To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARAMY SIĘ O DZIDZIUSIA !!! odsłona XXVI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
ania.m
Najlepiej pójść na pierwszą wizytę, a lekarz już zleci co trzeba.

Ja robiłam:
badanie ogólne moczu
morfologia
glukoza na czczo

toxo
różyczka
hiv
hbs
cytomegalia
VDRL
odczyn coombsa

No i na pewno grupa krwi, jeśli nie masz oznaczonej
kukunia
ja na dobry początek dostałam takie badania:

ogólne moczu
glukoza
różyczka
morfologia+płytki+rozmaz automatyczny
toksoplazmoza igg
toksoplazmoza igm
cytomegalia
tsh
hbs/ antygen
grupa krwi
serologia kiły

chyba z 6 fiolek poszło :/ icon_smile.gif ważne, że za darmo, polecam- jesli ktoś ma mozliwośc mi akurat mąż wykupił w firmie pakiet za 50 zł
kukunia
a no i oczywiście grupa krwi- to jest potrzebne do karty ciąży- jeśli masz juz takie badanie i oryginalny dokument to nie trzeba powtarzać
skierka
Witam, pobiegłam dziś zrobić sobie tą prolaktynę. Dziś badanie - dziś wyniki - wynik wyszedł prawie w idealnej normie (przynajmniej tak wyczytałam w necie) 15,46. I dalej nic nie wiem.
Ja w święta nanosiłam sie 6 miesiecznego bobasa i też usłyszałam, że mam sobie przypomnieć, hahahah świetny dowcip.
Pozdrawiam cieplutko, bo u mnie wieje brrr
malinka1978
ja robilam 6 lat temu grupe krwi ale ten druk zabarno chyba przy przyjeciu do szpitala a nie mialm wbijanego do ksiazeczki itp. wiec jak nie wazne bedzie ksero tego badania to pewnie bedziemy musieli z mezem powtarzac badanie.

widze ze troche roznia sie te badania icon_smile.gif wiec zalezy od lekarza prowadzacego.

ja niestety bede placic wszystkie icon_sad.gif
annad
Malinka mysle, że póki co zrób morfologię i badanie ogólne moczu. Nie ma co robic tysiąca badań bo wydasz pieniądze i może na marne. Każdy lekarz ma inne zalecenia. Ja w ciązy z Zosia robiłam co drugi miesiąc morfologię i mocz, jakos w połowie ta okropna glukoza do picia i pod koniec badanie na paciorkowca.
Daj znac jak bedziesz po wizycie...z całego serca Ci kibicuję icon_smile.gif
malinka1978
powinnam w przyszly tydz udac sie do lekarza , mam nadzieje ze choroba mi minie w jakis sposob.

dobry pomysl z morfologia i moczem icon_smile.gif
annad
Tak sobie myślę dziewczyny...moja gin powiedziała, że powinnam odczekac 3 miesiące po poronieniu i potem rozpocząc starania o dziecko...czy musze czekac te 3 miesiące... Jak czytałam na necie to wiele dziewczyn nie czekało tych 3 miesięcy...nie wiem co zrobić. Czekałam na okres i jak już przyszedł i się skończył to ja myslę czy nie zacząć starań...co Wy na to... Do mojej gin w poniedziałek się dopiero umawiam zobacze co ona na to.
ana84
Witajcie icon_smile.gif


Ehhhh..... nie było mnie tu chyba z 6 lat, ale wróciłam.

Chyba przyszedł czas na kolejnego malucha. Moja córeczka w listopadzie skończyła 6 latek i zaczyna pytać o rodzeństwo, a i ja sama czuję, że chyba już czas icon_smile.gif

Właśnie odstawiłam tabletki i mam okres, w zasadzie to krwawienie z odstawienia icon_smile.gif No i już natychmiast chcę próbować icon_smile.gif
pipistrellus
annad nie pomogę w podjęciu takiej decyzji. Ja to raczej słuchająca lekarzy jestem, wychodzę z założenia, że wiedzą co robią. Chociaż nie wiem z czego wynika ta 3-miesięczna przerwa.

Ja zakupiłam testy owu, a owu ani widu ani słychu. Temperatura też bardzo niska. Sama ciekawa jestem co wyjdzie i czy w ogóle coś wyjdzie. Na początku staranek owu pokazywały, a potem przestałam to sprawdzać. A teraz biorę tyle hormonów, że może coś się rozregulowało icon_sad.gif

Miłego weekendu. U mnie zamieć śnieżna. Do tego babcia w Stary Rok wylądowała w szpitalu i nie wiem jak to teraz wszystko się poukłada. Ech, pechowe wejście w Nowy Rok icon_sad.gif
ania.m
annad Ja miałam łyżeczkowanie pod koniec kwietnia 2010 a w lipcu zaszłam w ciążę. Ja czekałam do wizyty kontrolnej - po pierwszej miesiączce. Miałam wówczas USG i po obejrzeniu mnie lekarz stwierdził, że mogę się od razu starać, bo wszystko dobrze się zrosło i macica jest w dobrym stanie. Poza tym zalecił mi nawet szybkie ponowne zajście w ciążę, bo podobno łatwiej jest ją wówczas utrzymać. Skoro lekarz powiedział, żebyś odczekała, to podejrzewam, że ma rację (ja też jestem z tych co słuchają lekarzy, a nie czytają co dziewczyny na forum piszą).
okruszek
annad, ja też bym poczekała 3 cykle, poroniłam dwa razy i też musiałam odczekać. Lepiej trzymać się rad lekarza, niż później żałować.

byłam dziś na podglądaniu pęcherzyków i niestety chyba w tym miesiącu owulki nie będzie. za tydzień kolejna wizyta
hogata61
Aniu- witam z powrotem i trzymamy kciuki icon_smile.gif

Skierka- widzisz to masz taką samą sytuację jak ja. Wyciek jest a prolaktyna ok. Ja w czwartek idę na usg piersi do bardzo mądrego ginka to może się coś dowiem, mam nadzieję, dam znać.

Annad- do poniedziałku niedaleko, owulki chyba wcześniej nie będzie prawda? poczekaj i miej spokojne serce, tak myślę, być może ginka pozwoli:)

Okruszku- właśnie pamiętałam,że dziś miałaś wizytę i weszłam napisać jak tam,ale widzę,że już dałaś znak. Który to dziś dzień cyklu?? Ja wierzę,że jeszcze nie wszystko stracone!!!!!!!!!

Pipi- na allegro na sztuki za 1,6zł? ja zamówiłam tydzień temu w niedzielę i też nie dostałam, a śluz płodny już jest więc jestem bardzo zła 41.gif Dużo zdrówka dla Babci życzę,mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.

A o rozpoczynaniu roku to proszę nic mi nie mówcie. Rano w nowy rok wstałam z gorączką 39 st i przez 3 dni nie potrafiłam niczym jej zbić, do tego wiadomo wszystkie objawy grypy, a co najgorsze mąż dokładnie w tym samym stanie. Dziś pierwszy dzień, że jakoś żyjemy. Tylko słaba jak mucha jestem, puls nawet nie 50, jeść nie mogę, bo po świętach wyrwali mi ósemkę i mam suchyzębodół, ani gadać nie mogę a co dopiero jeść. W pracy też masakra wszyscy wariują, szczególnie szefostwo, szkoda gadać, mam nadzieję,że dalej ten rok rozkręci się bardziej pomyślnie, szczególnie na dniach 08.gif

No właśnie dziewczyny powiedzcie mi ile dni przed owulką jest u Was już śluz płodny? Ja dopiero od niedawna się obserwuję i nie mam doświadczeń a teraz wszystko przez chorobę poprzestawiane więc nie wiem, a płodny był już w 7 dniu cyklu, czy to możliwe???
W ogóle mąż mówi,że przez te chorobę może powinniśmy poczekać do następnego cyklu, a ja nie chcę icon_sad.gif Myślicie,że może być coś nie tak jak uda się zaraz po takiej chorobie u nas obojga (antybiotyki,przeciwirusowe itp.)?????????
okruszek
ze śluzem nie pomogę, bo mam go zawsze brak icon_smile.gif, a co do antybiotyków różne słyszałam wersje, najlepiej spytaj Twojego rodzinnego lekarza.
pipistrellus
hogata ja też kupiłam jakieś tanie testy na allegro, ale szybko przyszły. Po prosu nie wykazują owulki, ale dziś już druga kreska przynajmniej była widoczna, więc może owulkę ma później,. Dziś 14 dc. A sluz płodny ma od jakiegoś tygodnia, u mnie zawsze dosyć wcześnie się pojawia.

okruszku a nie za rzadko masz ten monitoring? Za tydzień to już może być po wszystkim, nie będziesz wiedziała czy coś jednak urosło, ani czy pękło.
annad
Dzięki dziewczyny za odpowiedz na moje pytanie. Do wizyty i tak nie będziemy się starać bo najpierw muszę mieć pewność, że z macicą juz wszystko ok, że ładnie się wygoiła po łyżeczkowaniu...ale przebieram juz nogami aby móc się starać icon_smile.gif
hogata61 u mnie sluz pojawia się tak na 2/3 dni przed owulacją bo owulacje mam tak średnio 14/15 dc a sluz pojawia się tak w 11/12 dc...ale jak to będzie teraz to będe się bacznie obserwować.
okruszek
CYTAT(pipistrellus @ Sat, 05 Jan 2013 - 23:22) *
hogata ja też kupiłam jakieś tanie testy na allegro, ale szybko przyszły. Po prosu nie wykazują owulki, ale dziś już druga kreska przynajmniej była widoczna, więc może owulkę ma później,. Dziś 14 dc. A sluz płodny ma od jakiegoś tygodnia, u mnie zawsze dosyć wcześnie się pojawia.

okruszku a nie za rzadko masz ten monitoring? Za tydzień to już może być po wszystkim, nie będziesz wiedziała czy coś jednak urosło, ani czy pękło.




to już są nasze 4 starania z clo, i wiem kiedy mam owulkę, a w sobotę rano jeszcze musze przed wizytą zrobic badania i lekarz po wynikach stwierdzi czy coś się zadziałało. Dziś kłuje mnie w jajniczkach więc chyba coś się rusza, tak czy siak współżycie w środku tygodnia zalecone icon_smile.gif. Mnie też jest na rękę bo jedna wizyta kosztuje 120zł plus dojazd i około 160zł, teraz jeszcze badania 60zł.wrrrrr.
potem jak clo nie podziała to 2 dawki dziennie, a jak to nie pomoże to zastrzyki, ale odrazu powiedział że one kosztują około 600zł to droga sprawa ale owulacja jest zawsze , a czasmi za dużo pęcherzyków i nie pozwalają się starać. Zobaczymy co przyniesiesie nam los, na razie mi się aż tak nie spieszy, miesiąć w tą czy w tą nie robi różnicy, byleby się udało!
annad
Okruszku to trzymam kciuki oby cos tam sie już zadziałało icon_smile.gif
asas87
ja wpadam do was dziewczynki i przesyłam fluorki obyście szybciutko pozachodziły, ja mam juz 12 tydzień i cały czas w to nie wierze chyba w 9 miesiącu uwierze. Co do kwot za wizyty, lekarstw itd. to rzeczywiście ja też mam nieciekawie wizyta co miesiąc 270zł+100zł dojazd + 3 opakowania zastrzyków clexane 350zł icon_sad.gif razem 720zł miesięcznie nie wspomne już o witaminkach i badaniach ogólnych ehhhh strasznie to drogie wszytsko ale warto icon_smile.gif
okruszek
asas to ja łapię pierwsza fluidki icon_smile.gif
hogata61
Ja też fluidki poproszę.

Mam teraz taki zamęt w pracy,że nawet nie mam czasu się nad ciążą zastanawiać, w ogóle właściwie nie myślę. Może to mi na dobre wyjdzie.

W ogóle strasznie smutno się na wątku zrobiło. Dziewczyny na wrześniówki wskoczyły, mało nas zostało i tak cichutko 32.gif
ana84
hogata61 ja też mam w pracy trochę zamieszania i być może jak zajdę w ciążę to później po macierzyńskim nie wrócę już na swoje miejsce pracy.... ale co tam..... mam nadzieję, że szybko trafimy na jakiś wątek ciążowy icon_smile.gif

ja generalnie mam tydzień, żeby zaskoczyć, bo jestem przed owulką i chciałabym kolejną dziewczynkę ;p
alona24
n
CYTAT(asas87 @ Mon, 07 Jan 2013 - 12:13) *
ja wpadam do was dziewczynki i przesyłam fluorki obyście szybciutko pozachodziły, ja mam juz 12 tydzień i cały czas w to nie wierze chyba w 9 miesiącu uwierze. Co do kwot za wizyty, lekarstw itd. to rzeczywiście ja też mam nieciekawie wizyta co miesiąc 270zł+100zł dojazd + 3 opakowania zastrzyków clexane 350zł icon_sad.gif razem 720zł miesięcznie nie wspomne już o witaminkach i badaniach ogólnych ehhhh strasznie to drogie wszytsko ale warto icon_smile.gif



Asas87 clexane jest za darmo znajdź tylko w necie aptekę gdzie jest u Ciebie nawet w mojej miescinie jest! Kulam się przez 2ciaże więc wiem.

Staraczki a za Was wszystkie 3mam kciuki powodzenia
pipistrellus
No i tak to jest, że klapa na całego. Testy owu nie wykazały owulacji, jakiś mały skok LH pewnie wczoraj był, bo druga krecha była wyraźna, ale dużo bledsza niż powinna, a dziś zniknęła. Skok temperatury dzisiaj i niezłe kłucie w jajniku (chyba). Gdyby nie testy, to pewnie bym uwierzyła, że trzeba działać. Powoli tracę siły na to wszystko. Pewnie będę musiała mieć monitoring, a mój lekarz przyjmuje raz w tygodniu:-(
asas87
alona jak to za darmo? ja mam na recepcie napisane 100% nie może mi moja gin wypisać na ryczałt bo cos się pozmieniało i juz nie mogą ginekolodzy tylko od jakiegos lekarza na żylaki czy cos icon_sad.gif
okruszek
no u mnie owulacji raczej brak, zero objawów. Zobaczymy co dr w sobotę wymyśli, czy będzie w następnym cyklu jedna tabletka czy już dwie...
malinka1978
czesc, walcze z zatokami, jeszcze nie bylam u gina. teraz zaczal sie 7 tc.

odebralam wyniki badan.

morfologia, mocz OK.
natomiast glukoza lekko poza normą- moze tak byc przy infekcji poodbniez.
a crp norma 5 a ja mam 15 icon_sad.gif

kontaktowalam z rodzinnym, zbadal mnie i nie wiedzial co robic , nie byl za antybiotykiem. ale mowilam ze 3 ginekologow mowilo aby dac antybiotyk , to zapisal Clacid.

Jutro raczej pojde do gina na wizyte aby potwierdzic ciaze i zapytac o leczenie itd. tak nie chce antybiotyku ze az mi sie plakac chce. na razie nie wykupilam leku. zatoki troche sie wyciszyly, kaszel jest mały. a stan zapalny gdybym jeszcze skontrolowala czy spada czy rosnie w pon. moze to jakies rozwiazanie tego problemu
hogata61
Malinka- no to nie ciekawie, idź jutro zobaczysz co powie, może jednak obejdzie się bez, oby.
Okruszek- mówiłaś,że nigdy nie miałaś śluzu to skąd wiesz,że nie ma owulacji? ja nie mam żadnych objawów oprócz śluzu i właśnie dziś mega pozytywnego testu owulacyjnego. Jutro idę na usg piersi to od razu zobaczymy czy pęcherzyki pękły. Może nie wszystko jest stracone???
Pipi- może Ty nie masz dużych skoków LH? kiedyś miałaś wyraźne skoki??? jeżeli jest skok i LH i tempki to myślę,że owulka była!!!!! może mocz miałaś mocno rozcieńczony??? piłaś dużo, często sikałaś???
pipistrellus
hogata nie robię sobie złudzeń, bo wcześniej (prawie rok temu) testy tej samej firmy jednak pokazywały owulację. Zapytam o to lekarza na następnej wizycie po okresie. Daj znać, czy pęcherzyki pękły icon_smile.gif

okruszek trzymam kciuki za sobotnia wizytę.
hogata61
pipi- a kiedy masz dostać okres? przytulanie było czy nie? ja myślę,że nadzieja zawsze jest!!!

Okruszku- a u Ciebie co słychać?
Tigerek- A Ty gdzie się podziewasz?

Jeszcze chyba tylko Ania i tyle nas tutaj prawda? Dziewczyny odzywajcie się, będzie milej i raźniej icon_smile.gif
okruszek
Mało nas mało i jak tu człowiek doła nie ma łapać, jak niektórzy tylko wpadają i zaraz z brzuszkiem wypadają. Nie wiem jak tam moja owulka lub jej brak, zobaczymy w sobotę, tak czy siak pracujemy z mężem żeby nic nie zatracić icon_razz.gif

Ale pogoda jest straszna, maskara. Ciągle pada i pada. Buszuje na allegro, szukam czegoś dla Małej na wiosnę, ale stwierdzam że im starsze dziecko to lepiej opłaca się coś nowego ze sklepu.
U nas w ogóle panuje grypa, trzymam Kingę w domu żeby czegos nam nie przyniosła z przedszkola.
annad
Dziewczyny mało nas ale nie ważna jest ilośc ale jakość 06.gif Nie załamujcie się...kiedys i na nas trafi. Jak macie zły dzień to proponuję kupic mrożone truskawki, biszkopty, lody i bita śmietanę i zrobic dowolny deser z tego...gwarantuje poprawe nastroju...acha na wage potem nie wchodzcie 06.gif Najwazniejsze aby smakowało icon_exclaim.gif
dorsim
hej dziewczyny icon_smile.gif tak was podczytuję czasami, i pomyślałam że może już czas aby się podłączyć do was icon_wink.gif
Też od kilku miesięcy staramy się o rodzeństwo dla Marysi, ale jak na razie nie wychodzi. Nie byłam z tym jeszcze u lekarza i sama nie wiem czy muszę iść. Sama nie wiem jak mam liczyć kiedy mam dni płodne, i nigdy też nie robiłam testów owulacyjnych . Myślałam że tak łatwo będzie jak za pierwszym razem a tutaj ciągle nic icon_sad.gif Może powinnam bardziej wrzucić na luz, bo podobno za dużo o tym myślę. A do tego kilka koleżanek teraz zaszło w ciążę i tak mi smutno że nam się nie udaje.

pozdrawiam
ana84
hej dorsim icon_smile.gif jak podczytujesz to ja w zasadzie też nowa jestem icon_smile.gif

ale annad ma rację, pogoda nie sprzyja dobremu samopoczuciu więc ja dzisiaj kupiłam gofry, mam bitą śmietanę i pudding czekoladowy icon_smile.gif na głodniaka poszłam do sklepu więc generalnie miałam wtedy ochotę na wszystko.

okruszku ja ostatnio kupiłam małej kilka fajnych rzeczy w Wójciku - przed świętami mieli promocje - 50% więc się udało, bo tam mają naprawdę porządne ubrania. Wejdź na stronę, tam też są ubrania Hot Oil icon_smile.gif


Ja się tak zastanawiam jak długo zagoszczę na tym wątku. Na razie to pierwszy cykl starań i jakoś tak jak się uda to się uda, jeśli nie to poczekam trochę, byle by nie za długo icon_smile.gif
okruszek
dorsim super zapraszamy, zaraz dopiszę Cię do listy staraczek, trochę się tam pozmieniało, więc zaraz zrobię aktualizację.
Tak sobie myślę że chyba jestem tu z najdłuższym stażem, więc jak co odpowiem na każde pytanie, walcie śmiało!

Aniu moja immieniczko icon_smile.gif, kurcze ja mam do najbliższego wójcika z 60km, kupiłam ostanio przez neta spodnie z endo-pierwszy raz z tej firmy, zobaczymy jak się będzie nosiło. No ale na Wojcika na pewno dziś wieczorkiem zrobię nalot. Kupuję już po przecenach ubrania na jesień, lato. Moja córka idzie już do zerówki we wrześniu.
dorsim
za nami trzy cykle starań, teraz kończy mi się okres i staramy się dalej icon_smile.gif

Dziewczyny jak ja mam sobie wyliczyć te dni płodne, zawsze liczyłam że to ok 14 dzień cyklu , tylko czy ja dobrze myślę ? i u mnie z tym problem że ja ostatnio nie mam regularnych cykli ( chyba tak to się pisze 29.gif ) . Mój cykl trwa różnie raz 22 dni, raz 26 dni ;]
ana84
dorsim ja na razie nic nie liczę więc niestety nie pomogę


okruszku, ale Wójcik ma sklep internetowy więc tam też obowiązują wszystkie przeceny. Poza tym wiem, że 5.10.15 też ma teraz jakąś posezonową wyprzedaż, chociaż nie wiem czemu bo sezon przecież w pełni ;p
okruszek
Dorsim jak masz cykle 26 dni,22 dni to napewno nie masz owulacji 14 dnia tylko 8 albo 12 dnia. Kup testy owulacyjne, lub zacznij mierzyć temperaturę.
okruszek
znalazłam taki artykuł, może się Wam przyda:Czy owulacja zawsze występuję około 14 dnia cyklu?
,,Nie. Jest to bardzo powszechny mit, który często utrudnia parom zajście w ciążę. Owulacja występuje w 14 dniu cyklu tylko przy idealnym 28 dniowym cyklu. W praktyce wiele kobiet ma cykle dłuższe lub krótsze od tych książkowych. Dlatego ważne jest aby pamiętać, że owulacja nie występuje po 14 dniach od ostatniej miesiączki, tylko średnio około 14 dni PRZED kolejną miesiączką. Związane jest to z długością fazy lutealnej (czytaj więcej Co to jest faza lutealna?), która trwa pomiędzy 10 a 16 dni, średnio 12-14 dni. Na przykład jeśli Twój cykl trwa przeciętnie 35 dni, to wówczas owulacja występuje około 21 dnia cyklu (35 – 14). Jeśli natomiast Twój cykl jest krótszy, powiedzmy 24 dni, wówczas najprawdopodobniej do owulacji dojdzie około 10 dnia cyklu.
Oczywiście są to jedynie przybliżone estymacje. Jeśli chcesz mieć pewność kiedy i czy do owulacji dochodzi oraz kiedy występują Twoje dni płodne warto skorzystać z bardziej wiarygodnych metod, na przykład śledzić swoje cykle w kalendarzu owulacji OvuFriend lub przeprowadzić monitoring cyklu u lekarza ginekologa.''

o to mi chodziło
dorsim
CYTAT(okruszek @ Thu, 10 Jan 2013 - 18:53) *
Dorsim jak masz cykle 26 dni,22 dni to napewno nie masz owulacji 14 dnia tylko 8 albo 12 dnia. Kup testy owulacyjne, lub zacznij mierzyć temperaturę.


a testy owulacyjne w aptece się kupuje ? sorka za pytanie ale nigdy nie kupowałam.

i teraz sprawdzałam jak ta moja owulacja jest dokładnie i widzę że każdego miesiąca jest inaczej. Raz nawet było 21 dni , kilka miesięcy temu było 28 dni 37.gif . Ale przeważnie trwa ok 25 dni.
okruszek
aniu a i tak mi się wydaję że w wójciku drogo, a jak coś taniej to nie ma rozmiarów albo już wyprzedane
kupuje najczęściej w smyku, h&m.
dorsim
CYTAT(okruszek @ Thu, 10 Jan 2013 - 18:56) *
znalazłam taki artykuł, może się Wam przyda:Czy owulacja zawsze występuję około 14 dnia cyklu?
,,Nie. Jest to bardzo powszechny mit, który często utrudnia parom zajście w ciążę. Owulacja występuje w 14 dniu cyklu tylko przy idealnym 28 dniowym cyklu. W praktyce wiele kobiet ma cykle dłuższe lub krótsze od tych książkowych. Dlatego ważne jest aby pamiętać, że owulacja nie występuje po 14 dniach od ostatniej miesiączki, tylko średnio około 14 dni PRZED kolejną miesiączką. Związane jest to z długością fazy lutealnej (czytaj więcej Co to jest faza lutealna?), która trwa pomiędzy 10 a 16 dni, średnio 12-14 dni. Na przykład jeśli Twój cykl trwa przeciętnie 35 dni, to wówczas owulacja występuje około 21 dnia cyklu (35 – 14). Jeśli natomiast Twój cykl jest krótszy, powiedzmy 24 dni, wówczas najprawdopodobniej do owulacji dojdzie około 10 dnia cyklu.
Oczywiście są to jedynie przybliżone estymacje. Jeśli chcesz mieć pewność kiedy i czy do owulacji dochodzi oraz kiedy występują Twoje dni płodne warto skorzystać z bardziej wiarygodnych metod, na przykład śledzić swoje cykle w kalendarzu owulacji OvuFriend lub przeprowadzić monitoring cyklu u lekarza ginekologa.''

o to mi chodziło


dzięki icon_smile.gif
okruszek
CYTAT(dorsim @ Thu, 10 Jan 2013 - 20:59) *
a testy owulacyjne w aptece się kupuje ? sorka za pytanie ale nigdy nie kupowałam.

i teraz sprawdzałam jak ta moja owulacja jest dokładnie i widzę że każdego miesiąca jest inaczej. Raz nawet było 21 dni , kilka miesięcy temu było 28 dni 37.gif . Ale przeważnie trwa ok 25 dni.



testy owulacyjne w aptece są drogie, na allegro jeden są o wiele tańsze. słyszałam ze z rossmana też są dobre-ale nie wiem bo nie używalam. Testy te jednak nie sprawdzają się przy PCO- tak jak u mnie bo zawsze wychodzą pozytywne.
Ale spróbuj!!!
okruszek
cieszę się że dziś nasze forum zatętniało życiem balety.gif
dorsim
CYTAT(okruszek @ Thu, 10 Jan 2013 - 19:03) *
testy owulacyjne w aptece są drogie, na allegro jeden są o wiele tańsze. słyszałam ze z rossmana też są dobre-ale nie wiem bo nie używalam. Testy te jednak nie sprawdzają się przy PCO- tak jak u mnie bo zawsze wychodzą pozytywne.
Ale spróbuj!!!


to zobaczę w rossmanie. a co to jest PCO ?? icon_redface.gif

Policzyłam dni płodne i jeżeli się nie mylę owulację powinnam mieć coś ok 14 stycznia . Szkoda tylko że mąż idzie do pracy na noc 29.gif
Nie wiem jak ja to wcześniej wyliczałam. Ale teraz widzę że źle liczyłam .
okruszek
dorsim mam nadzieję że pomogłam i szybko zafasolkujesz

PCO- ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW
annad
Prawie same Anie tu goszczą 06.gif

Okruszku ja właśnie zajadam się naleśnikami a co mi tam jest 20.46 i smakuja rewelacyjnie a nastrój jest super icon_smile.gif Jestes tu gospodynią ale uciekaj już i oddaj to miejsce innej panience icon_smile.gif Zmykaj na ciążowy...trzymam za Ciebie kciuki bardziej niz za siebie icon_exclaim.gif
dorsim witam i oby nie na długo icon_smile.gif
ania makowska i jak gofry...moja nalesniki smakuja wybornie icon_biggrin.gif
dorsim
Ja zjadłam już pół paczki toffifee icon_smile.gif i pewnie zaraz zjem drugie pół . mam straszne ssanie na coś słodkiego dzisiaj.

dzięki dziewczyny za ciepłe przyjęcie icon_smile.gif I ja wam życzę byście szybko zobaczyły na teście dwie upragnione kreseczki .
pipistrellus
annad ale mi narobiłaś smaka tymi mrożonymi truskawkami!! Chyba jutro pobiegnę do sklepu icon_smile.gif A przy okazji przypomniało mi się, że mam piwnicę pełną owoców na koktajle i chyba czas najwyższy zacząć korzystać z zapasów icon_smile.gif

hogata @ ma przyjść za jakieś 10 dni. Jestem na duphastonie, więcpewnie się nie spóźni. Gdyby nieto, to pewnie ten cykl byłby dłuższy. A przytulanki owszem były, więc dopóki nie ma @ jest nadzieja icon_smile.gif

okruszek ja też wyszukuję ubranka dla Małej na allegro, ale ona jeszcze mała i dużo fajnych używanych rzeczy w dobrym stanie można znaleźć. Pewnie przedszkolaki wszystko zdzierają i wybór jest mniejszy.

dorsim mi się wydaje, że w rossmannie testy owu też dosyć drogo wychodzą. W tej sprawie jednak nie ma jak allegro.

A mnie w końcu też dopadło grypsko icon_sad.gif Wszyscy wokół już się pochorowali i wyzdrowieli i naprawdę wierzyłam w moją super odporność. A tu taki klops.

okruszek
CYTAT(annad @ Thu, 10 Jan 2013 - 22:50) *
Prawie same Anie tu goszczą 06.gif

Okruszku ja właśnie zajadam się naleśnikami a co mi tam jest 20.46 i smakuja rewelacyjnie a nastrój jest super icon_smile.gif Jestes tu gospodynią ale uciekaj już i oddaj to miejsce innej panience icon_smile.gif Zmykaj na ciążowy...trzymam za Ciebie kciuki bardziej niz za siebie icon_exclaim.gif


przytul.gif

też dziś pół paczki toffifee zjadłam


wiem że ten cykl już stracony, ale co tam może następny będzie szczęśliwy i zrobię mężowi urodzinową niespodzinkę-takie jest moje marzenie 2pliz.gif 2pliz.gif 2pliz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.