To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
sdw
Z landrynek mówicie? icon_twisted.gif Znaczy jak? Prostokąty wytopiś z pokruszonych a potem pozlepiać to jakoś? icon_rolleyes.gif Qnia chyba z marcepanu utoczę albo z biszkoptu wytnę icon_rolleyes.gif Tyle, ze ja jestem wybitny antytalent manualny icon_confused.gif A tego księcia na kuniu to nie wiem jak usadzę icon_lol.gif
Graz
galaretka to dobry pomysł - księżniczke należy zalac gorącą galaretką (będzie penośc, że nagle nie ożyje wink.gif ), poczekać aż zastygnie, a potem wykroić zgrabną trumienkę wink.gif

Tylko, że galaretki kolorowe, z kolei sama żelatyna bez barwników to niezbyt dobra jest, można ją posłodzić i np. dodac soku z cytryny - jakis smak będzie miała.
Figurki z marcepana ulepić.

Ale masz fajne zadanie icon_lol.gif
marghe.
albo zrobic z pierników z szybką .. pamietasz te pierniczki?
Wieko z szybÄ…
szybka z rozpuszczonych landrynek

a włosy jadalne? Kup zelki Haribo "spaghetti" .. chyba są zółte
sdw
Graż, ksieżniczka ma jescze być żywa icon_lol.gif Nie wiem, moze palnuje wsadzic ja do trumny podczas przyjęcia? icon_eek.gif

Marg, pierniczki pmietam i chyba wykorzystam pomysł. Aczkolwiek, powiem szczerze, mam opory przed robieniem tortu z trumną icon_confused.gif Mam nadzieję wyperswadować icon_rolleyes.gif
Tobatka
Jejku, jejku, jejku!!! Jakie Å‚adne, a ja nie umiem ;(

Mam miesiąc na potrenowanie - na szczęście chyba uda mi się wykpic autobusem czy samochodem icon_wink.gif A to kwestia odpowiednich prostokątów, ufff...

Wiola - ale Tobie zadania nie zazdroszczÄ™ icon_eek.gif icon_twisted.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(wiolontela)
Aczkolwiek, powiem szczerze, mam opory przed robieniem tortu z trumnÄ…

O mało z krzesła nie spadłam 04.gif
beattta
Dla małego lub dużego piłkarza icon_wink.gif

sdw
Po trwajacych niemal tydzień negocjacjach osiągnęłyśmy kompromis icon_twisted.gif Tort z trumną, księżniczką, koniem i pędzącym na ratunek księciem z rozwianym włosem zostanie uczyniony na przyjęcie urodzinowe, które odbędzie sie po powrocie tatusia. Ma to niebagatelne znaczenie albowiem tatuś nie jest ignorantem plastycznym w przeciwieństwie do mamusi icon_mrgreen.gif Na urodziny właściwie zostanie, a właściwie juz został icon_wink.gif , uczyniony tort zastepczy. Toretm zastepczym miał byś miś w guśkowej formie ale mamusia zaczęła przeglądać ninejszy wątek icon_evil.gif I nawarzyła sobie piwa icon_evil.gif Dziecię najstarszeklęcząc i niemal szlochajac wybłagało tort kubusiowy, który prezentuję poniżej.

Uprzejmie proszę nie wyszydzać mego dzieła icon_rolleyes.gif Robótki ręczne nie są moją najmocniejszą stroną icon_confused.gif





icon_rolleyes.gif icon_twisted.gif
Doruśka
Wiolka Tygrysek jest przedni icon_smile.gif))
Jaco
Wiola,
Wyszydzić icon_eek.gif ? Ty zdolniacha jesteś icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
sdw
Dorusia, najbardziej przedni tygrysyk jest na twarzy icon_mrgreen.gif Morda tygrysa przypomina wszystko tylko nie morde tygrysa icon_lol.gif

Za uznanie dziękuję icon_redface.gif icon_lol.gif
grzałka
icon_lol.gif

przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymac
Prosiak jest the best icon_lol.gif
sdw
No prosiłam, prosiłam - NIE WYSZYDZAĆ icon_lol.gif

Kami na widok prosiaka - o lllany, ma pysk jak klowa icon_lol.gif
moko.
zajefajny tort icon_biggrin.gif
a prosiaczek i kłapouchy wyglądaja jak nawaleni icon_razz.gif:P:P
Wiola podziwiam icon_biggrin.gif sliczny tort.
sdw
A KubuÅ› jak na kacu icon_lol.gif
skanna
CYTAT(moko.)
zajefajny tort icon_biggrin.gif
a prosiaczek i kłapouchy wyglądaja jak nawaleni icon_razz.gif:P:P


No właśnie miałam zapytać, iluprocentowy ten miodek w garnku icon_razz.gif

Wiola, super torcik icon_smile.gif
Graz
Inspiracja:


Szpcjalna dedykacja dla Jaco icon_wink.gif
Tobatka
No wpędzacie mnie w kompleksy! Przecież ja nigdy nie wyczaruję nic takiego! A czas ucieka.. Ledwie kilka dni mi zostało... buuuuuuuuuuu..............
i.
Trzymajcie za mnie kciuki, bo na niedzielÄ™ muszÄ™ coÅ› upiec dla Jurka.
Wątpię żebym wyczarowała coś podobnego do prezentowanych fotek.
Dlatego zdjęcia raczej nie wstawię icon_lol.gif
Spróbuję samochody Jutty, co wyjdzie zobaczymy.
skanna
Ilka, zobacz tutaj.

Na moje oko zrobione z dwóch okrągłych biszkoptów, reszta to kwestia kremu i jezdni z czekolady.
Tobatka
A mi został ledwie tydzień ;( A jeszcze nie przetestowałam kremów (dzięki, Marghe icon_wink.gif )..

Chyba zrobie jakieś autko tudzież ciuchcię... Wydaje mi się toto nietrudne, ale może się mylę? icon_rolleyes.gif
i.
Skanna niezły torcik, szkoda, że wcześniej nie zajrzałam.
Częściowo już zrobiłam swój, teraz muszę "tylko" przyozdobić wink.gif
Tobatka
Moje dzieło, z którego jestem okrutnie dumna.. Wierzę, że za rok będzie lepiej (gościom dziś obiecałam pociąg, więc chyba będzie - no jeśli jubilat nie będzie miał innego życzenia icon_rolleyes.gif wink.gif )

sdw
Tobi, swietny jest icon_lol.gif Masz prawo być dumna icon_lol.gif
sasenka
Aleście zdolne icon_eek.gif

Zajrzyjcie tu: https://www.cakecentral.com
Wprawdzie trzeba się logować, ale wymagają tylko przy rejestracji loginu, maila i hasła - a na stronie są zdjęcia wielu tysięcy tortów - cuuuuda icon_eek.gif
O, choćby takie:




Ja właśnie wchodzę w temat, bo za 26 dni roczek mojej córy, i mam zamiar zrobić tort pokryty masą marcepanową, a obok niego siedzącego, i obejmującego tort wszystkimi łapami pieska z marcepanu (ukochaną maskotkę Hanki) - a na to wszystko wycięte z marcepanu literki

Znaczy taki jest plan icon_lol.gif a jak wyjdzie realizacja to siÄ™ zobaczy icon_lol.gif

Poradźcie: jak planuję obłożyć tort marcepanem, to jaki smak tortu by najbardziej pasował? Myślałam o czekoladowym biszkopcie, a w środku wiśniach i zbitej śmietanie...
marghe.
Tobi, napisz dokładnie co i jak icon_smile.gif
sliczny ten tort
ewis_
Obejrzałam wszystko i jestem pod wrażeniem icon_smile.gif

Mam też zamówienie od córy na najbliższą niedzielę: Kotek. Truskawkowy. icon_rolleyes.gif

Czy ktoś ma może w swoich zasobach przepis na kotka? Najlepiej truskawkowego. Albo przynajmniej z truskawkowym otoczeniem...
Dzieki z góry.
ewis_
Acha, mam 4 paczki marcepanu takiego jak tu ktoś w wątku podawał.

Czyli Kotek. Truskawkowy. I najlepiej z wykorzystaniem prawie kg marcepanu icon_lol.gif Więcej oczekiwań na razie nie mam icon_wink.gif

blagam.gif blagam.gif blagam.gif
tonia
A to torty mojego dwulatka.
Na szczęście torty lepiej mi wychodzą niż ich zdjęcia i wklejanie do netu.

wszystkim znana kaczka


i zoo
marghe.
toniu, wkleiłam Twoje zdjecia icon_smile.gif
tonia
marg ja też grzebałam i coś popsułam ? icon_confused.gif
marghe.
pojęcia nie mam
grunt,ze sÄ… icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
boskie te torty- kaczka jest przecudna a zoo- tez ekstra!
mam czas do czerwca, ufff icon_wink.gif
tonia
Mama_Do_Kwadratu, to tylko wygląda trudno. Robota jest prosta, tylko wymaga nieco precyzji, czego zabrakło u mnie, bo torty robiłam razem z jubilatem i stąd lekkie niedoróby. Ale za to ile radochy było.
i.
A to mój:

Raczej skromniutki, ale zapewniam, że jak na moje możliwości to dużo icon_wink.gif
Mika
eee nooo super icon_biggrin.gif
samochody zawodowe icon_biggrin.gif
robiłaś je spodobem Jutty?

to ja powinnam zrobić tort w kształcie klocków Lego icon_lol.gif -pomysł nie głupi -narobić kwadratowych ciasteczek,obłożyć "klockowym" marcepanem i ułożyć jeden na drugim wink.gif icon_lol.gif
i.
Lepiłam je samodzielnie, bo plastikowych samochodzików (foremek) nie miałam.
Fajna zabawa.
Ale marcepan był niezjadliwy - zupełnie nie słodki. I Jurek który przepada za marcepanem przeżył szok po skosztowaniu icon_lol.gif
sdw
Ilka, superaśne torcisko icon_wink.gif icon_lol.gif I bardzo apetycznie wygląda.
Mika
CYTAT(ilka)
Lepiłam je samodzielnie, bo plastikowych samochodzików (foremek) nie miałam.
Fajna zabawa.


icon_eek.gif
no to Cię podziwiam icon_biggrin.gif wyszły super icon_biggrin.gif
grzałka
niesamowite te Wasze torty icon_eek.gif

Ilka, samochody boskie icon_exclaim.gif
Jutta
Ilka cudne samochody icon_lol.gif ales się nalepiła samochód wink.gif
a dlaczego marcepan był niesłodki icon_eek.gif
Pecia
Ilka icon_eek.gif icon_biggrin.gif cudo icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
marghe.
Ilka, wspaniały. Po prostu wspaniały

a napisz co w srodku
Tobatka
Ilka, boski!!!! icon_smile.gif

Marghe - ja nie mam co pisać, ale mogę wkleić zdjęcie przed pokremowaniem, czyli poukładane kawałki ciasta... Ale jak wrócę do domu icon_wink.gif
marghe.
no dobra

będziecie miec ubaw..

bo ja jednak mam 2 lewe ręce

I Torcik serowo truskawkowy na urodziny mojego potworka

Spód – jak za tarty limonkowej GW (ale z 1 Å‚yżkÄ… cukru)

Masa:
maÅ‚y i duży serek Å›mietankowy Campina + cukier waniliowy + „ziarenka" z laski wanilii
pół butelki ubitej śmietany + cukier puder
kilka zmiksowanych truskawek mrozonych
cytryna
trochÄ™ galaretki truskawkowej
żelatyna

NA spodzie układać plasterki truskawek
Zalać masą
Udekorować truskawkami, zalać galaretka truskawkową
Udekorować bezami itp



II tort kokosowy

Spód to po prostu murzynek
upiec i nasączyć wodą z cytryna
Masa – wiórki kokosowe gotowane w mleku i zmiksowane z masÅ‚em i cukrem pudrem (wg tego przepisu https://graza.serwus.pl/k_ciasta.htm#ciastozkokosem ale z dodatkiem zelatyny bo cos pÅ‚ynna mi sie ta masa wydaÅ‚a)

Wierzch – 3 zielone galaretki (wody jak na dwie)

Kwiatki zielone z czekolady białej rozpuszczonej z odrobina wody i łyżką masła (1 łyżka na 2 czekolady) + zielony barwnik

dekoracja - Gaba

efekt.. kurcze nie wiem, nie dane mi było sprobowac
blaszka wróciła z przedszkola pusta, wylizana do czysta icon_mrgreen.gif



przekroju nie ma:(
sdw
Wczorajszy tort bananowo-truskawkowy na urodziny mojego brata





Tobatka
No nie, no ja się poddaję! Całe szczęście, że mnie zadowala jakiś zwykły placek ze świeczkami, a dziecko najbliższy tort dostanie za rok... icon_twisted.gif icon_wink.gif
Mama Mojzesza
icon_eek.gif
addera
Po jasną chusteczkę ja znów wlazłam w ten wątek icon_twisted.gif
Szans dla mnie nie ma już żadnych icon_rolleyes.gif

dziewczyny, podziwiam szczerze icon_biggrin.gif
marghe.
CYTAT(Ania Mojzeszkowa)
icon_eek.gif  


to ma byc smieszne?

tetryczejÄ™ chyba
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.