To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARANIA O MALEŃSTWO odsłona XXVIII

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
zajÄ…c_Poziomka
Witam wszystkie drogie Forumowiczki w nowym wątku Starankowym icon_smile.gif Mam nadzieję, że będzie on szczęśliwy zarówno dla mnie jak i dla Was icon_smile.gif

Jednocześnie bardzo, bardzo dziękuję Moriah za prowadzenie poprzedniego tematu strankowego, do którego dołączyłam jako nowa Użytkowniczka forum. Zostałam przez dziewczyny bardzo ciepło przyjęta i mam nadzieję, że wszystkie nowe Użytkowniczki tutaj poczują się tak samo icon_smile.gif Moriah, dziękuję Ci za wszelką pomoc, wsparcie jakim nas (staraczki) darzyłaś. Te same podziękowania należą się również wszystkim Staraczkom z poprzedniego wątku, które teraz szczęśliwie dźwigają swoje brzuszki icon_smile.gif


Nie jestem "oblatana" na forum, dlatego bardzo proszę Was wszystkie o pomoc w prowadzeniu wątku icon_smile.gif I przede wszystkim proszę się zgłaszac do dopisania Waszych starań icon_smile.gif

~~~~~~~~~~~~~~~~







~~~ andrutka ~~~ beata127 ~~~ ~~~ lena85uk ~~~ oliwka1983 ~~~
paulinkaa889 ~~~ sonia18a ~~~ Tigerek ~~~





ksiwik ~~ zajÄ…c_Poziomka ~~ kasienka33 ~~ kajetanka ~~ Williams ~~ komunikacja24 ~~ mikkowska ~~ madziuula123 ~~ Wiola24 ~~ yoana ~~~ alecta ~~ kasiula_poznan





Tigerek (9tc) ~~ kasiula_poznan ~~ Sophie25 ~~




O! Takim zajÄ…cem chcÄ™ byc! A Wy? icon_smile.gif



Edit:
uzupełnienie listy staraczek

dodanie grafiki
edit: literówki w grafice
zmiana grafiki icon_wink.gif dopisek ciężarówek
annad
Zjączku kciuki za nowy wątek i obyś siebie i inne staraczki wygoniła na ciążowy! icon_smile.gif
Tigerek
Przyjmuję zaproszenie zajączka icon_biggrin.gif i jako żywy dowód, że warto czekać choćby i przez 3 wątki icon_razz.gif - 3mam za Was kciuki. I po Mikołajkach zapraszam na nowy wątek, gospodynię w pierwszej kolejności icon_wink.gif
hogata61
Zajączku Szefowanie wychodzi na dobre, to jest trzeci wątek staraczkowy na którym jestem, obie poprzednie szefowe: Okruszek i Moriah niedługo si.ę rozpakują także oby tradycja została zachowana!!! icon_smile.gif

Powodzenia Wam wszystkim Dziewczynki!!!!!!!!

Swoją drogą Kasiula co u Ciebie??? Ty następna w kolejce icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
U mnie wciąż pierwsze skrzypce gra beta. Robię w przyszłym tygodniu. Jesli w końcu bedzie ujemna to będę mogła od razu zacząć starania. Akurat wychodzą mi wtedy dni płodne. Dzidzius byłby najcudowniejszym prezentem na święta, ale nie ludze się, że uda się przy pierwszym podejściu tak jak ostatnio.
dorsim
łał kolejna odsłona. No myślę że tradycja zostanie zachowana i ty Zajączku jesteś następna w kolejce icon_smile.gif

Tigerek trzymam Cię za słowo i czekam na nowy wątek icon_smile.gif
A ty jak tam siÄ™ czujesz ?
Ja jutro mam lekarza , pani doktor zgodziła się mnie przyjąć.
Ja ostatnio jestem bardzo zmęczona, po pracy muszę się zdrzemnąć lub poleżeć chociaż z godzinkę jak się uda icon_smile.gif
NIUNKA
Zajączku ja też trzymam kciuki zaciśnięte za Ciebie i resztę staraczek. Obyście szybko dołączyły do grona ciężarówek &&&&&&&&&&&&&&&&
Moriah
PoziomkaBardzo dziękuję za podziękowania - jestem przekonana, że przekazałem wątek w dobre ręce.
Życzę tobie i innym staraczkom (zarówno tym "wytrawnym" jak i tym, które dopiero do was dołączą) szybkich sukcesów i zmiany wątku icon_smile.gif Jak slysznie hogata zauważyła, do trzech razy sztuka i teraz kolej abyś ty jako prowadząca wkrótce zobaczyła ponownie upragnione dwie kreski.

Edit:literowka
kasienka33
prosze mnie dopisac do listy staraczek icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(kasienka33 @ Thu, 21 Nov 2013 - 21:29) *
prosze mnie dopisac do listy staraczek icon_smile.gif


Gotowe icon_smile.gif I życzę nam obu, abyśmy szybko wróciły na ciążowy blagam.gif
kasienka33
zajac_poziomka mam nadzieje,ze sie nam szybciutko uda i tym razem szczesliweie sie zakonczy...
annad
Kasieńka miło Cię widzieć icon_smile.gif Co u Ciebie...na jakim etapie staranek jesteście? Już po @ a może już po owu i teraz trzeba trzymac już kciuki icon_smile.gif
kasienka33
Annad milo mi,ze ktos jeszcze o mnie pamieta icon_smile.gif U mnie wsystko sie przedluzylo bo krwawilam, poplamialam przez prawie 3 mc icon_sad.gif , teraz okres mam regularny i wlasnie mi sie konczy wiec kilka dni i oby cos sie tam wykulo icon_smile.gif chociaz boje sie,ze jak zajde to znowu to samo sie stanie....
zajÄ…c_Poziomka
Kasienka, u mnie to samo.3 miesiące czekania na stabilizację. Właśnie jestem po okresie i jak w poniedziałek beta bedzie ok to od wtorku rozpoczynam starania. Też się boję, ale cóż zrobić
zajÄ…c_Poziomka
Dziewczyny, help me icon_smile.gif https://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=95979
wspinka
Zajączku, kasieńka i wszystkie przyszłe staraczki gorąco trzymam kciuki za dwie kreseczki i szczęsliwy przebieg, może nowy Rok szybko przyniesie zmiany, a może już pierwsza wigilijna gwiazdka sie o to postara 06.gif
zajÄ…c_Poziomka
Coś mi się dzisiaj przypomniało i normalnie mi sie micha śmieje icon_biggrin.gif Jeśli chodzi o perypetie ciążowe to moja siostra miała analogiczna sytuację do mnie. Taki sam przebieg ciąży, ten sam tydzień poronienia. Z wyjątkiem tego, że ona dostała plamienia i poroniła naturalnie, ja nie.
No więc... Siostra kilka lat temu w GRUDNIU! przeprowadziła się do swojego nowego właśnościowego mieszkania.... Efektem "chrztu" mieszkania jest taki jeden fajny brzdąc icon_biggrin.gif I teraz uwaga! Za tydzień odbieramy klucze do naszego mieszkania! I będę wtedy miała dni płodne... Ha!

Wiem, odbiło mi icon_razz.gif Ale tak mi jakoś wesoło jak o tym myślę, hehe. Tym bardziej, że ten brzdąc to mój chrześnik, a mój brzdąc jak już się pojawi, będzie chrześnikiem mojej siostry icon_razz.gif

Dopisek:
Z tym, że siostrze wypadło pod koniec grudnia icon_razz.gif i analizując kalendarz okazuje się, że mam dwie szanse, żeby powtórzyc jej wyczyn icon_biggrin.gif
salamandra.79
zajÄ…czku i kasienko33 ciesze siÄ™ ze wrocilyscie i podejmujecie kolejne starania.....trzymam kciukasy i zycze pieknych 2 kreseczek!!!!!!
kasiula_poznan
MeldujÄ™ siÄ™ na nowym wÄ…teczku icon_wink.gif

Zajączku dziękuję za powitanie na pierwszej stronce. Wszystkim nam i kolejnym staraczkom życzę rychłego opuszczenia twgo wątku.

Hogata, dzięki za wywołanie... u mnie bez zmian... od lutego @ odwieddziła mnie 2x więc naprawdę ciężko co kolwiek u mnie obserwować, obliczać... po prostu musimy się wstrzelić na chybił-trafił..

Ostatnia @ 5/11 wczoraj pobolewal mnie brzuch i ciagnął prawy jajnik. Od wczoraj też zdecydowanie większa ilość produkcji śluzu. Nie wwiem jednak czy się nie nakręcam i czy nie za wcześnie na rakie objawy... choć byłoby cudownie bo mąż ma w sobotę urodziny...
annad
Kasienka33 ja po poronieniu też się obawiałam powtórki ale odpukać końcówka ciąży i jest ok.
Kasiula kciuki zaciskam aby w tej odsłonie test pokazał Ci 2 kreseczki.
hogata61
Kasiula no to no,no 03.gif czekamy bo to całkiem całkiem możliwe icon_smile.gif
annad
Kasiula zwiekszona produkcja śluzu może być zwiastunem .... życzę Ci tego z całego serca!
zajÄ…c_Poziomka
Kasiuuuula! Kciuki mocno zacisniete icon_smile.gif
kasiula_poznan
Tylko czy nie za wcześnie na takie objawy? To dopiero 20dc... ? Na testowanie też raczej za wcześnie? Zwariuję...
annad
Kasiu przy takich cyklach jakie miałaś to wcale nie musi być za wcześnie. Test może nie wykazać nic ale beta hcg...kciuki zacisniete!
hogata61
Kasiula- na objawy nie za wcześnie. A na test może być za wcześnie ale nie musi. Mi już 19dc wyszedł pierwszy ledwo co pozytywny, w 20dc dodatni był zrobiony popołudniu. Także może być różnie. Ksiukasy z całych sił &&&&&&&&&&&&
tyczka
CYTAT(kasiula_poznan @ Mon, 25 Nov 2013 - 18:23) *
Tylko czy nie za wcześnie na takie objawy? To dopiero 20dc... ? Na testowanie też raczej za wcześnie? Zwariuję...


Kasiu, podstawowa zasada dotyczaca cyklu, jest fakt, iz owulacja wystepuje na 14 dni przed spodziewana miesiaczka, a nie po niej. Przy regularnych, 28+dniowych cyklach, mozna by nawiazywac do 14 dni naprzod, jak i 14 dni w tyl, ale nie przy tych, ktore sa nieprzewidywalne... Wybierz sie do lekarza, prosze.
okruszek
dziewczyny trzymam kciuki za pozytywne wieści, kwitłam tu prawie 3 lata, ale było warto!
fluidki ok mojego syneczka **************************8
zajÄ…c_Poziomka
Beta ujemna icon_smile.gif 0,661 balety.gif impreza.gif
tyczka
"Negatywna" icon_wink.gif
zajÄ…c_Poziomka
Poziom beta hcg podaje się jako dodatni i ujemny, pomimo że nie spada poniżej zera. Pytałam dziś w laboratorium, tak mam napisane na wyniku.

https://www.labtestsonline.pl/tests/hCG.html?mode=print - w jakich sytuacjach wykonuje siÄ™ badanie (czy jakis taki podpunkt icon_razz.gif )
annad
Ja też po jednym wyniku bety miałam napisane beta UJEMNA a wynik był 0,22.

Kasiula nic nie piszesz ... świętujesz?
kasiula_poznan
Tyczka jestem pid stałą kontrolą, dziękuję za troskę...

Annad narazie nie mam czego Å›wiÄ™tować. Test w 20dc oczywiscie negatywny (ujemny) ale Å›luzowe objawy siÄ™ utezymujÄ…. Na buzi jakby wiêcej niedoskonaÅ‚oÅ›ci i ciÄ…gle mam wrażenie, że jestem rozdêta. Bety nie mam odwagi zrobić...
zajÄ…c_Poziomka
kasiula, może za kilka dni powtórz test?
tyczka
Kasiu, nie ma sprawy... Ale czy wiesz wobec tego, ze przy cyklach, ktore trwaja wiecej, niz 35 dni, przyjmuje sie, ze owulacja w ogole nie wystepuje..? Czy lekarz skierowal Cie na leczenie ?

Bo nie wierze, ze lekarz, u ktorego bylas, nie powiedzial, ze wtorny zanik miesiaczki ( a o takim mozna mowic w Twoim przypadku ), jest wynikiem znacznych zaburzen hormonalnych..?
annad
Kasiu tak myślałam, że test sikany wyjdzie negatywny bo na niego za wczesnie...beta by powiedziała na czym stoisz icon_smile.gif
kasiula_poznan
SiÄ™ bojÄ™ icon_wink.gif
tyczka
A nie ma czego icon_biggrin.gif

Kasiu, pozniej wkleje linki...
Tigerek
CYTAT(tyczka @ Thu, 28 Nov 2013 - 13:15) *
Kasiu, nie ma sprawy... Ale czy wiesz wobec tego, ze przy cyklach, ktore trwaja wiecej, niz 35 dni, przyjmuje sie, ze owulacja w ogole nie wystepuje..? Czy lekarz skierowal Cie na leczenie ?

Tyczko - moje cykle po unormowaniu naturalnym trwały po 40 dni i zawsze była owulacja z 14-15-dniową fazą lutealną. Czyli owulacja w 24-26 dniu.

Nawet cykle długie - te do 70 dni, które zdarzały mi się raz do roku zawsze były owulacyjne z fazą lutealną jak wyżej. Owulacja może wystąpić nawet w długim cyklu, tyle, że odpowiednio później,

Aczkolwiek nie negujÄ™ istnienia cykli bezowulacyjnych.
kasiula_poznan
Tyczko moje cykle wygladaja tak od zawsze..., robilam badania przed zajsciwm w pierwsza ciaze, nie bylo z tym problemu, moha cora ma teraz 6 lat. O drugiego bejbisia staramy sie w sumie od niedawna... wiec nie mowie, ze w razie czego nie zrobie ale teraz zadnych badan robic nie musze. Nie wykluczam, w koncu i ja i maz mamy juz swoje lata...
Milenka-
Hej dziewczyny,

Dawno mnie tu nie było i nie za bardzo mam czas na zaglądanie na forum.

Piszę ponieważ dostałam dziś od swojego lekarza nowy lek w saszetkach wspomagający ogólne zajście w ciążę jak i przy PCO nazwa INOFOLIC (cena ok 56 zł za 20 saszetek, ja mam stosować od dziś po 1 saszetce cały czas.)- lek stosowany do niedawna tylko we Włoszech i właśnie teraz dotarł do Polski, a może już któraś z was stosuje ? jeśli tak to proszę o jakieś informacje dot. stosowania tego leku i czy rzeczywiście wspomaga zapłodnienie.
Dziś na usg w 8 dc nie miałam rzadnych pęcherzyków tylko pełno drobnych a w poniedziałek mam mieć usg bo lekarz chce zobaczyć czy coś się zaczyna dziać po tym leku.

Jeszcze się odezwę i postaram się częściej zaglądać na forum Pozdrawiam
tyczka
CYTAT(kasiula_poznan @ Thu, 28 Nov 2013 - 17:31) *
Tyczko moje cykle wygladaja tak od zawsze..., robilam badania przed zajsciwm w pierwsza ciaze, nie bylo z tym problemu, moha cora ma teraz 6 lat. O drugiego bejbisia staramy sie w sumie od niedawna... wiec nie mowie, ze w razie czego nie zrobie ale teraz zadnych badan robic nie musze. Nie wykluczam, w koncu i ja i maz mamy juz swoje lata...


Kasiu, przepraszam, ze tak osobiscie, ale strasznie mi to przypomina moja sytuacje. W pierwsza ciaze zaszlam normalnie- o ile mozna tak powiedziec, o druga okazalo sie, ze musialam "walczyc" ( lata przerwy bylo miedzy nimi, podobnie jak u Ciebie icon_smile.gif). Jak mi lekarz powiedzial, u kobiet nawet z lekkim PCO o ciaze tym latwiej, w im mlodszym sa wieku. Do tego stopnia, ze w wieku 20 lat zaszlam w ciaze, ot tak. O druge, na troche przed 30-tka, musialam juz "nachodzic sie" do lekarza.

Mieszkam w Danii, mamy wytyczne dotyczace skierowan do ginekologow - i jesli para chce miec dziecko, a kobieta ma niereguralne cykle, para dostaje skierowanie na leczenie. W innym przypadku, musza czekac od roku do dwoch lat trudnych staran, zeby dostac w ogole skierowanie do ginekologa.

I wlasnie takie przerwy, o jakich piszesz, mialam. I pierwsze, czego sie dowiedzialam, to wlasnie koniecznosc uregulowania cyklu icon_smile.gif Do takiego stopnia, zeby owulacja byla "zsynchronizowana"z reszta hormonow i zeby ewentualny zarodek mial szanse na zagniezdzenie sie w jamie macicy.

W nomenklaturze medycznej istnieja dwa terminy: mowimy zarowno o "zbyt wczesnej", jak i "zbyt poznej" owulacji - wowczas nawet zaplodniona komorka jajowa nie ma szans sie zagniezdzic.

Co do cykli, absolutna racje ma Tigerek - przy cyklu, zalozmy 90-dniowym, owulacja wystapi ( jesli wystapi ), srednio 2 tygodnie przed kolejna miesiaczka ( Tigerek napisala wlasnie o 14-15 dniowej fazie lutealnej icon_smile.gif ).
Plud oczywiscie fakt, ze owulacja w danym cyklu moze wystapic jedynie raz. Jesli wiec mialas 2 miesiaczki, to do owulacji moglo dojsc ( o ile w ogole ) raptem dwa razy. A w tym czasie powinno 8 - 9 razy, prawda.. ?

Kasiu - oczywiscie bede trzymac kciuki, ale z calego serca goraco i serdecznie zachecalabym Cie do wizyty u specjalisty, zeby oszczedzic zarowno rozczarowan, jak i czasu. I to ostatnie jest chyba jeszcze wazniejsze icon_smile.gif icon_smile.gif

Przepraszam za brak polskiej czcionki, niestety nie dysponuje wlasnym sprzetem w tej chwili.

PS. Tigerku, racje masz, oczywiscie piszac o fazie lutealnej - a z kolei cykle bezowulacjyne to jednak czesta przypadlosc. Wiekszosc kobiet z PCO, nawet nie wie, ze ja ma icon_wink.gif Co jednak mialas na mysli mowiac o "unormowaniu naturalnym" ? icon_smile.gif
Tigerek
CYTAT(tyczka @ Thu, 28 Nov 2013 - 18:21) *
Co jednak mialas na mysli mowiac o "unormowaniu naturalnym" ? icon_smile.gif

Niewyjaśnione medycznie samoistne wyregulowanie icon_smile.gif - ja tylko olejek z wiesiołka zaczęłam brać icon_wink.gif
komunikacja24
Ja po cichutku myślę o kolejnym dziecku.
w 2010 roku byłam na wątku staraczkowym i udało się.
Wprawdzie musiałam się wspomagać lekami aby zajść w ciążę ale się udało i mój Mikuś ma zaraz 3 latka.
Chciałabym dołaczyć pełną parą ale oczekuję na przeszczep nerki(mam być dawcą) dlatego muszę się wstrzymać gdzieś tak do stycznia/lutego ale wtedy to już będę z Wami icon_smile.gif
Życzę wszystkim szybkiego zafasolkowania i nudnej ciaży:)
Tigerek
Mam do was pytanie:

Wyszedł mi na wyniku z krwi spadający progesteron, obecnie jest bardzo niski - ok 13,0 - było prawie 16 2 tygodnie temu; biorę luteinę 100mg 2x2 i teraz wyczytałam - i tu jest to pytanie czy tak faktycznie jest: że sztuczny progesteron nie jest brany pod uwagę w badaniu, ale że to wynik tyko mojego, mam się nie martwić aż tak bardzo, bo przecież jest on uzupełniany. Jak na razie nie plamię, nie krwawię, nie boli mnie brzuch (poza chwilą obecną, ze stresu). Kontrolę mam w poniedziałek.
tyczka
A beta nie spada..? Co do progestreonu, nie mam, niestety, zielonego pojęcia.
Choć tak na chłopksi rozum, w jaki sposób "sztuczny" miałby być oddzielany od naturalnego..?
Tigerek
Sztuczny to formalnie progestagen icon_smile.gif a naturalny progesteron. Bety nie miałam sprawdzanej więc nie wiem.

Na wyniku z laboratorium ma mnormę dla 1 trymestru 25-50 ng, a teraz znalazłam
CYTAT
Prawidłowy poziom waha się między:

- po owulacji - 1-28ng/ml

- do 12 tygodnia ciąży - 9-47ng/ml

- od 12-28 tygodnia ciąży - 17-146ng/ml

- po 28 tygodniu ciąży - 55-200ng/ml


Ja jestem wg miesiÄ…czki w 10., wg owulacji w 8.

I nie wiem co myśleć.
zajÄ…c_Poziomka
No to wygląda na to, że jest w normie icon_smile.gif
Ksiwik
Witajcie.
Miałam pisać o posta o dopisaniu do listy starających , ale natura sprawiła mi niespodziankę.




BhCG- 29.11.2013 -43,6
2.12.2013 -157,2

Dziękuję pewnej Ciepłej i Kochanej Duszycce tutaj z forum za ogromne wsparcie i rady.

Wizyta u lekarza w piÄ…tek.
zajÄ…c_Poziomka
ksiwik!!!!!!!!!!!! Gratulacje kochana! icon_smile.gif Ale super icon_smile.gif Ominie Cię zastanawianie czy już się udało, czy znów trzeba czekac icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.