To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Zelda
dzięki Jully
Ammm,a nie możesz zrobić więcej,wsadzić do kilku pojemników i zamrozić?
u nas gołąbki i kapuśniak z włoskiej kapusty
marghe.
Dziś (na życzenia dziecia) masa na placuszki tuńczykowe - bez smażenia. Czyli w zasadzie berbelucha z ziemniaków, tunczyka, szczypiorku i musztardy
roszponka mocno naczosnkowana
carpaccio z cukinii.
Zelda
kapuśniak dla odmiany z kiszonej własnej roboty,tzn cioci;) i kurczaki pieczone z frytkami.
wczoraj było carry z kurczaka takie jak je Hello Kitty icon_wink.gif tzn makaron z szynką bawarską,oliwkami srem i fasolką szparagową z ziołami icon_wink.gif
Paula.
Schab w cebulce z ziemniaczkami, surówki jeszcze nie wymyśliłam, pewnie skończy się na korniszonach.
marghe.
Spaghetti z sosem pomidorowym, bazyliÄ… i mozzarellÄ…
marghe.
Spaghetti z sosem pomidorowym, bazyliÄ… i mozzarellÄ…
semi
dzieci zazyczyły sobie rosół, ja makaron z mozarellą i pomidorkami wg Jully-pyszne to było, Jully dziękuję.
kasiunia
dziÅ› robiÄ™ z briami
marghe jak robisz carpaccio z cukinii?
marghe.
Kasiunia:
3 – 4 cukinie (nie za duże, im wiÄ™ksze tym mniej smaczne)
Parmezan
Kilka pomidorków koktajlowych
1 cytryna
1 – 2 Å‚yżki oliwy cytrynowej (lub zwykÅ‚ej, co kto lubi)
Świeżo zmielony pieprz
Sól
Ocet balsamiczny – ja użyÅ‚am octu o smaku chili
Nieco chili w proszku
Orzeszki pinii

Cukinie pokroić w cieniutkie plastry – najwygodniej bÄ™dzie użyć obieraczki do warzyw.
Skropić oliwÄ… i sokiem z cytryny, zamieszać – tak by wszystkie plastry byÅ‚y w miarÄ™ równomiernie przykryte sosem. Odstawić na chwilÄ™.
Pomidorki umyć, pokroić albo i nie icon_smile.gif
Orzeszki zrumienić na patelni
Cukinię układać jak się komu podoba. Udekorować pomidorami. Doprawić solą, chili i pieprzem.
Posypać płatkami parmezanu i orzeszkami pinii.
Skropić octem balsamicznym.
Można schłodzić


U nas stir fry z kurakiem i sporą ilością warzyw
semi
dzieci znowu ukochany rosół, a ja ukochany makaron ze szpinakiem:)
Tigerek
KOtlety z mielonego indyczego + makaron pieczarkowo-cukiniowy icon_wink.gif
mama4
CYTAT(marghe. @ Wed, 16 Mar 2011 - 10:22) *
Spaghetti z sosem pomidorowym, bazyliÄ… i mozzarellÄ…


To prawie, jak dla moich dzieci dzisiaj, tyle ze zamiast mozzarelli - parmigiano reggiano. Mozzarelle zostawiam sobie, bo mam awokado, swieza bazylie i pomidory. I dobra oliwe icon_smile.gif Mniam.
kamla
dzis Ryba z Frytkami dla młodszego z ziemniakami i tradycyjnie surówka z kiszonej kapusty marchwi i jabłka.
Wczoraj miałam mielone i buraczki zasmażane.
kasiunia
CYTAT(marghe. @ Thu, 17 Mar 2011 - 13:19) *
Kasiunia:
3 – 4 cukinie (nie za duże, im wiÄ™ksze tym mniej smaczne)
Parmezan
Kilka pomidorków koktajlowych
1 cytryna
1 – 2 Å‚yżki oliwy cytrynowej (lub zwykÅ‚ej, co kto lubi)
Świeżo zmielony pieprz
Sól
Ocet balsamiczny – ja użyÅ‚am octu o smaku chili
Nieco chili w proszku
Orzeszki pinii

Cukinie pokroić w cieniutkie plastry – najwygodniej bÄ™dzie użyć obieraczki do warzyw.
Skropić oliwÄ… i sokiem z cytryny, zamieszać – tak by wszystkie plastry byÅ‚y w miarÄ™ równomiernie przykryte sosem. Odstawić na chwilÄ™.
Pomidorki umyć, pokroić albo i nie icon_smile.gif
Orzeszki zrumienić na patelni
Cukinię układać jak się komu podoba. Udekorować pomidorami. Doprawić solą, chili i pieprzem.
Posypać płatkami parmezanu i orzeszkami pinii.
Skropić octem balsamicznym.
Można schłodzić


U nas stir fry z kurakiem i sporą ilością warzyw

aleee super! zrobiÄ™ w weekednd
marghe.
Kurze piersi panierowane + ryż + pieczarki - dla gościa niejadka icon_smile.gif (Gaba też się załapie)
Makaron z sosem z sera plesniowego i cukinii
ananas
Danuśka
Pieczony kurczak z batatami i sałatą a na deser sernik icon_smile.gif
Orinoko
Å‚azanki z pieczarkami 06.gif
anax
grochowa przecierana z grzankami i makaron z serem i masłem
Ammm
Pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem z fetą w sosie winnym, pieczone młode ziemniaki, tzatziki.

Agabr, rodzice traktują tego królika przyprawą staropolska do kurczaka 29.gif Kamisa. Trochę oleju i do pieca.
Ammm
Krem paprykowo-pomidorowy
Rolady ze schabu z suszonymi pomidorami.

A macie jakiś pomysł na deser dla cukrzyka?
semi
kotlety z piersi kurczaka, ziemniaki, surówka z tartej marchwi i jabłek.
ania_411
gotowane pory zawiniete w szynce, zapieczone w sosie beszamel i posypane zoltym serem, mniaaaam! z makaronem to jadamy 06.gif
Zelda
czy mogę dac dzieciom grzyby mun?bo chińszczyznę robię
marghe.
Maja, nie mam pojęcia.

Kurcze pieczone po hindusku
może jakies placki
mango lassi
justin
maja, moje by i tak wygrzebały je z ryżu i całej reszty. icon_smile.gif Raczej bym nie dała.

u nas resztki z wczoraj.
ziemniaki, pieczeń w sosie i sałatka ogórkowa ze słoika. Czyścimy powoli piwnicę z zapasów icon_smile.gif

Jutro leczo - ze słoika, zaprawione latem. Teraz dodaję tylko kiełbaskę, cebulkę i jest pyszne icon_smile.gif
Kaszanka
Maju, ja Gabie dawałam. Przecież nie dasz im pół wiadra tych grzybów icon_wink.gif
marghe.
Maja, a oni jadają jakiekolwiek grzyby? Zwłaszcza Oli. Bo on malutki jeszcze

Chińszczyzne można bez grzybów zrobić icon_smile.gif
Zelda
szczerze to Hania jadła grzyby,do monetu gdy na forum nie wyczytałam,że nie dajecie 06.gif
Olek nie jadł.
a Jak zrobiÄ™ z grzybami a same grzyby im wyciÄ…gnÄ™?
Ammm
Wątróbka z jabłkami i cebulą (ja i rodzice), naleśniki z serem - dzieci.
anax
zupa ogórkowa z ziemniakami i gołąbki inaczej
mama4
Dzieci - znowu makaron - w sosie kremowym z brokulami, a dla mnie znowu zupa ze slodkich ziemnakow. A ma ktos pomysl na filet z pstraga? Kupilam dzisiaj piekny kawalek pstraga i chialabym zrobic jutro na obiad.
marghe.
Mama4, najprościej
w folię go, oliwa, ciut czosnku i cytryny, sól, pieprz, natka. Zawinąc, upiec
mama4
Az sie usmiechnelam, bo ja wlasnie tak robie pstraga 06.gif I pewnie masz racje, ze powinnam trzymac sie takiej wersji. Dzieki marghe.
Paula.
Zalewajka dla małej na jutro ugotowana.
Dla T. została z dzisiaj zupa brokułowa z serem, chociaż nie wiem czy nie dostanie mu się zalewajka, bo mi brokułowa zasmakowała.
Pierś z kurczaka rozmrażam i coś z tego muszę wymyślić na drugie.
basiaw
Paula a co to jest zalewajka?
U nas dziś z mojej diety jedzonko, piersi zawijane z serem i szynką i kapusta biała gotowana i zupa jarzynowa.
Paula.
CYTAT(basiaw @ Tue, 22 Mar 2011 - 09:19) *
Paula a co to jest zalewajka?
U nas dziś z mojej diety jedzonko, piersi zawijane z serem i szynką i kapusta biała gotowana i zupa jarzynowa.

Basiu zastrzeliłaś mnie tym pytaniem icon_smile.gif.
Dla mnie to zupa dzieciństwa:). Zalewajka to taki rodzaj barszczu z ziemniakami, z grzybkami suszonymi, może być z podsmażaną kiełbaską lub skwarkami. Najlepszą robi moja babcia icon_smile.gif.

A tu podaje definicjÄ™ za wikipediÄ…: "Zalewajka – tradycyjna zupa wiejska, zawierajÄ…ca ugotowane, pokrojone w kostkÄ™ ziemniaki zalane (stÄ…d wÅ‚aÅ›nie nazwa) przygotowanym osobno czystym żurem z zakwasu chlebowego."
ania_411
dzis tradycyjnie i po polsku;) mielone, ziemniaki i salata.
marghe.
CYTAT(mama4 @ Tue, 22 Mar 2011 - 01:22) *
Az sie usmiechnelam, bo ja wlasnie tak robie pstraga 06.gif I pewnie masz racje, ze powinnam trzymac sie takiej wersji. Dzieki marghe.

icon_smile.gif

Posmarowany chrzanem tez jest pyszny. O ile mnie pamięc nie myli to pomysł Doruśki

u nas schabowe, "ale na ostrooo mamaaaa, dobrzeeee?"
pieczeone ziemniaki
sałatka ze szpinaku
Ananas na ciepło
Zelda
marge.a sałatkę ze szpinaku to jak robisz?
u nas pomidorowa na drugie nie mam pomysłu..
marghe.
CYTAT(maja2006 @ Tue, 22 Mar 2011 - 12:54) *
marge.a sałatkę ze szpinaku to jak robisz?
u nas pomidorowa na drugie nie mam pomysłu..

a różnie, wrzucam co się nawinie icon_wink.gif zupełnie jak do każdej innej sałaty

Najszybciej - z pomidorami koktajlowymi i winegretem
jak mi sie chce to bawiÄ™ siÄ™ w jajka w koszulkach, marynowane pieczarki, czy smazony ser haloumi.

Czyli - pełna dowolnośc icon_smile.gif
Zelda
a spzinak jak?swierzy czy mrożony?icon_wink.gif
justine1980
zupa z soczewicy,kluski twarogowe icon_biggrin.gif
marghe.
CYTAT(maja2006 @ Tue, 22 Mar 2011 - 15:04) *
a spzinak jak?swierzy czy mrożony?icon_wink.gif

świeży, mrożonego nie lubię
Doruśka
Rybę z chrzanem odkryłam jak testowała jakąś dietę icon_wink.gif dieta poszła w taram taram a ryba została icon_smile.gif
joa133
zupa pieczarkowa z makaronem
ryż/ ziemniaczki, duszona karkówka w sosie paprykowym
domowy kompot z czereśni
joa133
CYTAT(anax @ Mon, 21 Mar 2011 - 22:02) *
zupa ogórkowa z ziemniakami i gołąbki inaczej



anax jakie to gołąbki inaczej (z kaszą i grzybami)???
mama4
CYTAT(Doruśka @ Tue, 22 Mar 2011 - 06:28) *
Rybę z chrzanem odkryłam jak testowała jakąś dietę icon_wink.gif dieta poszła w taram taram a ryba została icon_smile.gif



doruska, a mozesz dokladnie powiedziec, jak robisz taka rybe.
anax
CYTAT(joa133 @ Tue, 22 Mar 2011 - 14:50) *
anax jakie to gołąbki inaczej (z kaszą i grzybami)???


O takie

Tylko ja mieliłam kapuste razem z cebulą i mięsem,dawałam surowy ryż bo i tak duszę w wodzie. I podaję to z sosem pieczarkowym lub pomidorowym z ziemniakami i surówką
Paula.
CYTAT(mama4 @ Tue, 22 Mar 2011 - 19:06) *
CYTAT(Doruśka @ Tue, 22 Mar 2011 - 13:28) *

Rybę z chrzanem odkryłam jak testowała jakąś dietę icon_wink.gif dieta poszła w taram taram a ryba została icon_smile.gif

doruska, a mozesz dokladnie powiedziec, jak robisz taka rybe.

Ja też poproszę o przepis.
justin
kluski z białego sera.
Sałatka owocowa.
Sok z sokowirówki ze świeżych jabłek - dla dzieci, dla mnie wielowarzywny (pomidor, papryka, buraczek, pietruszka, marchew, jabłko, seler).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.