To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Beti_24
przepraszam ale w domku mnie nie było....juz pisze


masa:
4 śmietany 18%
4 jajka
1 szklanka cukru
1 budyń śmietankowy lub waniliowy

4 bialka ubić z 1 szklanką cukru na sztywno dodać budyń w proszku Mieszając łyżeczką dodawać śmietany,i wymiweszać na gładką mase

Ciasto:
2,5 szklanki mÄ…ki
1 szklana cukru
2 żyżeczki proszku do pieczenia
3\4 kostki margaryny Kasi
4 żółtka

Ugnieść wszystkie składniki na gładkie ciasto, ułożyć na blaszce
Piec 180 C 1 godzine SMACZNEGO PYCHA:)icon_smile.gif
parasolka
zupa z botwinkÄ…
makaron z czoskiem i krewetkami /wielkimi 06.gif

wczoraj zupa klopsikowa dla dzieci
kasza mazurska z mięsem duszonym w sosie, brokuły, mizeria
Carrie
CYTAT(parasolka @ Sun, 09 May 2010 - 20:23) *
wczoraj zupa klopsikowa dla dzieci


przepis poproszÄ™ 02.gif
Beti_24
dzisiaj kotlet schabowy ziemniaczki z koperkiem bukiet surówek



a jutro niewiem naprawdę, może zrobie zapiekanke brokukowąicon_smile.gif
parasolka
CYTAT(Carrie @ Sun, 09 May 2010 - 18:41) *
przepis poproszÄ™ 02.gif

zupa banalna, była tu na maluchach
podogotowuję wywar z włoszczyzny/przyprawiony jak kto lubi ja tradycyjnie ziele, pieprz, sól i listek/, w połowie gotowania dodaję kulki klopsikowie/mięso albo drobiowe albo wieprzowo wołowe przyprawione jak na mielone z jajkiem i bułką namoczoną w środku/ , po ugotowaniu warzywa z zupy tarkuję, zaciągam śmietaną - dzieci wciągają aż miło
Carrie
dziękuję 06.gif
brzózka4
Bitki z polędwiczek w sosie własnym z pieczarkami i do tego buraczki.
Meggi
Dziś był kurczak zapiekany z ziemniakami w piekarniku plus buraczki.

Wczoraj naleśniki do wyboru z twarogiem, lub czekoladą lub serem i szynką.

Zupę klopsikową zabielam barszczem białym lub śmietana zakwaszaną, jest wtedy ciut bardziej kwaskowa.


Beti_24 mamy podobny przepis icon_wink.gif

Do ciasta u mnie jest pół szklanki cukru, i ciut ilosc produktów sie waha na wiecej u mnie.
A śmietany z mojego przepisu wychodzi 3x400ml 18%, sernik wychodzi duzy taki na tortownicę 28cm
Beti_24
Megi właśnie zauważyłam że w przepisach waszych są 3 śmietany a nie cztery ,no i dajesz rozumiem mniej cukru do ciasta????moze podaj mi przepis jaki ty masz na pv??bo jestem ciekawa
A ja robie w normalniej blaszce na placek, i fajnie rośnie jak jest w piekarniku ale jak ostygnie to troche oklapnie zawsze:)
Myssia
to ja sie chowam przy Was, matko, jakie Wy dania robicie, dziewczyny, podziwiam
ja osobiście kocham gotować, ale normalnie juz czasu nie mam, a do tego jak Kacper je obiad w przedszkolu to już w tyg wcale nie gotuję. Mężowi coś na szybko wymyślę, albo on w pracy zje i już.
Szacun wielki icon_smile.gif
marghe.
Beti, wpisz przepis do działu z ciastami. Bo tu cięzko go będzie odszukać w przyszłości.

Wczoraj gotował Kot - curry masaman z krewetkami i tajska sałatka z ogórków i cebuli

dzis gotuje Gaba - makaron z szynką parmeńską i .. może.. szparagami
joa133
jakie tu przepisy,aż zgłodniałam..

dziś sosik pieczarkowy z mięskiem +ziemniaki i sałatka zielona
justine1980
tak na szybko makaron z duszonÄ… paprykÄ… i pieczarkami
Doruśka
Czy Gaba moze uzyczyc przepisu na ów makaron z parmeńską? zostało mi włoskich wędlin z imprezy włoskiej i nie bardzo wiem co z nimi zrobić icon_smile.gif
mam salami z koprem, szynkę toskańską oraz baleron- nazwy nie pamietam icon_wink.gif
Joanna 81
DziÅ› zupa kalafiorowa z koperkiem icon_smile.gif
Carrie
zupa klopsikowa (bez śmietany) lekko zagęszczona makaronem quadrucci ( takie maciupkie kwadraciki)
marghe.
CYTAT(Doruśka @ Mon, 10 May 2010 - 15:02) *
Czy Gaba moze uzyczyc przepisu na ów makaron z parmeńską? zostało mi włoskich wędlin z imprezy włoskiej i nie bardzo wiem co z nimi zrobić icon_smile.gif
mam salami z koprem, szynkę toskańską oraz baleron- nazwy nie pamietam icon_wink.gif


Prawdopodobnie będzie to aglio olio peperoncino (przepis potrzebny? ) z lekko przesmażoną szynką i ugotowanymi wczesniej szparagami.
Plus płatki parmezanu icon_smile.gif
iwo1
Pieczarki duszone w całości z cebulą zapiekane z ciemnym makaronem i mięsem mielonym plus sałatka z sałaty lodowej,rzodkiewki,pomidora
Zupa krem z grzankami czosnkowymi
marghe.
Nastąpiła zmiana planów icon_smile.gif Gabiszon przypomniał sobie o zaległej lekturze itp

Zakręciłam szparagi w szynce suszonej z parmezanem
i pomidory faszerowane jajkiem i tuńczykiem. Na zimno
Doruśka
Marghe, na aglio nie , ale jak tę szynke usmażyć?technicznie icon_smile.gif czy powinna byc chrupiąca czy flaczek?
Dor
U nas dziś ryż ze słodko-kwaśnym sosikiem własnej produkcji, właśnie odkryłam w piwnicy jeszcze jeden słoik z zeszłorocznych zapasów.
Dla młodego ryż ze smietana i truskawkami.
marghe.
Dor, rzuć przepisem na sos icon_smile.gif

U nas domowe ravioli z czymÅ› tam (mozzarella? ricotta? )
"Tort" naleśnikowy z kremem i truskawkami

edit :literówka
marghe.
CYTAT(Doruśka @ Tue, 11 May 2010 - 08:52) *
Marghe, na aglio nie , ale jak tę szynke usmażyć?technicznie icon_smile.gif czy powinna byc chrupiąca czy flaczek?


A to już zalezy od tego jaką lubicie icon_smile.gif
Można połowę zesmazyć na chrupko a połowę wrzucić na surowo / miękko icon_smile.gif
Tigerek
U mnie domowe hamburgery w bułeczce z jarzynami i na deser domowe drożdżowe rogaliki z marmoladą (wenę miałam) icon_razz.gif
justine1980
Zupa grochowa na wędzonce icon_biggrin.gif
Dor
CYTAT(marghe. @ Tue, 11 May 2010 - 12:52) *
Dor, rzuć przepisem na sos icon_smile.gif



Wrzuciłam na przetwory
marghe.
Dziękuję icon_smile.gif
Mika
spaghetti na wstążkach icon_wink.gif i trójkolorowe muffinki na deser
Anai_
Zielone spagetti (ze świeżym szpinakiem, jajkiem i czosnkiem)
justin
kiełbaski grillowane w piekarniku icon_smile.gif
sałata
Inkusia
My mamy ziemniaki z żołądkami i serduszkami w sosie z przepisu Miki - dziękuję za przepis, wyszło pyyysznie, mniam 06.gif
Beti_24
widze że spaghetii Betiihihi ,ja też właśnie robię, najbardziej lubie z makaronem świderki:)
Beti_24
a Jutro kotlety mielone ala BETI:)
Meggi
CYTAT(justin @ Tue, 11 May 2010 - 13:43) *
kiełbaski grillowane w piekarniku icon_smile.gif
sałata



icon_smile.gif też dziś kiełbaski grillowane plus wczorajsza ogórkowa icon_smile.gif

Wczoraj była ogórkowa plus znowu naleśnik na słodko na ostro według uznania icon_wink.gif

Coraz częściej wymieniane tu jest spaghetti ze szpinakiem hmmm, chyba się w końcu skuszę, choć do tej pory moja przygoda ze szpinakiem nie kończyła się dobrze 43.gif
wiewiórczak
Zapiaszczone ziemniaki Marghe + profanacja schabu Rosy + sałata ze szczypiorkiem i oliwą.
Niebo w gębie.

Wczoraj "zielone kluski", czyli makaron z sosem szpinakowo-śmietanowo-lazurowo- czosnkowym 06.gif
marghe.
CYTAT(Mika @ Tue, 11 May 2010 - 15:17) *
spaghetti na wstążkach icon_wink.gif i trójkolorowe muffinki na deser

Weż mnie nie denerwuj 06.gif
z czym te wstążki robisz?
marghe.
CYTAT(Meggi @ Tue, 11 May 2010 - 15:59) *
Coraz częściej wymieniane tu jest spaghetti ze szpinakiem hmmm, chyba się w końcu skuszę, choć do tej pory moja przygoda ze szpinakiem nie kończyła się dobrze 43.gif

Meggi, zacznij od świezego szpinaku. On jednak zupełnie inaczej smakuje niż ten rozciapciany (mrożony lub puszkowy)
Mika
CYTAT(marghe. @ Tue, 11 May 2010 - 15:36) *
Weż mnie nie denerwuj 06.gif
z czym te wstążki robisz?


wariacje z bolognese
z tym,że dziś mnie jakoś na te wstążki naszło icon_wink.gif

a w ogóle to teraz bym zjadła makaronu z łososiem icon_lol.gif
Abotak
wczoraj terapeutycznie- rozne wersje bulionu z kurczaka z makarnoem dla jednych i bez dla innych
dzis terapeutycznie- curry z piersi kurczaka z ryzem lub bez, cebulowa na steku wolowym popelniona z rozbiegu.
Carrie
CYTAT(marghe. @ Tue, 11 May 2010 - 17:37) *
Meggi, zacznij od świezego szpinaku. On jednak zupełnie inaczej smakuje niż ten rozciapciany (mrożony lub puszkowy)


potwierdzam
zdecydowanie bez porównania są

moje pierwsze podejście było z tym mrożonym z dodatkiem jajka - obrzydlistwo i w smaku i w wyglądzie

świeży szpinak z czosnkiem,śmietaną, lazurem lub fetą jest przepyszny.A jak dodasz białego wina to jeszcze nabierze wyrazu.
marghe.
CYTAT(Mika @ Tue, 11 May 2010 - 17:49) *
wariacje z bolognese
z tym,że dziś mnie jakoś na te wstążki naszło icon_wink.gif

I bardzo słusznie, bo ragu' bolognese jada się właśnie ze wstązkami icon_smile.gif
Lepiej Å‚apiÄ… sos

Bogusiu, dlacego "terapeutycznie"?

Jutro Mc Donalds. Krewetki rzucili icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Abotak
CYTAT(marghe. @ Tue, 11 May 2010 - 23:06) *
Bogusiu, dlacego "terapeutycznie"?


bo ( tu malo apetyczny wtret) dopadl nas jakis wirus majowy 41.gif i wszyscy pociagajacy i z okrojonym apetytem, wiec masowo cebula, czosnek, korzenne i inne takie stawiajace do pionu 06.gif bez dodatkow dobijajacych.
marghe.
Ahaa icon_smile.gif
To jeszcze chili swieże dorzućcie icon_smile.gif
Meggi
U mnie dziś pewnie pizza zamówiona na telefon.
Cały dzień w pracy dziś jestem, teraz dopiero odczuwam brak jednej z najlepszych pizzerni obok mojej pracy icon_sad.gif

A pora na świeży szpinak już się zaczęła??? Może bym spróbowała jak mnie tak zachęcacie.

Myssia
A ja dziś mam gotowanego kurzego cycka + pomidorek (ale dobre koło mnie pomidory są), zielona sałata i ogóras zielony icon_smile.gif
ewita 77
Tak patrząc na wasze cudne przepisy obiadowe to wpadłam w totalne kompleksy.
W takim świetle to żadna ze mnie kucharka.
U mnie dziś zupka pieczarkowa makaronem, a na drugie planuje placuszki z jabłkami.
Niestety, na wzgląd dzieci nie mogę cudować z potrawami.
marghe.
CYTAT(Meggi @ Wed, 12 May 2010 - 11:59) *
U mnie dziś pewnie pizza zamówiona na telefon.

A pora na świeży szpinak już się zaczęła??? Może bym spróbowała jak mnie tak zachęcacie.

Tak icon_smile.gif
Próbuj, bo warto
Ja takiego rozciapanego do ust nie wezmę. A świezy nawet lekko zblanszowany czy podsmażony) zajadam z dużą przyjemnością
Abotak
CYTAT(marghe. @ Wed, 12 May 2010 - 10:51) *
Ahaa icon_smile.gif
To jeszcze chili swieże dorzućcie icon_smile.gif


dorzucone zostalo icon_smile.gif

Dzis chyba ziemniaki pieczone z czosnkiem i rozmarynem
mini-cebulki na winie z pomidorach i z lisciem laurowym
kulki miesne dla tych z powracajacym apetytem
surowizny owocowo-warzywnej duzo
Abotak
CYTAT(marghe. @ Wed, 12 May 2010 - 11:39) *
Tak icon_smile.gif
Próbuj, bo warto
Ja takiego rozciapanego do ust nie wezmę. A świezy nawet lekko zblanszowany czy podsmażony) zajadam z dużą przyjemnością


tez sie podpisze
Mielismy niedawno gosci z daleka ktorzy w zachwyt wpadli. Zwykle rurki ze szpinakiem swiezym zblanszowanym lekko i sos.
Dziecko ponoc szpinaku nie tknelo bez otrzasania sie a przy tym o dokladke prosila.
Sie nie zorientowala ze szpinak 06.gif
Mlode listki tez nadaja sie do salat mieszanych czyli na surowo.
A z czosnkiem i feta to hit
Inkusia
Ziemniaki pieczone jak konkretnie? Ja jakoś nie umiem upiec żeby były wystarczająco miękkie i w ogóle dobre w smaku icon_smile.gif Chyba coś robię nie tak icon_sad.gif

My mamy dzisiaj spaghetti bolognese
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.