To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARANIA O MALEŃSTWO odsłona XXVII

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
zajÄ…c_Poziomka
Nie ciesz się icon_razz.gif bo analizując ostatnie tygodnie to jak żadna nie zaciazy i nie posypia się gratulacje to te 2 strony będą dluuuugo się nabijac icon_razz.gif
Tigerek
No spokój to mi nie pisany, jakoś nawet nie mam odwagi dołączyć do wątku "zaciążonych". Mam krwiaka, 10 mm, tydzień temu go nie było. Maleństwo ma 4,4 mm, więc na 4,5 tygodnia rozmiar normalny, tylko ten krwiak... kontrola za 3 tyg. Do tej pory mam progesteron w dużej dawce, ten dopochwowy, ale mam aplikować... z drugiej strony. Nie powiem, bolesne. Mam nadzieję, że się te tabletki szybko rozpuszczą i zmiękną, 1 h i nadal masakra.
zajÄ…c_Poziomka
Tigerek spróbuj skruszyc lub pociac - w kawałkach szybciej się wchlonie. I nie martw się, bedzie dobrze :*
dorsim
zając_Poziomka dobrze Cię widzieć icon_smile.gif

Tigerek wszystko będzie dobrze przytul.gif


Dziewczyny ja wczoraj robiłam test i wyszedł pozytywny, może później wrzucę foto icon_wink.gif . Okres mi się spóźniał i troszkę pobolewa mnie brzuch , dokładnie tak samo jak byłam w ciąży z Marysią. No i wyszły dwie kreski. Z okresu wychodzi mniej więcej 6 tygodni ( mniej więcej bo nie pamiętam kiedy dokładnie miałam ostatnio okres. )
Dzwoniłam do przychodni, na ten rok nie ma terminów , masakra, pani powiedziała że może mnie zapisać na luty 37.gif Zapytałam czy dla ciężarnych też, to powiedziała że mam przyjść i prosić lekarza by mnie przyjął.
Nawet nie wiem jak to skomentować. Płacę składki i mam się prosić by lekarz mnie przyjął.

I mam takie pytanie, mogę dopiero iść we wtorek, bo wtedy jest popołudniu, wcześniej nie dam rady. Ale troszkę boli mnie brzuch, czasami coś mnie zakuje z prawej strony i czy ja już na biegu muszę lecieć do lekarza ??? Czy czekać do wtorku ???
Dzisiaj miałabym taką możliwość bo akurat przyjmuje lekarz prywatny, który prowadził moją pierwszą ciążę.
Pamiętam że jak byłam z Marysią od razu przepisała mi luteinę i miałam doraźnie brać nospę.
Sama nie wiem co mam teraz robić .
zajÄ…c_Poziomka
Dorsim, gratuluje icon_smile.gif co za super wieści ostatnio!

Masz u siebie w miejscowości tylko jedną poradnie? Może gdzieś niedaleko jest inna?

Co do bólu to się nie przejmuj icon_smile.gif ja ok 6 tygodnia miałam mocne, ale nospe bralam chyba tylko raz. Do lekarza idź pod koniec następnego tygodnia lub początkiem kolejnego. Wystarczy
dorsim
Jedną poradnię do której jestem zapisana i gdzie mam darmowe wizyty. Jest tam taka jedna pani doktor którą koleżanki mi polecały. Reszta tylko prywatnie.
A z tej pani doktor która prowadziła mi pierwszą ciążę nie do końca byłam zadowolona . Kupę kasy u niej wydawałam a ona w 30 miesiącu ciąży poinformowała mnie że szpital w którym ona pracuje i w którym miałam rodzić w tym czasie jak co roku jest zamknięty bo jest remont i mam sobie szukać innego. A miałam rodzić u niej. Więc poczułam się troszkę oszukana. I postanowiłam że do niej chodzić nie będę.

To pójdę we wtorek , zobaczymy może znajdzie się dla mnie miejsce.
zajÄ…c_Poziomka
A robiłaś już bete?
dorsim
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Thu, 14 Nov 2013 - 10:46) *
A robiłaś już bete?



nie a muszÄ™ ? poczekam ze 2 tyg i zrobiÄ™ USG.
W tym tygodniu nie miałabym nawet jak iść bo siedzę z małą w domu bo chora jest i nie miałabym z kim ją zostawić.
hogata61
Dorsim- gratulacje ogromne i nudnej ciąży życzę!!!!!

Ale to niesamowite, że nasze trzy dziewczyny bardzo długo starające się zaszły w jednym czasie!!!!!! ale się cieszę!!!!!!!
zajÄ…c_Poziomka
dorsim, nie musisz. Ale przyrastająca beta jest bardziej miarodajna niż usg. Mnie na dzień dobry pytali czy robiłam icon_wink.gif


hogata1
, jak tak dalej pójdzie, to jak przejmę wątek to nie będzie miał kto w nim pisac icon_wink.gif
Tigerek
Ominęłam naturę lekko... lubrykantem icon_wink.gif - na bazie wody więc leku nie uszkodzi. Dziś jestem spokojniejsza, moja przyjaciółka mnie pocieszyła - jej kuzynka całą ciążę miała takie 3 sztuki krwiaków i spokojnie maluch jest zdrowy. Fakt, że przez cc ale to akurat pikuś icon_wink.gif Z drugiej strony moja kuzynka własna osobista przez komplikacje z krwiakiem ma teraz niepełnosprawnego synka... pozostaje zaufać Bogu i martwić się dopiero jak coś złego zacznie się dziać, a oby nie icon_smile.gif

Dorsim - GRATULACJE icon_biggrin.gif a to się worek rozwiązał icon_wink.gif
zajÄ…c_Poziomka
Tigerek, nie ma się co martwic. Wiem, że łatwo się mówi i wiem, że ja sama będę panikowac w następnej ciąży, ale trzeba sobie tłumaczyc, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu i nie mozemy się nimi zamartwiac. Trzeba o siebie dbac i zapobiegac temu, czemu możemy zapobiec icon_smile.gif

A ja czekam na okres icon_smile.gif

edit:
Moje nowe hobby: edycja icon_razz.gif
To już drugi wysyp ciąż w tym wątku icon_smile.gif Fajnie, że razem tu się wspierałyście i razem będziecie przeżywały najbliższe miesiące icon_smile.gif
Moriah
Dorsim Ogromnie siÄ™ z tobÄ… cieszÄ™ i bardzo, bardzo gratulujÄ™ icon_biggrin.gif

Z tym lekarzem to faktycznie jakaś masakra - 4 miechy czekać na głupią wizytę do gina?? Tragedia icon_sad.gif
Myślę, że spokojnie możesz poczekać do wtorku. I podziwiam, że nie robiłaś bety, ja za niecierpliwa jestem, żeby czekać do wizyty i przy każdej ciąży ganiałam na betę icon_wink.gif

hogata Wspaniałe zakończenie dla mojego szefowania wątkowi icon_biggrin.gif

Poziomka Taka rola tego wÄ…tku - forumki przychodzÄ… i odchodzÄ…...

hogata61
Tigerku- ja też znam przypadki gdzie były krwiaki i wszystko było ok, także się nie martw. A jak byś zaczęła krwawić to będziesz wiedzieć że to krwiak a nie z powodu ciąży. Oby jednak się wchłonął a nie pękł &&&

Moriah- wspaniały wątek i wspaniałe zakończenie!!! Ślicznie dziękujemy naszej Szefowej 06.gif
pipistrellus
Tigerek Spokojnie, krwiak się będzie zmniejszał a dzieciak będzie rósł, zmienią sie proporcje między nimi i przestanie być groźny. Jeszcze chwila a o wszystkim zapomnisz. Masz zwolnienie z pracy?

Dorsim Ale super!! icon_smile.gif W ciąży na NFZ powinni cię przyjąć bez łaski. Ale niestety różnie to pewnie bywa.

Mi się dzisiaj przytrafiło mikro plamienie, taka mała kropka jakiegoś brunatnego śluzu. Spanikowałam strasznie. Ale od tego czasu spokój. Muszę jakoś wytrzymać do poniedziałku. Dobrze, że weekend przed nami, to postaram sie więcej leżeć, choć i tak Najmilszy odciąża mnie jak może, bo oboje przewrażliwieni jesteśmy po przejściach z Małą.

zając Fajnie, że zdecydowałaś się na prowadzenie icon_smile.gif
Tigerek
pipistrellus - ja w dniach spodziewanej miesiączki i tydzień później nawet nitki krwi miałam, a nic złego to nie znaczyło, bo kwestia krwiaka to 2 tygodnie później.

dorsim
- ja dzwoniłam do lekarza na NFZ, poleconego, że w porządku i nie rzeźnik - pani uprzejmie kazała mi zadzwonić po 20stym czy może jeszcze na grudzień się załapię a może nie. Mówię, że to początek ciąży i zależy mi na opiece, pani jak katarynka powtórzyła: proszę spróbować dzwonić po 20stym. I dlatego chodzę prywatnie, chociaż nie wiem jak długo tak damy radę, bo wszystkie wyniki prywatnie, w laboratorium zostawiłam 75 zł i mam skierowanie na kolejne za 75zł, za wizyty obie 250zł, za leki wykupione 100zł a jeszcze czekają 2 recepty za 250zł.

moriah - DZIĘKUJEMY !


***************88
Też się pocieszam, że krwiak ma 1 cm a dzidziuś z każdym dniem jest coraz większy i wnioskuję, że już dla większego dziecka krwiak nie jest groźny? dobrze rozumiem? w każdym razie dziś pól dnia nie czułam się najlepiej, bo trochę dziwnie mnie wszystko pobolewało, ale ja dostałam wczoraj na raz 2 tabletki luteiny 100mg i zastrzyk 3 ampułki nie wiem po ile. I ponoć to reakcja na ogromną dawkę hormonu. Ale tak od popołudnia jest wszyściutko ok, krwi ani plamień ni śladu ni popiołu, napady doła ponoć też są reakcją na progesteron. A tyle dobrych ludzi się za brzdącusia modli, że musi być ok - fajnie, że się z kilkoma z Was spotkam na ciążowym icon_smile.gif - wstępnie termin wyliczony na 8-10.07.

To do zobaczenia w kolejnej odsłonie icon_smile.gif?
dorsim
Dzisiaj rozmawiałam z koleżanką która poleciła mi panią doktor. Mówi by iść i spytać się a ona bez problemu powinna mnie przyjąć. U niej było podobnie. Poczekam do wtorku, jak się nie zgodzi to we wtorek też mam prywatnego lekarza w mieście , na szybko pójdę a później będę myślała co dalej.
Nie bardzo chciałabym chodzić do prywatnego, bo jednak to kupę kasy na to idzie. a teraz z tym krucho u nas. Do tego jeszcze święta i urodziny Marysi.


Tigerek chętnie się spotkam na innym wątku, ale jeszcze chyba poczekam do badania USG.
Tak długo na to czekałam, i teraz jakoś taki dziwny strach mnie ogarnął.
Mi jakoś też termin wychodzi w lipcu icon_smile.gif ale czy się potwierdzi to zobaczymy.

Ja na razie czuję się ok. Czasami troszkę kuje mnie z prawej strony, i troszkę pobolewa mnie brzuch, ale też czasami i bardzo delikatnie.


dorsim
CYTAT(pipistrellus @ Thu, 14 Nov 2013 - 20:04) *
Tigerek Spokojnie, krwiak się będzie zmniejszał a dzieciak będzie rósł, zmienią sie proporcje między nimi i przestanie być groźny. Jeszcze chwila a o wszystkim zapomnisz. Masz zwolnienie z pracy?

Dorsim Ale super!! icon_smile.gif W ciąży na NFZ powinni cię przyjąć bez łaski. Ale niestety różnie to pewnie bywa.

Mi się dzisiaj przytrafiło mikro plamienie, taka mała kropka jakiegoś brunatnego śluzu. Spanikowałam strasznie. Ale od tego czasu spokój. Muszę jakoś wytrzymać do poniedziałku. Dobrze, że weekend przed nami, to postaram sie więcej leżeć, choć i tak Najmilszy odciąża mnie jak może, bo oboje przewrażliwieni jesteśmy po przejściach z Małą.

zając Fajnie, że zdecydowałaś się na prowadzenie icon_smile.gif



Dużo odpoczywaj. Wszystko będzie dobrze icon_smile.gif
Też mam nadzieję że jakoś przetrwam ten weekend. A od poniedziałku do pracy. Trochę się tego boję jak to będzie.
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(Moriah @ Thu, 14 Nov 2013 - 19:27) *
Dorsim Ogromnie siÄ™ z tobÄ… cieszÄ™ i bardzo, bardzo gratulujÄ™ icon_biggrin.gif

Z tym lekarzem to faktycznie jakaś masakra - 4 miechy czekać na głupią wizytę do gina?? Tragedia icon_sad.gif
Myślę, że spokojnie możesz poczekać do wtorku. I podziwiam, że nie robiłaś bety, ja za niecierpliwa jestem, żeby czekać do wizyty i przy każdej ciąży ganiałam na betę icon_wink.gif

hogata Wspaniałe zakończenie dla mojego szefowania wątkowi icon_biggrin.gif

Poziomka Taka rola tego wÄ…tku - forumki przychodzÄ… i odchodzÄ…...


Ale fajnie, że sobie stąd idą grupkami icon_smile.gif

Czyżbym.została sama z udzielających się staraczek?!
Cortinka230
Tigerek ja dalej czekam na Ciebie na wątku dla ciężarnych przytul.gif
Tigerek
Cortinka, a linka mogę icon_smile.gif? bo ja szukałam jakiegoś z miesiącami i nie znalazłam z lipcem icon_wink.gif
dorsim
CYTAT(Tigerek @ Fri, 15 Nov 2013 - 14:46) *
Cortinka, a linka mogę icon_smile.gif? bo ja szukałam jakiegoś z miesiącami i nie znalazłam z lipcem icon_wink.gif



to ktoś musi go założyć icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Złóżcie lipiec, sierpień i wrzesień to może uda mi się do was dołączyć icon_wink.gif
dorsim
CYTAT(zajÄ…c_Poziomka @ Fri, 15 Nov 2013 - 15:10) *
Złóżcie lipiec, sierpień i wrzesień to może uda mi się do was dołączyć icon_wink.gif


to byłoby super icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Obym już mogła icon_smile.gif i oby się udało tak jak poprzednio za pierwszym razem icon_smile.gif
Ksiwik
Moriah Dziękuję osobiscie i ja za piękne prowadzenie wątku zgoda.gif

Dorsim Gratulacje icon_smile.gif

Cortinka230
Tigerek kochana jest na razie tylko kwiecień, maj i czerwiec, ale możesz dołączyc do nas albo założymy nowy wątek lipiec i sierpień jak będziesz wolała przytul.gif
dorsim bardzo dobry pomysł z tym, żebyście założyły nowy wątek, a ja Was chętnie tam będe odwiedzaćicon_smile.gif
dorsim
Ja z założeniem wątku się wstrzymam, no chyba że ktoś inny byłby chętny to pewnie będę zaglądać.
Może Tigerek się pokusi ?? icon_smile.gif


perelka00007
Tigerek Pipi ogromne GRATULACJE!!! brawo_bis.gif
Długo tu nie zaglądałam, i takie super wieści:-)))

A ja śpieszę donieść, że 5 listopada urodziłam córeczkę majkę, ważyła 4400 gram i mierzyła 58 cm:-) Spora piękna kobitka 02.gif
annad
Perełka Gratuluję sporej córeczki brawo_bis.gif Zobacz jak czas szybko leci...dopiero co Ci gratulowałyśmy dwóch kreseczek na teście a tu Twoja kijaneczka na świecie icon_smile.gif
Dorsim GratulujÄ™ brawo_bis.gif
kasiula_poznan
Kochane GRATULACJE!!!!!!!!

Perełka... to już? o mamusiu.... spokojnych nocy życzę, mało kolek...


Moriah, dzięki za ten wątek icon_smile.gif

Zając, ja też tu zostaję jeszcze póki co, chociaż wokół mnie klika ciąż ostatnio i mam nadzieję, że dziewczyny będą "zarażać" icon_smile.gif
Tigerek
Przez trojana na forum jakiś czas mnie tu nie było. Postanowiłam na Mikołajki dopiero dołączyć do wątku, po kolejnej wizycie icon_wink.gif raz że chcę się uspokoić, że kruszynce nic nie jest, dwa - może już jakiś sensowny termin komputer wyliczy po kolejnych 3 tygodniach icon_wink.gif bo na razie co wizyta zmienia zdanie.

Po luteinie czujemy się lepiej, brak krwawień czy skurczy. W ciągu tygodnia (tygodnia!) miałam okazję pogadać z 4 młodymi mamusiami; 4/4 miały krwiaka. Naoczne dowody, że krwiak to nie wyrok albo przerywały rozmowę zabawnymi tekstami, albo puszczały oczka (w wieku 6 m-cy trudno się włączyć w dyskusję). 2go wizyta i liczę, że się uspokoję. Modli się za nas mnóstwo osób, musi być dobrze icon_wink.gif

Żeby jeszcze mycie zębów nie było taką torturą icon_razz.gif

PS.

Mam nadzieję, że nikomu nie robię przykrości, że wciąż tutaj jestem? w końcu prawie 3 lata tu piszę, to się jakośz wątkiem zżyłam icon_smile.gif

Cortinka - pewnie założę nowy, taki przełomowy icon_wink.gif
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(kasiula_poznan @ Wed, 20 Nov 2013 - 18:13) *
Zając, ja też tu zostaję jeszcze póki co, chociaż wokół mnie klika ciąż ostatnio i mam nadzieję, że dziewczyny będą "zarażać" icon_smile.gif


No to co? Nowy wąteczek? Dobiłyśmy do 100 icon_biggrin.gif

Tigerek, pisz u nas ile chcesz icon_smile.gif Cieszę się, że już Ci lepiej na ciele i duchu icon_smile.gif
Ksiwik
Poziomka:) No to ruszaj z pierwszą stroną , bo jak się dziewczyny rozkręcą to i tą magiczną setkę przekroczą icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Właśnie się robi icon_smile.gif
zajÄ…c_Poziomka
Nowy wÄ…tek: https://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=95951

Proszę o zamknięcie obecnego wątku
Moriah
Sio, dziewczyny, najpierw na nowy wątek prowadzony przez Poziomkę, a potem na ciążowe icon_smile.gif
Dziękuję wam za wspólnych 100 stron icon_biggrin.gif Oddaję wątek w dobre ręce zgoda.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.