To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
pat09
Dzisiaj padlo na grzyby, dokladnie na kurki...chyba tak sie zwia icon_redface.gif , zatrzesienie w naturze wiec od razu na patelnie, i wysmienity makaron z grzybami na kolacyjke wyszedl.
Tigerek
DziÅ› na baaardzo szybko: puchatki serowe icon_wink.gif
pat09
Makaron motylki z bialym serem ( ricotta), jajkiem i parmezanem.
marghe.
CYTAT(pat09 @ Thu, 20 Sep 2012 - 20:27) *
Makaron motylki z bialym serem ( ricotta), jajkiem i parmezanem.

Jajko na surowo?
Wymieszane z ricottÄ…?

Napisz coś więcej icon_smile.gif

U nas makaron z tyńczykiem, kaparami i cytryną
Zelda
u nas rosół lekki na samych warzywach, losos piieczony z pomidorami i koperkiem.
Magawit
Pokusilam się o zrobienie buraczków i udało mi się!! Dotychczas miałam kompeksy z powodu buraczków mojej mamy-niedościgniony wzór.
Do tego pieczona szynka, chyba na słodko-ostro i tradycyjne pyrki. Idzie jesień w mojej kuchni icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(Magawit @ Tue, 25 Sep 2012 - 10:36) *
Pokusilam się o zrobienie buraczków i udało mi się!! Dotychczas miałam kompeksy z powodu buraczków mojej mamy-niedościgniony wzór.
Do tego pieczona szynka, chyba na słodko-ostro i tradycyjne pyrki. Idzie jesień w mojej kuchni icon_smile.gif


Magawit... ociekam śliną... Normalnie czuję się jak bokser! Co tam pyrki.. BURACZKI! Od dwóch lat nie jadłam moich UKOCHANYCH buraczków... pijak.gif
marghe.
wczoraj spaghetti z rozmarynem i suszonymi pomidorami

dziś kurczak tikka masala z ryżem i sałatką z ciecierzycy
pomidorro
szukam inspiracji do tortilli..
dzisiaj: pierś kurczaka duszona na pomidorach z pieczarkami- z małą ilością śmietany, ryż.....

coż to za sałatka z ciecierzycy?
edit: o właśnie znalazłam przepis na kurczaka tikka....hmmm może jutro? marghe- czy słodkawy w smaku jest, czy ostry?
marghe.
CYTAT(pomidorro @ Thu, 27 Sep 2012 - 11:59) *
szukam inspiracji do tortilli..
dzisiaj: pierś kurczaka duszona na pomidorach z pieczarkami- z małą ilością śmietany, ryż.....

coż to za sałatka z ciecierzycy?
edit: o właśnie znalazłam przepis na kurczaka tikka....hmmm może jutro? marghe- czy słodkawy w smaku jest, czy ostry?


Mój był ostrawy.

Sałatka z ciecierzycy niby po hindusku : ciecierzca, pomidor, ogórek, cebula czerwona.. wszystko z dużą ilością kukrumy i czosnku. Przepis wrzucę później.

Tortilla hiszpańska czy meksykanska ma być?

U nas łosoś teryiaki plus jakis makaron japoński
Tuni
CYTAT(maja2006 @ Sat, 22 Sep 2012 - 10:13) *
u nas rosół lekki na samych warzywach, losos piieczony z pomidorami i koperkiem.

Maju przeczytałam tak jak widzę i myślałam pierw, że to jakaś japońska potrawa 06.gif , nie pytaj skąd mi się ta japońskość wzięła 04.gif
pomidorro
nie wiem jaka tortilla - jeszcze nie robiłam ( ale nie lubię fasoli 37.gif ) MAm placki pszenne ze szpinakiem i kurczaka właśnie. ..
czekam na przepis ciecierzycy ( pewnie taka z puszki) .. brzmi smacznie icon_smile.gif
marghe.
Jak masz placki to znaczy, że meksykanska icon_smile.gif

może coś takiego (tylko dorzuć kawałki zgrillowanego kurczaka)
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/1...-po-mojemu.html

Hiszpanską robi się z jajek i ziemniaków

A sałatka jak najbardziej z ciecierzycy z puszki. Za leniwa jestem na namaczanie
moko.
Czekam na przepis marghe. icon_smile.gif
p.s

Znasz coś fajnego, aby wykorzystać czarną fasolę?
pomidorro
Marghe- dzieki! Będzie idealna! kurczak, ser i dwa rodzaje sosów. icon_smile.gif
agarad
CYTAT(Tigerek @ Wed, 19 Sep 2012 - 20:42) *
DziÅ› na baaardzo szybko: puchatki serowe icon_wink.gif


A cóż to takiego? bo brzmi apetycznie i jeszcze jak na szybko..icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(moko. @ Thu, 27 Sep 2012 - 13:46) *
Czekam na przepis marghe. icon_smile.gif
p.s

Znasz coś fajnego, aby wykorzystać czarną fasolę?


pastę z fasoli z suszonymi pomidorami? Ja robię z różnych odmian fasoli
Kolorystycznie nie będzie się jakoś specjalnie pięknie prezentować, ale jest smaczna icon_smile.gif

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2012/0...ieliam-sie.html

curry?
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/1...obic-curry.html

Niby chili con carne
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/0...-con-carne.html
marghe.
sałatka z ciecierzycy
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2012/0...iecierzyca.html

dziÅ› makaron z szynkÄ… suszonÄ… i karczochami
rtonka
CYTAT(Magawit @ Tue, 25 Sep 2012 - 10:36) *
Pokusilam się o zrobienie buraczków i udało mi się!! Dotychczas miałam kompeksy z powodu buraczków mojej mamy-niedościgniony wzór.

Poprosze o przepis, dzisiaj kupilam buraczki i chce je jutro do obiadu zrobic.
Magawit
CYTAT(rtonka @ Sat, 29 Sep 2012 - 19:05) *
Poprosze o przepis, dzisiaj kupilam buraczki i chce je jutro do obiadu zrobic.


Nie wiem, czy nie za późno, przepraszam, ale w weekendy mąż odcina mnie od netu icon_wink.gif

Buraczki by moja mama robi się banalnie łatwo. Buraczki w całości (bez odcinania ogonków!) myjemy, gotujemy do miękkości, ale żeby nie rozgotować. Ścieramy na grubej tarce i doprawiamy. I tu tkwi diabeł. Dodaje się soli, pieprzu, cukru (odrobina), soku z cytryny i chrzanu. I to wsio. Przepis łatwy, ale cała sztuka w przyprawieniu, w proporcjach. Ja proporcji nie podam, bo mama-zawodowa kucharka-nie ma ani jednego przepisu na papierze. Jak chcę sie uczyć, to mam jej na ręce patrzeć 21.gif
No to patrzę, a potem eksperymentuję. Parę porcji dostał mój pies-wielki amator buraczków.
Ale w końcu się udało icon_smile.gif
Zapraszam zatem do mnie na tę samą metodę nauki przyprawiania buraczków 04.gif

Marghe chciałabym się u Ciebie stołować...
marghe.
Magawit icon_smile.gif

Dziś swojski obiad. Ziemniaki, jajko sadzone, zsiadłe mleko
Inkusia
Cukinie faszerowane i do tego ziemniaki zapiaszczone wg Marghe icon_smile.gif
Joanna 81
Makaron ze szpinakiem.

Wczoraj - udko w miodzie, ryż z curry i sałatka (sałata lodowa, kukurydza, feta, ogórek, pomidor, sos vinegret). Na deser ciasteczka maślane.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Tigerek
Domowy bigos z ziemniakami, na jutro krupniczek na golonce i nodze wieprzowej icon_biggrin.gif
marghe.
ogórkowa
a na obiadokolację jakiś kurak po chińsku
wrona_j
piersi z kurczaka z pomidorami i mozarellÄ…
Tigerek
Wspomniany krupniczek + placuszki z dyni icon_smile.gif
Magawit
Tigerek myśl o domowym bigosie wywołała u mnie ślinotok:)
M. nie ma na obiedzie,więc ja dziś mam wczorajszą zapiekankę na winie (nie, nie, nie piję), to wersja-co się nawinie: makaron, pieczarki, cebula, pomidory, to wszystko zasypane bazylią z ogródka (jeszcze nie sczerniała).
Inkusia
Makaron spaghetti prosto z Włoch, rodzice mi przywieźli, tylko sos moje dzieło icon_smile.gif
marghe.
dwie sałatki
ziemniaczana z salsa verde
fasolkowo fasolowa z pomidorami i tuńczykiem
racuchy z jabłkami na deser
Magawit
CYTAT(marghe. @ Wed, 03 Oct 2012 - 17:58) *
dwie sałatki
ziemniaczana z salsa verde
fasolkowo fasolowa z pomidorami i tuńczykiem
racuchy z jabłkami na deser

Czy na te sałatki znajdę gdzieś przepisy? Bo na obiad już do Ciebie nie zdążę icon_wink.gif To sobie chociaż sama zrobię icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(Magawit @ Thu, 04 Oct 2012 - 10:56) *
Czy na te sałatki znajdę gdzieś przepisy? Bo na obiad już do Ciebie nie zdążę icon_wink.gif To sobie chociaż sama zrobię icon_wink.gif

jeszcze ich nie ma, ale wrzucę i tu i na bloga. Może wieczorem icon_smile.gif

Dziś makaron z wędzonym łososiem i kaparami
agarad
Tigerek, ponawiam prośbe o przepis na puchatki icon_smile.gif
Tigerek
Przepraszam - przegapiłam icon_smile.gif

Biorę "korytko" sera białego (z Netto niemiecki Milko zdaje się - 500g), od tego wbijam 2 jajka, do tego około 2/3 szklanki kaszy manny, szczypta proszku do pieczenia, szczypta soli. . Mieszam, ma być dość lekka ale jednak zwarta masa dająca się swobodnie formować łyżkami. Jak coś - dodaję mąki pszennej. Na posolony wrzątek wrzucam łezki formowane 2 średnimi łyżkami, gotuję 3-4 minuty od wypłynięcia.

Po ugotowaniu są "napompowane" - stąd "puchatki". Można podać w tej formie polane jogurtem i posypane cukrem/polane sokiem/musem owocowym. Ja zwykle gotuję je dzień wcześniej bo to takie\"awaryjne danie" i wtedy kroję w połówki/kawałki i odgrzewam na maśle/oleju kukurydzianym. Pyszne jak się lekko zrumienią icon_biggrin.gif

Mój mąż je na słono, ja wolę na owocowo. Uniwersalne, z 500g twarogu wychodzi porcja na 3-4 osoby.
Joanna 81
u nas dziś pierogi ruskie, jutro ryż z jabłkami icon_wink.gif
Tigerek
Jeszcze nie wiem, albo ziemniaki+ sadzone jajka + pieczarkowy sos + surówka wielowarzywna albo zapiekany ryż z jabłkami icon_wink.gif
Joanna 81
Tigerek zapytam z ciekawości - robisz ryż na mleku czy gotujesz na wodzie?
Tigerek
Wstępne gotowanie 10 minut w wodzie (nie gotuję torebkowego ale sypki) ale mieszam go z mixem mleko + jajka + troszkę cukru i tak się dopieka. Jabłka w plastry mieszam z masą mleczno-ryżową.
Annie*
U nas dzisiaj dzwonki z łososia z patelni + brokuł zapiekany z serem.
Joanna 81
CYTAT(Tigerek @ Fri, 05 Oct 2012 - 12:10) *
Wstępne gotowanie 10 minut w wodzie (nie gotuję torebkowego ale sypki) ale mieszam go z mixem mleko + jajka + troszkę cukru i tak się dopieka. Jabłka w plastry mieszam z masą mleczno-ryżową.


To całkiem podobnie. Ja od razu w mleku gotuję, ale ten w torebkach. Też dodaję jajko, cukier, a do jabłek obowiązkowo cynamon icon_wink.gif
Kiedyś ryż gotowałam na wodzie. Ten na mleku zupełnie inaczej smakuje, jest przepyszny icon_wink.gif
wrona_j
Dziś gołąbki

Ryż z jabłkami gotuję zawsze na mleku ale nigdy nie dodawałam jajka. Następnym razem wypróbuję.
Joanna 81
CYTAT(wrona_j @ Fri, 05 Oct 2012 - 13:15) *
Dziś gołąbki

Ryż z jabłkami gotuję zawsze na mleku ale nigdy nie dodawałam jajka. Następnym razem wypróbuję.


ja jajko z cukrem dodaję już do ugotowanego ryżu icon_wink.gif
marghe.
U nas był dziś kurak z sambale oelek i musztardą
sałatka ziemniaczana z avocado i pomidorami
marynowane (domowe) pieczarki
Meganka.
Dziś pierożki ze szpinakiem i mozarellą.
Dla dzieci jeszcze krem dyniowy z grzankami.
Joanna 81
DziÅ› kotlety ziemniaczane z sosem grzybowym.
Na deser urodzinowe ciasto mojej mamy - mmmmnniaaaammmm 06.gif
marghe.
Po wczorajszym obiedzie:

tatar
sałatka z melona i szynki wędzonej
sałatka z kurakiem w sosie musztardowym
żurek
zrazy wołowe
sandacz z porami
tort
(rocznica moich teściów, ja bym tego wszystkiego nie ugotowała..)

dziÅ› tylko makaron z sosem pomidorowym 06.gif
sammy
zupa wersalska z groszkiem ptysiowym, ryż z kurczakiem tandoori* z dodatkiem kukurydzy, groszku i fasoli czerwonej (wszystko konserwowe)

pozdrawiam
s.

* nazwa pochodzi od przyprawy, a nie od sposobu robienia.
s.
Tigerek
Kurczakowe "flaczki" z bułeczką icon_smile.gif
Meganka.
My dziÅ› zupa dyniowa na ostro.
Dzieci miały jeszcze duszone piersi z dynią i surówkę z kiszonej kapusty.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.