To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
marghe.
CYTAT(mimoza @ Tue, 12 Oct 2010 - 14:22) *
Mogę prosić o przepis?

Wrzuce wieczorem , ok?
Agnieszka Kamila
bavette z suszonymi pomidorami na poprawÄ™ humoru, danie z serii gotowe w 20 min
marghe.
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Tue, 12 Oct 2010 - 17:11) *
bavette z suszonymi pomidorami na poprawÄ™ humoru, danie z serii gotowe w 20 min

Aż 20?
Mnie zrobienie dzisiejszego makaronu zajęło 10 minut icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
mi zajeło 20 i spierniczyłam, humor zamiast się poprawic sie pogorszył
marghe.
Nie pozwól, żeby jakiś głupi makaron Paul Ci nastrój. Nie jest tego wart icon_wink.gif)
moko.
Domowy makaron z zielonym pesto.

p.s
w końcu udało mi się zrobić smaczny makaron!
marghe.
Schab w mleku i musztardzie
Pieczone ziemniaki (może z pesto )
Salatka z "marynowanego" kalafiora

ZupÄ™ bazyliowa wrzuce dziÅ› wieczorem, pardon
... Chociaż wydaje mi się, ze ona już jest na forum - w zupach
Inkusia
Jakoś tak wyszło że mamy 2 dania dzisiaj icon_wink.gif
Rosół i ziemniaki z wątróbką i cebulką
Mariena
lazania
marghe.
obiecana zupa
70 dkg ziemniaków
Bazylia - 3 - 4 peczki (doniczki)
3/4 opakowanie serka kanapkowego (np. Twój smak / Philadelphia)
1 cebula
sok z 1 cytryny
pieprz
pomidory - moga, ale nie muszą, być koktajlowe
rosół, wywar.... co kto lubi . Litr powinien wystarczyć
łyżka masła
sól


Pomidory zalewamy wrzątkiem, obieramy ze skórki, kroimy w sporą kostkę , odkładamy, niech sobie czekają (koktajlowych radze nie obierać -straszna babranina )
Zrywamy wszystkie listki bazylii i myjemy.
Cebulę kroimy drobno, podsmażamy na maśle.
Ziemnieki kroimy w kostke, wrzucamy na lekko zrumienioną cebulke, smażymy 2 minutki (uwaga, zeby nie przypalić - można podlac odrobiną wody).
Wlewamy wywar.
Wrzucamy listki bazylii (kilka można odłożyć do dekoracji)
Gotujemy 20 minut. Miksujemy całość z dodatkiem serka, sokiem z cytryny i przyprawami. Dekorujemy bazylią i podajemy z pomidorkami. .


Orinoko
Oszukane gołąbki
Jutro filet indyka w sosiku warzywnym (marchew, papryka, cebula) pieczony w rekawie, zupa kapusciano-brokulowa
mim0za
CYTAT(marghe. @ Thu, 14 Oct 2010 - 18:40) *
obiecana zupa
70 dkg ziemniaków
Bazylia - 3 - 4 peczki (doniczki)
3/4 opakowanie serka kanapkowego (np. Twój smak / Philadelphia)
1 cebula
sok z 1 cytryny
pieprz
pomidory - moga, ale nie muszą, być koktajlowe
rosół, wywar.... co kto lubi . Litr powinien wystarczyć
łyżka masła
sól
Pomidory zalewamy wrzątkiem, obieramy ze skórki, kroimy w sporą kostkę , odkładamy, niech sobie czekają (koktajlowych radze nie obierać -straszna babranina )
Zrywamy wszystkie listki bazylii i myjemy.
Cebulę kroimy drobno, podsmażamy na maśle.
Ziemnieki kroimy w kostke, wrzucamy na lekko zrumienioną cebulke, smażymy 2 minutki (uwaga, zeby nie przypalić - można podlac odrobiną wody).
Wlewamy wywar.
Wrzucamy listki bazylii (kilka można odłożyć do dekoracji)
Gotujemy 20 minut. Miksujemy całość z dodatkiem serka, sokiem z cytryny i przyprawami. Dekorujemy bazylią i podajemy z pomidorkami. .




Dziękuję bardzo. Spróbuję ugotować.
Tigerek
Dziś kotleciki rybne mojej roboty i kopytka teściowej (może dziwny zestaw, ale korzystam z tego, że ugotowała za dużo icon_wink.gif a ja zaczynam dziś po południu kurs icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
placki ziemniaczane z sosem
marghe.
pierogi z mięsem, od teściowej
Ja nie umiem robić
Tigerek
Kotlety z karkówki majerankowo-czosnkowe, ziemniaczki, suróweczka kapuściana z koperkiem.
brzózka4
Krupnik z dodatkiem suszonych grzybów (marzyłam o tym od dawna).
Joanna 81
ziemniaki, buraczki i klopskiki w sosie pomidorowym autorstwa mojego męża 06.gif
Doruśka
Marghe, umiesz:)) słowo Ci daje icon_smile.gif widziałam Twoje pierogi tortellini czy te drugie- pierogi to pierogi icon_smile.gif
Zapinka
U nas dziś penne z brokułami.
marghe.
pieczarkowa dla dziecięcia
kiełbasa smażona z cebulą + pieczarki z tymiankiem i octem baslsamicznym dla męża

ja sobie chyba zaraz sałatkę z ciecierzycy zakręcę
Tigerek
Delikatne kotleciki mielone, ziemniaczki z wody, sałatka z pora icon_smile.gif
Zapinka
CYTAT(Zapinka @ Thu, 28 Oct 2010 - 11:47) *
U nas dziś penne z brokułami.
Małż zrobił niespodziankę i uczynił pyszną zapiekankę warzywną. Dziś ryba z ziemniakami i surówką 06.gif
Tusia8
DziÅ› kotleciki z tego przepisu:
https://kotlet.tv/kotleciki-z-kurczaka

Do tego sos pieczarkowy, kasza jęczmienna i sałatka z buraczków i papryki z tegorocznych przetworów icon_smile.gif
ATeFKa
Najsmaczniejszy obiad jaki mogę zjeść - kotlety z ziemniaków z sosem grzybowym... mniam...
Inkusia
Faszerowana papryka i barszcz
Joanna 81
CYTAT(ATeFKa @ Tue, 02 Nov 2010 - 13:53) *
Najsmaczniejszy obiad jaki mogę zjeść - kotlety z ziemniaków z sosem grzybowym... mniam...


uwielbiam i zawsze zjadam zdecydowanie za dużo 08.gif

U mnie dziś wątróbka drobiowa, ziemniaki i surówka z kapusty kiszonej icon_smile.gif
marghe.
Domowe chickenburgery
coś a' la kolesław icon_wink.gif
może ziemniaki pieczone
basiaw
U nas dziś było wszystko a'la Marghe icon_smile.gif
Na obiad rybka z musztardą i cytryną - to dla dzieci, dla nas był schab pieczony w piekarniku też od Marghe przepis, a na podwieczorek owsiane ciasteczka icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(basiaw @ Wed, 03 Nov 2010 - 20:33) *
U nas dziś było wszystko a'la Marghe icon_smile.gif
Na obiad rybka z musztardą i cytryną - to dla dzieci, dla nas był schab pieczony w piekarniku też od Marghe przepis, a na podwieczorek owsiane ciasteczka icon_smile.gif

BAsiu, nawet nie wiesz jakÄ… frajdÄ™ mi sprawiasz icon_smile.gif
Smakowało przynajmniej?
basiaw
Marghe. ciasteczka - połowa zjedzona icon_smile.gif a ile było zabawy przy robieniu icon_smile.gif, rybka zjedzona cała! A schabu troszkę zostało, na szczęście, ale już wiem, że na święta mam zrobić icon_smile.gif, a konkurencję mam dużą, bo moja mama dobrze gotuje, ale schab stwierdziła, że genialny. Ciasteczka zjadła, ale słodkiego nie je icon_wink.gif
Bardzo jestem wdzięczna za przepisy icon_smile.gif
marghe.
siÄ™ cieszÄ™ icon_smile.gif
basiaw
ponownie prośba do marghe. oraz innych osób które wiedzą jak się posługiwać w kuchni icon_smile.gif mianowicie co mogę włożyć do tortilli? Tortille mam, ale co do środka? za nic nie wiem... jakieś mięsko warzywka? Ehh ja to dziwna jestem icon_sad.gif jem tyle różnych dań w Europie, a nie umiem nic sama od siebie wymyślić.
marghe.
my najczęściej jadamy quesadille
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/1...-po-mojemu.html

do tortilli możesz wkładać co tylko chcesz
na przykład
grilowanego kurczaka plus duzo warzyw (papryka, pomidory, sałata) a do tego ulubione sosy
albo
avocado z warzywami
albo Å‚ososia
albo chili con carne z fasolÄ…
użytkownik usunięty
Ja robię wersje tortilli wege, czyli: chili, czerwona fasola, cebulka w kostkę, kukurydza, czosnek, pomidory i żółty ser plus odrobina śmietany wszystko połączyć na patelni i potem fru to placków.

A u nas dzisiaj kluchy z sosem serowo brokułowym i sok wyciskany z marchewki i jabłka.
basiaw
Ja naprawdę nie wiem skąd Wy czerpiecie pomysły? Jully dzięki za podpowiedź icon_smile.gif skorzystam następnym razem. Dziś popełniłam quesadille wg marghe. z salsą pomidorową. Chciałam zrobić zdjęcia, ale nie zdążyłam icon_smile.gif Na jutro mamy pierogi - moja mama właśnie robi icon_smile.gif
minka.
Wczoraj tarta z kurczakiem curry. Do tego brukselka gotowana i pomidorki koktailowe. Dzis szukam inspiracji na forum 06.gif Zaczniemy chyba z menu tygodniowym bo dobija mnie codzienne wymyslanie 21.gif Maz nie je wiekszosci produktow i jadamy w sumie w kolko to samo 37.gif
basiaw
Minka79 czy mogę prosić o przepis na tartę z kurczakiem? icon_smile.gif
Doruśka
dołączam do prosby o przepis na tartę icon_smile.gif

u mnie dzis filety z fladry duszone + szpinak czosnkowo kokosowy

jutro zupa rybna i roladki z luzowanych kurzych udek z fetą i suszonymi pomidorami pieczone zawinięte w boczek wędzony

w niedzielÄ™ pakuneczki ze schabu z pieczarkami

do tego jasne ze jakieÅ› warzywo na pewno czerwona kapusta i mizeria i pewniei cos jeszcze
a no i będzie piernik
Tigerek
Doruśka, jak robisz czerwoną kapustę icon_question.gif Jako surówkę czy jakoś duszoną icon_question.gif
Doruśka
Tigerku, parzÄ™ , dodajÄ™ olej, cebulÄ™, ocet, na zimno,ale nie na surowo.
marghe.
Schab mi sie marynuje w musztardzie i sambalu.
UpiekÄ™ go za chwilÄ™
do tego kuskus i fasolka szparagowa (z domowego słoika)
Inkusia
naleśniki z farszem z pozostałości w lodówce icon_smile.gif
Tigerek
CYTAT(Doruśka @ Fri, 05 Nov 2010 - 14:12) *
Tigerku, parzÄ™ , dodajÄ™ olej, cebulÄ™, ocet, na zimno,ale nie na surowo.



Parzysz = blanszowanie na 2-3 minuty we wrzÄ…tku czy na sitku przelewasz icon_smile.gif icon_question.gif

**********

Ja dziÅ› eksperymentujÄ™ z placuszkami z dyni icon_smile.gif
semi
naleśniki z dżemem, a potem będzie sałatka gyros
basiaw
a co dziś robicie na obiad? Ja mam pierś z kurczaka i jeszcze żadnego pomysłu co dalej icon_sad.gif
użytkownik usunięty
Ja robiÄ™ dzisiaj paprykÄ™ faszerowanÄ… fetÄ… z pomidorami
minka.
Dziewczyny ja ta tarte to jakos sama wykombinowalam wiec nie recze ze wam posmakuje. My lubimy rozne, ogolnie to kombinowane z tego co akurat mamy w lodowce 29.gif
Zagniotlam kruche ciasto( ok 3/4 szkl maki, 50g masla, lyzka wody)
Wylozylam ciastem forme do tarty( tego ciasta akurat malo jest wiec bedzie cienkie dosyc, my lubimy cienkie ale mozna zrobic pewnie z podwojnej ilosci).
Piekarnik na 225stopni i piec 10 minut.
Wyjelam z piekarnika i wlalam nadzienie:piersi kurczaka podsmazona z papryka i porem, zalane smietana, przyprawione curry, sola, pieprzem, sosem sweet chilli... i to chyba wszystko.
Jak sie wystudzilo to tuz przed wylaniem na tarte dodalam jajo bo wtedy ta masa jakos bardziej zwarta jest i sie nie wylewa przy krojeniu.
Na wierzchu posypalam serem(ja mialam cheddar i mozarelle akurat) i fiuuu do piekarnika na jakies 15 min.

Dzis wstyd sie przyznac ale obiad zjedlismy w Macu 37.gif Bylismy na malej wyprawie i jakos po drodze zajechalismy...Teraz bazant mi sie piecze w takim glinianym naczyniu. Na jutro ma byc i ciekawa jestem bo mosci bazancia jeszcze nie konsumowalismy:)

Doruśka
Tigerku, kilka minut, i nie przelewam wodÄ… - samo stygnie.
basiaw
Dziewczyny nic dziś nie gotujecie icon_smile.gif ja zrobiłam mięso w sosie z kaszą gryczaną i jaglaną. A zupa pomidorowa, ale szukam pomysłu na jutro icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.