To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
MamaJulki
CYTAT(marghe. @ Tue, 06 Mar 2012 - 21:48) *
dziś były buły z pieczarkami plus mix sałat z winegretem


się obśliniłam, no jak tak można - ciężarne tu wchodzą blagam.gif
Joanna 81
marghe te pieczarki tylko obsmażone czy coś do nich jeszcze dałaś? mmmniammmmm, wyglądają pysznie icon_wink.gif

Edit: potrzebuję prostego przepisu na tartę ze szpinakiem. Tarty, która zawsze się udaje 06.gif Możecie polecić jakiś sprawdzony przepis?
Paula.
CYTAT(MamaJulki @ Tue, 06 Mar 2012 - 21:16) *
się obśliniłam, no jak tak można - ciężarne tu wchodzą blagam.gif

No ciężarne to sobie jeszcze na takie pyszności mogą pozwolić, a co mają powiedzieć matki karmiące diabel.gif

Zelda
CYTAT(Paula. @ Tue, 06 Mar 2012 - 21:43) *
No ciężarne to sobie jeszcze na takie pyszności mogą pozwolić, a co mają powiedzieć matki karmiące diabel.gif

cukinie wsadzic zamiast pieczarek;)
marghe.
obsmażone na oleju, z cebulą i (niekoniecznie) czosnkiem. Plus duużo pieprzu

https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/0...z-w-czasie.html

czemu ciężarna nie miałaby zjeść zapiekanki ? icon_smile.gif
Paula.
CYTAT(maja2006 @ Tue, 06 Mar 2012 - 21:45) *
cukinie wsadzic zamiast pieczarek;)

I to jest myśl. To znaczy zapiekanka z cukinią to mnie jakoś mało kręci (marzą mi się pieczarki, ech), ale muszę poszukać w sklepach cukinii i coś z niej zrobić, zawsze to kolejne warzywo w menu.
Joanna 81
dzięki icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(Paula. @ Wed, 07 Mar 2012 - 00:21) *
I to jest myśl. To znaczy zapiekanka z cukinią to mnie jakoś mało kręci (marzą mi się pieczarki, ech), ale muszę poszukać w sklepach cukinii i coś z niej zrobić, zawsze to kolejne warzywo w menu.

W Lidlu są całkiem ładne
MamaJulki
CYTAT(marghe. @ Tue, 06 Mar 2012 - 23:05) *
czemu ciężarna nie miałaby zjeść zapiekanki ? icon_smile.gif


miałaby, ale:
a/ nie ma odpowiednich składników w lodówce
b/ jest już po kolacji i jak jeszcze coś zje to całą noc zgagę będzie miała 43.gif
marghe.
aaa, to zmienia postać rzeczy icon_smile.gif
minka.
Czyszczenie lodowki-Makaron z sosem kielbasianym czyli parowkowym zakupoholikom mowimy DOSC!
pat09
Makaron z brokulami, filet z kurczaka w migdalach, salatka zielona
marghe.
Makaronowo dziÅ› icon_smile.gif

U mnie spaghetti z łososiem wędzonym, sosem z pieczonych pomidorów z dodatkiem cytrynowych kaparów
minka.
Losos z cytryna pieczony w folii, ziemniaki, sos z bialego wina, szpinak.
marghe.
DziÅ› mini pizze - margherity

Jutro prawdopodobnie Å‚osoÅ› pieczony z pesto
ziemniaki Hassleback
marchewka duszona na ostro
sammy
zupa - dzisiaj i jutro rosół
drugie - dzisiaj: Polpettine di lesso (mam nadzieję, że jadalne, bo nigdy ich nie robiłam), jutro karczek pieczony

pozdrawiam
s.

Tigerek
Duszona karkówka w plastrach - czosnkowo-majerankowa, z tego sosik z makaronem.
minka.
I nas tez karkowka duszona( plastry) sos i ziemniaki.
MamaJulki
a u nas dziś mimo, że niedziela to nie będzie rosołu bo już dawno za nami ogórkowa chodzi - i własnie się robi icon_smile.gif

na drugie pieczeń z szynki wp na czosnkowo, ziemniaczki, i do wyboru fasolka szparagowa lub ogórki po szwedzku własnej roboty
ana
zupa z pieczonego selera a na drugie makaron ryżowy z piersią kaczki+sos ostrygowy (kurczakowa też się nada), mango, porem, pastą curry, mleczkiem kokosowym - mniam
minka.
Ana wrzucisz przepis na ta zupe? 02.gif
ana
selera ok 600 gr. wyszorować i wstawić na 15 min. do piekarnika nag. na 200 st., następnie przestudzonego pokroić w kostkę i podsmażyć na 2 lyżkach masła, dodać 3-4 ziemniaki pokrojone w kostkę, zalać bulionem, gotować 10 min, przyprawić gałką, pieprzem, zmiksować, dodać śmietanę, grzanki i coś zielonego
Orinoko
Rosół
kasza jęczmienna, gulasz z indyka, buraczki z jabłkiem na ciepło
dla nas wersja lux kaszy z pomidorami suszonymi i porem - zakochałam się w jęczmiennej 04.gif
Tigerek
Zapiekanka a la gołąbki (czyli jakby do farszu do gołąbków domieszać podgotowaną kapustkę posiekaną) icon_razz.gif
ana
wczoraj schabowe z mizeriÄ… a dziÅ› udka z kurczaka w sosie paprykowym
marghe.
potrawka z kuraka w pomidorach. Lekko pikantna
ryż

jutro kurza pierÅ› z patelni grilowej, pure ziemniaczane z czosnkiem i jakieÅ› zielsko
joa133
marghe. litości głodna jestem,jak czytam,widzę,co serwujesz za wyśmienite potrawy!!

rosół z makaronem+jarzyny
udka gotowane,marchewka ,ziemniaczki!

dzieci naleśniki,a mąż mięsko w sosie:-)

marghe.
Joa, przeca to ci jedliśmy dzis i będziemy jeść jutro to banał nad banały.
Nie ma nic prostszego icon_smile.gif

Zjadłabym rosołu icon_smile.gif
minka.
Zapiekanka z szynka, ziemniakami i porem. Jutro rybna lazania.
agarad
CYTAT(Orinoko @ Mon, 12 Mar 2012 - 22:14) *
..
dla nas wersja lux kaszy z pomidorami suszonymi i porem - zakochałam się w jęczmiennej 04.gif



Orinoko jak tÄ… kasze siÄ™ robi?
Paula.
Barszczyk czerwony, a drugie dopiero muszę wymyślić, może dla Kingi i jej koleżanki, która u nas dzisiaj będzie, naleśniki - tak dla nich naleśniki na słodko, dla T na ostro.
Carrie
O, u nas też naleśniki dzisiaj.Na drugie.Bo na pierwsze krupnik.Dominik jest fanem kaszy jęczmiennej.I w zupie i z sosem.
Orinoko
CYTAT(agarad @ Wed, 14 Mar 2012 - 10:37) *
Orinoko jak tÄ… kasze siÄ™ robi?


Mam przepis od koleżanki, ale nie dawałam już nic, żadnych przypraw oprócz pomidorów i pora (bez proporcji), soli i pieprzu:
"Suszone pomidory z zalewy oraz białą część pora kroimy w drobną kostkę, podsmażamy na olej, po czym dokładamy ugotowaną kaszę jęczmienną; chwilę smażymy, doprawiamy ostrą pastą z papryczek, solą i pieprzem do smaku".
joa133
CYTAT(marghe. @ Wed, 14 Mar 2012 - 00:18) *
Joa, przeca to ci jedliśmy dzis i będziemy jeść jutro to banał nad banały.
Nie ma nic prostszego icon_smile.gif

Zjadłabym rosołu icon_smile.gif


a ja zjadłabym te Twoje zapiekane bułeczki z pieczarkami-palce lizać!mniam

zapraszam na rosółicon_smile.gif)

rosół
kurczak, brokuły, ziemniaki
a mąż kaszankę chce,a dzieci (na 2 obiad) , serek z makaronem?
ana
kurczak tikka masala
Orinoko
Wczoraj krupnik i kotleciki z piersi kurczaka, surówka z kapusty, ziemniaki, dziś będzie zupa cebulowa z grzankami, dla dzieci to, co wczoraj, dla nas kasza jęczmienna z pomidorami susz. i porem i jakieś warzywa na patelnię. Mniam 03.gif
marghe.
pizza od Enzo dla paskudy
ja jem suchy ryż.
Inkusia
Indyk z rękawa, ziemniaki i brokuły.

Na pierwsze zjedliśmy pomidorówkę z kluskami
Tigerek
Danie błyskawiczne w przygotowaniu na największe zabieganie: zapiekane żeberka i kiełbasa w kiszonej kapuście.
Carrie
CYTAT(Paula. @ Wed, 14 Mar 2012 - 10:54) *
Barszczyk czerwony, ...naleśniki na słodko

zgapiam - delikatna buraczkowa + ziemniaki z wody a na drugie nalesniki z wczoraj
pat09
Wczoraj paella a dzisiaj spaghetti ze swiezymi sardynkami (alici) w pomidorach
emilly
Zapieanka z batatów z ananasem i zupa pieczrkowa icon_smile.gif
minka.
Spaghetti bolognese dla rodziny à dla mnie placki ziemniaczane jako ze NIENAWIDZE makaronu z sosami à juz szczegolnie z bolonskim.
pat09
Makaron z krewetkami, cukinia i kwiatkami cukini
marghe.
wczoraj kupne ravioli (z szynkÄ…) w sosie pomidorowo bazyliowym
wcześniej dzieć zjadł rosół

dzis tajskie curry z kurczakiem
\sałatka z zielonej papai
melon
minka.
37.gif
CYTAT(pat09 @ Wed, 21 Mar 2012 - 17:11) *
Makaron z krewetkami, cukinia i kwiatkami cukini

Pati, da sie kupic te cukiniowe kwiatki gdzies? Jesli tak to szukac ich w markecie przy warzywach? Obok cukinii?

U nas dzis golabki w kiszonej kapuscie od tesciowej diabel.gif Oleju pol butli jak na moje oko 37.gif
marghe.
Ja nie Pati, ale kwiaty cukinii kupuję w sezonie w gospodarstwie rolnym Majlertów. W PL trzeba na nie jeszcze chwilę zaczekać.
Pati mieszka we Włoszech, szczęściara icon_wink.gif
Paula.
U nas dzisiaj pire i pieczona pierś z indyka. Do tego dla T. sałata, a dla mnie buraczki na słodko, Kinga dzisiaj u koleżanki.
Jutro chyba zrobiÄ™ spaghetti.
marghe.
CYTAT(Paula. @ Wed, 21 Mar 2012 - 19:53) *
Jutro chyba zrobiÄ™ spaghetti.

z jakim sosem?
ana
dziś była zupa cebulowa ale z pomidorowym dodatkiem plus bitki z kluskami kładzionymi łyżką, buraczki puree a jutro żołądki drobiowe po myśliwsku ale jeszcze nie wiem z jakim dodatkiem
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.