To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
Tuni
CYTAT(weda @ Fri, 11 May 2012 - 21:31) *
o,mam,może zamiast torta upiekę mu pizzę ? icon_biggrin.gif icon_twisted.gif

Tort w kształcie pizzy mu zrób icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(agarad @ Sat, 12 May 2012 - 08:07) *
a może ma jakiś ulubiony klub? wówczas herb klubu albo może cosik z EURO związane icon_wink.gif

Z młodego taki fan, że osobiście w piłkę gra, ale kibicem konkretnego klubu nie jest, ale pomysł z Eurotortem icon_wink.gif fajny jest icon_smile.gif
weda
ee,nie w kształcie pizzy by nie przeszło
tort zrobiony i już pochłonięty
był wuzetkowy-dla odmiany ale pyyyszny
i z małym przytykiem słownym w postaci napisu: give me 38 kisses
hyhy,dowciapna jestem?
Tuni
CYTAT(weda @ Mon, 14 May 2012 - 11:07) *
ei z małym przytykiem słownym w postaci napisu: give me 38 kisses
hyhy,dowciapna jestem?

bardzo 37.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(weda @ Mon, 14 May 2012 - 12:07) *
był wuzetkowy-dla odmiany ale pyyyszny
i z małym przytykiem słownym w postaci napisu: give me 38 kisses
hyhy,dowciapna jestem?

A gdzie focia? <foch> icon_wink.gif
weda
Blue,ty tu nie fochuj icon_mrgreen.gif icon_wink.gif
bo jak się ogony zwiedziały,że tort jest NASZ (ale nasz???mamooo,naaaasz?)
to zanim się spostrzegłam i wyciągnęłąm aparat(no,co,stara juz jestem i zużyta)
to było po torcie

a ,jeszcze przedtem miałam napisać (ale,że juz pisałam,żem stara...i skleroza...)
skanna,fajny tort komunijny,poddałas mi pewien pomysł
marghe.
CYTAT(weda @ Mon, 14 May 2012 - 13:07) *
ee,nie w kształcie pizzy by nie przeszło
,

mówisz?
https://www.google.com/search?hl=en&q=p...rMrLS4QTYhuTQCQ
weda
marghe.ja wiem,że można zrobić w takim kształcie
sama robię rózne wariacje tortowe np.ostatnio butelkę wódki Smirnoff i obok drugi mniejszy torcik w kształcie puszki red bulla

chodziło mi o to,ze u mnie kochają pizzę,zwłaszcza tę zrobioną samemu
to juz tortu o tym kształcie by nie znieśli

muszęto wstawic pare moich dziełek tortowych tylko leeenia mam
emilly
Mój T. zrobił dziś tort w kształcie rampy,ja i dwóch wujków ukleciło skaterów z masy cukrowej 43.gif . Mam nadzieję,że goście będą wiedzieli,że to rampa, a ludziki to skaterzy icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(weda @ Fri, 18 May 2012 - 13:56) *
chodziło mi o to,ze u mnie kochają pizzę,zwłaszcza tę zrobioną samemu
to juz tortu o tym kształcie by nie znieśli

Moi też kochają (aczkolwiek zdecydowanie nie tę robiona w domu a przez Enzo icon_wink.gif ), ale na widok tortu pizzy im się oczy zaświeciły icon_biggrin.gif
weda
oj,to masz marghe wypróbowane
a sama robiłas czy zamawiałaś?

moje baby sie rozzuchwaliły: jedna chce tort piętrowy na urodziny koniecznie z lukrem różowym
druga za to chce dwa torty,jeden dla gosci jeden dla niej samej(czekoladowy i żeby mogła w niego buzię wsadzić i jesć-litości)
syn MUSI ale to po prostu musi miec tort autko(było juz przerabiane na każdych urodzinach no ale on taki mechanik samoch.że inne kształty nie istnieją)
najmłodszy na szczęscie nie wyrobił sobie jeszcze zdania na ten temat ale w sumie do stycznia daleko

emilly,pokaż torcika,na pewno jest super,rampa...to dla najstarszego?
emilly
CYTAT(weda @ Thu, 24 May 2012 - 12:35) *
emilly,pokaż torcika,na pewno jest super,rampa...to dla najstarszego?


Tak,tort był robiony dla Przemka icon_smile.gif Ludziki (skaterów) zjedli najmłodsi goście i frajdy mieli co nie miara icon_wink.gif No i w smaku też był O.K. (mimo szarego koloru icon_wink.gif )

Tort wyglądał tak:






weda
świetna rampa wam wyszła !!
u nas tez będa 12 urodziny,w pażdzierniku
kiedy ten czas przeleciał?
Agnieszka.zg
oj kurczę dawno mnie nie było a wy tu takie cudeńka dalej robicie. wiec wklejam mój ostatni
Żoanna


gosiagosia
fajna afryka icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Afryka fajna, tylko czemu żyrafa padła? 06.gif
Żoanna
żyrafa z posiekanej brzoskwini....nie ustałaby 06.gif
marghe.
Chyba czeka mnie zrobienie tęczowego tortu. Tzn środek ma być na szczęście normalny ino wierzch kolorowy..
Już się boję.
Żoanna
ponoć żelowe barwniki lepsze......
Użytkownik usunięty
Zdecydowanie lepsze.icon_smile.gif
gosiagosia
macie sprawdzony przepis na tort tiramisu ?
hekkate
Marghe tydzień temu robiłam tort tęczowy. W środku kolorowy, a na zewnątrz zrobiłam białą masę, a na to miały być kokardy w kolorach tęczy a w środku m&msy czy jakieś kolorowe cukierki, ale z racji braku czasu musieliśmy wszystko uprościć.
marghe.
CYTAT(gosiagosia @ Sat, 20 Oct 2012 - 18:24) *
macie sprawdzony przepis na tort tiramisu ?

Mam sprawdzony przepis na deser Tiramisu'.

Hekatte, dziękuję. Na szczęście dziecię wybrało babeczki zamiast tortu icon_smile.gif
gosiagosia
na torcie mi zalezy, ale dzieki

cos znalazlam, tylko nie wiem jak to smakuje
bumbum
Peppa dla mojej małej fanki

justin
CYTAT(marghe. @ Sun, 21 Oct 2012 - 18:41) *
Mam sprawdzony przepis na deser Tiramisu'.

Hekatte, dziękuję. Na szczęście dziecię wybrało babeczki zamiast tortu icon_smile.gif


poproszÄ™ przepis na Tiramisu icon_smile.gif
marghe.
a proszÄ™ bardzo


750 g sera mascarpone (sugeruję kupowanie oryginalnego włoskiego) . Tak, aż tyle bo lubimy duuuużo masy )
4 bardzo, bardzo swieże jajka
biszkopty (2 paczki podłużnych, najzwyklejszych jakie są na rynku..)
3 łyżki cukru
Kakao
Sporo mocnej kawy, NIE rozpuszczalnej, bo zepsuje smak. Tym razem zrobiłam z kawą bezkofeinową, żeby córka mogła bezkarnie jeść
kieliszek likieru (ja lubię Amaro Montenegro, ale może być likier kawowy, ew. cognac lub coś podobnego)

Zaparzyć kawę. Przestudzić co by sobie paluchów nie poparzyć.
Żółtka utrzeć z cukrem na jednolitą masę (najwygodniej mikserem), dodać ser i delikatnie mieszać aż całość się połączy. Dodać kieliszek likieru.
Ubić pianę z białek i połączyć z masa serową, bardzo delikatnie wmieszać.
Biszkopty maczać w kawie (zanurzać dosłownie na chwileczkę, żeby za bardzo nie nasiąkły) Biszkopty układać w misie lub w pucharkach. Na biszkopty nałożyć warstwę sera, przykryć biszkoptami i ponownie nałożyć ser.
Całość posypać kakao przesianym przez sitko.
Tiramisu' nie powinno mieć wiele warstw, bo się rozleje; najlepiej cztery: 2 razy biszkopty, 2 razy masa.
Całość wstawić do lodówki - niech się składanki przegryzą. Kilka godzin powinno postać. Naprawdę powinno.
SÅ‚owo..

icon_cool.gif+copy.jpg" border="0" class="linked-image" />
gosiagosia
zrobilam tort tiramisu z tego przepisu. wyszedl pyszny i zrobil furore



hekkate
A to takie moje nie do końca udane coś
1. 2.
marghe.
Hekkate, a dlaczego nie do końca udane?
truska
Torcik na 7 urodziny Weroniki -styl Monster High icon_biggrin.gif



A pod sukienkÄ… tort pralinowy , pycha.
Przepis znalazłam na tym blogu Tort pralinowy
Inkusia
CYTAT(hekkate @ Sun, 28 Oct 2012 - 20:46) *
A to takie moje nie do końca udane coś
1. 2.


łał, nie rozumiem co tu jest nieudane icon_smile.gif
truska
hekkate super torcik
gosiagosia
solenizantka ma fajny stroj icon_smile.gif
hekkate
Truska świetny tort.

A mój nie do końca udany, bo masa nie dała się porządnie naciągnąć i niedoskonałości trzeba było odciąć i zakrywać tymi wstążkami.
truska
hekatte u mnie tez musialam dół falbaną zakrywac, chyba to normalne 04.gif , wazne ze koncowy efekt jest 06.gif. Z jakiego przepisu robisz lukier ?
hekkate
Truska może 2 razy mi ta masa super wyszła i dobrze się ją naciągało i chyba dlatego, że było troszkę więcej wody w niej. Masę robiłam z cukru pudru (ok 80dag), glukozy (10dag), żelatyny (4 łyżeczki) i wody (70 ml).
emilly
Torcik dla miłośnika Gummy Bear icon_smile.gif :

Tuni
Emilly, boooski icon_smile.gif
bumbum
Torcik dla córeczki koleżanki

hekkate
Emilly super torcik. Zabawny icon_biggrin.gif
Anndzia Twój tort też świetny. Sama kiedyś miałam w planach zrobić taki, ale zmieniłam zdanie. A zauważyłam, że mamy dzieciaki z tych samych roczników icon_smile.gif
emilly
Dzięki dziewczyny icon_smile.gif

Andzia piękny tort!

Wczoraj robiłam tort koledze,przepis wzięłam z neta i wyszedł przepyszny (masa) icon_smile.gif 2 galaretki rozpuściłam w 0,5l wody,wrzuciłam (od razu) pokrojone zamrożone truskawki i po tym jak galaretki stężały zmieszałam je z ubitą śmietaną 30 % icon_smile.gif





Za to Mikiego tort (Umi Zoomi ) był porażką (w smaku O.K).Chciałam iść na łatwiznę i zamówiłam gotowy lukier,który po 2 godzinach płynął. Nigdy więcej 37.gif .
Zdjęcie zrobione zaraz po nałożeniu lukru :


bumbum
dziękuje

emilly ta masa nie była podobna do ciasta śmietankowca? galaretka normalnie połączyła się z kremówką czy była,hmmm,taka grudkowata?

A ten opłatek z lukru,na czym go położyłaś?może miał złe podłoże i dlatego się rozpuścił?
emilly
CYTAT(anndzia @ Sun, 04 Nov 2012 - 09:36) *
dziękuje

emilly ta masa nie była podobna do ciasta śmietankowca? galaretka normalnie połączyła się z kremówką czy była,hmmm,taka grudkowata?

A ten opłatek z lukru,na czym go położyłaś?może miał złe podłoże i dlatego się rozpuścił?


Tak,masa przypominała śmietanowca,ale grudek nie było w ogóle icon_smile.gif
A ten lukier położyłam na galaretce (zastygniętej).
hekkate
Emilly kiedyś robiłam tort i miał jedną warstwę z galaretki i w tym miejscu masa właśnie zrobiła się strasznie miękka. Chyba galaretka + masa cukrowa się nie lubią.
Użytkownik usunięty
Lukier popłynąl, bo "wyciagnął" wilgoć z galaretki. Na śmietanie tez by się tak stało. Czyli to nie wina kupnego lukru.icon_wink.gif Gdybyś przykleiła na masę maślaną, to by się trzymało. A sam torcik bardzo fajny. icon_smile.gif
ajlonka
ja się pochwalę bo straszną radość mi sprawił torcik dla babci. Mój prawie pierwszy tort dekorowany masą. 03.gif 03.gif



bumbum
ajonka fajny torcik

Dziewczyny,poradźcie,jak nałożyć tą masę żeby boki tortu wyszły gładkie.Mi zawsze masa nakłada się na masę,wiecie takie fale się tworzą.

I czego używacie do napisu?-lukier własnoręcznie robiony?poda ktoś przepis? icon_smile.gif
Czekoladę na masę cukrową chyba położyć można,co?
ajlonka
ja napis robiłam z masy, na innych tortach albo kremem pisałam albo pisakami
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.