To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARAMY SIĘ O DZIDZIUSIA !!! odsłona XXVI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
dorsim
hej icon_smile.gif i ja siÄ™ witam z rana.

Robiłam test , wyraźna jedna kreska. Do tego jestem nerwowa więc @ coraz bliżej.
Ja ciągle jestem jakaś taka podziębiona. Byłam w końcu u laryngologa i okazało się że mam nieżyt gardła i kurację na 3 miesiące. Muszę nawilżać gardło . Zobaczymy czy to mi pomoże.

Oj dziewczyny trzymam mocno za was kciuki, byście wszystkie jak najszybciej spotkały się na wątku ciążowym icon_smile.gif

My staramy się ale ciągle nie wychodzi i zaczynam się zastanawiać dlaczego.
Nie wiem czy powinniśmy się przebadać czy co ?
Chyba jednak zdecyduję się na zakupienie tych testów na owulację.

pozdrawiam i życzę miłego dnia
annad
dorsim może warto pójść do lekarza i niech sprawdzi co i jak...a może masz cos z tarczycą.
U mnie 30dc i czekam juz na okres aby zaczac nowy cykl.

Miłego dnia
hogata61
U mie do kitu. Lekarz musi wyjechać i nie może całego cyklu zmonitorować. Stan na wczoraj 7dc dużo pęcherzyków- brak dominujących, jajniki po raz drugi wyglądają na policystyczne icon_sad.gif Dostałam kilka badań do zrobienia, zobaczymy.
annad
hogata61 a nie ma możliwości na czas wyjazdu aby inny lekarz dokończy monitoring icon_question.gif Szkoda jakby miał przepaść ten cykl.
A ja jakaś nie do zycia, jutro ide do lekarza bo coś gardło boli i łamie w kościach. W sobote powinnam iśc do pracy...ostatni raz byłam w listopadzie...ech cięzkie sa powroty bo długim L4. Liczę, że długo nie będę pracowac bo uda się zajśc w ciążę. U mnie tak jest, że w ciązy nie można pracować. Poza tym atmosfera nieciekawa jak gadałam z koleżanką więc mi się nie spieszy.

Czy dziś znów niskie ciśnienie...
dorsim
CYTAT(annad @ Wed, 30 Jan 2013 - 10:03) *
dorsim może warto pójść do lekarza i niech sprawdzi co i jak...a może masz cos z tarczycą.


hmmm, ale jakbym miała coś z tarczycą to czy mogą przy tym występować jeszcze jakieś inne objawy ?? Bo nigdy problemów z nią nie miałam.
A co do lekarza to miałam się wybrać i coś dojść nie mogę. Myślałam że tak łatwo i szybko zajdę w ciążę a tu taka lipa.

Nie wiem jakie jest ciśnienie, ale u nas pogoda jest taka okropna że najchętniej cały dzień bym spała. Do tego dziecko mam chore i siedzimy w domu. Ciągle tylko słyszę jak kaszle 37.gif
Kiedy przyjdzie ta wiosna i skończą się te choroby.
Nawet nie chce myśleć ile pieniędzy wydałam ostatnio na lekarstwa 37.gif
annad
dorsim wiesz co do tarczycy to ma wiele objawów pierwszy taki, że z zajściem w ciąze są broblemy...pojawia się sennośc,m znaczna utrata na wadze lub wręcz odwrotnie itp. Njprościej wykonac badanie krwi TSH, z takim wynikiem możesz się wybrac do gin i powie Ci czy jest ok czy może akurat tu tkwi problem braku ciązy.
okruszek
dorsim ja mam niedoczynność tarczycy, a objawów nie miałam żadnych, no może troszkę na plusie kg.
dorsim
dzięki dziewczyny za podpowiedzi.
I na prawdę niedoczynność tarczycy może powodować problemy z zajściem w ciążę ???
okruszek
dorsim, nadczynność i niedoczynność to są dwie różne sprawy. Mam niedoczynność po 3 miesiącach brania leków wyniki się unormowałam, ale tabletki muszę brać na stałe, a w ciazy zwiększoną dawkę.

u mnie dziś 3 @, zrobiłam grzecznie badania skontaktowałam się z dr. i od dziś zaczynam 2xclo. blagam.gif żeby tylko zadziałało



annad
Ja z kolei mam nadczynność i tez biorę leki...na poczatku lutego wizyta kontrolna. Mam nadzieje, że wyniki będą dobre bo to da nadzieje na szybsze zajście w ciąże. Ja czekam na @ a potem nowe starania, nowe nadzieje...

okruszku trzymam kciuki oby sie udało.
okruszek
annad no to również trzymam kciuki
hogata gdzie siÄ™ podziewasz?
hogata61
okruszku- tak jak pisałam nienajlepszy humor mam ostatnio, w pracy mnie wykańczają i w ogóle wszędzie do kitu, młody zapalenie ucha środkowego a nie chciałabym Was negatywną energią porażać.
dorsim-mi też lekarz po raz kolejny kazał sprawdzić TSH, cały czas mam w normie ale fT4 mam poniżej normy. Sprawdź, nie zaszkodzi.
annad- ja też bardzo mocno &&&&& niestety u innego lekarza kosztowałoby mnie to kilka razy więcej, a mnie na to po prostu nie stać icon_sad.gif on bierze bardzo mało, tak jak pisałam wcześniej dlatego się zdecydowaliśmy. bardzo mnie przepraszał,ale cóż, następny cykl będziemy podglądać,bo ten czuje że oczywiście też się nie uda icon_sad.gif

Jutro rano jadę na badania, różne różniste, mam nadzieję,że wyjdą ok.

Całuję Was mocno dziewczyny, trzymajcie się cieplutko
okruszek
hogata nie wolno zakładać najgorszego!

kurczę ja bym chciała chociaż żeby ładnie pęcherzyk urósł. Znowu jakiej chorubsko na mnie idzie, gardło boli, a jeszcze katar się nie skoczył icon_sad.gif
Kinga ma zapalenie spojówki i bierze antybiotyk w kropelkach do oka, zawsze coś........
perelka00007
ja jutro idÄ™ na wizytÄ™,zobaczymy co siÄ™ tam u mnie dzieje....
Dziewczyny,tzrymam za Was wszystkie &&&
żeby jak najszybciej moglismy się przenieść na inny wątek:-)
okruszek
CYTAT(perelka00007 @ Wed, 30 Jan 2013 - 23:16) *
ja jutro idÄ™ na wizytÄ™,zobaczymy co siÄ™ tam u mnie dzieje....
Dziewczyny,tzrymam za Was wszystkie &&&
żeby jak najszybciej moglismy się przenieść na inny wątek:-)

daj znać po wizycie.
hogata61
perełka-trzymamy mocno &&&&&& daj znać od razu po.
okruszku-mam nadzieję,że się obronisz przed tym choróbskiem.
okruszek
CYTAT(hogata61 @ Thu, 31 Jan 2013 - 10:45) *
perełka-trzymamy mocno &&&&&& daj znać od razu po.
okruszku-mam nadzieję,że się obronisz przed tym choróbskiem.

niestety już poległam gorączka i ból gardła 21.gif
annad
okruszek coś te choróbska nie chcą nas opuścić.
perelka00007 jak juz będziesz po wizycie to koniecznie napisz czego sie dowiedziałaś
hogata61 rozumiem, że leczenie duzo kosztuje a skoro masz lekarza który jest i nie drogi i można mu zaufac to nie pozostaje Wam nic innego jak poczekac na nastepny cykl...szybko zleci.

U mnie 31dc a @ nie widać...zaczynam mysleć czy to jakis znak...ale to musiałąby byc cud a ja w nie chyba nie wierze.
perelka00007
No i po wizycie:słowa pani dr"jak na pierwszą fazę to bardzo dobrze", dostałam duphaston od 16 do 26 dc. I przez dwa miesiące mamy się starać naturalnie.... i teoretycznie duphaston ma wyregulować mi cykl i dni płodne mam mieć mniej więcej od 10 do 16 dc....
Nie wiem czy duphaston nie zaszkodzi jesli owulacja jednak wystąpi później....Dr powiedziała,że owu powinnam dostać ok. 13-14 dnia
Dziś u mnie 10 dc, pytałam czy warto robić progesteron 7 dni po owulacji, dr odradzila bo to badanie jest niedokładne....sama już nie wiem co o tym myśleć, moze poprostu warto iść na żywiol i za bardzo się nie monitorować i kontrolować....

Może to wam sie wyda głupie,ale dostałam od znajomego księdza proszek z Kaplicy Groty Mlecznej w Betlejem, więcej o tym https://adonai.pl/nieplodnosc/?id=84 i próbujemy oboje tego, w końcu wiara czyni cuda:-)
kasienka33
Widze,ze wszyscy chorzy, kurujcie sie kolezanki icon_smile.gif
Co u mnie? Wiec zaczelam w zeszla sobote krwawic,ale malo , bardzo malo, po 2 dniach ustapilo. Mialam usg i wszystko dobrze, zadnych cyst czy blizn, wiec sie ucieszylam, ale cos sie dziwnego ze mna dzieje teraz. od wtorku plamie, tylko raz na dzien i to tylko lekkie plamienie na papierze, i potem nic do nastepnego dnia. Nie wiem co to moze byc. Testu nie robilam, czekam do przyszlego tygodnia . Czy ktoras z was tak miala z tym plamieniem?
okruszek
annad testuj kochana!!!

perelka przy duphastonie nie trzeba mnieć monitoringu, kup testy owulacyjne i działajcie!

kasienka ja miałam takie plamienia, ale nie będę Cię tu straszyć, zrób test po co się dziewczyno katujesz! może jesteś w ciąży i potrzebna jest luteina albo duphaston. Piszę tak żebyś potem nie żałowała.
okruszek
hogata przepraszam nie wiem co sobie ubzdurałam z córką
matylda315
CYTAT(okruszek @ Thu, 31 Jan 2013 - 17:28) *
annad testuj kochana!!!

perelka przy duphastonie nie trzeba mnieć monitoringu, kup testy owulacyjne i działajcie!

kasienka ja miałam takie plamienia, ale nie będę Cię tu straszyć, zrób test po co się dziewczyno katujesz! może jesteś w ciąży i potrzebna jest luteina albo duphaston. Piszę tak żebyś potem nie żałowała.


Kasienka posłuchaj Okruszka ...

Annad &&&&&&&&&&&&&&&&&&&
annad
okruszek bardzo chce zrobic test bo takie czekanie na @ mnie wykończy...z jednej strony jesli to tylko wydłużony cykl to błagam niebiosa aby ta cholera @ przyszła bo tak to robie sobie nadzieje. Jesli do soboty nic nie przyjdzie to kupie test ale na sama mysl serce mi szybciej wali.
kasienka33 tak jak napisała okruszek czym prędzej biegnij po test...ja miałam takie plamienia w ciąży, którą niestety poroniłam...tez nie chce straszyć ale kto wie może jestes w ciązy i trzeba szybko podac leki np.luteine, która ja za pozno zaczełam brać. Po test icon_exclaim.gif
perelka00007 żywioł icon_smile.gif

Chodzi za mnÄ… koktajl z mrozonych truskawek ze zmiksowanymi kostkami lodu, jogurt naturalny i do kieliszka icon_smile.gif
matylda315
CYTAT(annad @ Thu, 31 Jan 2013 - 17:52) *
okruszek bardzo chce zrobic test bo takie czekanie na @ mnie wykończy...z jednej strony jesli to tylko wydłużony cykl to błagam niebiosa aby ta cholera @ przyszła bo tak to robie sobie nadzieje. Jesli do soboty nic nie przyjdzie to kupie test ale na sama mysl serce mi szybciej wali.
kasienka33 tak jak napisała okruszek czym prędzej biegnij po test...ja miałam takie plamienia w ciąży, którą niestety poroniłam...tez nie chce straszyć ale kto wie może jestes w ciązy i trzeba szybko podac leki np.luteine, która ja za pozno zaczełam brać. Po test icon_exclaim.gif
perelka00007 żywioł icon_smile.gif

Chodzi za mnÄ… koktajl z mrozonych truskawek ze zmiksowanymi kostkami lodu, jogurt naturalny i do kieliszka icon_smile.gif


06.gif 06.gif 06.gif
okruszek
no właśnie nie chciałam tego pisać ale pierwsza ciąża też mi się w ten sposób zaczęła i skończyła

ale się źle czuje gorączka 38 i to gardło
kasienka33
Zrobilam test i negatywny icon_sad.gif to plamienie to jest tylkko raz dziennie na papierze i nic wiecej, zrobie znowu test za tydzien, bo tak jak mowilam krew wszystkie badanie w normie, usg tez wszystko ok, moze jeszcze za wczesnie by test wykryl?, a lekarz nie zrobi mi badania krwi , bedzie kazal czekac i zrobic za tydzine. Do tego mam zgage, wzdecia- spodnie mnie cisna icon_sad.gif mdlosci ...musze czekac
matylda315
nie musisz. zrób betę hcg i wszystko będzie jasne icon_smile.gif
kasienka33
moj lekarz nie da skierowania na bete, tylko mocz, tutaj gdzie mieszkam jest inaczej niestety icon_sad.gif
okruszek
ksieńka mało kiedy lekarz daje takie skierowanie... niestety.
annad
kasienka33 tak jak pisze Matylsa zrób bete...jak lekarz nie chce dać skierowania zrób prywatnie. Ja za to badanie płaciłam 30zł...chyba nie jest to majatek zwłaszcza, że moze chodzic tu o Twoje dziecko. Bete robi się np. dzis i w sobotę i wynik drugi powinien byc mniej więcej o 100 procent większy od pierwszego. Jak zrobisz jutro to pewnie dopiero w poniedziałek kolejny ale nie wiem jaki wówczas powinien byc przyrost drugiego wyniku. Może któras z babeczek naszych podpowie.
kasienka33
bede sie musiala tu dowiedziec jak?gdzie bo ja mieszkam w anglii a tutaj jest inaczej i lekarze nie sa tacy mili jak u nas icon_smile.gif
okruszek
kasieńka idziesz do laboratorium i mówisz, a przyrost po 48 godzinach powinien wynosić co najmniej 60%
Moriah
Hej dziewczyny icon_smile.gif Mam 30 lat i jestem mamą 2 letniego Eryka (grudzień 2010). Zdecydowaliśmy z mężem, że czas zmajstrować jakieś rodzeństwo icon_smile.gif Właśnie rozpoczynam nowy cykl i chciałam się przyłączyć do staraczek.
hogata61
Moriah- witamy, rogość się i pisz często,a potem szybciutko na ciążowy icon_smile.gif
Kasieńka- a który to dc u Ciebie?????? ja mam takie plamienia co cykl w II połowie i nie mają one nic wspólnego z ciążą.
Okruszku- i jednak się rozłożyłaś. nie dobrze. mam nadzieję,że na cykl to choróbsko nie wpłynie.
annad
Moriah witamy i tak jak piszę każdej nie zasiedź się tu za długo icon_smile.gif
Moriah
hogata, annad Dziękuję za ciepłe przyjęcie icon_smile.gif Postaram się poczytać trochę stron wstecz, żeby dowiedzieć się co nieco o was icon_smile.gif
okruszek
Moriah witaj serdecznie i nie zasiedź się tu długo!!!
dorsim
CYTAT(Moriah @ Thu, 31 Jan 2013 - 23:48) *
Hej dziewczyny icon_smile.gif Mam 30 lat i jestem mamą 2 letniego Eryka (grudzień 2010). Zdecydowaliśmy z mężem, że czas zmajstrować jakieś rodzeństwo icon_smile.gif Właśnie rozpoczynam nowy cykl i chciałam się przyłączyć do staraczek.


Hej icon_smile.gif i witaj. Widzę że jesteśmy w jednym wieku icon_smile.gif
Mam nadzieje że szybko się wam uda icon_smile.gif Może za jakiś czas spotkamy się na ciążowym .


okruszku szybko wracaj do zdrowia . Ja też ciągle się leczę i cały czas czuję się jakbym podziębiona była.


miłego dnia życzę icon_smile.gif
kasienka33
Normalny okres mialam 30 grudnia, w zeszla sobote zaczelam plamic, ale to nie bylo jak okres, ja zawsze mam bardzo duzo i duzo boli a tym razem bylo malo, bardzo malo i skonczylo sie po dwoch dniach. Potem we wtorek mialam plamienie na papierze tylko raz, potem w czwartek znowu, tylko raz i na papierze. Dziwne to bo moj okres jest zawsze regularny, nigdy nie mialam plamien pomiedzy okresem.
kasienka33
Moriah witaj icon_smile.gif
hogata61
kasienka- ja myślę,że test już by wyszedł. jak zawsze masz regularnie. Ale za dobrą sprawą mogła owulka się przesunąc i te plamienia to była implantacja, HCG wydziela sie 48h od implantacji także dziś jutro na pewno test powinien wyjść. A nie byłaś chora, czy zmiana klimatu czy cokolwiek co mogłoby wpłynąć?
kasienka33
Ostatnio bylam chora po swietach wiec dawno, od tego czasu ani kataru ani nic, zadnej zmiany klimatu , czy stresu, dlatego sie zastanawialm co to moze byc. Chociaz jak teraz mysle to podobnie bylo jak zaszlam w ciaze z corka. Mialam takie dziwne 2-3 dniowe krwawienie, bylam na pogotowiu test byl negatywny i po jakis 3 tygodniach zrobilam test i bylam w ciazy wiec nie wiem ...zobacze czy dzis tez bedzie jakies plamienie na papierze, boli mnie strasznie krzyz, zgaga straszna, ale wiem ze czasami cialo plata nam figle ...
Moriah
dorsim, kasienka Wam również dziękuję za miłe powitanie.

Mam nadzieję, że tym razem uda się szybciej zaciążyć. O pierwszą ciążę staraliśmy się od marca 2009 do lutego 2010, ale było to tylko 10 cykli, bo miałam problemy z owu, więc niektóre ciągnęły się w nieskończoność (najdłuższy miał 59 dni - istna tortura zakończona lutką). Patrząc wstecz, uważam, że to długotrwałe branie antyków tak rozregulowało mój organizm. Odkąd przestałam karmić i wróciły normalne @ moje cykle są 29-32 dniowe, więc ciesząc się z regularności i mając w planach rodzeństwo, nie wróciłam do hormonów.

Widzę kasienka, że u ciebie teraz nerwówka. Tak jak dziewczyny piszą, przede wszystkim test sikany. Jeśli twoje cykle były dość regularne a @ miałaś obfite to takie poplamienie raczej okresem nie jest. Takie plamienie to może być implantacja albo sygnał od organizmu, że ma problem z utrzymaniem ciąży i trzeba szybko podać leki. Szkoda, że nie mierzyłaś temperatury w starankowym cyklu, to by mogło sporo powiedzieć... Chociaż na dobrą sprawę możesz spróbować nawet teraz. Przez kilka dni rano, przed wstaniem z łóżka zmierz sobie temp. - oralnie albo waginalnie - temp. ciała kobiet w ciąży jest nieco wyższa i wynosi ok 37 stopni.

Zdrówka dla wszystkich kichających i pokasłujących.

[EDIT:literówka]
okruszek
kasieńka a robiłaś rano test czy po południu? bo to też jest rożnica.
okruszek
annad gdziÄ™ siÄ™ ukrywasz?

za 10 stron zamykamy tą odsłonę!
trzeba wytypować nową prowadzącą, bardzo bym chciała jak się oczywiście zgodzi by została nią hogata albo dorsim icon_smile.gif, no chyba że zajdziecie w ciąże:-)
a może jest ktoś sam chętny?
annad
okruszek nie ukrywam sie tylko myslę co ten mój organizam wyprawia. Dzis 32dc nigdy todak długo nie trwały u mnie cykle. Czuje się od kilku dni zle, mam mdłości ale pytanie ile w tym 'prawdziwych' a ile tych urojonych...kurcze nie moge byc w ciazy. Tylko raz się kochaliśmy w styczniu, z zabezpieczeniem, w dni niepłodne. Jesli zdazył sie cud i jestem w ciązy to zaraz obawy...lekarka zalaecałą poczekac do marca, co mi grozi jesli jestem w ciazy czy dam rade utrzymac ciaże...ale czy ja jestem w ciązy...ech chyba wybiore sie juz dzis po test.
okruszek
annad leć po test, a może musi się wszystko wyregulować. Organizm potrafi płatać różne figle.
perelka00007
Moriah witaj!
U mnie mikroskop owulacyjny dziaisaj wykazał twz. okres przejściowy, czyli wygląda na to,że owu w tym cyklu będzie i to niedługo:-)
Oby tylko mikroskop nie oszukiwał mnie tak jak testy owulacyjne.....

Zdrówka wszystkim życzę, ja już prawie wyzdrowiałam, tylko kaszel został...
annad
okruszek ubiore Zośke i kupie ten test bo to myslenie mnie do szału doprowadza. Bardziej prawdopodobne jest rozregulowanie po łyżeczkowaniu.
perelka00007 to owocnego wypatrywania owu i potem strzału w dziesiatkę 06.gif
Moriah tak to juz jest, że za młodu wszystkie po tabletki anty a teraz to a fuj na ich widok 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.