To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Inkusia
rosotto po "mojemu" z kabaczkiem
Tigerek
Makaron z pomidorami i kiełbaską icon_smile.gif - na deser arbuz icon_wink.gif
olakinga
ja mam kopytka ze skwarkami + kiszonÄ… kapustkÄ™
Choco.
Zupa miso oraz ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem.
Abotak
wczoraj: makaron z serem i truskawkami dla dzieci
dla nas omlet angielski w wyk. M
Fasolka szparagowa, surowe warzywa krojone

dzis: dla dziatek ziemniaki w mundurkach pieczone, salatka marchewkowo-selerowo-pomidorowa w wyk. Lily, ulubiona ryba tubylcow czyli haddock ( Wiki mowi:Plamiak, łupacz, wątłusz srebrzysty 06.gif ) w naturalnej postaci zapieczone filety, w pomidorach swiezych zapieczone, papryce i chilli wiec na ostro)
dla nas ww ryba z ww salatka
Inkusia
zupa kalafiorowo marchewkowa
Abotak
sob.
urodzinowy obiad juniora
stek z sosem z sera plesniowego
grillowana papryka, cukinia, cebulki
fasolka szparagowa
salatka pomidorowa
zielona salata `cos`z balsamico
tort urodzinowy na deser z `polewa` eksperymentalna z suszonego jogurtu

wczoraj :kurcze pieczone w kawalkach na ostro, ze straczkami chilli, czosnkiem
salatka nicejska
fasolka szparagowa
crumble migdalowe z jerzynami bo cala skrzynke gigantycznych dostalam i w ramach przerobu.

a dzisiaj w piekarniku kapusta po bulgarsku.
Z pajda chleba pewnie icon_smile.gif
fafura
karczek pieczony "w rękawie" + ziemniaki + mizeria (ogórki z przyprawami, bez "zabielacza") + dla Młodego wczorajszy rosół z lanym ciastem
Tigerek
Wczoraj pieczarki nadziewane mięsem panierowane + ryż i sos pieczarkowo-śmietankowy (oszukiwany icon_razz.gif - mleko skondensowane icon_wink.gif ) i sałatka z kapustki.

DziÅ› z reszty nadzienia kotlety mielone doduszone w sosie pomidorowo-mlecznym + makaron i mizeria icon_wink.gif
szantrapa
Brokuł, ziemniaki, ryba. Ale chyba się zbiore i jutro ponadziewam cukinie.

CYTAT(Tigerek @ Mon, 16 Aug 2010 - 14:59) *
Wczoraj pieczarki nadziewane mięsem panierowane + ryż i sos pieczarkowo-śmietankowy (oszukiwany icon_razz.gif - mleko skondensowane icon_wink.gif ) i sałatka z kapustki.



Jak siÄ™ nadziewa pieczarki?
Tigerek
Jak ukręcisz nóżkę a nadzienie jest odpowiednio lepkie to łyżeczką się nakłada ładnie od środka, w zależności od tego czy pieczesz ( to wtedy z górką) czy panierujesz i smażysz (na malutkim ogniu i wtedy spłaszczasz lekko).
justin
CYTAT(szantrapa @ Mon, 16 Aug 2010 - 17:02) *
Brokuł, ziemniaki, ryba. Ale chyba się zbiore i jutro ponadziewam cukinie.
Jak siÄ™ nadziewa pieczarki?



szantrapa a czym nadziewsz cukinie ?
Tigerek
Domowe leniwe pierożki z bułką tartą z cukrem icon_smile.gif
Abotak
dzis dzieci z wlasnej inicjatywy popelnily salatke makaronowa z kokardkami, pomidorami grillowanymi, bazylia, parmezanem i niezbyt ostrym chilli. Mmm, dobra im wyszla.
joa133
zupka jakaÅ›

mięso mielone z cukinią, papryka, do tego sos pomidorowy
Mika
total leń -placki ziemniaczane,bo cukinię zeżarłam icon_lol.gif
szantrapa
CYTAT(justin @ Tue, 17 Aug 2010 - 20:25) *
szantrapa a czym nadziewsz cukinie ?



a tak jak papryki, mięsko samodzielnie mielone z łopatki, pieczarki, woreczek ryżu, cebula, ser żółty do środka i/albo na wierzchu.
semi
zupa kalafiorowo-fasolkowa
wrona_j
krupniczek z mięskiem
fafura
U nas też krupnik icon_smile.gif na drugie kluski śląskie, kapusta czerwona i gulasz wieprzowy
Abotak
fasolowa dzis a raczej bardzo geste miso ( z przewaga zielonej fasolki, do towarzystwa z malymi cebulkami, papryka, swiezym ogorkiem, selerem naciowym, porem i cukinia.
Sushi i ostra salatka z ogorka
Magawit
Dzis obiad na winie- co się nawinie. Bitki wołowe z wczoraj wrzucę na podgotowana kaszę jaglaną, do tego pieczarki, cebulka w krążki i pomidory na wierzch. To wszystko do piekarnika,a ja mam czas na maseczkę i manicure icon_wink.gif
Inkusia
kabaczek ala schabowe icon_smile.gif
Tigerek
Zapiekane żeberka, ziemniaki w mundurkach, potem się zobaczy icon_smile.gif
wrona_j
może by tak jakąś rybkę nabyć i w sosie upiec.
Inkusia
potrawka z indyka
Anai_
pieczarkowa i placki ziemniaczane.
Dabriza
u nas dziś żeberka i "ciap kapusta" 06.gif
szantrapa
zupa ogórkowa icon_biggrin.gif
Tigerek
Naleśniki z farszem mięsno-warzywnym icon_wink.gif
marghe.
Bucatini (dziurawe spaghetti icon_wink.gif ) z czerwonymi porzeczkami i tyńczykiem z puszki. Nietypowe połaczenie okazało się być bardzo smaczne.
moko.
Makaron z sosem śmietanowo-krabowym a na kolację sałatka z krabowych paluszków i sałatka grecka.
Inkusia
Skoro o paluszkach krabowych mowa to może coś mi podpowiecie icon_smile.gif
Mąż zakupił w biedronce jakieś paluszki krabowe surimi. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, jak to podgrzać czy coś 37.gif
moko.
Możesz zrobić sałatkę, możesz upiec w panierce - oj jest tego sporo. Wstukaj sobie w google - paluszki krabowe przepisy i znajdziesz tego sporo.

Ja dzisiaj zrobiłam sałatkę z nich - dodałam pokrojone paluszki w cienkie plasterki, kukurydza, makaron chiński, winogrona w połowki, paprykę czerwoną, koper (cały pęczek) sól, pieprz, majonez.
marghe.
Będzie feta z pieca i sałatka ze świeżego szpinaku (może z pomidorowym dressingiem)
Tigerek
CYTAT(Inkusia @ Fri, 27 Aug 2010 - 14:20) *
Skoro o paluszkach kranowych mowa to może coś mi podpowiecie icon_smile.gif
Mąż zakupił w biedronce jakieś paluszki krabowe surimi. Nie mam pojęcia co mam z tym zrobić, jak to podgrzać czy coś 37.gif

Ja jem na surowo ze świeżymi jarzynkami i winegretem icon_biggrin.gif - pycha icon_wink.gif
semi
miał być grill, nie udało się z powodu deszczu, więc karkówka wylądowała w piekarniku. do tego kalafior z czosnkiem i sosem majonezowo-jogurtowym, grzybki w occie, ogórki w miodzie.
Tigerek
Dzisiaj pseudo-flaczki drobiowe icon_smile.gif
marghe.
mielone, ziemniaki gotowane i ziemniaki podsmażane w ziołach i cytrynie
fasolka szparagowa z bułką tartą i marchewka z jabłkiem

Kocham obiady u mojej mamy icon_smile.gif
Abotak
za nami intensywny tydzien, 2 nawet, w tym week-end z goscmi i prawie podwojna liczba konsumentow w czasie ktorego ratowalam sie daniami prostymi i szybkimi- gulaszem i carbonare, na koniec grill nad ktorym M piecze sprawowal i kuchnia azjatycka autorstwa gosci samych.
Po tym wyczynie odpoczywalam ale M na urlopie, w ramach relaksu spelnial sie w kuchni eksperymentujac z daniami MM i zwalniajac miejsce w przepelnionej zamrazarce: dania z krolika, rocznicowe curry jagniece, penne z boczniakami, musy czekoladowe w/g MM itd.

Dzis moj debiut po przerwie: udziec jagniecy w glazurze pomaranczowej z jablkami, zielony groszek, purree ziemniaczane ( to ostatnie dla dzieci), salata `jagnieca` (pojecia nie mam jak to sie zwie po pl), marynaty do towarzystwa, suflet z karmelizowanymi sliwkami.

Jutro grill dlugo-week-endowy z goscmi. W planach tandoori (juz sie marynuje), dzieci zrobily guacamole , warzywa w patyczki, grillowane z marynaty na szaszlyki, kielbaski angielskie z zamrazarki ;-P,filet jagniecy ale pod ziolawa skorupka tym razem, kolby kukurydzy i moze sernik z malinami pod piankowa czapa jesli mnie entuzjazm nie opusci. :->
marghe.
Zupa Pho w wietnamskiej knajpce
na deser tiramisu' - dzieło w 100% Gaby. Mniammm
semi
kndele z trudkawkami ze śmietaną autorstwa meża
szantrapa
Placki ziemniaczano-cukiniowe i wsio icon_wink.gif
Na deser brzoskwinie i maliny....już nie możemy na nie patrzeć a drzewa aż się uginają od brzoskwiń.
katiM
Mielone z sosem pieczarkowym, ziemniaczki pure ze szczypiorkiem, buraczki ewentualnie marchewka z jabłkiem, na deser sałatka owocowa (arbuz, nektarynka, jabłko, banan i co tam jeszcze będzie)
marghe.
Wczoraj obiad przygotowało dziecie. Poledwiczki wieprzowego w sambalu (uzaleznilismy się od nich, co i rusz je Jadamy. Do tego salatka ze świeżego szpinaku i pomidorów w pikantnym sosie jogurtowym a na deser reszta tiramisu'.
Dziś curry z krewetek i ananasa plus salatka z rzodkwi po tajsku ( rzodkiew wystąpiła w roli zielonej papai, o która u nas bardzo trudno. Na deser lody. Kupne
szantrapa
A ja robię dziś tylko pomidorową bo mam takiego stresa przed jutrzejszym pierwszym razem moich przedszkolaków, że chyba , jak moja mama przed laty z tej właśnie okazji, spalę jakiś garnek icon_smile.gif
Tigerek
Pikantna zapiekanka makaronowa z kiełbaską i zalewą + surówka z czerwonej kapustki icon_smile.gif
joa133
kluseczki ze śliwkami
Tigerek
Podobna zapiekanka (zrobiłam na zapas na 2 dni icon_biggrin.gif )ale z polewą serową icon_wink.gif
Agnieszka Kamila
barszcz biały, i kotlety z polędwicy plus ogórki kiszone hmm swoją drogą ciekawe czy wytrzymają do zimy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.