To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
kamla
CYTAT(Ammm @ Fri, 25 Feb 2011 - 17:40) *
Dzieci nie zjedzą. Chodzą mi po głowie raczej jakieś bułeczki czy coś w tym stylu.

Może spróbuję zrobić ślimaki z ciasta do pizzy. Robił ktoś coś takiego?



Ja robię ale nie slimaki tylko takie paluchy i zajadamy z sosem czosnkowym.
Tamara79
U nas dzisiaj zapiekana ryba ze szpinakiem i serem brie.

A wczoraj robiłam kotleciki z tuńczyka ale ciasto było bardzo mokre i wyszły z tego omlety raczej icon_wink.gif

Zainteresowały mnie te ślimaki hmm
mama4
CYTAT(Ammm @ Fri, 25 Feb 2011 - 11:40) *
Dzieci nie zjedzą. Chodzą mi po głowie raczej jakieś bułeczki czy coś w tym stylu.

Może spróbuję zrobić ślimaki z ciasta do pizzy. Robił ktoś coś takiego?


Zdaje sie marghe ma take przepis u siebie na blogu; (tak, ma na pewno:https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/02/pizzowe-slimaki.html)



dzisiaj u nas zupa ze slodkich ziemniakow i selara naciowego oraz makrela pieczona w cytrynie; dla dzieci rosnie wlasnie ciasto na pizze icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(basiaw @ Wed, 16 Feb 2011 - 14:45) *
Marghe. wydaje mi się, że powinnaś czuć się winna każdego mojego przybranego kilograma!!!! Wczoraj no obiad zrobiłam racuchy/placuszki nie wiem jak to się nazywało z przepisów Gabi; a na kolację makaron z suszonymi pomidorami i tuńczykiem. A dzis nie mogłam się wcisnąć w spodnie icon_sad.gif

kajam się icon_biggrin.gif
wczoraj maminej roboty gołąbki
dziś pierogi z mięsem - dzieło teściów
ale mi dobrze icon_biggrin.gif
marghe.
CYTAT(Ammm @ Fri, 25 Feb 2011 - 19:40) *
Może spróbuję zrobić ślimaki z ciasta do pizzy. Robił ktoś coś takiego?

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/0...we-slimaki.html
nadzienie dowolne icon_smile.gif
Zelda
żurek śląski ,szynka pieczona z jabłkami,a na deser przepyszne babeczki czekoladowe marghe 06.gif
marghe za te babeczki to nagrodę powinnaś dostać 06.gif
marghe.
Ainsleyowi się nalezy, nie mnie icon_smile.gif
semi
a można link do pzrepisu na babeczki prosić?
Zelda
marghe pozwolisz icon_wink.gif
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/1...-w-6-minut.html
Ammm
Zrobiłam te ślimaki, ale nie cieszyły się powodzeniem u moich dzieci. Bartek najbardziej z pizzy lubi brzegi, więc upiekłam mu też parę brzegów i to było to 06.gif

Dziś satay chicken, ryż jaśminowy i mix sałat z suszonymi pomidorami i prażonym słonecznikiem.

Jutro lasagne.
semi
dziekuje Maju:)
kamla
Dziewczyny z doświadczenia podam dobra radę. Ciasto do pizzy jest dobrze schlodzic w lodówce tak przez godzinkę minimum maks 3 godz. Najpierw ogrzać niech wyrosnie a potem do lodówki jest bardziej chrupiące wtedy.

A u mnie na obiadek dzis był rosół wołowo-drobiowy. Jutro schab pieczony i surówki ze trzy.
basiaw
U nas dziś schab z marchewką i cebulą po cygańsku tak zwany.
W piątek robiłam dzieciom pierwszy raz sama kalmary smażone i zjadły wszystkie icon_smile.gif zazwyczaj jemy w restauracji, ale we wroc nie trafiliśmy na dobre icon_sad.gif
deseru jeszcze na dziś nie wymyśliłam icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(emi @ Sat, 26 Feb 2011 - 21:15) *
dziekuje Maju:)

emi,smacznego icon_smile.gif
u nas krem z porów,wczorajsza pieczeń,o dodatkach jeszcze nie myślałam icon_wink.gif a na deser jedziemy na lody.
semi
pulpety w sosie pomidorowym z makaroonem i ogórkami kiszonymi.
kamla
na deser dziś robie tiramisu z przepisu marghe.
odynka
salatka z jajek, pieczonego schabu, papryki, brokula, sera zoltego z sosem czosnkowo-majonezowym:P
moko.
śląski obiad: rolady, kluski śląskie i czerwona kapucha.
mama4
portabello zapiekane z feta, mieszanka salat w sosie mocno cytrynowym i pieczony kurczak; dzieci dodatkowo mialy fasolke szparagowa
kasiunia
wczoraj zrobiłam najlepszą pizzę świata (poszłam za radą marghe i ammm i wsadziłam w 260st) a dziś kurczak curry
marghe.
My się stęsknilismy za makaronami.
Jeszcze nie wiem z czym ale będą kluchy icon_smile.gif
plus sałata
użytkownik usunięty
noodle z imbirowym kurczakiem w orzechach i bambusie, na deser szarlotka babcina.
Zelda
a mi znowu się nic nie chciało,więc zupa i ziemniaki pieczone w mundurkach z maślanką
użytkownik usunięty
A u mnie makaron z mozzarellą, bazylią i pomidorkami cherry. No mogłabym to jeść non stop icon_smile.gif Mąż do pracy dostał zbitego kurakowego cycka nafaszerowanego oscypkiem z żurawiną, podobno był świetny.
Sali_M
U mnie były dzisiaj gołąbki w sosie pomidorowym z kapusty włoskiej. Zrobiłam w niedzielę cały garnek icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(jully @ Tue, 01 Mar 2011 - 17:55) *
A u mnie makaron z mozzarellą, bazylią i pomidorkami cherry. No mogłabym to jeść non stop icon_smile.gif Mąż do pracy dostał zbitego kurakowego cycka nafaszerowanego oscypkiem z żurawiną, podobno był świetny.

04.gif 03.gif
semi
CYTAT(jully @ Tue, 01 Mar 2011 - 17:55) *
A u mnie makaron z mozzarellą, bazylią i pomidorkami cherry. No mogłabym to jeść non stop icon_smile.gif

a przepis łopatologiczny mogę??
marghe.
wczoraj padło w końcu na makaron z karczochami, szynką suszoną i octem pomidorowym
dziś wieprzowe sataje (szaszłyki) z sosem o ananasowej nucie icon_smile.gif + ryż na ostro + ananas z grila
użytkownik usunięty
CYTAT(emi @ Tue, 01 Mar 2011 - 20:54) *
a przepis łopatologiczny mogę??

Gotuję makaron al dente. Odlewam wodę i wrzucam do garnka polewam oliwą i octem balsamicznym, dodaję pokrojoną mozzarellę, żeby się ciut roztopiłą (ale nie zbiła w jedną bryłę, pomidorki cherry i bazylia. Na wierzch parmezan. Sól i pieprz i jeść icon_smile.gif Łatwizna totalna
Zelda
barszcz czerwony sobie Hania zazyczyla a na drugie nie wiem,może makarn jakiś,albo nalesniki
Zelda
barszcz czerwony sobie Hania zazyczyla a na drugie nie wiem,może makarn jakiś,albo nalesniki
marghe.
Na życzenie Kota i dziecięcia ... polędwiczki w sambalu, znowu..
Nie, żeby mnie to jakos specjalnie martwiło bo sama bardzo lubie a robi sie je błyskawicznie icon_smile.gif
Ammm
Ja rosół, Kaja - zalewajka, Bartek - pomidorowa (pełen koncert życzeń). Drugiego nie będzie, bo rano się objedliśmy, może jakiś bardziej wypasiony podwieczorek/kolację zrobię.
użytkownik usunięty
Jajka z kawiorem i sałatka- no cóż kobiety w ciąży mają zachcianki icon_smile.gif
semi
Jully dziękuję za przepis:)

U nas dzisiaj znowu kluchy ze szpinakiem i fetą, jakąś mam fazę na szpinak.
kamla
Emi to tak jak mój mąz, 37.gif no ile mozna jeśc szpinak???? Juz mam dośc od samego jego przyrządzania. A na obiad miałam szybką zupkę dla dzieci a na drugie polędwiczki w sosie pieprzowym i ryż...no i szpinak a dla mnie korniszon.
kasiunia
CYTAT(emi @ Wed, 02 Mar 2011 - 16:17) *
U nas dzisiaj znowu kluchy ze szpinakiem i fetą, jakąś mam fazę na szpinak.

a ja to poprosze łopatologicznie icon_smile.gif
semi
paczkę szpinaku rozmrażam w garnku, potem dorzucam favitę mlekowity (w optymalnej sytuacji fetę, ale u nas niemal nieosiągalna) i 200 ml śmietany 12% lub jogurtu naturalnego. doprawiam trzema-czterema zabkami zmiażdżonego czosnku. gotuję chwilę. polewam sosem kluchy:). Gotowe. a szpinak przygotoewany w ten sposób służy u nas równiez jako nadzienie do naleśników - posypuję żółtym serem i zapiekam.
Ammm
Królik pieczony, borówki, frytki - rodzice przychodzą na obiad (w zasadzie z obiadem 03.gif )
Dzieci jak nie będą chciały to dostaną naleśniki z serem.
odynka
pączki;)
Zelda
a my bez pączków..buuuuuuu cukiernia daleko,a w osiedlowym sklepie podają pieczywo brudnymi "ręcami" na zmianę z kartoflami i wydawaniem pieniędzy,więc nie kupię 43.gif 21.gif
a na obiad pomysłu brak..mięso jakieś rozmroziłam,ale nie wiem co z nimz robić,chyba to indyk
dajcie proszę pomysł na zupę
kasiunia
CYTAT(emi @ Wed, 02 Mar 2011 - 20:58) *
paczkę szpinaku rozmrażam w garnku, potem dorzucam favitę mlekowity (w optymalnej sytuacji fetę, ale u nas niemal nieosiągalna) i 200 ml śmietany 12% lub jogurtu naturalnego. doprawiam trzema-czterema zabkami zmiażdżonego czosnku. gotuję chwilę. polewam sosem kluchy:). Gotowe. a szpinak przygotoewany w ten sposób służy u nas równiez jako nadzienie do naleśników - posypuję żółtym serem i zapiekam.

dzięi. robię jutro.
dziś pierogi ruskie
marghe.
Maja, co masz w domu na ewentualną zupę?

U nas resztki z wczoraj.
I bez pączków icon_smile.gif
anax
pączków zjadłam 1 szt.
zupa pomidorowa z makaronem i kopytka na słodko
Zelda
marghe na forum nie mogłam wejść 21.gif
zrobiłam cebulowo-serową ze szczypiorkiem i grzankami ziłowymi
na drugie tego indyka tez w ziołach im zrobię,ale nie wiem czy piekarnik czy patelnia,no i Hania zayzczyła sobie ziekmniaki lepkie icon_wink.gif i szpinak
marghe.
Zupa brzmi bardzo apetycznie
a te ziemniaki to jakie?
marghe.
Zupa brzmi bardzo apetycznie
a te ziemniaki to jakie?
Zelda
marghe Hania tak mówi na puree icon_wink.gif
ja mixuję i dodaję trochę śmietany 18 %,koperek i masło,ale rzeczywiście pyszne wychodzą
marghe.
aha icon_smile.gif
Uwielbiam pure'
Następnym razem będzie z czosnkiem

A jutro nie wiem co zrobić na obiad. Przychodzi do nas niejadek..
Przeciez nie zrobie po raz setny pomidorówki
mama4
My tez paczki icon_biggrin.gif
Ale mamy tez krupnik. Dla mnie z duza iloscia koperku.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.