażenie, że te wypustki raczej utrudniają kąpiel malucha, ale może się mylę...
Choco.
My mamy najzwyklejszą ze stelażem, spisywała się rewelacyjnie. Mieliśmy też foczkę na której można położyć dziecko i mi to bardzo ułatwiało kąpiel Michała.
Teraz już pluskamy się w brodziku.
O wanienkach z wypustkami nie wiem nic, bo nie miałam:)
Joanna 81
Ja używam zwykłej wanienki ( miałam do wyboru tylko większą lub mniejszą, wybrałam większą - dłużej będzie służyła 08.gif ), mam też foczkę do kąpieli - dziś będzie próba generalna czy się nadaje do użytku, do tej pory używaliśmy z mężem gąbki i jest ok 06.gif
odynka
my mamy wanienkę z Ikei - jest super ale mała zaczyna po mału nie mieścić się bo wierzga nóżkami;)
Ewelinek
My mamy najzwyklejszą wanienkę (większą) ze stelażem icon_biggrin.gif z kąpaniem radziliśmy sobie bez problemu, na spód kładliśmy pieluszkę i było dobrze. Swego czasu kupiliśmy foczkę (Antek miał wtdey ze 4 m-ce) ale okazało się, że owa foka jest dla drobniejszych dzieci bo Antek jak dla niej był zbyt szeroki w barach icon_wink.gif

teraz od jakichś 2 m-cy kąpiemy się w dużej wannie i jest fajnie 03.gif
Mao
Tak właśnie podejrzewałam, że najlepsze są zwykłe wanienki...
Dziękuję za odpowiedzi!
LilySnape
Mamy wanienkę Onda, jest wyprofilowana i jesteśmy b. zadowoleni. Dziecka w ogole się w niej nie trzyma, samo leży, a taka wanienka służy do roku.
Ewelinek
CYTAT(LilySnape @ pią, 17 sie 2007 - 07:48) *
Mamy wanienkę Onda, jest wyprofilowana i jesteśmy b. zadowoleni. Dziecka w ogole się w niej nie trzyma, samo leży, a taka wanienka służy do roku.


Lily, jak Twój Dzieciaczek troszkę podrośnie i będzie bardziej ruchliwy to podejrzewam, że szybko zrezygnujesz z tej wanienki icon_wink.gif Co do trzymania a raczej nie trzymania to powiem szczerze, że nie jestem zwolenniczką. Wydaje mi się, że Dziecko będąc w wodzie czuje się bardziej bezpieczne gdy trzyma je mama albo tata no ale to taka moja osobista teoria icon_wink.gif A co do porównania to wydaje mi się, że tak jak było z łóżeczkami icon_wink.gif oba typy są dobre tylko zależy od zasobności portfela i od upodobań kupującego icon_wink.gif Mogę tylko powiedzieć, że tak jak Lily jest zadowolona z Ondy tak ja jestem zadowolona ze zwykłej wanienki icon_biggrin.gif
Madziara78
A powiedzcie mi - jak będę musiała kąpać maluszka sama to przyda się taka wkładka wyprofilowana/foczka przyklejana na zassawki do środka wanienki czy sama sobie dam radę z trzymaniem i myciem małego? Kupiłam sobie zwykłą wanienkę taką z mniejszych żeby mały mi się nie wyślizgiwał za bardzo i pani proponowała właśnie te wkładki na których kładzie się malucha... proszę o opinie czy one zdają egzamin 08.gif
Strasznie jakoś obawiam się samotnych kąpieli i chyba narazie to budzi moje największe przerażenie 43.gif 32.gif
LilySnape
Się zobaczy icon_wink.gif Nawet gdyby wyrósł z tej wanienki przedwcześnie, nie będę żałować, bo nie wyobrażam sobie kąpania w zwyklej wanience. A Ondę można sprzedać icon_wink.gif

Z teorią dot. bezpieczeństwa akurat się nie zgodzę - równie dobrze moglabym w ogóle synka nie wypuszczać z objęć icon_wink.gif

Jeśli wolicie podtrzymywać dziecko w trakcie kąpieli - to zwykłe są OK icon_wink.gif
AniaS79
My też mamy zwykłą, dużą wanienkę ze stelażem i też jesteśmy zadowoleni. Mamy plastikową foczkę, ale przy trzytygodniowej Córci się nie sprawdziła. Mała darła się w niebogłosy. Uznała, że ręce mamusi się bezpieczniejsze icon_wink.gif
Foczki jeszcze nie wyrzucam - może się przyda, gdy Malucha będzie ciut starsza.
Dzaga
ja też słyszałam od bardziej doświadczonych mamusiek że te profilowane wanienki na krócej straczają... i trzeba kupić zwykła, albo w normalnej duzej dziecko kąpać...
Ewelinek
CYTAT(Madziara78 @ pią, 17 sie 2007 - 10:32) *
A powiedzcie mi - jak będę musiała kąpać maluszka sama to przyda się taka wkładka wyprofilowana/foczka przyklejana na zassawki do środka wanienki czy sama sobie dam radę z trzymaniem i myciem małego? Kupiłam sobie zwykłą wanienkę taką z mniejszych żeby mały mi się nie wyślizgiwał za bardzo i pani proponowała właśnie te wkładki na których kładzie się malucha... proszę o opinie czy one zdają egzamin 08.gif
Strasznie jakoś obawiam się samotnych kąpieli i chyba narazie to budzi moje największe przerażenie 43.gif 32.gif


Moim zdaniem dasz radę, tylko się nie bój i odważnie i pewnie podejdź do tematu icon_wink.gif Głowa do góry icon_biggrin.gif
DominikaK
Ja przy trzecim maluszku kupiłam uzywaną foczkę - jak dla mnie rewelacja icon_smile.gif zwłaszcza ze względu na pomocników starszych icon_smile.gif

KITEM sa wkłądki laktacyjne Bella Mama - tragedia 21.gif przylepiec jest do kitu, nie mówiąc o tym, ze mam na sobie pełno włosków z wkładki i przeciekają
Joanna 81
CYTAT(DominikaK @ sob, 18 sie 2007 - 12:29) *
KITEM sa wkłądki laktacyjne Bella Mama - tragedia 21.gif przylepiec jest do kitu, nie mówiąc o tym, ze mam na sobie pełno włosków z wkładki i przeciekają


Zgadzam się z Tobą w 100%, ogólnie ciężko trafić na dobre wkładki laktacyjne (testowałam Bella Mamma - w moich nawet przylepca nie było 21.gif , Chicco, Penaten i Johnson's Baby ), teraz czas na BabyOno - podobno są świetne 08.gif Zobaczymy 43.gif
ciacho
potwierdzam że wkładki Bella są tragiczne

ja przez jaks czas używałam Gerbera - są cieniutkie a potem Johnsona i też mi odpowiadały
odynka
a ja znów powiem że chusteczki Dzidziuś Clinica są rewelacyjne:D właśnie kupiłam w super pharmie w promocji 2 opakowania + 40 gratis za 12pln icon_biggrin.gif i są tez podkłady Bella muszę wypróbować ale mam inne póki co i muszę je wykończyć:D

do kąpieli poza oilatum polecam Aventu żel - świetny jest;)
xxyy
Dziewczyny, czy spotkalyscie sie z czyms takim do mycia niemowlat? Nie znalazlam na polskich stronach jak dotad. Mozna to wstawic do normalnej wanny lub brodzika. Ale chyba wanny bez wody??? O ile zrozumialam, to raczej sluzy do mycia dziecka a nie kapieli jako takiej. icon_question.gif



https://www.amazon.co.uk/Summer-Infant-0805...r/dp/B000G22Y88
Bibi:-)
Wkładki polecam również firmy Gerber. Co prawda używałam dość dawno, bo 7 lat temu, ale nie było lepszych!!!
DominikaK
Koleżanka daął mi resztę wkładek NUK i to jest to !!!! Ona półtora roku była im wierna - są delikatne, chłonne nie są widoczne przez stanik (nie mam do karmienia, tylko zwyklutki bawełniany cienki nieusztywniany), wkładki są cienkie i mają przylepiec, dzisiaj idę sobie kupić paczki dwie icon_smile.gif
Mao
A co powiecie o chustach, w których nosi się niemowlęta? Korzystacie z owego wynalazku? Na stronach producentów są same entuzjastyczne wypowiedzi rodziców... Ciekawe co o tym sądzicie.
DominikaK
koleżanka z bloku nosiła swojego synka w bebelulu (czy jakoś tak) - taka łądna materiałowa plus torebeczka dopasowana - była ogromnie zadowolona, chusta starczyła im do 7 miesiaca, bo Jasiek wielki chłop i jej było już ciezko 14 kg nosić. Łądnie to wygląda i ona bardzo to sobie chwaliła icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(DominikaK @ pon, 20 sie 2007 - 12:08) *
Koleżanka daął mi resztę wkładek NUK i to jest to !!!! Ona półtora roku była im wierna - są delikatne, chłonne nie są widoczne przez stanik (nie mam do karmienia, tylko zwyklutki bawełniany cienki nieusztywniany), wkładki są cienkie i mają przylepiec, dzisiaj idę sobie kupić paczki dwie icon_smile.gif

ja mam siarę od 22 tygodnia chyba i próbowałam wkładek canpol -BEZNADZIEJA mają ostre wykończenie i nie mają przylepca ,chicco-BEZNADZIEJA w ogóle się nie przylepiają,i babka mi poleciła NUKA i są RWELACYJNE.
LilySnape
Jeszcze takich beznadziejnych pieluch jak Bon Bini z Plusa nie widziałam icon_sad.gif

Przesikane od góry do dołu po 1, 5 godz. Autentycznie!
Herba
Witam wszystkie obecne i przyszle mamy!

ja mam termin na 12 grudnia i tak kompletuje powoli rzeczy.

Watek przeczytalam od poczatku do konca i wiem , ze z kazdym dzieckiem jest inaczej ale niektore HITY i KITY sie powtarzaja. I tutaj mam zapytanie do jednego z nich, a mianowicie do becika-rozka. Jesli rodze w grudniu, to przyda sie czy nie? Z drugiej strony moge z normalengo kocyka zrobic becik poprzez wlascie zalozenie materialu. Przy takich zakupach liczy sie kazdy grosz.

nastepna kwestia dotyczy butelki i smoczka Avent. patrzylam np. na allegro ze jest pare smoczkow Avent. Roznia sie wyprofilowaniem, dziurkami itp. Ktory jest tym najlepszym?
A czy ktoras z was miala doswiaczenie z laktatorem elektrycznym minielectric medela? Bo planuje w taki sie zaopatrzyc.
jesli chodzi o to zeby maluch nie zamoczyl materacyka, to bylo rozwazanych wiele opcji. A ja mam pytanie o przescieradla frotte z gumka nieprzemakalne. Maja wgrzana pod spod nieprzemakalna warstwe. czy ktoras z Was uzywala ich? jesli tak to jak sie sprawowaly?

ktoras z was pytala o hurtownie pieluch. Mam namiar na taka jedna. jest w Michałowie pod Warszawa, okolo 20 km z Pragi, trasa na Stanisławów. Koles ma takze stanowisko na Stadionie,, gdzies kolo posterunku Policji. Za 120 szt. pieluszek pampers baby new born chce 45 zl. Nie wiem jak jest z innymi bo sie nie interesowalam. Sprowadza towar z niemiec i francji. Planuje wlasnie kupic u niego i tak przerazilo mnie duzo negatywnych o nich opinii. Ale trzeba sprobowac...

No a jesli chodzi o biustonosz do karmieni do mam dopiero problem. Przed ciaza rozmiar 75F....a potem zaczely rosnac i rosnac i teraz mam 80F bo cos z G jest mi ciezko znalezc nawet w Triumphie icon_wink.gif

Chcialam jeszcze powiedziec, ze temat postu jest super. ja juz przeszlam wczesniej rozmowe z moja kuzynka na te tematy bo tak to tez nie wiedzialam co jest spioch, rampers albo kaftanik.

A propo tej FRIDY. Przeczytalam w necie jak to dziala i troche mnie obrzydzilo? Czy naprawde nic sie nie wyciagnie przez filtr.....dalej? Posiada wiele pozytywnych opinii wiec sie nad nia zastanawiam. A w czym jest lepsza od tradycyjnej gruszki?

Pozdrawiam,
Herba
Iśka
CYTAT(Herba @ pią, 24 sie 2007 - 22:19) *
A propo tej FRIDY. Przeczytalam w necie jak to dziala i troche mnie obrzydzilo? Czy naprawde nic sie nie wyciagnie przez filtr.....dalej? Posiada wiele pozytywnych opinii wiec sie nad nia zastanawiam.

Zaręczam, że nic się nie wciąnie przez filtr 06.gif
pozdrawiam
Zelda
Herba to i tak masz szczęście co do biustonosza bo ja mam problem z kupieniem 85D..a w triumphie tym bardziej..
ja postawiłam na zwykłą gumowa gruszkę frida za mną nie przemawia zresztą wielu osób pytałam i 90% za gruchą
jeśli chodzi o rożek to mam ale uszyty z dwóch kocyków (potem można rozłożyć np w wózku )
o butelkach sie nie wypowiem bo nie używałam jeszcze ale jeśli chodzi o smoczki te niebutelkowe to podobno lepsze są Nuka
prześcieradła mam bez żadnych dodatków a na materac położę ceratkę albo podkłady
Mao
A ja nie wiem co to jest rampers - może mi ktoś wyjaśni?
Co do rożka, to uważam, że potrzebny jest zawsze, niezależnie od tego kiedy maluch ma się urodzić. Nie musi to być rożek-rożek icon_wink.gif, może być zrobiony z koca. Noworodki po urodzeniu lubią być zawinięte (oczywiście nie tak jak to się kiedyś robiło, że prostowało się nóżki i rączki na siłę, a potem się ciasno zawijało w koc..).

Czytałam także, że noworodki lepiej kłaść np. w wiklinowym koszu czy kołysce niż w przestronnym łóżeczku. Powoduje to, że maluch płynnie przechodzi ze stanu "w brzuchu" do stanu "domowego". Sama mam już dwójkę dzieci i pamiętam, że kiedyś te teorie budziły mój opór, ale jak się nad tym głębiej zastanowić, to ma to sens. Dlatego przeznaczę pierwszy miesiąc życia mojego dziecka na stopniowe oswajanie go z nową sytuacją.

I jeszcze coś lekko nie na temat - chyba na tym forum przeczytałam, że niektóre mamy przed włożeniem np. prześcieradła do łóżeczka malucha, wkładają je na jedną noc pod swoją poduszkę, żeby noworodkowi pachniało mamą. A zmysł węchu jest u bobasów ponoć bardzo dobrze rozwinięty, więc może ma to sens? Przecież malutkie dziecko nie rozumie, że mama śpi w innym łóżku albo że jest w pokoju obok. Mając jej zapach "przy sobie" czuje się bezpieczniej....
anita
CYTAT(Iśka @ pią, 24 sie 2007 - 21:28) *
Zaręczam, że nic się nie wciąnie przez filtr 06.gif
pozdrawiam


zupełnie nie wiem po co tu weszlam, nie czytam wszystkiego ale jak juz rzuciała mi sie w oczy frida to sie wypowiem, to dla mnie najwiekszy wyprawkowy HIT
(gruszka to kit)
naprawde żadna gruszka nie potrafi tak sobie poradzić z katarem jak frida ani nie jest tak bezpieczna jak frida. Katar u maluszka to maskra ani spanie anie jedzenie, gruszka na pewno sobie nie poradzi zbyt dobrze poza tym przy szarpaniu czy chocby kreceniu sie dziecka moza uszkodzic delikatny nosek od srodka mimo ze wydaje sie miękka. Frida działa rewelacyjnie, nie wkłada sie jej do środka tylko przykłada do noska, i mozna zasysac z siła jaką potrzeba i sekunda a nosek oczyszczony. Oczywiscie najpierw jakąs wode w sprayu czy sól fizjologiczną zaaplikować
Ewelinek
CYTAT(maja2006 @ sob, 25 sie 2007 - 11:48) *
Herba to i tak masz szczęście co do biustonosza bo ja mam problem z kupieniem 85D..a w triumphie tym bardziej..
ja postawiłam na zwykłą gumowa gruszkę frida za mną nie przemawia zresztą wielu osób pytałam i 90% za gruchą
jeśli chodzi o rożek to mam ale uszyty z dwóch kocyków (potem można rozłożyć np w wózku )
o butelkach sie nie wypowiem bo nie używałam jeszcze ale jeśli chodzi o smoczki te niebutelkowe to podobno lepsze są Nuka
prześcieradła mam bez żadnych dodatków a na materac położę ceratkę albo podkłady


U nas Frida niezastąpiona icon_biggrin.gif idealnie radził sobie z nią nawet mój mąż 08.gif z gruszką był problem bo jak się Antek za bardzo kręcił to mu końcówka gruchy do zatok dosięgała 37.gif i dlatego z niej zrezygnowaliśmy... jeśli chodzi o rożek to mieliśmy, bardzo się przydał - teraz służy jako ochraniacz na szczebelki icon_mrgreen.gif butelki Avent u nas spisują się rewelacyjnie (mieliśmy Canpol antykolkową i przeciekała górą i dołem (na dole ma odpowietrzacz - taką uszczelkę gumową i nakrętkę) ) smoki uspokajacze wypróbowaliśmy z NUK'a i AVENT'u i AVENT okazał się bezkonkurencyjny bo idealnie pasował kształtem icon_biggrin.gif Prześcieradła mamy frotte i flanelowe na gumce, nigdy nic pod nie nie podkładałam i nigdy materac nie został zasikany. pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.