To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Abotak
a na kolacje, z okazji wypiekow chlebowych dzisiaj, tradycyjnie dzieciecia popelnily wlasne eksperymentalne.
I byla pyyyyszna focaccia z rukola i serami w srodku autorstwa Glorii ( i wersja mini- Merlinowa), oraz grissini i slone krakersy z maki z PP-praca zbiorowa autorstwa prawie wszystkich srodkowych dziatek icon_smile.gif
Doruśka
u mnie dziÅ› Å‚azanki z kapustÄ… i pieczarkami.
maminka43
młode ziemniaczki,młoda kapustka
wszystko to obficie posypane koprem
i truskawki ze śmietaną na deser icon_biggrin.gif
marghe.
Risotto nie wypaliło bo się okazało, zę ryż był wyszedł
więc był makaron, z krewetkami, pomidorami i odrobina mascarpone
a na deser domowe lody z truskawek i mascarpone

dziś tradycyjnie + mielone, ziemniaki, sałatka z ogórków kiszonych i pomidorów
i reszta lodów icon_smile.gif
Abotak
paella dzis bedzie, plus `bar salatkowy` z ogrodka
Truskawki z jogurtem wczoraj w lizaki zamrozone bo znowu dostawe mialam 03.gif
Tarta z dzemem truskawkowym okolokolacyjnie chyba
semi
ziemniaki gotowane z koperkiem, kotlety z piersi, mizeria. w międzyczasie zmajstrowałam sałatkę gyros na kolację.
Tigerek
U nas panga cytrynowa, ryż i sos pieczarkowy, do tego pomidory, ogórki i cebulka ze śmietaną. Jutro danie z woreczka - łopatka z ziemniakami, pieczarkami i cebulką w przyprawie do żeberek icon_biggrin.gif
Joanna 81
Naleśniki z szynką, serem żółtym, papryką czerwoną i sosem słodko - kwaśnym składane w trójkąty, panierowane. Do tego sałatka z pekinki, ogórka korniszonego, kukurydzy i jabłka polane jogurtem ( lub majonezem ). Na deser arbuz lub truskawki.
marghe.
Szybki kurak na ostro.
Mika
pieczone pałki w przyprawach,tarta marchewka i kuskus (wiedziałyście,że kuskus to przerobona kasza manna? icon_lol.gif -człowiek uczy się całe życie icon_wink.gif )
na deser domowe lody jogutrowo-truskawkowe
Inkusia
Dzisiaj pierwszy raz robię jakąś zapiekankę z nalesników, w środku szynka, szparagi, posypane serem żółtym, pomidorami i zalane śmietaną icon_smile.gif ciekawe co z tego wyjdzie icon_smile.gif
Nessi
Kasze Kuskus. Ale chyba nie wyszła, bo zrobiła się z niej jedna wielka klucha 29.gif
marghe.
a jak robiłaś?
Nessi
Wsypałam do garnka, zalałam wrzącą osoloną wodą, tak, ze całą kaszę
zakrywała i odstawiłam pod przykryciem na kilka minut.
marghe.
a potem rozdyżdałaś delikatnie widelcem?
Powinna się była "pokruszyć"
semi
pomidorowa i wczorajsze schabowe z kuraka
Nessi
No właśnie nie pomieszałam 29.gif
marghe.
No to wszystko jasne icon_smile.gif
trzeba pokruszyć widelcem.
Można też dodać nieco oliwy do wody, któą zalewa się kus kus
Inkusia
Ziemniaki młode, mizeria i jajko sadzone
Kocisława zwana Warkotem
Kuleczki ptysiowo-ziemniaczane i gulasz z królika w sosie pieczarkowo-śmietanowym. Pieczarki z łąki 03.gif
Tigerek
Młode ziemniaczki mini z koperkiem i masełkiem, do tego kotlety rybne i surówka z buraczków icon_wink.gif
Abotak
u nas od 2 dni akcja z przemeblowaniem/odswiezaniem pokoju dziewczyn ( na poczatek) plus wyjazdowo-organizacyjnie, wiec obiady w najleniwszej postaci. wczoraj dzieci mi zglodnialy ok poludnia i sie bez konsultacji zabraly za przygotowania. Byl makaron z mascarpone i truskawkami dla nich, dla nas z pieczona papryka marynowana na czosnkowo ( z przetworow icon_wink.gif ), pesto czerwonym i bazylia.

Dzis ziemniaki pieczone w mundurkach z wkladem tunczykowo-kukurydzianym dla dziatek, dla nas zupa orientalna na ostro ( ale nie z torebki icon_wink.gif ) z ryzem, krewetkami i wodorostami.

Jutro stek wolowy, krwisty na pieprzowo w planach
A moze kurak koronacyjny...?
semi
az głupio się pod Tobą Bogusiu wpisywac 29.gif , ale trudno;)
Naleśniki z twarogiem i truskawkami.
agaa.
U nas dzisiaj nie niedzielny obiad ale za to pyszne kluseczki leniwe 06.gif
Dodorka
u nas kurczaczek pieczony,ziemniaki pieczone,pomidorki z cebula i smietanÄ… a na deser biszkopt z truskawkami
Joanna 81
młode ziemniaki z koperkiem, udka w miodzie i sałata zielona ze śmietaną icon_smile.gif
Doruśka
kiełbasa z rusztu , camembert z rusztu , warzywa duszone na sposób indyjski i surówka z kapusty młodej.

Bogusia kurczak koronacyjny , co za jeden Ci on?
Tigerek
Schabowe, ziemniaczki z masełkiem, kalarepka panierowana -dziś trochę niezdrowo icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(Doruśka @ Sun, 20 Jun 2010 - 18:58) *
Bogusia kurczak koronacyjny , co za jeden Ci on?



a prosze ja Ciebie icon_smile.gif

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...nacyjny+kurczak

camember z rusztu.... mniam mniam icon_smile.gif


u nas wczoraj jednak nie kurczak bo zapomnialam rozmrozic 37.gif wiec steki wolowe byly z octem balsamicznym+oliwa+musztarda gruboziarnista+czosnek.

Pomidory z cebulka i pieprzem, duzo salaty z vinegrette i frytki z selera

A dzis dzieci z okazji dnia ojca sie w kuchni spelnialy.
Premierowa zupa chlebowo-migdalowa z pieczonym czosnkiem
steki z tunczyka na cytrynowo-pieprzowo
oliwki w oliwie z feta i japonska salatka ogorkowa z imbirem.

Na deser mialy byc grillowane figi z mascarpone, pistacjami i czyms_tam_jeszcze, ale z brako czasu wyszly lody-kawowe z nerkowcem i figowo-cytrynowe icon_wink.gif
A jutro pewnie curry korma i ryz na cytrynowo- na rozgrzewke bo pogoda siermiezna taka brrrr
użytkownik usunięty
Bogusiu ja chcę z Wami mieszkać ! icon_smile.gif
Abotak
Jully, cala przyjemnosc po naszej stronie icon_smile.gif
Twoj losos szafranowy juz sie u nas zadomowil icon_biggrin.gif

Emi, no ja Cie prosze!
Tylko patrzec jak sie zlamie i polska klasyka mi w kuchni zwyciezy icon_wink.gif
Bo tak pysznie brzmi, zwlaszcza
nowalijkowo icon_smile.gif

wypogodzilo sie dzisiaj ale curry i tak , z tych lagodniejszych. Z naan i dipem mietowo-ogorkowym
Kocisława zwana Warkotem
Własnoręcznie zbierane kurki w sosie śmietanowo-cebulowym+pieczone w ognisku młode ziemniaki.Młoda robi na podwieczorek bezy orzechowe.
semi
knedle z truskawkami-mąż zasadził owoce, zebrał i teraz utoczył kluchy:)pycha
marghe.
Humus i tzatziki + chrupiąca bułka. Kupne bo nie mam warunków do zabawy w kuchni
Makaron + aglio olio pepeproncino (czosnek, oliwa , ostra papryczka)
Abotak
wczoraj odebralismy jagniecine z farmy wiec dzis swieza, zapiekana z pomidorami i oberzyna, wzbogacona oliwa mietowa.
Do towarzystwa `bar salatowy` z ogrodka autorstwa dzieci i mazniete pomada balsamiczna warzywa i pieczarki z grilla
Tigerek
Duszona potrawka mięsno warzywna z cukinią i pieczywko icon_smile.gif
anax
zupa botwinkowa+Å‚azanki z kapustÄ… i boczkiem
joa133
takie ?akocie u Was -g?odna jestem

zapiekane ziemniaki, z curry, szynk?, jajkiem, cebul? i pieczarkami
marghe.
Sałatka ze szpinaku, jajek na twardo, młodych ziemniaków i sera cheddar. dressing jogurtowo majonezowo czosnkowo coś tam icon_biggrin.gif
Mniam
Abotak
Dzis wyjazdowo, korzystajac z pogody, nad morzem, ale troche dalej od domu icon_smile.gif wiec obiad i kolacja w plenerze.
Piknik wczoraj przygotowany: bulki drozdzowe, bakaliowe a la Archie, pieczywo z serem i oliwkami a la Olive, focaccia kombinowana z plesniowym serem i szpinakiem autorstwa juniora, ser, chutney, jaja, krakersy domowe z marmolada morelowa, lemoniada, oraz nabyte po drodze na farmie owoce i pomidory.

A na kolacje po drodze w naszym bylym miasteczku sentymentalnie:) dla odmiany, najlepsze w Kent ponoc icon_wink.gif tradycyjne fish&chips,
Dla mnie owoce morza w zalewie ziolowej, losos wedzony, ogorek swiezy i pieczywo. Wszystkim smakowalo. Mewom tez icon_wink.gif
Tigerek
Kapuśniaczek z młodej słodkiej kapusty + baaardzo młode malutkie ziemniaczki z wody z okrasą i koperkiem.
maminka43
Tigerek-narobiłas mi smaka na taki kapuśniaczek!Będzie jutro icon_smile.gif

Dziś spagetii z sosem bolońskim z ziołami
na deser truskawki ze śmietaną
I jeszcze,bo bardzo dobra mi wyszła-sałatka:ryż,groszek i kukurydza z puszki,koperek,troszkę okrawków z szynek,lekko wymieszane z sosem tatarskim.Prościutkie i pyszne,polecam!
semi
kurczak pieczony z ziemniakami i sałatką z pomidorów. na deser truskawki ze śmietaną.
Abotak
Wczoraj M gotowal. Lumache z krewetkami i pomidorami z grilla w ziolach.
Dzieci salatke robily- liscie rzymskiej, ogorek, rzodkiewki z ogrodka, mlody szpinak, rukola i inne tez z ogrodka na czosnkowo z oliwa i balsamicznym

Dzis chyba kulki miesne kofta z warzywami z grilla i salatka jakas.
Moze dla dziatek ziemniaczano-jogurtowa, dla nas ogorkowo-jogurtowa z mieta mi sie marzy na ochlode bo goraco.
Arbuz, truskawki, maliny na deser.
Tigerek
U mnie sałatka z młodych ziemniaków na zimno, do tego panierowana kalarepka i zimny arbuz.
semi
Bogusiu, jak się robi sałatkę ziemniaczano-jogurtową?


u nas pieczone udka z wczoraszego kurczaka + ziemniaki zapiaszczone + jakaÅ› zielenina
Joanna 81
dziÅ› pierogi ruskie icon_wink.gif
semi
racuchy z jabłkami, na deser truskawki ze śmietaną i cukrem. jutro grill
Abotak
Emi prosze bardzo:

ziemniaki salatkowe te male ugotowane w lekko osolonej wodzie, odcedzone i schlodzone pod strumieniem zimnej
pare plastrow boczku- pokrojone nozyczkami i zrumienione
cebula pokrojona drobno i zeszklona na oliwie

moze byc ogorek swiezy obrany i starty
koperek- calkiem sporo jesli lubicie
jogurt naturalny
sol, pieprz do smaku

d o schlodzonych ziemniakow dodajesz pozostale skladniki, mieszasz dokladnie
Dobrze odstawic na ok godzine do lodowki by sie `przekryzlo`
I gotowe icon_smile.gif



U nas wczoraj chlodnik blyskawiczny pomidorowy. Przyznam ze z chlodnikiem mam praktycznie zadne doswiadczenie i wspomnien smakowych tez brak bo w domu rodzinnym chyba nie goscil, ale zakochalam sie od pierwszego `wejrzenia` i rodzina tez ! icon_smile.gif

Sola lokalna, zapiekana, groszek swiezo luskany na mietowo


Dzis:
kulki miesne fajita z grilla,
brokuly balsamiczno-czosnkowe,
liscie salaty, ogorek, awokado na czosnkowo-musztardowo,
dla dzieci jeszcze mlode ziemniaki z koperkiem i marchewka takaz

sorbet cytrynowo-truskawkowy i mrozony cordial z czarnego bzu ( bo akurat produkuje icon_smile.gif )

milly
ale mi coś pięknie pachnie... mięsnie...
a u nas skromnie niedzielnie: po mielonym, młode ziemniaczki oraz mleko zsiadłe.

a jutro myję okna, więc może zrobię Bogusiową sałatkę ziemniaczanąicon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.