To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
semi
dla dzieci kalafiorowa. dorośli mają dzisiaj imprezę i będzie obiadokolacja: udziki z kurczaka z pieczarkami, sałatka z selera konserwowego, cycki kurze w cieście nalesnikowym na ostro, bagietka z pastą z fety z suszonych pomidorów i jeszcze to, co goście przyniosa:)
ana
kurczak po andaluzyjsku wg przepisu Neli Rubinstein
Orinoko
Zupa cebulowa i muszle nadziewane pieczarkami, szpinakiem i boczkiem (premiera 03.gif )
marghe.
po raz enty polędwiczki wieprzowe z sambalem i mlekiem kokosowym
brzózka4
zwykły krupnik i racuszki z jabłkami. Nic nie zostało.
marghe.
pomidorowa z ryżem na przekąskę dla Gabiszona

wieczorem tajskie zielone curry z kurakiem i mini bakłażanami
Carrie
CYTAT(brzózka4 @ Mon, 20 Feb 2012 - 19:49) *
zwykły krupnik i racuszki z jabłkami.


zestaw jak u nas wczoraj 03.gif

dzisiaj zresztą też
moko.
chili con carne icon_wink.gif
dziÅ› i jutro i pojutrze...
Meganka.
DziÅ› kurczak curry i krem z kalafiora.
Tigerek
Zapiekany ryż z warzywami (reszta z wczoraj) i kotlety mielone ( z dzisiaj).
ana
pasta carbonara
Tigerek
Naleśnikowe hot-dogi icon_biggrin.gif (czyli pomidorowe naleśniki z parówką i ketchupem/musztardą) + marchewka z groszkiem na gęsto.
marghe.
wczora i dziÅ› schab pieczony (uprzednio natarty papkÄ… z cebulek, czosnku, musztardy i koncentratu pomidorowego)
ziemniaki pieczone
wczoraj sałatka z kapusty pekinskiej, ogórka kiszonego i papryki
dziś sałatka z brokułów z pomidroami i musztardą gruboziarnistą (sobie i dzieciu dorzucę sera bałkańskiego, Kot nie dostanie icon_smile.gif )

na deser razowe muffiny z jabłkiem i gorzką czekoladą
Paula.
Marghe muffiny razowe robisz ze standardowego przepisu, zamieniając zwykłą mąkę na razową, czy też masz jakiś szczególny przepis?
Sałatka z brokułów z pomidorami i musztardą też mnie zaciekawiła, mogę prosić dokładny przepis icon_smile.gif
Edi Zet :)
Nic nie mam dzisiaj, bo mam lenia icon_sad.gif Mam prawo icon_smile.gif
Paula, ja też chciałam Malwinę ale A. woli Hanię icon_smile.gif
Pewnie zjedzÄ… zapiekane kanapeczki ....icon_sad.gif
Orinoko
Dzieci placuszki z jabłkiem
Dorośli i dla chętnych 03.gif łazanki z kapustą z pieczarkami
Paula.
CYTAT(Edi Zet :) @ Fri, 24 Feb 2012 - 09:57) *
Nic nie mam dzisiaj, bo mam lenia icon_sad.gif Mam prawo icon_smile.gif
Paula, ja też chciałam Malwinę ale A. woli Hanię icon_smile.gif
Pewnie zjedzÄ… zapiekane kanapeczki ....icon_sad.gif

Edi Malwiny są super icon_smile.gif, ale Hania też fajna.

U nas jak to ostatnio zwykle bywa dla każdego inny obiad. Dla mnie rosół z pulpecikami zamiast makaronu, T. też się skusił. Dla Kingi kluski na parze, i dla T. pierś z indyka faszerowana pieczarkami i kasza gryczana.
marghe.
Paula, muffiny https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2012/0...-razowej-z.html
(tym razem nie było suszonych owoców tylko gorzka czekolada i pokrojone w kostke jabłka)

a sałatka najbanalniejsza pod słońcem
brokuł obgotowany 6 minut
pomidorki koktajlowe
pokruszony ser typu bałkanskiego
słonecznik
sos: musztarda gruboziarnista, cytryna (my lubimy duuuużo) i olej / oliwa,pieprz. Soli nie trzeba

Nas dziś karmiła Ikea 06.gif
Zelda
marghe ja kiedys robiłam mufiny z maki pełnoziarnistej z jagodami.wyszły mi strasznie gumowate.czytałam na FB ze Tobie wyszły super.podaj przepis proszę, a ha i jeszcze na ten schab.hanka może czasami pieczony, więc robie z duża ilościa cebuli,czosnku, kminku, ziele i liśc troche pieprzu i czasami odrobine sol i oliwai.zostawiam na noc i rano wstawiam.urozmaicenie jakies by sie przydało.Myslisz ze dobrze z piersia z indyka taka mieszanka by wyszła?
timon
ja dziś poszłam na łatwiznęicon_biggrin.gif pizza mrożona:D
marghe.
Maju, kliknij w link, ktory podałam
Zelda
CYTAT(marghe. @ Fri, 24 Feb 2012 - 23:17) *
Maju, kliknij w link, ktory podałam

o schabie tez będzie?icon_wink.gif
u nas dzis kapusniak na wczorajszym bulionie, a na drugie schab pieczony, ziemniaki "lepkie" i buraki.
Orinoko
Co to sÄ… ziemniaki "lepkie"?

U nas zupa-krem z zielonego groszku i cukini z przemyconą garścią szpinaku, pstrąg z patelni grillowej z frytkami.
marghe.
Maja, przepraszam, przeoczyłam pytanie o schab.

schab icon_biggrin.gif :
zmiksować 1 - 2 czerwone cebule, 5 ząbków czosnku, 2 - 3 łyżki ulubionej musztardy i malenki słoik koncentratu (nie pamiętam jaką on ma pojemnośc - zakładam, że kilka łyżeczek), pieprz.
Schab podziurawić nożem jak leci ;(, wysmarować papką. Odstawić ( u nas stał noc + kawałek dnia)
Przed pieczeniem można go lekko podlac czym - wodą, winem, bulionem.
Edi Zet :)
Dziś mieliśmy spaghetii icon_smile.gif
Mam pytanie: ma ktoś przepis na zupę serową? Taką jadła Ula jeszcze w przedszkolu w W-wie i czasem mnie prosi o ugotowanie. Ponoc w środku są maleńkie kostki ciągnącego się sera icon_eek.gif icon_eek.gif
Paula.
Marghe dziękuje. Że też wszystkie muffiny mają w składzie mleko icon_sad.gif. A jakbym zamiast mleka dała wodę, bardzo popsuję?

U nas także dzisiaj spaghetii. T. miał z sosem mojego pomysłu (została mi upieczona pierś z indyka, zmiksowałam ją, do tego pieczarki, suszone pomidory, kukurydza i koncentrat pomidorowy, podobno było jadalne icon_smile.gif). Kinga oczywiście makaron zjadła tylko z serem, a ja z masłem.

Orinoko
Paula, a jakieś mleko "roślinne"? Sojowe - ponoć niezłe wychodzą. Jest jeszcze ryżowe, owsiane, orkiszowe... do wyboru.
Też się przymierzam do takich muffinów.
Tutaj więcej przepisów bez mleka i jaj, bo pewnie na dziecie jesteś?
https://mamaalergikagotuje.blogspot.com/search/label/Banany
Ika
CYTAT(Orinoko @ Sat, 25 Feb 2012 - 15:16) *
Co to sÄ… ziemniaki "lepkie"?

Pewnie puree icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(Ika @ Sat, 25 Feb 2012 - 22:16) *
Pewnie puree icon_smile.gif

tak 06.gif pierwotnie "jepkie " się nazywały icon_wink.gif
A_KA
A my dziś pizzę na mieście zjedliśmy icon_wink.gif. Karola czekała na nią... z miesiąc już, albo i dłużej. Ciągle nie po drodze było, a to brak czasu, a to jelitówka icon_wink.gif. No... dziś się udało.

Jutro planujÄ™ spagetti.

A wczoraj upiekłam przepysznego murzynka. Niby to nie jest danie obiadowe, o którym ten wątek ma mówić, ale skoro mufiny są omawiane to ja chyba mogę się pochwalić murzynkiem icon_wink.gif. Piekłam najpierw go Karoli do szkoły (do kawiarenki, na dzień otwarty, podobno był hitem stolika icon_wink.gif ), a potem nie mogłam się oprzeć i drugiego do domu upiec musiałam. Wyszedł jeszcze lepszy (pierwszy ciut opadł na środku, po wyjęciu z piekarnika).

Ika
A przepis na tego murzynka gdzie? icon_wink.gif
marghe.
A_Ka, byliście już na pizzy u Enzo?
Bella Napoli?
https://www.bellanapoli.com.pl/strona1_sklep.php
lepszej pizzy w PL nie jadłam.
Wystrój nieciekawy, ale tym się nie nalezy przejmować.

No i makarony niekoniecznie zamawiać.

ps.dziewczyny , spaghetti icon_biggrin.gif
Zelda
My mamy dzis pomidorową , a na drugie ziemniaki lepki, bo wczoraj jednak był ryz jasminowo zamiast ziemniaków, i maslanke.Super niedzielny obiad, ale dzieci tak sobie zażyczyły;)
Zrobiłam tez ekspresowe ciasto na imieniny Olusia.Napisze przepis bo robi sie go bardzo łatwo, a jest bdb, moze nie w wyglądzie, ale w smaku,
Jabłka w zaleznosci od formy, umyc,obrac i na tarce, może byc gruba, albo mozna posiekac na dowolne kawałki.Mieszamy je z rodzynkami i cynamone jesli go lubimy.Wygładamy do tortownicy na papier, i zalewamy ciastem
a ciasto to 10 łyzek oliwy ja dałam z pestek winogron, 10 łyzek cukru trzcinowego, albo fruktozy, ale zdecydowanie mniej 10 łyzek maki, ja mam tylko pełnoziarnistą, zwykłej nie uzywam. Niektórzy daja tez łyżeczke proszku do pieczenia, ale ja nie daję w ogóle.Trochę vanili i troche cynamonu i tym caistem zalewamy jabłka i pieczemy 180 stopni przez około 50 min, do godziny.
Zdrowe i dobre;)
ps: poslkie znaki mi siÄ™ zacinaja
marghe dzieki!!
A_KA
CYTAT(Ika @ Sun, 26 Feb 2012 - 11:42) *
A przepis na tego murzynka gdzie? icon_wink.gif


Robi siÄ™ go bardzo prosto i szybko...

2 szklanki mÄ…ki
20 dag margaryny
3- 4 jajka
1 szklanka mleka
1,5 szklanki cukru
3 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Do mleka dodaję masło, cukier i kakao. Podgrzewam, aby masło się rozpuściło. Studzę i wlewam do mąki (przesianej) wymieszanej z proszkiem do pieczenia. Następnie do masy wbijam po jednym jajku, cały czas mieszając mikserem.
Można posypać cukrem pudrem (jak ostygnie) - choć ja raczej nie wytrzymuję i zaczynam go jeść gdy jest jeszcze gorący, więc bez posypania icon_wink.gif.


CYTAT(marghe. @ Sun, 26 Feb 2012 - 12:43) *
A_Ka, byliście już na pizzy u Enzo?
Bella Napoli?


Nie, nie byliśmy. Pójdziemy przy okazji, dzięki icon_smile.gif.

Chodzimy do Da Grasso, na Gilarskiej. Nie narzekamy, choć może nie mam zbyt dużego porównania. Jednak przy tak wybrednej Karoli - to że ona tam chce zjeść pizzę jest już sukcesem icon_wink.gif.


A dziÅ› spaghetti icon_wink.gif
minka.
Na sniadanie pieklam scones, jedlismy z serem zloltym i lemon curd:)
Na obiad dzis tacos:)
Paula.
U nas tradycyjnie: rosół, na drugie pieczony kurczak w czosnku i imbirze z pieczonymi ziemniakami. Do tego surówki, dla każdego inna:
Kinga oddzielnie, w kawałkach: sałatę lodową, paprykę czerwoną i oliwki.
T: sałatka z sałaty lodowej, pekińskiej, oliwek, papryki, suszonych pomidorów, posypaną słonecznikiem.
Ja sałata lodowa z jabłkiem i słonecznikiem.
Ika
CYTAT(A_KA @ Sun, 26 Feb 2012 - 13:13) *
Robi siÄ™ go bardzo prosto i szybko...

2 szklanki mÄ…ki
20 dag margaryny
3- 4 jajka
1 szklanka mleka
1,5 szklanki cukru
3 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Do mleka dodaję masło, cukier i kakao. Podgrzewam, aby masło się rozpuściło. Studzę i wlewam do mąki (przesianej) wymieszanej z proszkiem do pieczenia. Następnie do masy wbijam po jednym jajku, cały czas mieszając mikserem.
Można posypać cukrem pudrem (jak ostygnie) - choć ja raczej nie wytrzymuję i zaczynam go jeść gdy jest jeszcze gorący, więc bez posypania icon_wink.gif.

Czas pieczenia, temperatura...? icon_wink.gif
pat09
Gulasz i "mamalyga" z maki kukurydzianej zwana polenta, cykoria a na deser macedonia.
MamaJulki
a u nas zupka - krupnik a na drugie kotleciki z kurczaka, ziemniaczki i marchewka z groszkiem
marghe.
Dziewczyny, wrzućcie przepisy na ciasta do odpowiedniego działu. Bo tu przepadną.

A_ka, ja pizzy z da Grasso nie lubiÄ™.
Ciekawa jestem czy pizza od Enzo Tobie posmakuje.
Tigerek
Wczoraj duszone roladki ze schabu z serem i suszonymi pomidorami + ziemniaki polane wywarkiem + surówka z selera i jabłka; dziś rozmrażam schab w owocach na pikantnie + ziemniaczki i jeszcze nie wiem co na surówkę icon_smile.gif
Zelda
marghe dzieki Ci bardzo za przepisy icon_smile.gif
marghe.
wczoraj makaron z suszonÄ… szynka i "kremem" z ricotty i bazylii

dziś zamarynowałam kawałki kuraka w jogurcie, suszonych pomidorach i bazylii. Upiekę i podam z sałatką ze szpinaku, pomidorów suszonych i mozzarelli
minka.
Ziemniak pieczony ze skorka. Prodany z maslem i gestym sosem z jogurtu greckiego-z kurczakiem, kukurydza i curry.
minka.
Obiad: Pasta z suszonymi pomidorami( w oleju), feta i szynka.

Deser: panacotta waniliowa z jezynami
Carrie
zgapiam dzisiaj od Tigerka ( nawet rano wesżłam tu po inspirację bo weny to u mnie za grosz)

roladki schabowe będą

edit: dzis i jutro of course, oszczędzam energię icon_wink.gif
marghe.
ziemniaki + jajko sadzone + zsiadłe mleko
Joanna 81
ziemniaki, + schab na porze pod majonezową kołderką + sałatka mamy icon_wink.gif
Dla córki jeszcze kisiel malinowy domowej roboty icon_wink.gif
Paula.
U mnie też dzisiaj schab, wersja light schabu pod majonezową kołderką, czyli schab pod cebulką i marchewką bez majonezu:), do tego ziemniaki i do wyboru ogórek konserwowy lub czerwone buraczki, dla Kingi oczywiście surowa, czerwona papryka.
T. i Kinga mieli jeszcze pieczarkowo -grzybową, ja z ciężkim sercem tylko powąchałam.

Joanna 81 z czego robisz domowy kisiel malinowy. Ja czasem robię z mrożonych malin, ale drogie są bardzo icon_sad.gif
MamaJulki
krem z brokułów z grzankami icon_wink.gif i łazanki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.