To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Staramy się dziewczyny, staramy.Część XXI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39
Hania-17
Witam dziewczyny poweekendowo.

Gabiszczu trzymam łapki za dzisiejszą wizytę u gina &&&&&&&&&&&&& No i zobaczysz fasolinkę super brawo_bis.gif

Oj milutka szkoda że wrednota przylazła icon_sad.gif A tak miałam nadzieje że ci się udało icon_mad.gif

Bobi za dzisiejsze badania &&&&&&&& Będzie dobrze. I po wszystkim daj znać co i jak.
buniaaa
Dzień dobry wave.gif

bobi cały czas ściskam &&&

Gabiszczu mocno zaciśnięte &&&

milutka szybciutko ten czas leci i te dwa tygodnie też zlecą migiem. Trzymam &&& aby wszystko układało się po Twojej myśli.

Cathee widzę cię, co słychać u Ciebie?

Życzę miłego dnia i zmykam się szykować bo dziś znowu jadę na kontrol z młodym.
Cathee
Cześć dziewczyny icon_smile.gif
tak duż oskrobiecie że nie mam szans zapamiętać wszystkich, więc za oczekującą testujące trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&&&&&&

Gabiszczu za udaną wizytę i piękną fasolinę icon_wink.gif&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Za Agnieszkę oby się zaraz pojawiła z dobrymi wiadomościami &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

A u mnie nic się nie zmienia, na szczęście o plamieniach już prawie zapomniałam. Niestety nadal samopoczucie nie najlepsze icon_sad.gif Cały czas śpię i mdłości nadal nie odchodzą..ale może już niedługo będzie lepiej?
bobi
milutka przytul.gif przykro mi
matylda a może te objawy to te dobre, na dobrą nowinę trzymam &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Gabiszczu za wizytę &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ja niby się nie stresuję, ale jednak czuję się tak dziwnie jak myślę o tym HSG, bo to już za parę godz, tak ok 15.30 ma być, ale zanim wrócę do domu to bedzie już pewnie wieczór. Odezwę się jak przyjadę, mam nadzieję, że zrobią to badanie i jesli by czasem było coś nie tak to przepchają to i już i będzie po sprawie 08.gif
gravida
Bobi, trzymam kciuki za badanie - niech sie odbedzie i to jak najpomyslniej

Gabiszczu, za Twoja wizyte tez oczywiscie trzymam kciuki.


My wrocilismy dzisiaj o siodmej rano z urlopu i oczywiscie, niespodzianka. Przesunela sie mi owulacja. Powinnam miec gdzies pomiedzy czwartkiem a sobota, a mialam jak nic dzisiaj w nocy. Pierwszy pozytywny test owu wyszedl mi wczoraj poznym wieczorem, drugi dzisiaj. Poza tym jajnik szalal cala podroz, wiec teraz tylko czekac na potwierdzenie owulacji w skoku temperatury.
No i potem czekanie tup_tup.gif tup_tup.gif tup_tup.gif  pierwszy raz u mnie, wiec sama jestem ciekawa, jak bede reagowac icon_smile.gif Na razie wszystko jest mocno odrealnione.

Pozdrawiam serdecznie.
buniaaa
gravida no to w takim razie &&& za cierpliwość i żeby urlopik okazał się owocnym 29.gif
klekotka
Witam sie przy poniedzialkowej kawce. Faktycznie cisza nastała w weekend, ale to chyba przez tę pogode - zrobiło sie cieplej i wszyscy zaczęli na spacerki wychodzić

bobi za dzisiejsze HSG&&&&&&&&&

gabiszczu za Ciebie kochana też trzymam kciuki&&&&& Oby było juz słychać serduszko blagam.gif blagam.gif


Cathee w ciąży z Nadią miałam mdlości od 8 do 12 tc. Ale reguły nie ma. Przynajmniej czujesz sie jak kobieta w ciąży 08.gif

gravida coś czuję, że zrobisz nam tu fajna niespodziewajkę za 2 tygodnie icon_lol.gif icon_wink.gif

U mnie nic ciekawego - mam kapitalny remont łazienki i dzisiaj czeka nas kucie w ścianach i przekładanie rur 29.gif
Jagoda07
Witam poniedziałkowo!!!

gravida Oj, urlopy potrafią być owocne icon_biggrin.gif ! Wiem coś o tym... Jagoda właśnie taka ,,pourlopowa" 06.gif Trzymam kciuki!!!!
Hania-17
gravida grawida coś czuję że ten cyk skończy się dwuma kreseczkami &&&&&&&&&&&&&&&&
słoneczko182
Cześć dziewczyny witam wszystkie poniedziałkowo!!!!
Byliśmy z mężem w sobotę u lekarza i powiedział że jak na razie to jest dobrze,ale zobaczymy jak będzie dalej...
Kazał przyjść na ocenę w czwartek chce kontrolować moje pęcherzyki czy pękają...
Martwi mnie tylko to że nie krwawiłam w sobotę a po badaniu zaczełam plamić i zostało to do dzisiaj wygląda jak budyń czekoladowy z grudkami...Nie wiem czy dzwonić do lekarza????W czwartek w końcu będę u niego...
Oczywiście czekają mnie badania takie jak sprawdzenie prolaktyny miałam podwyższoną 15krotnie testosteron i jeszcze jakiś hormon ale już nie pamiętam...
Z badania HSG zrezygnował ale chce inne badanie przeprowadzić jeszcze w tym cyklu Histe....coś tam
Jeśli chodzi o badania męża to powiedział że nie są tragiczne i kazał brać witaminki...
Testy owulacyjne dostałam i zaczne testować od 25.02
Trzymam za wszystkie mocno &&&&&&&
Łapie wszystkie fludki oby nam pomogły blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Pozdrawiam serdecznie
milutka
Witam
Dziewczyny nie smutajcie z mojego powodu, bo to było oczywiste, że przyjdzie @, przecież beta nie może się mylić a była poniżej 1,7 icon_wink.gif

Cathe mdłości może nieprzyjemne są ,ale to znaczy, że wszystko jest dobrze icon_smile.gif

Bobi trzymam kciuki za bezbolesne HSG i oby było tam wszystko dobrze &&&

asiaaa
Witam się i ja w poniedziałek.
milutka fajnie, że @ przylazła icon_smile.gif kolejna szansa już bliżej icon_smile.gif
przepraszam, ale mam zap.....w pracy, więc nie poodpisuję...

a tak tylko się...pochwalę icon_wink.gif pamiętacie, że zgodnie z zaleceniami lekarza powinnam schudnąć? poszło lepiej niż myślałam... od początku stycznia jest mnie mniej o 8,5kg icon_biggrin.gif
a pamiętam jak nasza dr mówiła, że dobrze by było zrzucić przynajmniej 4... Ależ się cieszę!
klekotka
No, no, no asiaa gratuluje samozaparcia zgoda.gif
Ola81
Witam dziewczynki.
Bobi trzyma kciuki. daj znac jak będziesz po...

Mi przesunięto laparke o dwa dni czyli mam 4 marca.
gravida
Asiaa, super wiesci! icon_smile.gif

Olu
, szkoda, ale moze tak lepiej, nie bedziesz sie denerwowac, ze @ wejdzie w parade...
milutka
Olu dobrze, że tylko o dwa dni .

Asia no wielkie brawa dla Ciebie brawo_bis.gif brawo_bis.gif
Hania-17
Asiu gratuluje takiego wyniku!
antolka
Asiu super wynik!! ja tez o takim bym marzyła!! icon_smile.gif ale jak na razie nie wychodzi icon_sad.gif

Ola81 no to &&& za 4 marca icon_smile.gif

gravida takie urlopowe dzieciątka są częste- i oby było tak w Twoim przypadku icon_smile.gif

Cathe wiem że mdłości są męczące-ale każda ze staraczek chciałaby miec juz takie objawy i cudownie sobie z nimi żyć, a po 9 miesiącach, cieszyć się maleństwem!!! icon_smile.gif


ja się poddałam i dziś wzięłam pierwszy duphaston. w końcu już 25 dc, i nie ma co czekać na owu. wykres płaski 3,55-3,65 i nic poza to, żadnych skoków! wzięłam i czekam na @...oby do 17 marca!!
Gabiszczu
Ja tylko na chwilkę... fasolka jest icon_smile.gif cuuuudna serduszko bije icon_smile.gif jestem szczęśliwa

buziaki
antolka
Gabiszczu cudowne informacje!! gratuluję!! bardzo bardzo się cieszę icon_smile.gif to musi byc piękne uczucie słyszeć bicie serca dzidziusia!!
milutka
Gabiszczu cudownie, to teraz czekamy suwaczek ciążowy icon_smile.gif
Hania-17
Gabiszczu no to super brawo_bis.gif Wklejaj suwaczek
Cathee
Gabiszczu ogromne gratulacje icon_smile.gif
zuza1313
Witajcie icon_smile.gif

Gabiszczu, super wieści icon_smile.gif i jeszcze raz gratulacje icon_smile.gif

milutka, to teraz trzeba wytrzymać do kolejnej owu i może tym razem... 43.gif

gravida, no to zadanie domowe odrobione 06.gif i teraz czekamy na wyniki &&&&&&&&&&&&&&&

Asiu, świetny efekt icon_smile.gif i zazdroszczę wytrwałości, ale grunt to motywacja. W takim razie kiedy zaczynacie działać ?

Ola, chyba lepiej ,ze masz taki termin, bo się stresowałaś,ze będziesz miała jeszcze @, a tak choć trochę spokojniej będzie icon_smile.gif


I znowu, to samo. Jak tylko stwierdzę, ze sie nie nastawiam, to jak grom z jasnego nieba spada na mnie fala symptomów, które dają do myślenia. Zrobiłam się senna i to strasznie, szybko się meczę i dziś to tylko sie pokładam, i piersi dają o sobie znać. A jeszcze dziś zrobiłam test owu,bo się naczytałam jak to wykrywa ciąże i wynik jest niejednoznaczny, bo druga krecha jest ciut jaśniejsza od pierwszej. A do testowania jeszcze 8 dni, długie 8dni, eh...

A w ogóle to muszę Wam opowiedzieć, jakie miałam problemy z kupnem luteiny. Pojechaliśmy z mężem do rodziców, którzy mieszkają w małym miasteczku. Co wchodzimy do apteki, to sie okazuje ,ze luteiny nie ma, a ja nie wykupiłam recepty u siebie, bo nie sądziłam ,ze będzie taki problem. Miałam wypisana receptę na clo i luteinę, w końcu w jednej aptece była lutein ale tylko dopochwowa, wiec szukaliśmy dalej, udało się znaleźć. Kupiłam luteinę, ale nie uznali mi zniżki i musiałam zapłacić 100%, bo miałam stary typ recepty. A clo nawet nie było szansy dostać, więc będę musiała iść po drugą receptę. Nie juz czy bardziej byłam zła czy zdziwiona tym wszystkim.
zuza1313
aaa...Buniu, mam jeszcze pytanie, jak Ty robiłaś testy owulacyjne już po owu, to miałaś drugą kreskę bardzo wyraźną? Bo czytałam ,ze jak jest ciąża, to ta II krecha jest nawet ciemniejsza od kontrolnej.
iza1982
witam się wieczornie

asia super wynik, 8 kilo to jest naprawde rewelacja!

Gabiszczu zazdroszcze doznan icon_smile.gif

gravida a gdzie byliscie na urlopie? mnie se marzy takie lato teraz icon_smile.gif no i oczywiscie &&&&&&&&&&& za przytulanki

byłam dziś u gina, powiedział, żebym brała przez 2 cykle ta luteine, żeby pobudzić złuszczanie nabłonka i wtedy może sie polip złuszczy... cos mi sie w to nie chce wierzyc... i ze luteina pobudza dodatkowo jajniki do pracy, wiec po 2 cyklach zobaczymy, co z polipami i co z praca jajników i co dalej robic. sama nie wiem, co o tym sadzić. Rosa, a Ty jak to oceniasz?
iza1982
zuza trzymaj sie dzielnie, zobaczysz szybko zleci, a może o już ten TWÓJ cykl icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
matylda315
Witam wieczorkiem icon_lol.gif

Jagoda07 mam 29 dc.ciągle mnie mocno boli brzuch. Narazie nawet nie brudzę jak to miałam w zwyczaju ,ale czuję , że @ nadchodzi 41.gif

Gabiszczu ogrone gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!! brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif

zuza1313 trzymam &&&&&&&&&&&& za symptomy i owocne testowanie !

Gravida oby ten urolp spełnił twoje marzenie blagam.gif blagam.gif i żeby się udało blagam.gif

udanego wieczorku wszystkim życzę i owocnych przytul.gif
matylda315
bobi żeby było po..., nic nie bolało &&&&&&&&&&&&&&&&

milutka to my jakby razem będziemy w cyklu walczyć &&&&&&&&& blagam.gif &&&&&& oby się udało
zuza1313
matylda, iza dzięki za kciuki icon_smile.gif

Matylda, trzymam kciuki, żeby @ nie przylazła, może się okaże że dołączysz do dziewczyn, które ekspresem przeleciały przez wątek staraczek icon_smile.gif &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Iza, mam nadzieję ,ze luteina pomoże, ale może spróbujesz iść na konsultacje do innego lekarza.
słoneczko182
W tej odsłonie coraz więcej ciężarówek może i na mnie przyjdzie pora....
Trzeba czekać....
gapiszczu ciesze się wraz z Tobą....
Asiu rewelacyjne wieśći
Olu jeszcze trożke i po strachu będzie'''
Zapomniałam że nam lekarz proponował inseminację.... Nie wiemy co teraz mamy zrobić 32.gif
Gabiszczu
przesyłam fluidki dobrej nocki icon_smile.gif
milutka
CYTAT(słoneczko182 @ Mon, 22 Feb 2010 - 21:03) *
Zapomniałam że nam lekarz proponował inseminację.... Nie wiemy co teraz mamy zrobić 32.gif



Jeśli macie pieniążki na IUI, to jak najbardziej proponuję podejść do niej icon_smile.gif

Gabiszczu piękny suwaczek icon_smile.gif

Zuza znienawidzisz mnie za to co napiszę icon_wink.gif , ale ja Cię proszę nie szukaj na siłę objawów ciążowych, bo zwariujesz nienie.gif
Naprawdę lepiej mówić sobie, że @ przyjdzie bo wtedy mniej boli icon_wink.gif
Oczywiście trzymam kciuki aby nie przyszła @ ale nie można dać się zwariować icon_wink.gif
Ola81
Witam dziewczynki.

~anula~ Trzymam kciuki za dzisiejszą laparkę.

bobi napisz jak po badaniu. Czy wszystko w porządku.

Agnieszka1108 ZACZYNAM SIE MARTWIĆ!!!!!! Pisz co u Ciebie
buniaaa
Dzień dobry

asiaaa rewelacja z tą Twoją wagą !!! Gratulacje !!!
Ja poproszę ten przepis na zrzucenie kg, przyda mi się za kilka miesięcy 37.gif a wiem że będzie co zrzucać 37.gif

Gabiszczu super icon_smile.gif suwaczek śliczny...

zuza1313 ja miałam codziennie inny odcień tej drugiej kreski na teście owu, ale tylko raz i wydaje mi się że to było przed owulacją były obydwie wyraźne ale nie identyczne, także podsumowując były dwie ale ta druga jaśniejsza, raz mocniej raz mniej...
Trzymam mocnooooo &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Miłego dnia wave.gif
Ola81
Aha gabiszczu skoro jest tak pieknie to ja Cie wpisuję na jedyneczkę icon_smile.gif icon_smile.gif
Ptasia
gabiszczu raz jeszcze teraz oficjalnie gratuluję. Zapraszam na nowy wątek październikowy bo z powodu straty agi obecny zostanie zamknięty.
Hania-17
Witam sie rankiem.

Zuziu ja tez już wariuję, wczoraj miałam potworny ból głowy i straszne mdłości, byłam głodna ale jak pomyślałam o jakimkolwiek jedzeniu to zaraz miałam odruch wymiotny. Pewnie to moje urojenia ale zaczynam wariować. temperatura nie jest zadowalająca ale z reguły moja największa tempka to 37,0 ale to wtedy jestem chora i mnie telepie a tak standard to 35,5 wiec jak teraz pokazuje 36,74 to jak dla mnie duża.

klekotka
Gabiszczu serdecznie gratuluję. Oj tez bym tak chciała ....

Ja właśnie spałaszowalam rogalika z makiem i teraz zmykam do pracy 29.gif

Zuza zaciskam kciuki za Ciebie i nie daj się zwariować 48.gif
asiaaa
Witajcie dziewczynki.
Dziękuję za gratulacje z powodu utraty wagi icon_smile.gif
Gabiszczu cudne wieści!
Olu ja też ciągle wypatruję info od Agnieszki... czekam...
Zuza,Hania wiem, że to ciężkie, ale najlepszą receptą na przetrwanie tego czasu od owu do terminu @ to spokój... Więc radzę wrzucić na luz, bo wtedy radość z II kreseczek jest jeszcze większa icon_smile.gif
bunia, pytasz o receptę na schudnięcie. Grunt to silna motywacja, a taką to we mnie zaszczepiła lekarka mówiąc, że jak nie schudnę choć trochę to cięższa i droższa może być stymulacja do ivf. Dostałam na dwa miesiące tabletki, które jak się okazało w zeszłym miesiącu zostały wycofane z obiegu. Fakt, że tabletki nie są najzdrowsze i robią cuda z naszym organizmem, ale jak się jest pod opieką lekarza, obserwuje swój organizm, mierzy ciśnienie i tętno to nic złego się nie dzieje, zwłaszcza przez tak krótki czas. Ja znosiłam te tabl.dobrze,a do tego wypracowałam dzięki nim inny system jedzenia. Jem po prostu mniej, odstawiłam słodycze i alkohol no i chodzę na fitness 3 razy z tygodniu icon_smile.gif
Tabletki powoli już odstawiam. robię przerwy w zażywaniu, odpuściłam 1 dzień, potem 2 i w tym tygodniu kończę je zażywać, bo wktótce bedzie @, a od jej początku mam brać antyki (mam nadzieję, że przy nich z kolei nie przytyję icon_wink.gif )
klekotka jak śmiesz pisać o rogaliku z makiem icon_wink.gif

No więc ja teraz czekam niecierpliwie na @ icon_smile.gif
moko.
Dziewczyny trzymam kciuki za Was wszystkie !
Ja kończę swoją przygodę z ciążą i życzę każdej z Was, abyście rozpoczęły Waszą wymarzoną, najpiękniejszą przygodę życia !



p.s
Słoneczko182 usuń jeden z paseczków cyklu, zgodnie z regulaminem nie powielamy suwaczków o tej samej tematyce.
buniaaa
asiaaa moja siostra te tabletki zażywała ale ona niestety tylko na tabl postawiła swoją utratę wagi i jak tylko odstawiła je tak jedzenie i waga wróciła do normy, tylko tak jak piszesz trzeba mieć motywację i przedewszystkim silne zaparcie w dążeniu do celu, ale nad tym fitnesem muszę pomyśleć w przyszłości i zmianie diety choć czy ja dam radę... muszę icon_wink.gif
asiaaa
buniaaa no właśnie... w takim odchudzaniu potrzebna jest zmiana nawyków żywieniowych. Tabletki mają przygotować do tych zmian icon_smile.gif A Ty póki co myśl tylko o tym, żeby Cię przybywało tam gdzie trzeba icon_smile.gif
a z tym czy dasz radę w przyszłości to... nie ma rzeczy niemożliwych, więc dasz radę! icon_smile.gif
moko dziękujemy za kciuki. No i powodzenia na tej końcóweczce!
zuza1313
CYTAT(milutka @ Mon, 22 Feb 2010 - 22:45) *
Zuza znienawidzisz mnie za to co napiszę icon_wink.gif , ale ja Cię proszę nie szukaj na siłę objawów ciążowych, bo zwariujesz nienie.gif
Naprawdę lepiej mówić sobie, że @ przyjdzie bo wtedy mniej boli icon_wink.gif
Oczywiście trzymam kciuki aby nie przyszła @ ale nie można dać się zwariować icon_wink.gif


Milutka, nie znienawidzę Cie icon_smile.gif , bo ja też zawsze uważam ,ze lepiej się nie nastawiać. I teraz też się nie nakręcałam, aż nagle mnie siekło i zła jestem na siebie wrrrrrrr.

milutka, Hania, asiaaa, klekotka, bunia, dzięki za kciuki icon_smile.gif

Haniu, musimy obie się wziąć w garść i nie dać zwariować icon_smile.gif
Hania-17
Zuzia kiedy planowo masz mieć @?? Ja od 2-4 marca powinnam dostać a jak nie to testuję.
antolka
hej dziewczęta!!

któraś z Was pisała ostatnio o badaniach na wrogość śluzu i z tym związanymi innymi...
Chciałabym się wgłębić w ten temat, i próbowałam poszperać w internecie...ale tego jest mnóstwo!! 37.gif

Powiedzcie, jeśli chcę się dowiedzieć czy mam wrogi śluz, albo antyciała przeciwplemnikowe-jakie badania wykonać? i pod jakimi nazwami (skrótami) tych badań szukać? będę wdzięczna za pomoc.

Miłego popołudnia icon_smile.gif
zuza1313
CYTAT(Hania-17 @ Tue, 23 Feb 2010 - 14:54) *
Zuzia kiedy planowo masz mieć @?? Ja od 2-4 marca powinnam dostać a jak nie to testuję.


No ja właśnie też w tym terminie icon_smile.gif


Antolka, ja miałam robione PCT na wrogość śluzu. Badanie nie jest bolesna, tak do cytologi ginekolog pobiera materiał do badania. Robiłam prywatni i mogłam zobaczyć na komputerze jak śmigają żołnierzyki mojego M. icon_smile.gif fajny widok icon_smile.gif
Hania-17
no to musimy sie trzymać razem Zuzni1313 i zatestujemy razem icon_wink.gif
84lela
Witam dziewczynki . Chcialam sie tylko przywitac. Nie najlepiej sie czuje mam calodzienne mdlosci nie tylko ranne i wieczorne. Maz mnie odseparowal do rodzicow , bo sam ma angine. Ze wzgledu na nasza fasolke podjelismy taka decyzje.
Zuza i Haniu - trzymajcie sie twardo , nie dajcie sie zwariowac ,a napewno sie uda.
Gabiszczu -to wspaniale ze slyszeliscie serduszko.Mam nadzieje ze tez sie tego doczekam.
bobi
Witam. Jestem po badaniu HSG, wyszło ok, jajowody drożne, że hej, nic mnie nie bolało prócz lekkiego ukłucia w momencie zakładania cewnika, przepłukali mi dwa razy, bo i tak nic nie czułam, ale prócz tego zrobili mi jeszcze Histeroskopię, bo przed HSG podczas USG wyszło tak jakbym miała polipa, więc Histeroskopia i to badanie już nie było przyjemne, trochę bolało, ale to i tak nic jak ból kilka godz po badaniu, do teraz mnie boli, a w nocy spać nie mogłam, bo mnie bolało, ale mam nadzieję, że jutro przejdzie, bo jak nie to muszę iść do gina, bo to było by coś nie tak. No a lekarz na wizycie po tych wszystkich badniach to sam chyba nie wie dlaczego nie zachodzę, więc zaproponował clo, (ale ja go brać nie będę, bo na mnie clo działa odwrotnie, pęcherzyki nie bardzo chcą pękać), a po tym czasie inseminacja za ok 3,4 miesiące. No a z tej Histeroskopi lekarz stwierdził, że jest ok, ale dla pewności pobrał próbkę do badania, wynik za 2 tyg.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.