To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
semi
dzięki Marghe.icon_smile.gif)
marghe.
za co ? icon_smile.gif
Z sałatą i winegretem też będzie pycha
Albo z sałatką z pomidorów

semi
za podpowiedź, ze mogą być same:)
marghe.
CYTAT(emi @ Wed, 21 Apr 2010 - 01:00) *
za podpowiedź, ze mogą być same:)

eee tam icon_biggrin.gif

Wczoraj było po hindusku. Kurze nogi i kulki ryzowo szpinakowe
Dziś resztkiz wczoraj + kurza noga w sambalu i musztardzie marynowana dla dziecięcia
semi
do kotlecików(wyśmienitych!) dołączyła ogórkowa. jutro tez będzie ogórkowa.
Anai_
Ziemniaki z klopsikami w sosie pomidorowym.
Wczoraj makaron z sosem pieczarkowym. Jutro zielone spagetti znaczy się ze szpinakiem, cebulką i śmietaną.
wiesiołek
Małż właśnie robi sajgonki, będą podane z ryżem, mam dorobic surówkę z białej kapusty, lekko osolonej posypanej cukrem i posiekanymi orzechami- tak podają u nas w cińskiej restauracji. Taka obiado-kolacja raczej- nie wiem czy się łapię w temat...
semi
ogórkowa i pyszne racuszki z jabłkami.

na jutro pomysłu brak.
marghe.
CYTAT(wiesiołek @ Thu, 22 Apr 2010 - 20:12) *
Małż właśnie robi sajgonki, będą podane z ryżem, mam dorobic surówkę z białej kapusty, lekko osolonej posypanej cukrem i posiekanymi orzechami- tak podają u nas w cińskiej restauracji. Taka obiado-kolacja raczej- nie wiem czy się łapię w temat...

Wiesiołek u nas zawsze są obiado kolacje icon_smile.gif
Poza tym tu chodzi o pomysły a nie o porę zasiadania do stołu

U nas makaron z łososiem na kwaśno
wiesiołek
PokuszÄ™ siÄ™ o wniosek z dotychczasowej lektury wÄ…tku:
większość osób jada zwykłe, tradycyjne polskie obiady.
To dlaczego w przepisach tyle dziwactw? Bo co o normalnych posiłkach to już wstyd pisać i kazdy przepis musi zawierać jakiś skłądnik z innego kontynentu? Jak sie przegląda forum , to można dojśc do przekonania , że w polskiej kuchni jada się przede wszystkim zupę cytrynową, sushi , lasagne verdi z łososiem, remouladę, tabule a na koniec tiramisu- a to proszę: mielony z ziemniakami i buraki, naleśniki z twarogiem, pomidorowa, kompot i szarlotka. icon_rolleyes.gif
marghe.
Dlaczego od razu dziwactw? To po pierwsze
Po drugie - śmiem twierdzić, że nie zamieszczamy przepisów na tradycyjne dania typu pomidorowa , ogórkowa czy mielony .. bo prawie każdy wie jak się toto przygotowuje..
Inaczej rzecz siÄ™ ma z daniami nieco mniej tradycyjnymi..
użytkownik usunięty
[post usunięty]
wiesiołek
CYTAT(marghe. @ Fri, 23 Apr 2010 - 19:08) *
Dlaczego od razu dziwactw? To po pierwsze
Po drugie - śmiem twierdzić, że nie zamieszczamy przepisów na tradycyjne dania typu pomidorowa , ogórkowa czy mielony .. bo prawie każdy wie jak się toto przygotowuje..


Niefortunne słowo dobrałam, chodziło mi raczej o to ,ze w naszych forumowych przepisach mnóstwo składników rzadko spotykanych w GS-ach i połączeń rzadko znanych naszym mamom czy babciom icon_wink.gif
Wolny rynek wolnym rynkiem, globalizacja globalizacją ,a ja w rozmowach z z koleżankami z pracy wychodzę na osobę bardzo kulinarnie ..(no właśnie brak słowa, ale ) jesli nie dziwaczną to rewolucyjną gdy opowiadam o kurczaku w jabłkach z tymiankiem zamiast panierki albo o zupie cebulowej (tak, tak...) zamist pomidorówki. Ostatnio wzbudziłam niezłą sensację dzieląc się przepisem na sałatkę z kus-kusem. A ten wątek obiadowy dowodzi, że w polskich domach na co dzień królują nadal dania jak u naszych mam.

Jeśli chodzi o to, czy każdy wie jak zrobic "zwykłe" danie, to choby kilkustronicowy wątek o rosole temu przeczy. 29.gif

Jeśli chodzi o tiramisu, to ser odpowiedni nadal znacznie droższy niż twaróg na zwykły, polski sernik, wiec nie pod każdą strzechę zawita.

Można przy okazji prosic o rozwinięcie tematu orszad i białodań??? jawdrop.gif
semi
na potwierdzenie teorii Wiesiołka o tradycyjnej kuchni 06.gif (która faktycznie u nas króluje) - gulasz z kaszą jęczmienną i ogórkami kiszonymi.
marghe.
CYTAT(wiesiołek @ Sat, 24 Apr 2010 - 16:21) *
Wolny rynek wolnym rynkiem, globalizacja globalizacją ,a ja w rozmowach z z koleżankami z pracy wychodzę na osobę bardzo kulinarnie ..(no właśnie brak słowa, ale ) jesli nie dziwaczną to rewolucyjną gdy opowiadam o kurczaku w jabłkach z tymiankiem zamiast panierki albo o zupie cebulowej (tak, tak...) zamist pomidorówki. Ostatnio wzbudziłam niezłą sensację dzieląc się przepisem na sałatkę z kus-kusem. A ten wątek obiadowy dowodzi, że w polskich domach na co dzień królują nadal dania jak u naszych mam.

Bo się dopiero uczymy nowych smaków.
Pomału.

DziÅ› obiadu niet. tzn w weekendy nie gotujÄ™ icon_smile.gif tez mam wolne
Graz
Co do dziwactw icon_smile.gif
Ryż
kurczak w sambalu i mleczku kokosowym (zainspirowana jednym z przepisów marghe)
surowka-popis męża czyli marchew, jabłko i pomarańcza
agabr
Graz Ty juz dzis nie zdazysz ale o ile pamietam jutro w Zofii podaja pulpety .b
Abotak
my po polsku nie jadamy prawie wcale, to az sie boje dopisywac po wiesiolkowym wpisie o dziwactwach 06.gif

dzis kury dwie w kawalkach tymiankowo- cytrynowe z duza iloscia surowek i zieleniny
wczoraj losos w sosie koperkowo- cytrynowym ( tak, mam w domu 5 kilo dorodnych cytryn icon_mrgreen.gif )- znowu liscie rozne z vinegrete
do towarzystwa
dalej w tyl-
zupa gulaszowa
pizza domowa ktora wyrosla jak goopia
makaron z sosem pieczarkowo-szpinakowym kombinowanym z zielenina rozna znowu do towarzystwa- rukola, salata rzymska, ogorek i inne zielsko
lunch na wynos bosmy na wyjezdzie byli wiec sery, pieczone kielbaski angielskie tudziez warzywa i owoce do towarzystwa

jutro piers z kurczaka pozostala w postaci curry korma
marghe.
cd "dziwactw"
Quesadilla z serem pomarańczowym icon_wink.gif
minka.
Schabowy z ziemnaiakami i marczewka:) Racuchy z jablkami na deser 06.gif
ana
CYTAT(Bogusia123456 @ Sun, 25 Apr 2010 - 18:20) *
my po polsku nie jadamy prawie wcale, to az sie boje dopisywac po wiesiolkowym wpisie o dziwactwach 06.gif

dzis kury dwie w kawalkach tymiankowo- cytrynowe z duza iloscia surowek i zieleniny
wczoraj losos w sosie koperkowo- cytrynowym ( tak, mam w domu 5 kilo dorodnych cytryn icon_mrgreen.gif )- znowu liscie rozne z vinegrete
do towarzystwa
dalej w tyl-
zupa gulaszowa
pizza domowa ktora wyrosla jak goopia
makaron z sosem pieczarkowo-szpinakowym kombinowanym z zielenina rozna znowu do towarzystwa- rukola, salata rzymska, ogorek i inne zielsko
lunch na wynos bosmy na wyjezdzie byli wiec sery, pieczone kielbaski angielskie tudziez warzywa i owoce do towarzystwa

jutro piers z kurczaka pozostala w postaci curry korma



wczoraj u mnie też były kury tymiankowo cytrynowe icon_cool.gif i zupa z pora
Gosia83
Dziś był ryż z warzywami...icon_smile.gif
marghe.
Makaron z serem blee icon_wink.gif i jakąś wędliną.
Ale nas będzie suszyć icon_biggrin.gif
Inkusia
Kurczak z rękawa (na razie pomysłu brak jak go przyprawić), ziemniaki i marchewka gotowana.
Abotak
Lasagne z wolowina, cebula, cukinia, szpinakiem land cress (niestety, polskiej nazwy nie znaju icon_redface.gif )
Do towarzystwa zielsko rozne( liscie mieszane) i fasolka z zapasow mrozonych.
Beti_24
ja miałam kluski ciemny sos i gulasz , do tego surówka z marchewki i jabłka mniam:) Chociaż jak męża nie ma niechce mi się gotować .....
Beti_24
a jutro parowane kluski z sosem jagodowym icon_smile.gif Szybko i smacznie:)
wiesiołek
CYTAT(ana @ Mon, 26 Apr 2010 - 13:35) *
wczoraj u mnie też były kury tymiankowo cytrynowe icon_cool.gif i zupa z pora


Kurczak, tymianek, owoce to przecież mocno lansowane przeze mnie smaki icon_wink.gif Ciesze sie, że jest nas całą frakcja.
U mnie dziś warzywa i grzyby mun zasmażane z ryżem w przyprawie "pięciu smaków"
marghe.
Jutro bez dziwactw.
Naleśniki icon_smile.gif
Abotak
swiderki z ricotta, szpinakiem i czosnkiem ( dla mnie szpinak i czosnek, bez ricotty)
zupa koperkowa dla dotankowania
Gosia83
Dziś ogórkowa z ziemniakami i ryżem icon_smile.gif
Abotak
dla dzieci dzis ziemniaki pieczone z rozmarynem, oliwa i gruba sola.
Do tego ryba bez polotu. Biala(cod), pod parmezanowa pierzynka.
salatka pomidorowo- ogorkowo- szczypiorkowo-rzodkiewkowa doprawiona jogurtem, czosnkiem i odrobina majonezu

Dla nas rzeczona ryba, zielonka, salatka
xxyy
bigos
wiesiołek
Dziś wersja ekonomiczna: zapiekanka ziemniaczana z sosem śmietanowym, ce bulka, ziołami i odrobiną boczku, ser żółty na wierzchu, do tego sałata lodowa.
justin
Å‚opatka pieczona z sosem pomodorowo-bazyliowym.
Ziemniaki gotowane z kurkumÄ….
Buraczki
Sałata lodowa z sosem winegret.
Inkusia
Dzisiaj mamy bardzo wykwintny obiad icon_wink.gif
pyry z gzikiem 06.gif
Mika
ooo dzisiaj to i mój iście krolewski icon_lol.gif
żołądki w sosie chrzanowo-musztardowym
bo ozorków nie było icon_wink.gif
Inkusia
Mika nabrałam apetytu na żołądki icon_smile.gif . Ten sos z przepisu własnego? Mogę prosić? To jako gulasz?
Agnieszka Kamila
to ja nie po królewsku dzisiaj botwinka z jajkiem i ziemniaczkiem, z ogromną iloscią pływających rozgotowanych buraczanych lisci, wszystko z okazji drugiej rocznicy w którą mąż mnie wkurzył do granic wytrzymałości, a poniewaz on nienawidzi tych lisci a ja nie mam sumienia ukarac go brakiem obiadu ...
Mika
CYTAT(Inkusia @ Fri, 30 Apr 2010 - 13:43) *
Mika nabrałam apetytu na żołądki icon_smile.gif . Ten sos z przepisu własnego? Mogę prosić? To jako gulasz?


nie gulasz,normalnie gotowane w rosole
oddzielnie robiÄ™ sos i wrzucam jedno do drugiego icon_wink.gif
sos standardowy - do stopionego masła tyle mąki żeby wchłonęło (jak na profiterolki icon_wink.gif ) później dolewasz tyle rosołu z żołądków żeby powstal gęsty sos,w/g własnego uznania dodajesz cukru,musztardy i chrzanu -wszystko to robisz na najmniejszym ogniu
wot i cała filozofia )
Mika
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Fri, 30 Apr 2010 - 13:51) *
to ja nie po królewsku dzisiaj botwinka z jajkiem i ziemniaczkiem, z ogromną iloscią pływających rozgotowanych buraczanych lisci, wszystko z okazji drugiej rocznicy w którą mąż mnie wkurzył do granic wytrzymałości, a poniewaz on nienawidzi tych lisci a ja nie mam sumienia ukarac go brakiem obiadu ...


hahahaha a ja myslałam,że tylko ja mam taką wredną naturę icon_lol.gif
zrobiłam to samo z pomidorową -z ryżem i śmietaną,bo małż lubi z makaronem i bez zaprawiania diabel.gif
Agnieszka Kamila
nie mogę jesc zawsze tak jak mąż lubi a dwóch obiadów gotowac nie będę, jest 26 stopni za oknem i własnie się zaczął sezon na zieleninowe zupy
Mariena
Widzę, że żołądki dziś górą icon_smile.gif
ja właśnie zjadłam talerz makaronu z żołądkami w sosie.
Abotak
byly dzis`frytki` z selera skropione oliwa i zapiekane w piekarniku,
jagniecina na slodko-mietowo z rozna, groszek i zielenina surowa.
Zupa-krem z pasternaku dla `dalej glodnych`

Abotak
Dzis tagliatelle z szynka parmenska i swiezutkimi szparagami.
Tak zapowiedzialo dziecko czwarte i przystapilo do wlasnorecznej
realizacji planu z pomoca dziecka szostego ktore rowniez od rana dzis o makaronach
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(Bogusia123456 @ Sat, 01 May 2010 - 13:49) *
Dzis tagliatelle z szynka parmenska i swiezutkimi szparagami.


Bogusiu ratunku.Właśnie zebraliśmy pierwszy szparagowy plon z naszego ogrodu.Nie wiem co robimy nie tak bo szparagi(biała część) są łykowate.Wina gotowania czy może źle oskrobałam(używałam skrobaczki więc skórka była cieniutka)?
Abotak
Asiu, znawca nie jestem, ale o ile mi wiadomo, to lykowatosc zalezna jest od czasu sciecia i punktu uciecia.
Tzn takie przejrzale beda lykowate i jesli przyciete zbyt nisko to tez.
Normalnie nie powinny wymagac skrobania.
Jesli natomiast widze ze sa lykowate to przycinam je do miekkiego punktu i pozbywam sie tych lykowatych koncowek.
I wtedy jest idealnie icon_smile.gif
Gosia83
DziÅ› obiadowo grilla robimy:
kiełbaska biała, kaszanka i karczek oczywiście.
semi
u nas też grill-cycki z kurczaka, kiełbaski i co tam jeszcze mężowi uda się dostac:)
Meggi
Żołądki u mnie w piatek też były icon_smile.gif ja uwielbiam takie na patelni przypieczone na chrupko i słone mniami icon_smile.gif

Wczoraj grillowana kiełbaska na koncercie icon_smile.gif

Dziś kurczak pieczony z ziemniaczkami w piekarniku, szybko i bez brudzenia wielu naczyń icon_wink.gif Do tego sałata albo ze smietaną albo z pomidorkiem, ogórkiem i rzodkiewką icon_smile.gif

Jutro karkóweczka z grilla.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.