To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
amo
CYTAT(mimoza @ Wed, 19 Oct 2011 - 14:25) *
Mogę prosić o przepis?

Przepis na ciasto na pierogi opracowałam sama, po wielu próbach udało mi się stworzyć ideał, który nie lepi się do rąk i blatu. Świetnie nadaje się też na spód do pizzy. Ja wyrabiam ciasto w maszynie do chleba, więc ponieżej podaję tylko składniki - w razie braku maszyny, należy postepować jak ze zwykłym ciastem drożdżowym, czyli pozwolić drożdżom urosnąc z ciepłą wodą, itp.

200ml/180g wody
25g świeżych drożdży
1 łyżeczka cukru
1 jajo
2 łyżki oliwy/oleju
0,5 kg mąki typ 550 (w razie jej braku może być inna)
1 łyżka soli

Ciasto bardzo ładnie rośnie w cieple. Jak już będzie wyrośnięte, robię z niego wałek i dzielę na 10 kawałków, z każdego kawałka wałkiem do ciasta robie cienki jak naleśnik placek, na który kładę pokrojoną w paseczki/kostkę szynkę i żółty ser (nadzienie może byc dowolne - świetne są też pieczarki z serem) tak, żeby było tego sporo a jednocześnie, żeby dało radę jeszcze to ciasto zawinąć w pieróg. Można przygotować wcześniej i odstawić jeszcze na jakiś czas do wyrośnięcia, ale chyba najlepiej jednak wrzucac od razu do głebokiego tłuszczu (frytownica się tu sprawdza rewelacyjnie, tyle, ze lepiej nie kłaść bezpośrednio na koszyk, bo ciasto może sie przyczepic do drutu i nadzienie wypłynie). Smażą się bardzo szybko. Kusi mnie, żeby je upiec - myslę, że też będa pyszne, coś jak Calzone, tylko nie wiem czym posmarować, żeby były chrupiące ale nie suche.

Ciasto można zamrozić w porcjach - ja tak robię z połową i dzięki temu w nastepnym tygodniu mam juz z głowy oczekiwanie na rośnięcie ciasta - wystarczy je wyjąć i wcześniej rozmrozić.

Można je też podzielić na mniej części i otrzymać większe lub grubsze pierogi. Moim systemem wychodzą pierogi o długości ok. 15 cm, tym większym czasem dzieci nie dawały rady, choć teraz bywa, że mogą zjeść jeszcze drugiego.

Polecam, bo sÄ… naprawdÄ™ pyszne.
mim0za
Dziękuję bardzo.
Carrie
Zupa zacierkowa

jeśli uda się zdobyć kurki dzisiaj to po południu jeszcze dla nas penne w sosie kurkowym a dla Dominika z sosem pomidorowym

edit: kurek niet, no to będzie spaghetti po bolońsku dla wszystkich
marghe.
tort nalesnikowy na słodko.
Jesli mi wyjdzie icon_smile.gif
Orinoko
Na szybko penne z cukiniÄ… i pomidorami
ana
quiche z brokułami
Eliszka
WÅ‚asnej produkcji pierogi z kapustÄ… i grzybami.
Tigerek
Eksperymentalne zapiekane placuszki rybne pod sosem pieczarkowym z krokietami ziemniaczanymi.
Orinoko
Gołąbki
marghe.
pizza od Enzo
tort 3 czekolady - też kupny
Carrie
wczoraj zacierkowa a na drugie lasagna

dziasiaj rosół bo ziiiiimno i dokończymy lasagnę

na deser babka piaskowa śmietankowa
semi
kotlety z kurczaka z ziemniakami i groszkiem z marchewką. na deser ciasto z jabłkami i powidłami.
Orinoko
Gyros by mąż z ryżem i sałatką
Eliszka
Zupa z brukwi.
Kupno brukwi w obecnych czasach graniczy z cudem. Ja natknęłam się na nią przypadkiem i zdałam sobie sprawę, że jeszcze jej nigdy nie jadłam.

Zupa wyszła bardzo dobra.
Magawit
U nas swojsko, jak to jesieniÄ… na wsi icon_wink.gif
Schab ze śliwką, surówka z czerwonej kapusty, ziemniaki z koperkiem (doczekałam się w ogródku własnego-całe lato czekałam i czekałam bez rezultatu, a teraz wyrósł, głupi jakiś,ale smaczny jak w lipcu).
Orinoko
W planach zupa z fasolą i coś a la hiszpańska fritatta
Zmiana z braku fasoli w puszce, będzie zupa porowo-ziemniaczana
Tigerek
Duszona kapustka na pikantnie z kiełbasą i ziemniaczki z wody.
marghe.
Ja z Gabą jadłyśmy ziemniaki z jajkiem sadzonym i zsiadłym mlekiem.
Kot dostał kurczaka z patelni beztłuszczowej, tabouleh i sałatkę ze świeżego szpinaku z rodzynkami i winogronami
marghe.
tajskie czerwone curry z kurczaka i ziemniaków
sałatka z ogórka na ostro
ryż
renata19750702
Zupa kalafiorowa. Pstrąg z piekarnika, ryż i sałata Coleslaw.

Edit: marzą mi się kartacze (jestem miłośniczką kuchni tradycyjnej niestety) i tak sobie myślę, ze trudno, ale poświęcę na nie sobotę...
Orinoko
Dzisiaj tradycyjnie
zupa fasolowa, która chodziła za mną od wczoraj + karkówka w cebuli, zasmażana kapusta, ziemniaki (chyba się przejemy)
ulla
CYTAT(renata19750702 @ Thu, 27 Oct 2011 - 15:09) *
Edit: marzą mi się kartacze (jestem miłośniczką kuchni tradycyjnej niestety) i tak sobie myślę, ze trudno, ale poświęcę na nie sobotę...


A gdybyś mogła zdradzić jak robisz kartacze. Mnie z kombinacji tego z w przepisach z netu i własnych doświadczeń wychodzą nie takie jak sobie wyobrażam. Mam trudniej, bo osobiście z kluch jadam właściwie tylko makaron. Praktycznie nie jadam też ziemniaków....a to mi mocno komplikuje opracowanie przepisu, który byłby dla mnie satysfakcjonujący pod względem konsystencji produktu finalnego. Wychodzą dobre, ale nie takie jak powinny.
gosiagosia
lasagne z wlasnym makaronem
Tigerek
Krokiety z mięsem z rosołu icon_smile.gif
Bianka
Dzis poszlam na latwizne i zaserwowalam frytki z maslanka icon_smile.gif

Wczoraj smazylam nalesniki z nutella i bananem icon_smile.gif

Ale mam ochote na cos extra sama nie wiem na co icon_rolleyes.gif
Bianka
CYTAT(marghe. @ Mon, 17 Oct 2011 - 21:45) *
dziś tylko camambert w panierce + sałata



Wlasnie mam ochote na camamberta w panierce z zurawinka badz borowka icon_razz.gif
ulla
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 14 Dec 2011 - 17:12) *
lasagne z wlasnym makaronem



O, ja też do lasagne robię własny makaron. Podobnie do canelloni (choć finalnie to nie tak do końca duże makaronowe rurki, bardziej makaronowe naleśniki).
justin
pierś z indyka nadziewana masłem z ziołami, obtoczona w mące, pieczona z cebulką i na jabłkach.
Rosołek.
marghe.
Zaniedbałam ten wątek

przedwczoraj - makaron z tuńczykiem, anchois, kaparami i cytryną. Pyszny i szybko się robi. Lody z malinami
wczoraj - pikantna pomidorowa z czerwoną soczewicą. Tramezzini (rodzaj kanapek) z szynką gotowaną, mozzarellą i pomidorami. Domowy kisiel pomarańczowy
dzisiaj - makaron ryżowy z kurczakiem mielonym , po tajsku
Tigerek
U mnie zapiekanka z surowego ryżu z kurczakiem, surówka z pora icon_smile.gif
Inkusia
Wczoraj zrobiłam pierwszy raz pierś kurczaka w cieście francuskim z serem i szynką. Pyszne icon_smile.gif

Dzisiaj jakiÅ› szybki obiad icon_smile.gif
Joleńka
wczoraj - gołąbki w sosie pomidorowym
dziś - cukinia zapiekana z mięsem mielonym
marghe.
makaron z pecorino sardo (sardyski ser owczy) i pomidorkami koktajlowymi
milutka
Ziemniaki, marchewka, pierÅ› kurczaka z parowaru.
Tigerek
Sprzątanie lodówki - czyli zapiekanka jarzynowo-ryżowa z resztkami pieczeni icon_smile.gif
marghe.
wczoraj stary dobry makaron z sosem pomidorowym

dziś polędwiczki wieprzowe marynowane w cytrusach, czosnku, chili itp
z ryżem na pomaranczowo icon_wink.gif , surówką z kapusty na ostro
na deser lody waniliowe +maliny + pudding waniliowy z Lidla (rewelacyjny) + granola

jutro to samo icon_smile.gif
Sali_M
U mnie dzisiaj makaron w rodzaju spaghetti carbonara, bo zmieniłam trochę przepis, ale wyszło pyszne icon_smile.gif
MamaJulki
u nas dziś zupka ogórkowa + ziemniaczki, mielone i surówka z pekińskiej i marchewki icon_wink.gif

a na jutro siÄ™ moczy w solance pierÅ› indycza faszerowana suszonymi owocami icon_smile.gif
Graz
duńska zupa z porów
kopytka z gulaszem wołowym z wczoraj
ana
kopytka + gulasz były w niedzielę i wczoraj:)
polecam bardzo kurczaka z masłem orzechowym - jakiś czas temu robiłam i wart odnotowania.
a dziÅ› Å‚azanki z kapuchÄ… i odrobinÄ… boczku - zimowe klimaty

od kilku tygodni w kalendarzu robię plan obiadów na tydzień a bardzo mi z tym dobrze, jaka oszczędność czasu, kasy
AmiLa
CYTAT(ana @ Tue, 14 Feb 2012 - 12:10) *
kopytka + gulasz były w niedzielę i wczoraj:)
polecam bardzo kurczaka z masłem orzechowym - jakiś czas temu robiłam i wart odnotowania.
a dziÅ› Å‚azanki z kapuchÄ… i odrobinÄ… boczku - zimowe klimaty

od kilku tygodni w kalendarzu robię plan obiadów na tydzień a bardzo mi z tym dobrze, jaka oszczędność czasu, kasy


a jak sie robi tego kurczaka z maslem orzechowym??
ana
Składniki:
0,5 daję polędwiczki albo odfiletowane podudzia z Lidla
200 g brokułów (1 różyczka)
200 g śmietany
2 łyżki masła orzechowego
czosnek i cebula szalotka - ilość wg uznania
pieprz, sół
1 lub 0,5 suszonej papryczki chili


Czosnek, cebula obsmażyć na oliwie dodać pokrojone kawałki kurczaka dusić kilka min. aż się zetną na biało. Dodać pokrojone brokuły, śmietanę i masło orzechowe i teraz dusić ok 8-10 min. Posypać pieprzem i pokruszoną w palcach papryczką (umyć ręce!). Gotowe
marghe.
curry z krewetkami . Tajskie
pikantna sałatka z ananasa
ryż jakiś..

pavolova
Magawit
My nie amatorzy pączków, więc przy Tłustym Czwartku robię na wyraźne życzenie rodziny naleśniki z dżemem własnej roboty.
No i mam cały dzień dla siebie, a nie dla kuchni icon_wink.gif
marghe.
kurczę pieczone + sałatka ziemniaczana + sałata.

Pączków brak
gosiagosia
ziemniaki, sznycle i surowka z pekinki

paczkow tez nie mamy, bo dopiero sie dowiedzialam ze to dzisiaj ;/ ale zrobilam ciasto drozdzowe z borowkami
ana
kurczak pieczony, ziemniaki też pieczone, surówka z pora
pączków różnież zero
ewabi
TAKIE faszerowane papryki. Z tęsknoty za gorącym latem w Turcji. I jeszcze nam mała(użytkownik usunięty)i Raki została.
semi
pizza Skanny.
Carrie
CYTAT(Graz @ Mon, 13 Feb 2012 - 17:09) *
kopytka z gulaszem wołowym z wczoraj


to była inspiracja

gulasz z szynki wieprzowej i kluski śląskie - zrobiłam na dzisiaj i na jutro od razu

wczoraj spaghetti z sosem pomidorowym i tymiankiem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.