To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Torty nie tylko dla dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32
gosiagosia
ostatnio robilam tort i przekladalam serkiem mascarpone a dokladnie ubilam kremowke, w oddzielnym naczyniu zmieszalam mascarpone z mlekiem i cukrem pudrem, polaczylam z ubita smietana i przekladalam biszkopt nasaczony kawa rozpuszczalna. na mase mozna klasc owoce npo brzoskwinie - pycha. na wierzch polozylam mase marcepanowa. a oto on icon_smile.gif
anita
bardzo Å‚adny, a masa brzmi smakowicie
Ma.
A czy ktos moglby podac mi jakis latwy przepsi/instrukcje do wyciecia jakiejs ozdoby z brzoskwin?(puszkowanych)
23Ania
Cześć dziewczyny !!!!Chciałam wam podziękować bo dzięki wam moje dziecko cieszyło sie dzisiaj swoim tortem urodzinowym!!!! Moi teściowie na widok tortu zrobili oczy jak pinpongi 03.gif a ja miałam z tego powodu 100% satysfakcji!!!!! Mam rade dla dziewczyn takich jak ja ----wszystko da się zrobić !!!!!Tylko trzeba poćwiczyc __ja najpierw upiekłam biszkopta (przepis wziołam z tego forum--JEST SUPER BISZKOPT ŚWIETNY) pózniej zrobiłam mase plastyczną z cukru pudru(przepis tez z forum) Pierwsza wyszła nawet ok--ale dosypalam mąki i to był błąd.Chociaz poćwiczyłam .Jak masa jest rzadko to radze poczekac aż troche przestygnie i dosypać cukier puder aż będzie ok.
To moje dzieło TORT AUTOSTRADA

https://www.garnek.pl/a23anna/8831022
hekkate
23Ania super dzieło!!! A czarny barwnik kupiłaś czy jakimś innym sposobem domowym wyszedł Ci ten kolor autostrady? Masę cukrową udało Ci się cienko rozwałkować? Ja też robiłam tą masę cukrową, ale ciężko mi było rozwałkować i trochę gruba była, ale to może dlatego, że nie zrobiłam tego od razu tylko masa zdążyła się trochę przyschnąć.
23Ania
Hej hekkate -barwnika uzyłam granatowego icon_wink.gif) Masa nie była cieńka - mi się zle wałkowało ale to dlatego że nie lubie tego robić
hekkate
A wygląda jakby była cienka. U mnie miejscami to miała po pół cm. Nie pomyślałabym, że to granatowy. A jakich barwników użyłaś? W płynie czy proszku? Kupiłaś na allegro? Granatowego nie widziałam.
Carrie
23Ania fajny tort!!! U nas tez było pelne zaskoczenie.Część gości wyszla i tak przekonana,że to kupiony tort był.

hekkate gratuluje paseczka brawo_bis.gif
hekkate
Carrie dziękuję.

Ja w tym roku zrobiłam dla Daniela tort samochód. Nie do końca został dopracowany, ale i tak byłam z niego zadowolona. To był mój pierwszy taki tort.
23Ania
Hekkate-barwniki kupiłam na allegro u FREDKAE. Też miała miejscami pół centymetra

Carrie moja koleżanka jak zobaczyła zdjęcie tego tortu to zaraz chciała numer do cukierni 03.gif i ciężko było ja przekonać że to moje dzieło


Ja mam za miesiąc urodziny -muszę wymyślić sobie jakiś super torcik icon_mrgreen.gif
oluśia
Obiecałam, że wkleje zdjęcie swojego toru -bez mlecznego .Mąż stwierdził że wygląda jak traktor po przejściach ale najważniejsze ze Kacperkowi sie podobał i smakował bo to jego pierwszy tort który jadł .



i jeszcze takie z boku z ciociÄ… i wujkiem w tle



a jeszcze najważniejsze zdjęcie - solenizant z tortem 06.gif


23Ania
Witam!!!
Oluśia--uśmiech Kacperka mówi sam za siebie!!!! Torcik SUPER!!!!!!!!!!!!!
oluśia
Dzięki bardzo 06.gif
hekkate
Oluśia świetny tort. W środku też apetycznie wygląda.

A to mój tort i solenizant.
https://images37.fotosik.pl/256/8004b2c0f1330a09.jpg
oluśia
Hekkate Super autko i zdjęcie synka fajne .
Tort smakował lepiej niż sie spodziewałam .W ostatniej chwili zrezygnowałam z przyczepy bo sam traktor wyszedł duzy wiec stwierdziłam że jak będzie jadł tylko Kacper (dla reszty gości robiłam drugi z bitą śmietaną ) to zostanie i potem wyrzuce .A wyszło że dzieciaków razem z moimi była czwórka i wszystkie jadły traktor i stwierdziły ze bardzo dobry i zjedli całego .
Oczywiście bardzo mi było miło icon_smile.gif
kasia_2906
Hej Dziewczyny.
Åšliczniutkie te Wasze torciki mniam...
Moja Juleczka kilka dni temu skończyła roczek i ja dla Niej upiekłam i zrobiłam takie cosik..

https://img411.imageshack.us/img411/7916/75971122.jpg
niewidzialna
śliczny icon_wink.gif
oluśia
Kasia -śliczny
Gosia83
To teraz ja siÄ™ pochwalÄ™ moimi tortami:
roczek Kinii - już wieki temu:



Taki zrobiłam na szybko dla chrześnicy na 5 urodzinki:



A ten na roczek kuzyna Kini - Adusia




Niedawno także robiłam tort na panieński mojej kuzynki z...penisem 29.gif Wyszedł fajnie ale może za względu na to że to forum maluchowe to chyba nie pokaże... 43.gif

Wielkimi krokami zbliżają się 2 urodzinki Kinii i planuję zrobić biedronkę - ale czy wyjdzie to nie wiadomo... 29.gif
Inkusia
Gosiu torty baaardzo apetyczne 06.gif Moja sąsiadka robi też motyla na środku kładzie banana a czółki z paluszków icon_smile.gif

Ja sie jeszcze nigdy nie odwazyłam upiec tortu 37.gif
hekkate
Kasia, Gosia extra te Wasze torty.

Gosia a gdzie kupiłaś te autka i drzewka? Danielowi bardzo się spodobał ten tort i pewnie taki będę robić za rok.
Gosia83
CYTAT(hekkate @ Fri, 02 Apr 2010 - 18:00) *
Gosia a gdzie kupiłaś te autka i drzewka? Danielowi bardzo się spodobał ten tort i pewnie taki będę robić za rok.


autka - u nas w niewielkim sklepie spożywczym - dość dobrze zaopatrzonym takie tortowe ozdóbki...a drzewa - niejadalne... 37.gif - w klockach Kinii takowe mamy - to wykorzystałam... 29.gif

Ale sprubój poszperać na www.tortownia.pl - fajnie zaopatrzona
hekkate
Szukałam na tortowni, ale chyba nie było. Tak czy siak mam jeszcze czas. U mnie to ciężko w sklepach takie fajne ozdoby znaleźć. Zazwyczaj są takie standardowe typu kwiatuszki.
justin
CYTAT(skanna @ Sat, 09 Jul 2005 - 10:33) *
Taki tort miała wczoraj Gabi (trza było zrobić urodziny parę dni wcześniej, bo wszyscy potencjalni goście w ten weekend się rozjeżdżają )


skanna, musisz, po prostu musisz mi opisać jak zrobiłaś ten tort.
Tam jest włożona prawdziwa lala?
Skąd mam wziąć takie kwiatuszki?
Jak układałaś biszkopt.
Piekłaś w tortownicy czy w blaszce prostokątnej.
skanna
Kwiatuszki kupione, widywałam takie w różnych hipermarketach.
Biszkopt piekłam, korzystając z pomysłu Wiolonteli, w formie babkowej z kominem, wtedy bez problemu się lalkę, rzecz jasna, prawdziwą, pcha do środka, nie trzeba niczego wycinać, nie trzeba żadnego kształtu nadawać, bo po prostu jest gotowy icon_smile.gif
justin
skanna, bardzo Ci dziękuję.
Dobry patent icon_smile.gif
Tuni
Przede mną kolejne wyzwanie.... jakieś pomysły na dinozaura?? ew. smoka??
isaa
spójrz tutaj:

https://www.inspirander.pl/gotowanie/tort-dinozaur
mamaMiśka
Obejrzałam po kolei wszystkie wasze torty i jestem w szoku, w życiu nie robiłam tortu a te wasze jeszcze takie piękne. Aż się zawstydziłam. icon_redface.gif
torty przepiękne , może się pokuszę i sama spróbuję zrobić jakieś takie cudo. Tylko potem aż żal zjeść icon_biggrin.gif
Tuni
Iza*Pyza, dziękuję.
hekkate
Chciałam zapytać czym nasączacie biszkopt i jakie macie na te mikstury przepisy?
Carrie
dubel
Carrie
herbata z cukrem i cytrynÄ…

dodawałam do tego jeszcze kiedyś alkohol - ale teraz nie, ze względu na D.
hekkate
U mnie z tych samych względów alkohol odpada. A wiesz czym jeszcze można nasączać, żeby nie barwiło jasnego biszkopta?
Tigerek
- sok ananasowy lub brzoskwiniowy (syrop z puszki) z domieszkÄ… cytrynowego
- woda z kwaskiem cytrynowym
- herbata gorzka
gozar
No to i ja pochwale siÄ™ moimi tegorocznymi wypocinami icon_cool.gif

Na trzecie urodziny Poli:


Na roczek Leona:



Torty były zjadliwe.
semi
Gozar, przepiękne!
Carrie
gozar - myszy sama rzeźbiłaś???

fajowe torty!

zaraz wkleję mojego torta - dla teściowej na imieniny robiłam

edit: hekkate - to zamiast herbaty z cytryną zrób wodę z sokiem cytrynowym i cukrem



gozar
CYTAT(Carrie @ Tue, 04 May 2010 - 19:44) *
gozar - myszy sama rzeźbiłaś???

fajowe torty!


Sama.
Dzięki emi. Carrie Twój też niezły.
Carrie
CYTAT(gozar @ Tue, 04 May 2010 - 19:56) *
Sama.


icon_eek.gif

rewelacja
gozar
CYTAT(Carrie @ Tue, 04 May 2010 - 20:04) *
icon_eek.gif

rewelacja


Dobra, dobra...widziałam Wasze Lilkowe dzieło icon_wink.gif Wy to z Lorien to dopiero żeście się popisały.
Carrie
eee, ja to wyszłam przed północą

Lorien pokazała co potrafi jak już mnie nie było ( widać onieśmieliłam ją toczeniem pręcików w rękach)
gozar
CYTAT(Carrie @ Tue, 04 May 2010 - 20:28) *
eee, ja to wyszłam przed północą

Lorien pokazała co potrafi jak już mnie nie było ( widać onieśmieliłam ją toczeniem pręcików w rękach)

No ba, grubość była w tym wypadku zasadnicza 03.gif

Dam jeszcze jedno ujęcie - gwiazdy tortu (czyt, myszy wystającej poważaniem z sera icon_wink.gif )
joa133
gozar super..a ile robiłaś taką jedna mysz? i ile robiłaś cały tort (bez pieczenia )
gozar
CYTAT(joa133 @ Tue, 04 May 2010 - 22:12) *
gozar super..a ile robiłaś taką jedna mysz? i ile robiłaś cały tort (bez pieczenia biszkopta)

Kurcze, nie wiem, ale chyba ponad pół godziny, bo razem z przełożeniem biszkopta i położeniem lukru wyszło ze 4 godz.
Drugi tort powstał 1,5 przed imprezą, więc siłą rzeczy musiał być skromniejszy.
semi
Gozar, jak to sama??Myślałam, że to gotowce icon_eek.gif . Niesamowite, toż to jes istne arydzieło. ja bym chyba nie dała gościom zjeśćicon_smile.gif
hekkate
Tigerek a wodÄ™ z kwaskiem cytrynowym w jakich proporcjach robisz?

Gozar świetne torty. Skąd czerpałaś inspirację?

Carrie Twój tort też super. A w jakich proporcjach robisz tą wodę z sokiem cytrynowym i cukrem?
Carrie
CYTAT(hekkate @ Tue, 04 May 2010 - 22:42) *
A w jakich proporcjach robisz tÄ… wodÄ™ z sokiem cytrynowym i cukrem?


tak jak herbata z cukrem i cytryną - tyle,że bez herbaty 03.gif

gozar - ano lepi się te torty długo, chociaż wciąga zabawa
gozar
CYTAT(emi @ Tue, 04 May 2010 - 22:39) *
Gozar, jak to sama??Myślałam, że to gotowce icon_eek.gif . Niesamowite, toż to jes istne arydzieło. ja bym chyba nie dała gościom zjeśćicon_smile.gif

eeee tam icon_smile.gif dzieciaki pierwsze się na te myszy rzuciły icon_smile.gif tort był już nieważny.
hekkate
Carrie, a to takie proste. Nie wpadłabym na to icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.