To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
moko.
Placki ziemniaczano-cukiniowe z sosem tzatziki.
Carrie
Wczoraj i dzisiaj gołąbki w sosie koperkowym.
Tigerek
Racuszki bananowo-twarożkowo-czekoladowe icon_smile.gif
moko.
CYTAT(Tigerek @ Mon, 05 Sep 2011 - 18:21) *
Racuszki bananowo-twarożkowo-czekoladowe icon_smile.gif

U mnie tez racuchy ale bananowo-jabłkowo-gruszkowe icon_wink.gif
chyka
Dojadamy "resztki"weselne
ania_411
u nas dzis byla pyszna nowosc;) zapiekanka: pokrojone cycki z kury, na to podsmazone pieczerki z cebulka, na to potarty ser zolty. zapieczona podana z ryzem i sosem pieczarkowym z paczki.
Orinoko
Miało być spaghetti, a będzie schabowy na dziś i jutro, bo wyjęłam dość niezidentyfikowany woreczek z zamrażarki icon_rolleyes.gif ale za to może uda się zupę cukiniową machnąć.
Lilopi
Bez szaleństw - schabowy z ziemniaczkami i surówka
justin
zupa pomidorowa

kluski śląskie (czyli białe icon_smile.gif ) z "mołczką" - sosik z powideł śliwkowych.
Carrie
Makaron ( jeszcze nie wiem jaki kształt) i smażone na złoto roladki z piersi kurczaka z farszem ze szpinaku, fety i czosnku.
moko.
naleśniki z mięsnym farszem
ania_411
pieczen ze swinki naszpikowana czosnkiem, z cebulka i pieczarkami. piree z ziemniakow i suroweczka z bialej kapuchy.
justine1980
zupa ogórkowa,racuchy
ania_411
rosół z kury icon_wink.gif
moko.
Zupa z dyni z ziołowymi grzankami i sałatka z zieleniny z grilowanym kurczakiem w sosie żurawinowo-jogurtowym.
chyka
Filet z dorsza w sosie ziołowo- czosnkowym, ziemniaczki i surórka z kiszonej
justin
moko mogę prosić o przepis na zupę dyniową ?
Carrie
albo naleśniki z musem jabłkowym albo placki ziemniaczane - zależy, kto pierwszy weźmie się za obiad icon_wink.gif
moko.
CYTAT(justin @ Wed, 07 Sep 2011 - 21:46) *
moko mogę prosić o przepis na zupę dyniową ?

Robiłam z przepisu Graz, ale wprowadziłam własną modyfikację:
Przepis Graz
Zypa z dyni II – Graz
1 kg dyni
2 białe części pora
zÄ…bek czosnku
1 litr rosołu
łyżeczka kminku (to rozmyslnie pominęłam)
łyżeczka mielonego imbiru (myslę, że świeży może byc jeszcze bardziej na miejscu)
do przybrania: jogurt naturalny

Dynie pokroic w kostkę (bez skóry i nasion rzecz jasna). Por pokroic w talarkii usmażyc na oliwie razem z posiekanym czoskiem, na małym ogniu. Dodac kminek, imbir i chwile smazyć. Włozyc dynię, zalac rosołem, posolic, popeiprzyć, ugotować. Zmiksować. podawac z łyżka jogurtu. A ja podawałam z płatkami migdałowymi też i fantazyjnie przybierałam pietruszką lub bazylią.

Przepis z takiej małej książeczki - kuchnia śródziemnomorska, co w koiskach był, a może i jest. Ale wytopiłam ten sam przepis (i to samo przy nim zdjęcie) w któryms numerze Kuchni.


Moje modyfikacje:
zamiast kminku i imbiru - dodałam chili, cebulę, pieprz cytrynowym, 1łyzkę soku z cytryny, trochę soli oraz 1/2 szkl mleka.

Czyli przesmażam cebulę z porem i czosnkiem, dodaję dynię, chili, zalewam rosołem - gotuję, na 10 min przed koncem dosalam, dodaję pieprz oraz 1/2 szkl mleka.

Zajadaliśmy ją z grzankami ziołowymi (tymiankowymi)z chleba razowego.


Dziś na życzenie chłopaków: makaron z serem.
Zelda
moko, czy ta zupa wychodzi słodka?
marghe.
wczoraj
zapiekanka z bakłażanów (parmigiana di melanzane)
sałata z brokułow z pomidorem z dressingiem musztardowym
domowy kisiel z pomaranczy i brzoskwiń

dziÅ›
gulasz wołowy
kluski kładzione
salatka z buraków
ania_411
zupa z dyni. zeberka w sosie, ziemniaki, brukselka.
Carrie
Zupa pieczarkowa z ryżem i koperkiem.
Placki ziemniaczane.
moko.
CYTAT(maja2006 @ Thu, 08 Sep 2011 - 13:24) *
moko, czy ta zupa wychodzi słodka?

Taka sobie, bo ja ją dosoliłam, ale czuć posmak słodyczy - mleka i dyni. Z tym, ze dzięki chili jest ostra!
Orinoko
Penne z cukiniÄ… i sosem pomidorowym - ja tak mogÄ™ do znudzenia.
Dla dzieci jeszcze zupa kalafiorowa z koperkiem.
basiaw
Orinoko poproszÄ™ o przepis na penne z cukiniÄ… icon_smile.gif 2pliz.gif
chyka
Ja też chętnie skorzystam z przepisu:) Może w poniedziałek zrobięicon_smile.gif

My dziś jemy na mieście, więc jeszcze nie jemy co, o dopiero po śniadaniu jesteśmy
ania_411
u nas zupa z wczoraj i pizza z paczki.
Pilawianka
Również proszę o przepis na penne z cukinią.

Dziś placki ziemniaczane, długo za mną "chodziły"
Carrie
Zupa pieczarkowa z wczoraj
Dla mnie i Dominika żeberka w sosie własnym a dla męża łopatka zamiast żeberek - razem będą się dusić.

A deser robimy wspólnie z jedną forumką - francuskie bułeczki drożdżowe zawijane w ślimaki z kremem patissiere i rodzynkami.
Orinoko
Przepis z przyjemnością icon_mrgreen.gif
Robi się szybko i równie szybko zajada 03.gif

Makaron penne ugotować.
Cebulę w piórka pokroić, wrzucić na oliwę/ olej w garnku, chwilkę podsmażyć
Cukinia w ilości dowolnej, obraną ze skórki i pokrojoną w długie, cienkie paski - UWAGA - obieraczką do warzyw, wrzucić za chwilę do cebuli. Można posolić i popierzyć i chwilę z tą cebulą w garnku podsmażać tak, aby nie była surowa (kilka minut zwykle wystarcza).
Dodać bazylię świeżą lub suszoną.
Jak już cukinia smakowo będzie do konsumpcji, całość zalać pomidorami z puszki (tyle ile lubimy, ale żeby nie zagłuszyć totalnie cukinii pomidorami) i chwilę pogotować, dodać jeszcze natkę pietruszki.
Następnie pomieszać z makaronem (można dodać makaronu i chwilę pogotować z sosem cukiniowo-pomidorowym).

Ja bardzo lubiÄ™ ten przepis, bo sos jest delikatny, bez czosnku, a cukinia nie jest "rozciapana" jak w leczo.

ania_411
leczo
Carrie
Rosół, zrazy wołowe, kluski śląskie i surówka z selera, jabłka i rodzynek
Tigerek
Zapiekanka wieprzowo-ziemniaczano-warzywna z chili icon_smile.gif
marghe.
sałatka z brokułów i fety
makaron ze świezymi pomidorami i krewetkami
ania_411
omlet z pieczarkami i serem, frytki.
moko.
Wczoraj - rosół, kluski śląskie z piersiami z kaczki w sosie gruskzowym + brokuły z prażonymi pestkami dyni
Dziś - dzieci - rosół a wszyscy; makaron z pesto słonecznikowo-bazyliowym.
Carrie
Rosół z wczoraj
Dominik kluski śląskie z gulaszem sobotnim
My wołowinkę z wczoraj z surówką
Orinoko
Zupa dyniowa z ryżem/groszkiem ptysiowym
Schab duszony w sosie cebulowym, ryż i fasolka szparag. z wody
Sali_M
U mnie dzisiaj gołąbki icon_smile.gif
Carrie
Kotlety mielone, ziemniaki, kalafior
a na deser jabłecznik z budyniem
Orinoko
Dla dzieci krupnik, dla wszystkich zapiekanka ryżowa z indykiem, marchewką i pietruszką (mój smak dzieciństwa)
ania_411
golonka gotowana, ziemniaki w kapturkach, sos czosnkowy, kapusta kiszona na cieplo.
justin
ania, co to sÄ… ziemniaki w kapturkach ?

u nas leczo a dla dzieci pierogi ruskie - kupne icon_smile.gif
amo
Kurczę, leczo za mną chodzi, ale nie mogę się zebrać... Tudzież tarta z porem.
Musze śledzić ten wątek bo pomysłów mi brak na obiady. Dziś wymyśliłam udka kurzęce duszone w potrawce a la ryba po grecku, czyli marchew z cebulą i koncentratem pomidorowym. Plus ziemniaki i sałata z pomidorem.

Tigerek
Zupka kalafiorowa na mięsku mielonym. Z makaronem.
Jolanta91
jajka sadzone icon_lol.gif +
salatka z cykorii z orzechami wloskimi , serem plesniowym(roquefort) i z oliwa z oliwek
ania_411
CYTAT(justin @ Tue, 13 Sep 2011 - 13:06) *
ania, co to sÄ… ziemniaki w kapturkach ?


ziemniaki w kapturkach to ziemniaki w obierkach 06.gif


CYTAT
tarta z porem

mniammmmm! amo a jak robisz?
Carrie
aaaaa, czyli zwykłe w mundurkach ziemniaki
amo
CYTAT(ania_411 @ Tue, 13 Sep 2011 - 15:59) *
mniammmmm! amo a jak robisz?

Kruche ciasto jako baza a na nie podsmażony por pokrojony w krążki z bekonem czy też szynką, wszystko zalane mieszaniną jaja ze śmietaną solą i pieprzem, a na to starty ser i do piekarnika. Ja uwielbiam, gorzej z moim małżonkiem i dziećmi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.