To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
OLA77
żeberka w sosie, kasza jęczmienna i ogórasy małosolne:)
Abotak
wyciagnelam wczoraj owoce morza z zamrazarki bez pomyslu, ale natchnelo mnie na tempure wiec niech sie stanie icon_smile.gif
Jeszcze grillowane na orientalnie warzywa i pstragi z grilla poki pogoda nas rozpieszcza 03.gif
Salatka roznolisciasta


Dzieciecia popelnily flapjacki i muffiny czekoladowo-orzechowe to i podwieczorek pewnie z glowy




Abotak
Aniusia, a czymze ja sobie zasluzylam? 37.gif 06.gif

Paradoksalnie ( a raczej na logike biorac) przy jednym malym dzieku wymagajacym prawie stalej uwagi,
duzo trudniej sie przy garnkach spelniac niz przy mocno samodzielnej szostce,
w dodatku kulinarnie zaangazowanej i w temacie dosc kumatej icon_smile.gif


marghe.
Kurczak z orzechami nerkowca w dzemie z chili. Jak wyjdzie icon_biggrin.gif
ryż
basiau
Pizza ze Skannowego przepisu.
Zaraz idę muffinki bananowe robić, bo mi dwa bardzo dojrzałe banany zalegają
Carrie
CYTAT(emi @ Thu, 20 May 2010 - 15:34) *
dasz przepis??


dasz

mięso gulaszowe z indyka ( ale może być i filet indyczy albo kurczakowy)
cukinia pokrojona w półplastry bez obierania
małe, zamknięte pieczarki
cebula pokrojona w ósemki ( ilość)
patyczki do szaszłyków
przyprawa wedle upodobania ( ja daje staropolskÄ… do kurczaka)

mięso zalewasz oliwą z oliwek, zasypujesz przyprawą i do lodówki zeby się przegryzło

potem patyczki i nadziewasz porcjami wymienione składniki

do rozgrzanego piekarnika i pieczesz aż miesko zrobi się złote
Carrie
CYTAT(OLA77 @ Fri, 21 May 2010 - 09:53) *
żeberka w sosie


też u nas dzisiaj były
semi
CYTAT(Carrie @ Fri, 21 May 2010 - 23:05) *
dasz

mięso gulaszowe z indyka ( ale może być i filet indyczy albo kurczakowy)
cukinia pokrojona w półplastry bez obierania
małe, zamknięte pieczarki
cebula pokrojona w ósemki ( ilość)
patyczki do szaszłyków
przyprawa wedle upodobania ( ja daje staropolskÄ… do kurczaka)

mięso zalewasz oliwą z oliwek, zasypujesz przyprawą i do lodówki zeby się przegryzło

potem patyczki i nadziewasz porcjami wymienione składniki

do rozgrzanego piekarnika i pieczesz aż miesko zrobi się złote

dzieki!
Żoanna
Bogusia, teraz podziwiam także twoje dzieci 06.gif 48.gif 48.gif 48.gif 48.gif 48.gif
Carrie
babka ziemniaczana i sałatka z sałaty, pomidora, ogórka, cebuli i śmietany
Żoanna
znowu zapiaszczone 06.gif tilapia i pomidorki z jogurtem naturalnym 06.gif
Doruśka
Znowu poledwiczki w sambalu z makaronem ryżowym
anax
zupka pieczarkowa a na drugie danie pomysłu brak
Inkusia
Karkówka z rękawa, ziemniaki w skorupce wg marghe icon_smile.gif Nie mogę się doczekać jak będą smakowały bo zapiaszczone rewelacja icon_smile.gif Do te.go pewnie sałata bo na razie brak pomysłu
joa133
CYTAT(anusia12 @ Sun, 23 May 2010 - 23:16) *
znowu zapiaszczone 06.gif tilapia i pomidorki z jogurtem naturalnym 06.gif



a jak smakuje tilapia? bo dumałam w sklepie, czy kupić...
joa133
barszcz ukraiński, kurczak z rękawa, i sałatka zielona, lub marchewka
Tigerek
joa - Tilapia jest bardzo delikatnÄ… rybkÄ…, pyszna icon_wink.gif

U nas kotlety z karkówki na pikantnie, do tego sos paprykowo-serowy, sałata i ziemniaki z patelni.
Meggi
CYTAT(joa133 @ Mon, 24 May 2010 - 14:09) *
a jak smakuje tilapia? bo dumałam w sklepie, czy kupić...



Dla mnie to najlepsza z ryb mrożonych, delikatna w smaku bez ości, no i cena nie taka straszna.

Wczoraj gulasz wieprzowy na placku ziemniaczanym plus śmietana.
Dzis tez gulasz, z kaszą kus kus dla damskiej części rodziny mąż zje z chlebem, bo kus kusa nie lubi a specjalnie jemu kaszy gotować nie będę bo ma być szybko icon_wink.gif
Kocisława zwana Warkotem
Szczawiowa z własnoręcznie zbieranego szczawiu i smażony śledź(prosto od rybaka).
maminka43
Od dziś i ja postanawiam dodawać swoje menu obiadowe icon_smile.gif
-zupa jarzynowa na cielęcinie z kapustką słodką,ziemniaczkami,zagęszczana kaszą manną(głównie dla Patrycji i Kuby)
-łazanki z kiszoną kapustą i resztkami wędlin

-wczoraj gulasz z łopatki,do tego świderki i ogórek konserwowy
-a zamiast zupy ciasto-miodowe w polewie czekoladowej i obtaczane w wiórkach kokosowych.
Abotak
sob:
pomidorowka na bulionie z kurczaka, niezabielana, z bazylia taka

pory glazurowane
kurcze z grilla marynowane na slodko-pikantnie



niedziela:
jagniecina na mietowo-slodko-cytrynowo z grilla
biale filety rybne na cytrynowo-pieprzowo z marynaty z grilla
karmelowe mini-cebulki j/w
mieszanka lisciasta z vinegrette
pomidory z mozarella i bazylia
dip mietowy
warzywa w slupki do dipa ( marchewki mlode, seler naciowy, ogorek i takie tam)
pajda chleba dla chetnych
lemoniada domowa autorstwa M i lody truskawkowo- marakujowe(? icon_redface.gif ) popelnione gdy sie rodzina przy grillu spelniala

dzis
grill znowu ( od jutra ma byc zmiana pogody wiec korzystamy poki mozna icon_smile.gif )
bulgogi czilli filet wolowy na styl koreanski
ogorek zielony na styl orientalny czyli na czosnkowo-sezamowo
ryz dla chetnych

na deser ( bo dziecko uzbieralo) paczki czarnego bzu w ciescie, na styl francuski , z cynamonem i fruktoza 06.gif
Joanna 81
CYTAT(Meggi @ Mon, 24 May 2010 - 14:17) *
Dla mnie to najlepsza z ryb mrożonych, delikatna w smaku bez ości, no i cena nie taka straszna.


zgadzam się, odkąd spróbowałam tilapii innej ryby nie chcę 08.gif jest przepyszna icon_smile.gif
Abotak
CYTAT(Meggi @ Mon, 24 May 2010 - 15:17) *
Dla mnie to najlepsza z ryb mrożonych, delikatna w smaku bez ości, no i cena nie taka straszna.


Jesli to nie jest tilapia z Chin lub Taiwanu gdzie poziom zanieczyszczenia mocno powyzej przecietnej i `dokarmiana specjalnie`

to mozna jesc spokojnie. Niestety ogromna wiekszosc mrozonych tilapii z powyzszego zrodla wlasnie 41.gif
Wtedy historia taka jak z panga.
iwonaryki
A u mnie dziś na obiado - kolację będą ziemnaczki gotowane i do tego mortadela w panierce skromnie ale dobre icon_biggrin.gif
Inkusia
Ziemniaki w skorupce wyszły mi jakieś słone, zdecydowanie wolę zapiaszczone.

Zastanawiam się co jutro na obiad zrobić. Na pewno będzie zupa jarzynowa a na drugie danie to pomyślę jeszcze co zrobię icon_smile.gif
marghe.
kurczak pieczony z cytrynÄ… i czosnkiem w "polewie jogurtowej"
sałatka ziemniaczana
mini tarty z ciasta francuskiego *(kupnego) z masÄ… z mleka skondensowanego

Jutro jakiÅ› szybki makaron
gozar
CYTAT(Bogusia123456 @ Mon, 24 May 2010 - 17:29) *
sob:
pomidorowka na bulionie z kurczaka, niezabielana, z bazylia taka

pory glazurowane
kurcze z grilla marynowane na slodko-pikantnie



niedziela:
jagniecina na mietowo-slodko-cytrynowo z grilla
biale filety rybne na cytrynowo-pieprzowo z marynaty z grilla
karmelowe mini-cebulki j/w
mieszanka lisciasta z vinegrette
pomidory z mozarella i bazylia
dip mietowy
warzywa w slupki do dipa ( marchewki mlode, seler naciowy, ogorek i takie tam)
pajda chleba dla chetnych
lemoniada domowa autorstwa M i lody truskawkowo- marakujowe(? icon_redface.gif ) popelnione gdy sie rodzina przy grillu spelniala

dzis
grill znowu ( od jutra ma byc zmiana pogody wiec korzystamy poki mozna icon_smile.gif )
bulgogi czilli filet wolowy na styl koreanski
ogorek zielony na styl orientalny czyli na czosnkowo-sezamowo
ryz dla chetnych

na deser ( bo dziecko uzbieralo) paczki czarnego bzu w ciescie, na styl francuski , z cynamonem i fruktoza 06.gif


Jestem pod ogromnym wrażeniem. Po każdym Twoim menu. Czasami zastanawiam się czy przy takiej ilości i jakości masz czas jeszcze dla siebie czy tylko gotujesz i gotujesz icon_wink.gif Twoje dzieci mają raj ....

Inkusia - zapiaszczane są świetne icon_smile.gif
joa133
CYTAT(Meggi @ Mon, 24 May 2010 - 16:17) *
Dla mnie to najlepsza z ryb mrożonych, delikatna w smaku bez ości, no i cena nie taka straszna.


to pytam dalej pytam o tę rybę..w sklepie bardzo "dziwnie" pachniała..morzem..jak je się tę rybę, jest posmak morza -taki zapach specyficzny?? może ta ryba była źle przechowywana w sklepie...
mama4
Bogusiu,

poprosze bardzo o wskazowki, jak robisz jagniecine z grilla i przepis na domowa lemoniade. Czy ten dip mietowy byl robiony do jagnieciny wlasnie? To rowniez prosze o przepis.
Joanna 81
dziś kapuśniak icon_wink.gif
Doruśka
Równiez wg mojej wiedzy tilapie hoduje sie jak pangę - czyli w ściekach z antybiotykami.

u mnie dzis karkówka po łęczycku + groch z kapustą.
Inkusia
Tak wyglądały zapiaszczone zrobione przeze mnie icon_smile.gif



marghe.
makaron z pomidorami i tuńczykiem
OLA77
kotlet z piersi w cieście, ziemniaki i sałatka ogórek, pomidor, cebula i zioła prowansalskie.
Carrie
gulasz z szynki, kuskus i ogórki kiszone
Tigerek
Kotlety ryżowo-mięsno-warzywne i gryczano-mięsno-warzywne z sosem czosnkowym icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(mama4 @ Tue, 25 May 2010 - 01:40) *
Bogusiu,

poprosze bardzo o wskazowki, jak robisz jagniecine z grilla i przepis na domowa lemoniade. Czy ten dip mietowy byl robiony do jagnieciny wlasnie? To rowniez prosze o przepis.


a prosze bardzo icon_smile.gif

jagniecina
na czuja proporcje bo ja tak przewaznie icon_redface.gif
w postaci chops albo nogi jagniecej ( mialam noge wiec ja po zamarynowaniu wstawilam dzien wczesniej do piekarnika na jakies 40 min zanim poszla na grilla a pozniej M i tak pokroil na mniejsze ale z chops mniej zachodu)

sok i skorka z jednej cytryny
syropu z agawy ok 3 lyzki ( ale moze byc miod np)
3 lyzki octu balsamicznego
peczek miety siekany
zabek czosnku zmiazdzony
odrobina soli, mozna pieprz grubo mielony
wymieszac wszystko dokladnie i zamarynowac mieso
Dobrze na noc ale min ok pol godziny w lodowce w tym

dip mietowy to jogurt zwykly/grecki z dodatkiem maslanki albo bez ( co mam akurat), zabek czosnku (albo bez) odrobina soku z cytryny, pol lyzeczki fruktozy i swieza mieta siekana w ilosciach ulubionych icon_smile.gif

lemoniada
woda, najlepiej schlodzona
sok z cytryny i pare plasterkow stosownie do ilosci wody
miod/fruktoza stosownie do upodoban
M. ew. sezonowe owoce jakies na swiezo wrzuca dla koloru, np polowki truskawek
I o, tyle.icon_smile.gif
Abotak
CYTAT(gozar @ Mon, 24 May 2010 - 21:22) *
zasami zastanawiam się czy przy takiej ilości i jakości masz czas jeszcze dla siebie czy tylko gotujesz i gotujesz icon_wink.gif Twoje dzieci mają raj ....



gozar icon_lol.gif jak to pozory myla 03.gif
Ja mam na gotowanie srednio ok pol godziny/dziennie icon_wink.gif wiec przepisy albo obstukane i szybkie, albo z czyms nowym eksperymentuje jesli mam wiecej czasu i natchnienie lub koniecznosc w stylu `co z robic z kawalkiem.....` icon_wink.gif

Dzieci lubia jesc, owszem, ale lubia tez w kuchni pomagac, badz same gotuja na wlasne zyczenie.
Drugorodna wlasnie po kolacji postanowila crumble rabarbarowe samodzielnie popelnic na jutro i z moja niewielka pomoca ( zdalnym sterowaniem z nad kosza z welna w drugim pokoju) niniejszym to uczynila. icon_smile.gif
Abotak
u nas dzis makaron z serem i truskawkami na zyczenie istot mlodszych
z grillowanymi pomidorami cherry, papryka, bazylia i kulkami mozarelli dla istot starszych
Doruśka
makaron alla Norma. tylko nie mam pojecia czy jeśli nie dodam ricotty to nadal będzie alla Norma icon_wink.gif muszę go na mm przerobić icon_wink.gif wiec popiję kefirem icon_smile.gif
Beti_24
dziÅ› moja ulubona zupa:)
Pomidorowa.......z ryżem, a mój synek z makaronem:)
Kaczuszka3Kaczorki
zurek z kielbaska i ziemniaczkami:)
marghe.
Zamarynowałam schab w pomidorach, sambalu i musztardzie.
Potem upiekÄ™ z ziemniakami
joa133
zwykła zupa jarzynowa
naleśniki z dżemem lub serkiem
moko.
Pieczony kalafior, młode ziemniaki z koperkiem i filet z indyka grilowany icon_wink.gif
maminka43
Zupka porowa z drobnym makaronem,na rosołku wołowym,zabielana śmietanką.
Figurki rybne (koniki morskie,kotwice i ośmiornice icon_wink.gif) panierowane+ziemniaczki+tarta marchewka z jabłkiem
Kompot ze śliwek ze słoika(zapasy się powoli kończą 37.gif ) icon_biggrin.gif
Monika ww
U mnie filet z kurczaka grillowany i kasza gryczana duszona z porami, jutro spaghetti po bolońsku.
maminka43
A jak przekonać rodzinę by polubili kaszę gryczaną?Ja uwielbiam,ale maż jęczy,że od wojska ma uraz do gryczanej...
Monika ww
Maminka, moi też nosem kręcą na taką zwykła gotowaną. Ale tę z porami to wsuwają, że aż miło icon_smile.gif
anax
Barszczyk czerwony z ziemniakami i ziemniaczki młode z koperkiem jajem sadzonym i kefirkiem icon_smile.gif palce lizać
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.