To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
marghe.
CYTAT(zilka @ Mon, 19 May 2014 - 21:26) *
... wtorek, środę i piątek 08.gif brawo_bis.gif

czasami i tak bywa icon_biggrin.gif.
Dziś wtorek i przewidziano makaron - ten z tuńczykiem https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/1...karony-dwa.html

chociaż wczoraj (poniedziałek) makaronu nie było. Był chłodnik pomidorowo bazyliowy na kefirze . I guacamole
Orinoko
Marghe, jeśli sposób na tuńczyka zjadliwego w duecie z makaronem okaże się trafiony, to chyba Cię ozłocę (na razie wałkuję Twoją cukinię cytrynową - UWIELBIAM). Polecisz jakieś konkretne puszki z tuńczykiem? Bo to chyba robi różnicę.
I czy dałoby się bez anchois (fuj icon_razz.gif)?
Ammm
Zielone curry z kurczakiem i cukinię i ryż jaśminowy.
Joanna 81
Kluski śląskie i gulasz icon_smile.gif
madzialenkat
Szparagi i pomidory suszone zawinięte w pierś z kurczaka i owinięte szynką szwarcwaldzką z ziemniakami z piekarnika.
Paula.
Brokułowo-szparagowa na jutro już gotowa. Mielone się rozmraża, T. zażyczył sobie mielone, więc jutro będę robić mielone, część mam zamiar zrobić nadziewane suszonymi pomidorami i żółtym serem. Deser jutro też będzie - w lodówce już się chłodzi, zrobiony przy dużym udziale młodszej z serka mascarpone, mleka kokosowego i mrożonych malin.
marghe.
CYTAT(Orinoko @ Tue, 27 May 2014 - 13:09) *
Marghe, jeśli sposób na tuńczyka zjadliwego w duecie z makaronem okaże się trafiony, to chyba Cię ozłocę (na razie wałkuję Twoją cukinię cytrynową - UWIELBIAM). Polecisz jakieś konkretne puszki z tuńczykiem? Bo to chyba robi różnicę.
I czy dałoby się bez anchois (fuj icon_razz.gif)?

jasne, że by się dało, chociaż uwierz mi, że ich w tym sosie nie czuć wyraźnie, li i jedynie leciutki posmak zostawiają.
Co do tuńczyka to wolna wola. Raz robię z RioMare, raz z Calvo, a wczoraj wrzuciłam lidlowskiego (jedna puszka w oliwie, jedna w sosie własnym)


Dziś na obiad - gazpacho z odrobiną chili i bazylią
kurak z patelni grilowej + sałata
koktajl bardzo owocowy
lekko pijana galaretka
Ryjek
CYTAT(marghe. @ Wed, 28 May 2014 - 14:06) *
jasne, że by się dało, chociaż uwierz mi, że ich w tym sosie nie czuć wyraźnie, li i jedynie leciutki posmak zostawiają.
Co do tuńczyka to wolna wola. Raz robię z RioMare, raz z Calvo, a wczoraj wrzuciłam lidlowskiego (jedna puszka w oliwie, jedna w sosie własnym)
Dziś na obiad - gazpacho z odrobiną chili i bazylią
kurak z patelni grilowej + sałata
koktajl bardzo owocowy
lekko pijana galaretka


to podchodzi pod znecanie icon_smile.gif
marghe.
ee tam Ryjku, to w założeniu ma podchodzić pod kategorię "to banalne, bierzta i róbta" icon_wink.gif
Ammm
Spaghetti aglio, olio e peperoncino (no prawie, bo zamiast pietruszki dałam bazylię).
madzialenkat
Polędwiczki z oregano i suszonymi pomidorami , a do tego sałatka z melona i roszponki. Zobaczymy czy zjadliwe bo tak sobie dzisiaj z tego co w lodowce zrobiłam:)
ana84
kuczak w sosie śmietanowym z pieczarkami, młode ziemniaczki i buraczki zasmażane
Ammm
Ja dziś jadłam na mieście - wątróbka z cebulą, jabłkiem i wiśniami, ziemniaki, surówka z selera i rodzynek.
Orinoko
CYTAT(marghe. @ Wed, 28 May 2014 - 16:06) *
jasne, że by się dało, chociaż uwierz mi, że ich w tym sosie nie czuć wyraźnie, li i jedynie leciutki posmak zostawiają.
Co do tuńczyka to wolna wola. Raz robię z RioMare, raz z Calvo, a wczoraj wrzuciłam lidlowskiego (jedna puszka w oliwie, jedna w sosie własnym)


No to Marghe, niniejszym Cię ozłacam, słowo się rzekło. 06.gif Tuńczyk baaardzo dobry wyszedł, ale bez śmierdziuchów. 04.gif Mąż mi podżerał z talerza. Cukinia onegdaj też mu dobrze wchodziła. 29.gif
Anielka
Za sprawa forum chlop moj chyba idzie na diete. U nas obiady z dwoch dan, najchetniej z miesem i ziemniakami, plus deser. Ale on 'fizyczny' icon_smile.gif
Dzis zupa ogorkowa, kasza jaglana, pulpety indycze i marchewka z groszkiem. Na deser sernik na zimno plus warstwa truskawkowa.
marghe.
CYTAT(Orinoko @ Fri, 30 May 2014 - 23:19) *
No to Marghe, niniejszym Cię ozłacam, słowo się rzekło. 06.gif Tuńczyk baaardzo dobry wyszedł, ale bez śmierdziuchów. 04.gif Mąż mi podżerał z talerza. Cukinia onegdaj też mu dobrze wchodziła. 29.gif

nawet nie wiesz jaką frajdę mi sprawiają takie słowa icon_smile.gif

u nas kurak z nerkowcami i tajską bazylią
ryż
sałatka z kalafiora, pomidorów i kaparów
Ammm
Wczoraj grill - klasyczna karkówka i polędwiczki w sosie sojowym z trzcinowym cukrem i świeżym imbirem.

Dziś spaghetti bolognese.
zając_Poziomka
Wczoraj chińczyk na ostro icon_smile.gif

Dziś botwinka (duuuużo botwinki) z młodymi ziemniakami i jajkiem

Jutro młode ziemniaczki i kalafior okraszone pokrojoną w kosteczkę i usmażoną kiełbaską icon_smile.gif
kajetanka
Sos pieczeniowy z mięskiem, młoda kapusta zasmażana i miały być kluski śląskie, ale że to był mój debiut, to jednak skończyło się na kaszy gryczanej 29.gif
Ammm
Łosoś pieczony, młode ziemniaki, sos tatarski, sałata - dla mnie i pani sprzątajacej

Mielone z ogórkiem dla syna.

Stek z polędwicy wołowej, borówki, odsmażane ziemniaki dla córki.

Mąż na szczeście wyjechał i nie muszę czwartego dania kombinować.
zając_Poziomka
CYTAT(Ammm @ Fri, 06 Jun 2014 - 14:02) *
Łosoś pieczony, młode ziemniaki, sos tatarski, sałata - dla mnie i pani sprzątajacej

Mielone z ogórkiem dla syna.

Stek z polędwicy wołowej, borówki, odsmażane ziemniaki dla córki.

Mąż na szczeście wyjechał i nie muszę czwartego dania kombinować.


SZACUN! blagam.gif

A ja dziś tortille pikantne z kurczaczkiem icon_smile.gif młode ziemniaki, kalafior i zielona sałata
Anielka
Zupa ogorkowa i golabki z ryzem dla mnie i R. Dla meza z ziemniakami i ogorem kwaszonym.
Ammm podaj reke, w nowej kuchni kuchenka bedzie miala przenajmniej 80 cm, bo trudno mi ugotowac obiad 'dla kazdego cos innego' na 4 palnikach. Az sie boje pomyslec czego nie bedzie chcial jesc syn icon_smile.gif
zając_Poziomka
Pierogi z truskawkami icon_biggrin.gif
netty5
Ja: pierś grilowana nadziewana serem pleśniowym i koprem
M:pierś grilowana nadziewana serem żółtym
Dzieci: piersi panierowane w płatkach miodowych
i jak zwykle ze 3 surówki; jedna świeża (dzieci jedza tylko świeże) i ze dwie słoiczkowe z moich przetworów i nasz ulubiony kompot czereśniowo-gruszkowo-wiśniowy
Na deser pójdziemy na lody na promenadę.
Ammm
Jak co weekend: grill 06.gif Dziś absolutnie tradycyjnie: karkówka, steki, kiełbasa.
zając_Poziomka
Ammm, zazdraszczam grillowania icon_sad.gif

Ja dziś młode ziemniaczki, kalafior i kotleciki drobiowe
netty5
Dzieciaki zjedzą w przedszkolu a my po obiedzie do pracy więc na szybko dla M. makaron z truskawkami a że ja truskawek nie lubie więc dojem resztę wczorajszego obiadku... 08.gif
minka.
Dzis fritata bo mialam ziemniaki z wczorajdzego obiadu ugotowane.Jutro pewnie makaron z truskawkami:) Zawsze jak opowiadam tutaj o makaronie z truskawkami czy zupie owocowej z makaronem to wszyscy z politowaniem kreca glowami:)) nie wierza mi na slowo ze to w ogole da sie jesc i na dodatek jest przepyszne;))))
zając_Poziomka
A co jest dziwnego w makaronie z truskawkami? icon_razz.gif
Orinoko
Mój małż też kręci głową z niedowierzaniem na makaron z truskawkami, a ja uwielbiam. Syn nie lubi, a córka i owszem.
tyczka
Dla mnie to rowniez nie obiad, ktoz to wymyslil ?! 03.gif Toz to deser, w czystej postaci.

Minko, no u nas tez niemaz by chyba spadl z krzesla, jakbym mu "zaserwowala" takie danie icon_wink.gif
Bianka
Ja uwielbiam truskawki z makaronem truskawki z ryzem i pampuchami .Ale wiem ze faceci za tego typu jedzeniem nie przepadaja.

U mnie dzis mlode ziemniaki z kefirem moze mizeria jak zdarze na targ wyskoczyc.
netty5
no mój M. znowu pałaszuje makaron z truskawkami a ja sobe dokupiłam do makaronu warzywa na patelnię...i tak drugi dzień lecimy z makaronem.....
zając_Poziomka
Ja tam często robię makaran z truskawkami na obiad icon_smile.gif Choć przy moim mężu, to wtedy koniecznie musi być jeszcze jedno danie icon_smile.gif
Za to ja namiętnie jadam zupy na śniadanie icon_razz.gif

Dziś dojadamy resztki z wczoraj i właśnie do tego makaron z truskawkami icon_biggrin.gif
Ammm
Ja i Pani sprzątająca: Filet z kurczaka z patelni grillowej, szparagi, ziemniaki.

Kaja: barszcz czerwony z uszkami
Bartosz: pomiodorowa z makaronem.

A potem dopchniemy ciastem z musem truskawkowym.
iza1982
u mnie podpatrzone w jakiejść bistro: filet kurczaka w sosie smietanowo serowym z suszonymi pomidorami i oliwkami na sałatach z ogórkiem i pomidorkiem i sosem jogurtowo-koperkowym z opiekanymi zieminaczkami
Anielka
Barszcz bialy z kielbasa i jajkiem pod chora Rozalke.
kajetanka
Ja dziś najpierw zjadłam końcówkę zupy ogórkowej, potem z córką miałyśmy łososia smażonego na maśle, ziemniaki i surówka z marchewki z jabłkiem, a teraz muszę małżowi jeszcze kurczaka curry zrobić i podejrzewam, że zjem trzeci obiad razem z nim 08.gif

Mnie do truskawek bardziej od makaronu pasuje ryż 06.gif Kaja dziś dostanie na kolację.
Pilawianka
Dziś botwinka.
Jutro przez ten watek truskawki, tylko nie wiem czy z makaronem czy z ryżem.
Wieczorem zrobię jeszcze warzywa na patelnię z kurczakiem, żeby mieć co do pracy na 12h zabrać.

Mam problem z obiadami do pracy, niewiele rzeczy mi smakuje odgrzanych w mikrofalówce. Siedzę tam po 12h więc sama sałatką czy innymi takimi na zimno się nie najem.
jaAga*
CYTAT(zając_Poziomka @ Mon, 09 Jun 2014 - 21:51) *
A co jest dziwnego w makaronie z truskawkami? icon_razz.gif

Ja np. nie lubię. Mogę jeść truskawki : same, z cukrem, z cukrem i śmietaną (krojone nigdy zgniatane icon_wink.gif) i mogę jeść makaron - razem tego nie widzę icon_wink.gif.
Ammm
Burger wołowy 06.gif

zając_Poziomka
CYTAT(jaAga* @ Wed, 11 Jun 2014 - 14:56) *
Ja np. nie lubię. Mogę jeść truskawki : same, z cukrem, z cukrem i śmietaną (krojone nigdy zgniatane icon_wink.gif) i mogę jeść makaron - razem tego nie widzę icon_wink.gif.


To, ze ktoś nie lubi jest ok. Ale nie wiem, co w tym połączeniu, w dodatku na obiad dziwnego icon_smile.gif Ja nie lubię (wręcz nie znoszę) naleśników czy pierogów z serem, a większość Polaków wcina je na obiad icon_wink.gif

Ammm
, ja to się chyba do Cie na jakiś obiadek wprosze icon_wink.gif

Dziś bardzo kwaśny kapuśniak icon_biggrin.gif
Ammm
CYTAT(zając_Poziomka @ Wed, 11 Jun 2014 - 22:16) *
To, ze ktoś nie lubi jest ok. Ale nie wiem, co w tym połączeniu, w dodatku na obiad dziwnego icon_smile.gif Ja nie lubię (wręcz nie znoszę) naleśników czy pierogów z serem, a większość Polaków wcina je na obiad icon_wink.gif

Ammm
, ja to się chyba do Cie na jakiś obiadek wprosze icon_wink.gif

Zapraszam 06.gif
netty5
A ja mam dzisiaj strasznego lenia i wrzucę kluski na parę dla M. i tyle. Nie chce mi się dzisiaj iść do pracy.....
zając_Poziomka
Ammm, to jak będziesz robić łososia z grilla albo piekarnika to daj znać icon_biggrin.gif Nie mam ani grilla ani piekarnika icon_razz.gif

Dziś zero weny, więc kotlety mielone z kaszą i pieczarkami, do tego kasza icon_razz.gif z ciemnym sosem i mizeria
Ammm
Gołąbki.
netty5
CYTAT(zając_Poziomka @ Thu, 12 Jun 2014 - 11:31) *
Dziś zero weny, więc kotlety mielone z kaszą i pieczarkami, do tego kasza icon_razz.gif z ciemnym sosem i mizeria


To się nazywa zero weny?????........ 08.gif
zając_Poziomka
CYTAT(netty5 @ Fri, 13 Jun 2014 - 13:37) *
To się nazywa zero weny?????........ 08.gif


Nom icon_smile.gif To jedno z dań, które robię jak nie mam pomysłu (bo mąż lubi i nie wymaga wysiłku). Poza nim jest spaghetti i chili con carne icon_razz.gif

Dziś udko drobiowe panierowane, kalafior i mizeria łans egen icon_biggrin.gif
tyczka
CYTAT(zając_Poziomka @ Wed, 11 Jun 2014 - 22:16) *
To, ze ktoś nie lubi jest ok. Ale nie wiem, co w tym połączeniu, w dodatku na obiad dziwnego icon_smile.gif


Ano tyle w tym dziwnego, ze nie we wszystkich kulturach/krajach polaczenie smakowe sa takie same. To, ze cos jada sie w Polsce, nie znaczy, ze jada sie "za miedza". Malo tego, dania maczne, czy z owocami, to czesto dla obcokrajowcow oznaka biedy - a juz na pewno spuscizna po niej. ( i tak zreszta jest, jadano potrawy maczne, kiedy nie bylo funduszy na mieso, ktore bylo luksusem ). W innych kulturach takie dania uznawane sa jedynie za deser.

Doprawdy, ja rowniez nie widze niczego dziwnego w slodkich sledziach, czy w boczku z musem jablkowym. Pyszne sa.
I mam nadzieje, ze Ty, w swojej tolerancji, jak i wykazywanym zrozumieniu dla innych kultur, rowniez niczego dziwnego nie widzisz 06.gif
zając_Poziomka
tyczko, piszesz do osoby, która je czekoladę z ogórkami kiszonymi icon_razz.gif Nie, nie tylko w ciąży icon_razz.gif Dlatego też, nie dziwi mnie absolutnie nic icon_biggrin.gif
Tylko akurat makaron czy ryż z truskawkami na obiad zawsze wydawał mi się równie oczywisty w Polsce jak schabowy icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.