To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
użytkownik usunięty
Zupa z zielonego groszku z razowymi grzankami. Dla mnie pstrąg z pieca, dziki ryż i zielsko. Dla męża porklot wołowy z kaszą gryczaną i zielsko. Ciacho marchewkowe

Ostatnio muszę się narobić z dwoma obiadami, to taki świetny pretekst, żeby nie robić tego co się powinno (czyli pracować icon_smile.gif )
Ammm
A ja sobie dziś zrobiłam ten schab w mleku. Mi smakował.
A jutro obiadek u rodziców i wątróbka z cebulką i jabłkami, mniam, mniam...
kasiunia
ja dziś zrobiłam udka kurczaka w ziołach i sos czosnkowy do tego, ziemniaki i buraczki
kasiunia
CYTAT(jully @ Tue, 11 Jan 2011 - 15:24) *
Ciacho marchewkowe

możesz rzucić przepisik? icon_wink.gif
marghe.
dziÅ› zdecydowanie niezdrowo
fish and chips.
Fish prosto z marksa i spencera, od razu w panierce
chips sama zakręcę
użytkownik usunięty
Przepis od mojej koleżanki, żeby moje bezmleczne dziecko czasem mogło zjeść coś dobrego icon_smile.gif Polecam dodać sól morską, wtedy zostają kryształki soli i takie fajne połączenie się robi słodko słone.

Gurlot kake (ciasto marchewkowe)

1 i 1/3 szklanki mÄ…ki
1 i 1/3 szklanki cukru
1/2 torebki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka soli
3 łyżeczki cynamonu
400g marchewki
1 szklanka oleju
4 jajka
100g migdałów

Marchewki zetrzeć, migdały zmielić. Zmieszać sypkie składniki. Wlać
olej i dodać jajka, zmiksować. Dodać marchew i migdały, wymieszać.
Piec 60 min. w 170 stopniach.
Zelda
a ja pomieszałam przepisy ammm i jeszcze jeden i zrobiłam pieczoną rybę z pomidrami i porem,do tego sałata lodowa, z pomidorami śliwkowymi i serem,sos wg jully ;)dzieciaki zadowolone icon_wink.gif
Zelda
a ja nie mam pomysłu....zupa brokułowo-kalafiorowa a na drugie i podwieczorek nie wiem co zrobić....
marghe.
CYTAT(maja2006 @ Wed, 12 Jan 2011 - 13:55) *
a ja nie mam pomysłu....zupa brokułowo-kalafiorowa a na drugie i podwieczorek nie wiem co zrobić....

a co masz w lodówce?
Inkusia
schab ze śliwkami, ziemniaki i do wyboru z domowych przetworów: ogórki, sałatka z ogórków lub buraczki icon_smile.gif
kasiunia
CYTAT(jully @ Tue, 11 Jan 2011 - 17:53) *
Przepis od mojej koleżanki, żeby moje bezmleczne dziecko czasem mogło zjeść coś dobrego icon_smile.gif Polecam dodać sól morską, wtedy zostają kryształki soli i takie fajne połączenie się robi słodko słone.

Gurlot kake (ciasto marchewkowe)

1 i 1/3 szklanki mÄ…ki
1 i 1/3 szklanki cukru
1/2 torebki proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka soli
3 łyżeczki cynamonu
400g marchewki
1 szklanka oleju
4 jajka
100g migdałów

Marchewki zetrzeć, migdały zmielić. Zmieszać sypkie składniki. Wlać
olej i dodać jajka, zmiksować. Dodać marchew i migdały, wymieszać.
Piec 60 min. w 170 stopniach.

brzmi fajnie, dzięki
marghe.
dziś powtórka z wczorajszej zupy pomidorowej z soczewicą (na życzenie dziecięcia)
nalesniki z serem od teścia

jutro.. nie wiem. Mam paczke młodego szpinaku..
Z cała pewnością będzie deser z mascarpone, bo data wazności do spozycia zaczyna krzyczec icon_wink.gif
może pavlova z czekoladowym kremem i pomarańczami
użytkownik usunięty
Mąż dzisiaj dostał szaszłyki ala libańskie, jogurt z miętą i kolendrą, fasolkę szparagową z sezamem i ryż z kurkumą, ja zjadłam ziemniaki w mundurkach z jogurtem jw. i zielskiem.
Inkusia
Naleśniki z jabłkami albo jak kto woli jabłka w cieście naleśnikowym icon_wink.gif
Zelda
ja zrobiłam pieczone mielone piersi z indyka ,nie wiem co do tego zrobić;zupa pomidorowa
marghe.
zwykła pomidorówka (dla gościa niejadka)
makaron ze szpinakiem
i wyżej wspomniana pavlova
Inkusia
Na podwieczorek właśnie wyjęłam z piekarnika bułeczki maślane - moje pierwsze w życiu 03.gif
Zelda
CYTAT(marghe. @ Fri, 14 Jan 2011 - 13:17) *
zwykła pomidorówka (dla gościa niejadka)
makaron ze szpinakiem
i wyżej wspomniana pavlova

marghe a przepis na deser możesz podać?
Doruśka
u mnie dziś fjużyn : Dall prosty, markaron z sosem pomidorowo cukiniowym na bardzo ostro deser bułki drozdzowe (dziecko jest po lekturze Dzieci z Bullerbyn)
Zelda
ale mi dobry ryż wyszedł!
ryzugotowała,ja kupuje sonko ten pomarańczowy;udusiłam por pokrojony cukinie,ale tak żeby nie były rozciapane,dałam pod koniec pomidora,sół ziołową,bazylię i troche ostrej papryki;wsadziłam ryz na to ser na ser te warzywa,bez sosu i pokropiłam połowa cytryny i na 15 minut do pieca
mi bardzo smakuje,dzieci tez zjadły wszytsko.sekret chyba w tej cytrynie
marghe.
Maju
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/1...mascarpone.html
ale tym razem masa będzie z mascarpone wymieszanego z rozpuszczoną gorzką czekoladą i wanilią
do tego wyfiletowane pomarańcze
Zelda
dzięki marghe,w życiu tego nie będe umiałą zrobić icon_wink.gif
a jakiś deser z czekoladą,ale prosty,bo dopiero zaczynam w kuchni tak bardziej poważnie icon_wink.gif
Tigerek
Racuchy "ruskie" i ziemniaczane z domowym twarożkiem pieczarkowym icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(maja2006 @ Fri, 14 Jan 2011 - 18:07) *
dzięki marghe,w życiu tego nie będe umiałą zrobić icon_wink.gif
a jakiś deser z czekoladą,ale prosty,bo dopiero zaczynam w kuchni tak bardziej poważnie icon_wink.gif

a własnie, że będziesz umiała icon_biggrin.gif to wcale nie jest trudne, słowo
Nad deserem pomyslÄ™, teraz lecÄ™ do pavlovej icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(Tigerek @ Fri, 14 Jan 2011 - 18:27) *
Racuchy "ruskie" i ziemniaczane z domowym twarożkiem pieczarkowym icon_wink.gif

proszę mi to wszystko ładnie rozszyfrować , zwłaszcza ten twarożek icon_smile.gif
marghe.
Maja, tak na szybciora
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/1...-w-6-minut.html
Tigerek
CYTAT(marghe. @ Fri, 14 Jan 2011 - 17:47) *
proszę mi to wszystko ładnie rozszyfrować , zwłaszcza ten twarożek icon_smile.gif

jUÅ» WYJAÅšNIAM icon_smile.gif
Miałam 1 KG serka twarogowego w wiaderku i data przydatności się zbliżała - więc powstało nadzienie ruskie z 70 dag serka, do tego talerz ziemniaków gotowanych (zielonego pojęcia nie mam ile to wagowo bo robię na oko - czubaty talerz "zupny" ziemniaków po ugotowaniu przed mieleniem - z czego z połowy zrobiłam inne racuchy), 2 duże cebule zeszklone, sól i pieprz) ale nadzienie ze sporą przewagą twarogu. Ponieważ miałam 1 h na zrobienie obiadu i zero ochoty na naleśniki z takim nadzieniem, więc dodałam jajko, nadzienie zostało zagęszczone kaszą manną i mąką pszenną i doprawione solą i pieprzem, tak bez przesady, żeby można było łyżką kłaść porcje do talerza z bułką tartą, obtaczać i smażyć niewielkie racuszki. Tłuszczu dużo nie piły, potem mocno odsączane na papierowym ręczniku, dzięki temu spokojnie dziś mogę je bez szkody na żo0łądku odgrzewać w mikrofali - nas jest 2 a wyszła porcja na 4 osoby icon_smile.gif

Pozostało mi jeszcze około 30 dag serka - i z jakieś30 dag pieczarek icon_biggrin.gif - zostały uduszone na niewielkiej ilości margaryny, najpierw się raczej podgotowały, potem odparowały i podsmażyły, doprawione dużą ilością pieprzu i trochę solą, żeby zebrać cały smak dodałam odrobinę mleka skondensowanego (można słodką śmietanę), to się dodusiło aż zgęstniało ,a po wystudzeniu zostało posiekane i domieszane do serka icon_wink.gif

Taki serek super do kanapek, ale my smarowaliśmy nim racuchy icon_biggrin.gif

A co z pozostałymi ziemniakami icon_question.gif dodałam do nich 1 jajko, trochę mąki, zeszkloną 1 cebulę i potem zmieloną, zagęściłam mąką i doprawiłam pieprzem, gałką muszkatołową (Sporo, musi być ją trochę choć czuć), dosoliłam - smażenie jak racuchów ruskich.

************

Może trochę chaotycznie, ale to wczorajszy eksperyment, który na 100% będzie powtórzony, bo wyszedł rewelacyjnie icon_wink.gif

W ten sposób posprzątałam lodówkę, spożytkowałam pozostałe ziemniaki i nadprogramowy ser icon_biggrin.gif - i powstało akurat postne danie na piątek icon_smile.gif
Zelda
CYTAT(marghe. @ Fri, 14 Jan 2011 - 17:55) *

marghe to mysi być pyszne!jutro robię icon_smile.gif
Zelda
marghe a to co wypływa nie jest surowe?
i jeszcze jedno pytanie:co to naczy ropuscic w kÄ…pieli wodnej?
marghe.
Maju, jeśli boisz się surowawej masy to potrzymaj cistka w piekarniku nieco dłużej

kÄ…piel wodna:
do większego garnka wlać wodę, doprowadzić do wrzenia. W większy garnek wstawić mniejszy i w nim rozpuszczać dany produkt.

https://www.gotujmy.pl/kapiel-wodna,artykuly,1720.html
Zelda
dzięki bardzo!jeszcze jedno pytanie(przepraszam)a te foremki jakie duże?
marghe.
Nie przepraszaj.
Moje mają średnicę 8 cm , wysokość 4 cm
Zelda
dzięki marghe bardzo!
ogladałam te Twoje cuda i jestem pełna podziwu! wszystko takie pyszne i takie ładne.Ja też tak chcę icon_smile.gif
anax
zupka pieczarkowa z makaronem i bułeczki pampuchy na parze z koktajlem truskawkowym icon_smile.gif wspomnienie lata
użytkownik usunięty
Makaron ze szpinakiem w śmietanie. W piątki nie mam czasu icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(maja2006 @ Fri, 14 Jan 2011 - 23:54) *
dzięki marghe bardzo!
ogladałam te Twoje cuda i jestem pełna podziwu! wszystko takie pyszne i takie ładne.Ja też tak chcę icon_smile.gif

ja bym powiedziala, że przede wszystkim takie proste icon_smile.gif Spróbuj a sama się przekonasz
użytkownik usunięty
U nas dzisiaj będzie malai kofta i placki naan, na deser mango lassi


edit jest gdzieś dział z hinduską kuchnią?
Zelda
CYTAT(jully @ Sat, 15 Jan 2011 - 14:26) *
U nas dzisiaj będzie malai kofta i placki naan, na deser mango lassi
edit jest gdzieś dział z hinduską kuchnią?

06.gif brzmi fajnie cokolwiek to znaczy icon_wink.gif
joa133
ogórkowa
kotleciki mielone z karkówki +surówka z marchewki ...
basiaw
jully co Wy jecie? icon_smile.gif
Maja, ja od jakiegoś czasu używam notorycznie kuchni Marghe i rzeczywiście nie jest aż taka trudna jak się wydaje. Babeczki czekoladowe robiłam, u mnie one były z białej czekolady, ale poezja icon_smile.gif wszyscy się zajadali.
Dziś kupiłam śmietanę30% i jutro robię ciasto Marghe. kruche, na to masa ze smietany z żelatyną i na to owoce icon_smile.gif Dam znać czy nam posmakowało icon_smile.gif
U mnie dziś na obiad wołowina duszona z plackami ziemniaczanymi, a jutro to nie wiem co.
P.s. zakupiłam sambala do kurczaka icon_smile.gif
Zelda
a u nas dziś cebulowa a na drugie nie wiem...za bardzo nie mam czego zrobić tzn jesli o mięso chodzi;mam rybę,piersi z indyka mielone jak zawsze i chyba to wszystko...
basiaw ja miałam wczoraj robić,ale zmiana planó nastapiła,więc dziś zrobię 06.gif czekam na czekoladę icon_wink.gif
semi
pulpety w sosie z makaronem i ogórkami kiszonymi.
Zelda
babeczki boskie!!!!marghe dzięki raz jeszcze!
poepłniłam oczywiście błąd bo nalałam po brzeg więc mi wyszły,ale i tak sa rewelacyjne!
basiaw
Zrobiłam dziś ciasto kruche ze śmietaną i owocami wg przepisu Marghe. Mam jednak kilka uwag do niego.. Uwaga pierwsza dlaczego nie powiadomiłaś mnie, że ono znika w całości i natychmiastowo; uwaga druga że tak szybciutko się robi, to bym już dawno temu zrobiła; uwaga trzecia, ostatnia bardzo dobre ono jest!
bajkowa
ziemniaki mielone i grzybki z octu icon_wink.gif
Tigerek
Roladki ze schabu z nadzieniem słodko-kwaśnym, ziemniaki z wody, sos zabielony spod roladek, surówka z czerwonej kapusty (surowej) i druga z selera z orzechami icon_smile.gif
basiaw
u mnie dziś kurczak z sambalem i ziemniaki, surówka z jabłka i marchewki
do tego wczorajszy rosół
Zelda
u nas pierogi i pomidorowa,na szybko bo nie miałam czasu;)
basiaw
maja pierogi na szybko? tzn odgrzewałaś? bo innego pomysłu na szybkie pierogi to nie mam icon_smile.gif
Doruśka
Basiu, nie gryzł Ci sie ten samabal z ziemniakami? mi on tylko z ryżem ew makaronem wchodzi .

dziÅ› udka "drylowane" pieczone na ostro ze szpinakiem i gorgonzolÄ….
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.