To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARAMY SIĘ O DZIECKO! odsłona XXV

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27
agulek8
CYTAT(okruszek @ Fri, 05 Aug 2011 - 08:30) *
A i serdecznie pozdrawiam Anek koleżankę za staraczek z roku 2007. icon_smile.gif


a mnie pamiętasz? 02.gif ja z tej samej bandy 08.gif

a jak tam sporzadzanie wykresów Ci idzie??
okruszek
agulek no właśnie coś kojarzę ale nie byłam pewna czy Ty to Ty icon_wink.gif. wykresy hmmm. no nie wiem kurcze. ale martwię się że owulka powinna być między 11-16 dniem a tu 22. a ja już nie wiem, starania dalej rozpoczęte:-)
okruszek
agulek no właśnie coś kojarzę ale nie byłam pewna czy Ty to Ty icon_wink.gif. wykresy hmmm. no nie wiem kurcze. ale martwię się że owulka powinna być między 11-16 dniem a tu 22. a ja już nie wiem, starania dalej rozpoczęte:-)
eveke
milutka dzięki icon_wink.gif

okruszek szczerze mam taką nadzieję icon_wink.gif
nulek27
Okruszek pozytywny test owulacyjny w 22 dc może wskazywać co innego pozytywnego chyba ? 37.gif 43.gif
eveke
Faktycznie jesli owulka zdarzyła sie w 11dc to jest duza mozliwosc ze test wykrył juz ciążę icon_smile.gif

apropo... zrobiłam dzis test owu... ale może od początku icon_smile.gif

Staramy sie od maja czyli za nami juz 3 nieudane cykle...
Cykle zazwyczaj mam 35 dniowe.
Gdzieś w marcu robiłam kilka badań, w tym prolaktyne i wyszła mi 2 razy wyższa niz górna granica normy dlatego tez jesli w tym cyklu sie nam nie powiedzie ide ponownie ją zbadać, jesli poziom nadal jest tak wysoki no to ginek i zbijanie. Ja póki co nie chce popadać w jakies paranoje monitorowania cyklu itp, krótko sie staramy a nei chce psychicznie jakos strasznie się wkręcic.. póki co jeszcze n aluzie bo został mi ostatni rok magisterki do zrobienia.

Ten cykl był dziwny ponieważ dostałam "plamienie" w 31dc wręcz myślalam ze sie udało, były to śladowe ilosci krwi brunatnej, ale juz po 4 dniach dostałach normalny okres (dodam ze nigdy nie mam plamien przed okresem), tym razem okres w 1 i 2 dniu był bardziej obfity niz zazwyczaj... i teraz nie wiem który dzien przyjąć za 1 dc. Czy ten od plamienia czy ten od okresu... Jeśli ten od okresu to jestem teraz w 14dc , czyli niby czas owu, ale przy 35 dniowych cyklach u mnei owu powinna byc w okolicach 18-21 dc... i zrobiłam dzis test owu, pokazał słabą drugą kreskę takze powtórze na pewno jutro.
Wszystko się jakoś pogmatwało...
milutka
CYTAT(Millu @ Fri, 05 Aug 2011 - 12:38) *
I mówił, ze oprócz gazetek filmy były icon_wink.gif Ale to już nie wiem, czy sobie nie żartował ze mnie 02.gif icon_smile.gif



Są filmy icon_wink.gif ale mój mąż bał się włączyć, bo nie wiedział jaka głośność była ustawiona icon_lol.gif

Eveke pierwszy dzień liczy się od krwawienia, plamienia to jeszcze zlicza się do poprzedniego cyklu icon_wink.gif
okruszek
milutka no ciekawie pewnie mąż miał.....
znowu zrobiłam test owulacyjny i znowu kreska testowa mocniejsza od kontrolnej, do pon. biorę luteinę później czekam czy przyjdzie @. w następny piątek namówiłam męża na wyjazd choć na dwa dni bo już mnie wszystko wrrrrrrrr, trzeba troszkę odpocząć.
eveke
okruszek trzymam kciuki icon_smile.gif
okruszek
podkusiłam się zrobić dziś test ciążowy no i jedna kreska icon_sad.gif, na owulacyjnym znowu testowa wyskoczyła od razu ciemniejsza od kontrolnej. dziś 24 dzień cyklu, no ale jakoś zwątpiłam zbyt piękne aby było prawdziwe.
miłej niedzili
słoneczko82
Może za mało jeszcze jest HCG na opakowaniu napisane jest aby był wiarygodny wynik należy go wykonać w dniu spodziewanej @ z porannego moczu. Może teraz nie wyjść za wcześnie na ciążowy test.
Ja cały czas trzymam &&&&&&&&
Madziara.
okruszek poczekaj cierpliwie jeszcze kilka dni jeszcze może być za wcześnie.

U mnie dzisiaj 27dc i boli mnie prawy jajnik, w ogóle od jakiegoś czasu czuję na przemian pikanie w jajnikach. Za 2 tygodnie dopiero do kontroli, ocena jajeczkowania po laparoskopii i jakiś plan działania, albo stymulacja albo całkiem naturalnie. Na ten cykl który się kończy nie robię sobie żadnych nadziei na ten który się zacznie jakoś też się nie nastawiam ale chciałabym aby ten wrześniowy był już pozytywny. Dzisiaj ostatni dzień L4 i w środę już do pracy.
okruszek
jak po niedzieli? pogoda nas nie rozpieszczała.... kurcze a na mnie atakuje jakieś przeziębienie, marnie się czuję. no ale co się dziwić z taką aurą.
madziara pewnie że wrzesień będzie szczęśliwy
słoneczko trzymaj kciuki kochana
marta083
Cześć icon_smile.gif
Wczoraj wróciłam od teściowej. Trochę odpoczęłam od garów ale syn nie dawał mi żyć. Darł się jak tylko wychodziłam z pokoju bez niego 37.gif
Teraz nadrabiam forumowe zaległości i pichcę obiad. I poparzyłam sobie parą cały nadgarstek (niewygodnie mi się klika 21.gif ). Zasmarowałam altaziają i jest ulga...

Co do odstawienia leków u mojego męża... hmm... no z medycznego pkt widzenia to nie może 43.gif Ale mąż postanowił zaryzykować i odstawić choć na jakiś czas. Z pierwszym dzieckiem też tak było i zaszłam w tym cyklu bez tabletek, więc chyba mają jakiś wpływ albo przypadek. Zobaczymy.

No to wasi mężowie ciekawie mają na badaniach icon_wink.gif Ale fakt gazetki powinni zmieniać. Mają przecież pacjentów, którzy badają się nie tylko raz, a gazetki nie kosztują dużo.
Milutka, zakup mężowi jakiś świeży świerszczyk następnym razem icon_wink.gif Tzn mam nadzieję, że nie będzie następnego razu... nienie.gif
No i co do pobrania krwi..... 04.gif Chłopy to jednak jak dzieci! 03.gif

Okruszek, trzymam kciuki za test zrobiony w terminie &&&&&&
Eveke, spokojnie, bez stresu. Będzie dobrze icon_smile.gif
nulek27
Okruszek , nadal &&&&&
My z M jutro wyjeżdzamy do Mielna ,pogoda urlopowa do pozazdroszczenia co nie ? 37.gif
A żeby było mało to szykuję się wredna @@@ diabel.gif
Dozobaczenia za kilka dni
okruszek
my też się szykujemy na weekend do chmielna, z nad morza nad jezioro 06.gif . i też mi się @ szykuje na weekend no chyba że 43.gif. dziś 25 dzień cyklu i ostatnia tabletka luteiny. no ale się nie nastawiam, zero oznak ciąży, zawsze po luteinie coś mi brzuch się odzywał a teraz cisza.
okruszek

no a pogoda w tym roku masakryczna, ale może wrzesień będzie piękny
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Madziara.
Pogoda faktycznie do d... Wczoraj u nas 15 min świeciło piękne słoneczko a godzinę lało i tak na zmianę.
Dzisiaj korzystając z ostatniego wolnego dnia robię porządki w zdjęciach i natknęłam się na to zdjęcie


Uploaded with ImageShack.us

Wymarzona wycieczka, ale cena nie na moją kieszeń...icon_sad.gif
chyka

A ja właśnie wróciłam od dentysty i ten dzień taki jakiś beznadziejny jest,ale to pewnie przez tę wstrętną pogodę...
chyka
Patrząc na to zdjęcie rozmarzyłam sie też bym chciała w takim miejscu się znależśćicon_smile.gif
Madziara.
Ja na 14-tą mam do dentysty, ale na szczęście z Mareczkiem icon_smile.gif Syn dzielniejszy od mamusi, wręcz nie może się doczekać wizyty brrr

Na dniach powinnam dostać @ a boli mnie prawy jajnik tak jak wtedy gdy miałam torbiel i troszkę mnie to niepokoi icon_sad.gif
salamandra.79
witajcie dziewczyny!!!

Mam nadzieje ze zaprosicie mnie do Waszego szanownego grona.... my rowniez z mężem zaczynamy starac sie o dziecko. Aktualnie jestem mama 4.5 letniej córeczki Martynki i swego czasu pisywałam na maluchach, gdy byłam w I ciązy...
mam nadzieje ze juz niedługo będe nosic kolejne zycie pod swym serduszkiem...
Nazywam sie Magda mam 32 lata mieszkam na kujawach, zawodowo pracuje jako nauczyciel przedszkola i kocham swoją pracę..Moja Martynia to piękna i duza dziewczynka, która od roku domaga sie rodzenstwa...pozdrawiam wszystkich
marta083
Nulek27, ależ macie pogodę 37.gif Leje i leje. W Mielnie pewnie też bo to nie tak daleko ode mnie.
Może przyszły tydzień będzie cieplejszy, tak było w Tvn na długoterminowej. Oby.
Salamandra.79 witamy i życzymy niezasiedzenia 06.gif
Madziara, to skąd masz tą fotkę? Super miejscówka!
Millu
Witajcie dziewczyny, poweekendowo icon_smile.gif

marta083 mam nadzieję, ze poparzenie szybko się zagoi !

Okruszek,, Nulek72 trzymam kciuki, żeby @ nie przylazły przez 9 miesięcy.

Evsalamandra.79 witaj icon_smile.gif
U nas kiepsko, wczoraj odebraliśmy wyniki badania męża no i 32.gif
Nie dość, ze ja mam kłopoty z tarczycą, to teraz okazało się, że mąż ma teratozoospermię, czyli
morfologia fatalna 41.gif .
Pozostałe wyniki dobre, lekarz, który konsultował wynik, powiedział, ze przy dużej ilości
plemników w ejakulacie (449,2 mln) nie trzeba się tak bardzo przejmować tą morfologią, ale
jakoś mnie nie przekonał.
Z tego co poczytałam na necie, to ech, właściwie chyba tylko invitro zostaje 32.gif .
Jestem załamana.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Millu
CYTAT(użytkownik usunięty @ Tue, 09 Aug 2011 - 15:55) *
cytowany post usunięto


Oj Rosa icon_redface.gif
Naprawdę morfologia jest najmniej ważnym ze wskaźników?Ale jeśli większość plemników jest nieprawidłowych,
to przecież taki nieprawidłowy może zapłodnić komórkę, o ile wogóle sie uda?
Co do ilości to jest napisane tak:
Objętość: 6,5 ml (norma ≥ 1,5 ml)
Koncentracja: 69,1 x106/mL (norma ≥15 x 10 6/mL)
Całkowita liczba w ejakulacie: 449,2 x10 do 6/mL (norma ≥39 x 106/mL)
10 6 to mi wyszły miliony, źle napisałam? Bo już teraz nie wiem.

Ale w morfologii tylko 1% prawidłowych icon_sad.gif

Znaczy, ze myślisz, że nie jest tak źle? Bo mąż też załamany icon_sad.gif

PS. Tym buhajem, to mnie rozsmieszyłaś icon_wink.gif , jak się nam uda naturalnie (jeśli),
to mu tak mówić będę icon_cool.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Millu
Rosa bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś icon_smile.gif

CYTAT(Rosa)
Nie wiem, co z ruchem? Nie wiem, co powiedział lekarz i czy zlecił Wam jakieś dodatkowe badania (np. hormony z krwi u męża), ale możecie się przy takim wyniku wesprzeć witaminami dla mężczyzn typu androvit

Z badań męża:

Ocena ruchliwości wg WHO
Ruch postępowy typ a+b: 36%, koncentracja x 106/mL: 24,9 , liczba w ejakulacie x 106: 161,8
Ruch niepostępowy typ c: 8%, koncentracja x 106 /mL: 5,49 , liczba w ejakulacie x 106: 35,2
Nieruchome typ d: 56%, koncentracja x 106/mL: 38,8 liczba w ejakulacie x 106: 252,2

Wartości referencyjne: >/32% plemników o ruchu a+b lub >/ 40% plemników o ruchy a+b+c
Żywotność (test eozyna-nigozyna): 64%
Wydaje mi się, że ruch jest w porządku?

Lekarz nie zlecił nic mężowi, powiedział, żeby się starać naturalnie (w co ja nie uwierzyłam)
i kontynuować moją diagnostykę najpierw (mój gin mysli o HSG).
Mąż zażywa salfazin i l-carnityne, myślisz,że powinien brać również androvit?
Nie pali, nigdy nie palił icon_smile.gif

Rosa wybacz, że Cię tak męczę pytaniami, ale Twoja wiedza bardzo mi pomogła już icon_smile.gif

Pozostałe Dziewczyny przepraszam, że tak tu wywlekam prywatę na forum icon_redface.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
marta083
Pogody ciąg dalszy... współczuję nulek27 37.gif

Co do oparzenia to zasmarowałam altaziają i nic nie mam, to tylko takie sparzenie parą było, na szczęście icon_rolleyes.gif

Millu,
smutne to co piszesz ale Rosa widzę pociesza. I tego się trzymaj. Ja w ogóle nie pomogę bo kompletnie się na tym nie znam 48.gif
Rosa, a czy mogę mieć pytanie? Skąd Twoja wiedza na ten temat? icon_rolleyes.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Millu
CYTAT(użytkownik usunięty @ Tue, 09 Aug 2011 - 17:43) *
cytowany post usunięto

Rosa , jeszcze raz dziękuję, że się wypowiedzialaś w naszej kwesti icon_smile.gif Podniosłaś nas na duchu zdecydowanie. Wiem, ze nie jesteś leakrzem, ale wiedzę posiadasz icon_smile.gif

marta083 Cieszę się, ze z ręką lepiej icon_smile.gif Tak, Rosa mnie pocieszyła, chociaż podejrzewam, ze jeszcze długie starania przed nami.
Zyta87
Witam

Pozwoliłam sobie napisać w tym wątku, bo widzę tu dużą aktywność i siostra podpowiedziała że od Was najszybciej uzyskam odpowiedź.

Mam pytanko, Jak najlepiej sprawdzić płodność u mężczyzny, czy jeśli badanie nasienia wyjdzie prawidłowe, to znaczy, że jest wszystko ok, czy trzeba jeszcze jakieś badania dodatkowe porobić?

Mój partner niedawno rozwiedziony chce to sprawdzić, bo przez 7 lat jego była już żona nie zaszła w ciąże z nim, a jak go zdradziła, to od razu brzuszek icon_sad.gif

Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Millu
Witaj Z_Y_T_A_87,
moim zdaniem badanie nasienia wystarczy, tylko lepiej zrobić je w dobrym, specjalistycznym lab., bo w zwykłym
zrobią tylko badanie podstawowe i wyniki mogą być mało wiarygodne ( u nas tak było).
Jak wyniki nasienia wyjdą złe, to wtedy chyba bada się hormony, robi USG jąder itd.,po konsultacji u andologa.
Tak sądzę.

Trzymam kciuki za badanie Twojego Partnera.
milutka
CYTAT(Z_Y_T_A_87 @ Tue, 09 Aug 2011 - 18:54) *
Witam

Pozwoliłam sobie napisać w tym wątku, bo widzę tu dużą aktywność i siostra podpowiedziała że od Was najszybciej uzyskam odpowiedź.

Mam pytanko, Jak najlepiej sprawdzić płodność u mężczyzny, czy jeśli badanie nasienia wyjdzie prawidłowe, to znaczy, że jest wszystko ok, czy trzeba jeszcze jakieś badania dodatkowe porobić?

Mój partner niedawno rozwiedziony chce to sprawdzić, bo przez 7 lat jego była już żona nie zaszła w ciąże z nim, a jak go zdradziła, to od razu brzuszek icon_sad.gif

Będę wdzięczna za podpowiedzi.


Czasami tak bywa, że kobieta po prostu dopasuje się idealnie biologicznie z partnerem, więc się szybko udaje.
marta083
CYTAT(użytkownik usunięty @ Tue, 09 Aug 2011 - 18:41) *
cytowany post usunięto

Wow, super mieć kogoś takiego w gronie 02.gif
To czy dobrze wnioskuję, że w tym nieszczęściu (niepłodności) jest szczęście, że tak zainteresowałaś się tą tematyką i teraz pomagasz innym? icon20.gif 02.gif
No i z pomocą medyczną masz Franusia, prawda? icon_biggrin.gif
Aylin
CYTAT(okruszek @ Fri, 05 Aug 2011 - 10:30) *
A i serdecznie pozdrawiam Anek koleżankę za staraczek z roku 2007. icon_smile.gif


A dziękuję i pozdrawiam również icon_smile.gif I qciuki 3mam icon_smile.gif

milutka no to brzmi jak imprezka w ZG icon_wink.gif icon_razz.gif Ja tam na ZG nie narzekam icon_smile.gif

agulek co znaczy jeśli.... przywołuję cię do porządku icon_smile.gif
salamandra.79
dziewczyny nie panikujcie moja sisotra 3 lata leczyła sie bo miała policystyczne jajnki (ponoc), faszerowali ja hormonami rosła na potege, zarost nawet na brodzie miala i nic nie dało rezultatów....mąz sie przebadal bylo oki duzo sprawnych i zwinnych plemników...gdy juz sie całkowicie poddali zaszła w ciąze i poronila po 8 tyg.. cierpiala dlugooo, ale po pewnym czasie dostała sie lekarza w miejskim szpitalu i ten wypatrzył u niej toksoplazmoze, a byla znow w ciązy w 9 tyg...leczył ja ale ostrzegał ze dziecko moze miec wodogłowie i nie słyszec...bała sie strasznie pojechala do Łodzi do Matki Polki i tam zrobili jej USG i okazalo sie płod zdrowy ( poza wzrokie i słuchem bo tego nie widac)...Macius urodził sie przez cesarskie ciecię , miał 9 pkt i dzis ma juz prawie 7 lat...jest zdrowiutki ale ma mała wade wzroku( korekta przez okulary)...takze nie martwcie sie na zapas...kto po badaniach jest zdrowy a nie robił badan na toksoplazmoze ktora zzerała plemniki i nie mogło dojksc do zaplodnienia niech sie zbada.... MI sie udało za 1 razem , ciekawa jestem jak teraz bedzie bo mam ladna nadwage...
chyka
Witam w tak pięknym deszczowym dniu:) Życzę Wam i sobie, abyśmy miały same słoneczne dni mimo brzydkiej pogody za oknem...., bo ta pogoda już mnie naprawdę dobija
Zyta87
Dzięki Wam za odpowiedź, po badaniach się wszystko okaże...
Pozdrawiam miło icon_smile.gif
okruszek
ja również witam w tym pięknym zimnym wietrznym i deszczowym dniu icon_sad.gif.
salamandra.79
Witam i ja...u nas wietrznie i zimno....deszczu nie widac....
okruszek
jestem zła na to lato, w zeszłym roku pracowałam to było gorąco, a teraz nie pracuje i zamiast chodzić z dzieckiem na plaże to leże na kanapie 43.gif
salamandra.79
okruszek niestety w tym roku lato nas nie rozpieszcze, odkąd zaczęly sie wakacje nie bylo ciagiem 2 tyg słońca...w tym roku nad polskim morzem mielismy upal tylko w 2 popoludnia, dlatego w piatek wybieramy sie na Chorwacje bo tam pogoda jest zapewniona...a moja córa uwielbia kąpiele w wodzie, mogła by sie siedziec calymi dniami na plaży i sie pluskac...
marta083
Hej icon_smile.gif
U nas tez wietrznie ale słonko świeci. Wczoraj za to cały dzień lało, chwile ciszy i pompa, cisza i pompa, i tak cały dzień. W nocy okropna burza. A jak waliło w jezioro... 37.gif

Salamandra, zazdroszczę wyjazdu 48.gif Wygrzejcie się za nas.
Millu
Cześć Dziewczyny icon_smile.gif
U nas jeszcze nie pada, ale nadciagają chmurzyska icon_rolleyes.gif
Wakacje powinny zostac przeniesione na maj-czerwiec, bo wtedy jest ładnie i ciepło. icon_wink.gif

Chorwacja super, byliśmy w zeszłym roku i bardzo miło wspominam icon_smile.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
marta083
No ja nie będę się starać tam dostać bo póki co nie zaliczam starań do trudnych. Trudne to mają właśnie dziewczyny, które już dłużej się starają i mają ingerencję medyczną 32.gif Obym nie miała okazji dostać się do tamtego wątku 2pliz.gif
salamandra.79
Millu MY WYJEZDZAMY w tym roku po raz pierwszy, jedziemy do Makarskiej, moze polecisz co warto zwiedzic?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.