To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Edi Zet :)
Dziś było:
smażone na patelni talarki ziemniaków plus kotlety schabowe, też takie z patelni, ale bez panierki, w ziołach i z odrobiną masełka czosnkowego już po upieczeniu.
Do tego sałata z vinaigrette.
marghe.
DziÅ› obiad robi Gaba:
ryż smażony z wieprzowiną i warzywami

tatar z pomidora, ogórka i pinii

lodowe lizaki waniliowe z owocami

ja tylko ryż ugotowałam
AmiLa
marghe, pisalas gdzies, ze robilas quinoe na ostro, tylko postu nie moge znalezc, moglabys wrzucic przepis? z gory dziekuej
marghe.
CYTAT(AmiLa @ Thu, 05 Apr 2012 - 18:36) *
marghe, pisalas gdzies, ze robilas quinoe na ostro, tylko postu nie moge znalezc, moglabys wrzucic przepis? z gory dziekuej

To nie ja.
Nigdy nie robiłam nic z komosy / quinoi (czy jak to się pisze)
przykro mi
AmiLa
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 03 Apr 2012 - 19:58) *
quinoa na ostro


oj, to Bogusia. sorry, margheicon_smile.gif
Bogusiu, jakbys mogla to bardzo prosze o przepis, bo lubie quinoe, a robie wciaz na jedno kopyto.
Abotak
krwisty stek wolowy ( medalion) balsamico z pieprzem kolorowym i karmelizowana cebula
salata
pomidor
marynowane pieczarki

pierwsze w sezonie truskawy na deser ( szklarniowe) z bita smietana w ilosciach przyzwoitych icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(AmiLa @ Thu, 05 Apr 2012 - 21:51) *
oj, to Bogusia. sorry, margheicon_smile.gif
Bogusiu, jakbys mogla to bardzo prosze o przepis, bo lubie quinoe, a robie wciaz na jedno kopyto.


AmiLo, nie jestem pewna czy to ten byl ( Quinoa pilaf)

https://countrybeehive.blogspot.co.uk/2012/...ll-roasted.html

bo ww przyprawiam na dosc pikantnie ( daje tez chilli i sama quinoa, bez dodatku ryzu)

Jesli tak, to polecam i wrzuce polska wersje jesli trzeba.

Chyba jeszcze monte jakis przepis na quinoe podawala, ale glowy nie dam ( jesli tak to w watku o kaszach)

A to salatka z quinoi z feta i cukinia ktora tez lubimy. I mozna przyprawy i stopien ostrosci modyfikowac ( dajac np chilli, tabasco itp)

https://countrybeehive.blogspot.co.uk/2011/...lad-recipe.html

Jesli chcesz, mam kilka innych z ww w roli glownej. Tylko niestety nie na blogu, ale sprawdzone


Patimati
Nie mam dziś pomysłu na obiad:(((
Tigerek
Postnie więc pierogi z jabłkami.
AmiLa
Bogusiu, dziekuje, brzmi pysznie! napewno wykorzystam przepisy, tez lubie na ostro:-)
Abotak
na zdrowie icon_smile.gif
A przepisy bede dorzucac bo my tez lubimy icon_smile.gif

Wczoraj u nas curry warzywne z soczewica
Dzis grzybowa z jajem , humous, warzywa do maczania
Magawit
He he, ucichło na wątku, pewnie wszyscy dojadamy resztki po świętach icon_wink.gif
Tigerek
U nas na przepłukanie kiszek lekuchna pomidorówka z makaronem icon_wink.gif
Abotak
wczoraj bylo dojadanie bo szybka w glazurze zostala i wielka micha zielska w wydaniu pierworodnej
I zupa grzybowa


Dzisiaj tajska zupa kokosowa
kebaby warzywne z mozarella na surowo i salatka ogorkowo-jogurtowa z koperkiem i rzodkiewka
Orinoko
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 10 Apr 2012 - 17:00) *
wczoraj bylo dojadanie bo szybka w glazurze zostala i wielka micha zielska w wydaniu pierworodnej
I zupa grzybowa


Dzisiaj tajska zupa kokosowa
kebaby warzywne z mozarella na surowo i salatka ogorkowo-jogurtowa z koperkiem i rzodkiewka



Bogusiu, co to jest szybka w glazurze????


A możesz napisać coś więcej o kebabie warzywnym? Czuję, że to mój klimat 06.gif
marghe.
zgaduję, że chodzi o szynkę icon_biggrin.gif

u nas znowu polędwiczki wieprzowe z sambalem
Abotak
CYTAT(Orinoko @ Wed, 11 Apr 2012 - 08:44) *
Bogusiu, co to jest szybka w glazurze????
A możesz napisać coś więcej o kebabie warzywnym? Czuję, że to mój klimat 06.gif


otoz tak wychodzi kiedy sie szybko wysyla icon_redface.gif

Szynka oczywiscie ( dzieki Ci Marghe blagam.gif )
Na slodko zapiekana ( glazura z udzialem moreli)

Cos takiego mniej wiecej, tylko M bez miodu robi ( bo to jego specjalnosc wielkanocna) i daje tez morele suszone


https://allrecipes.co.uk/recipe/6336/aprico...-roast-ham.aspx



a kebaby sciagniete stad bezczelnie

https://terristable.blogspot.co.uk/2010/06/...ml#.T4VxE6uXQZl

Jeno w roznych wersjach w towarzystwie mozarelli ( z rzodkiewka, figa, kawalkiem ananasa- to co bylo w lodowce po swietach 43.gif )


Dzisiaj wyjadanie resztek surowych skladnikow poswiatecznych wiec improwizacja z ktorej niewiadomoco wyjdzie :->
w piekarniku steki wieprzowe i jagniece (z grilla niedoszlego swiatecznego) na rozne dziwne sposoby

mocno tymiankowo-pieprzowy ( po degustacji wstepnej- z lyzka kwasnej smietany)
slodko-musztardowy icon_rolleyes.gif
ananasowo- figowy z balsamico ( po namysle, i z imbirem)

do towarzystwa coleslaw bedzie i zielsko rozne, pewnie juz tylko lekko oliwa skropione zeby kubki smakowe nie powariowaly
edit:
w wyniku dalszego przegladu spizarni... i slodkie ziemniaki :-}

to jeszcze pokaze co z improwizacji wyszlo po tych wszystkich modyfikacjach 37.gif






Dodam ze calkiem smaczne bylo pomimo braku etapu marynowania
Imbirowo - owocowe ( w ostatecznej wersji z dodatkiem cytryny i pieprzu - chilli i pikantne) chyba najlepsze


marghe.
errata : polędwiczek zbrakło
Będzie schab po chińskiemu icon_smile.gif plus brokuły też na orientalną modłę

na deser Gaba robi lody waniliowe z malinami (na patyku)
Patimati
U nas dziÅ› bez obiadu:(
Orinoko
Bogusiu, to ja chyba poproszę bardziej łopatologicznie, bo nijak tam kebabu nie widzę (albo poszukam definicji słowa kebab 37.gif )
A ta "szybka" w glazurze grzechu warta? 04.gif

U nas dziś po "ekstrawagancjach" świątecznych 04.gif polska klasyka: krupnik i mielone w towarzystwie marchewki z groszkiem, co by zadowolić etatowego niejadka. 37.gif
Abotak
Oh-boy-oh-BOY! No tom poleciala na skroty! icon_rolleyes.gif icon_redface.gif
Bo w tubylczowie, to wszystko co nadziane na patyk to kebab icon_lol.gif
A po naszemu to chyba szaszlyk bedzie, tak?
Bo w sumie to i koreczek w tej mikrej formie by uszedl. Zwlaszcza ze na surowo.
W kazdym razie sorry za rozczarowanie icon_cool.gif

Jakis kebab vege z piekarnika pewnie by sie dalo, ale juz z surowych warzyw
to srednio widze icon_wink.gif
Chociaz oczywiscie na haslo kebab, anglosaskie google namietnie wywalaja ... icon_cool.gif
https://www.goodtoknow.co.uk/recipes/137614/Veggie-kebabs

Orinoko
O, dzięki Ci, bo już mi było wstyd pytać 04.gif
Wygląda pięknie i apetycznie, uwielbiam takie rzeczy, może się odważę popełnić 04.gif Żebym Ci ja mogła jeszcze jakiś ser tam wrzucić, no ale planuję wkrótce odstawienie córki, to może się uda.
A co do kebabu, to polska definicja z Wiki jest podług anglojęzycznej 06.gif
https://en.wikipedia.org/wiki/Kebab
pat09
Dzisiaj kurczak w papryce czerwonej czyli na rzymska nute icon_wink.gif i truskawki z odrobina sambuki
Abotak
CYTAT(Orinoko @ Wed, 11 Apr 2012 - 21:13) *
A co do kebabu, to polska definicja z Wiki jest podług anglojęzycznej 06.gif
https://en.wikipedia.org/wiki/Kebab



tak, ten krecony z baraniny zwie sie doner kebab
https://en.wikipedia.org/wiki/File:D%C3%B6n...bab_slicing.jpg

a wszystko inne na patyku Turcy tez pod nazwa kebab przemycili, jeno z dodatkiem uzupelniajacym

a nasz szaszlyk, to [użytkownik x] (jujeh) kebab 06.gif


u nas jeszcze popularne w tej wersji czyli patyk oblepiony doprawionym miesem i zgrillowany





A na dzisiejszy obiad nie mam pomyslu jeszcze... icon_rolleyes.gif

Mam mielona wolowine, mam okre.... hmmmm.... moze kulki z tegoz i do piekarnika, a pozniej na patyk z ta okra i papryka...?
Orinoko
Jak zwał, tak zwał, byleby smakowało 06.gif

Ach, okra, okra... jadłam ją lata temu w USA.... W naszej szerokości geograficznej chyba nie występuje? Choć skoro jest w UK, to może kiedyś i do PL trafi?
Paula.
Ja na dzisiaj coś z karkówki muszę wymyślić. icon_confused.gif
marghe.
CYTAT(Orinoko @ Thu, 12 Apr 2012 - 15:15) *
Ach, okra, okra... jadłam ją lata temu w USA.... W naszej szerokości geograficznej chyba nie występuje? Choć skoro jest w UK, to może kiedyś i do PL trafi?

bywa w sklepach z orientalna żywnością
Abotak
filet wolowy na szybkim ogniu, pieprzno-cytrynowy, salata zwykla z vinegrette, brokuly i szparagi, marchewka, seler naciowy na czosnkowo
( w sensie- do maczania)

A jutro chyba pomidorowa i zielsko jakies pozywniejsze do niej ( moze z czerwona fasola albo z jajem i feta)
Tigerek
Nietypowo ale takiego smaka miałam: pieczony ryż mleczny z ekstra ilością owoców icon_smile.gif
pat09
Wczoraj sushi u japonczyka, dzisiaj dalej w temacie rybnym, bo nigdy sie nam nie znudzi nienie.gif , spaghetti z malzami, krewetki z rugola i parmezanem i "tort" biszkoptowy z dzemem czeresniowym.
marghe.
"tatar" z pomidorów świeżych i suszonych, ogórków i mozzarelli. Z sosem bazyliowym
Niby tapenada + bagietka
Makaron z szynkÄ… suszonÄ… i karczochami
Tiramisu' zrobione przez GabÄ™
Abotak
zupa -krem z pieczonej papryki -cd bo sie rodzina zakochala
nuggets z piersi kurczecych w parmezanowej panierce na pieprzno-cytrynowo
dip czosnkowy i wybor warzyw do maczania
micha salatowa z vinaigrette

babeczki kokosowe z bita smietana i truskawkami

Paula.
Po marghe i Bogusi to strach się wychylać ze swoim menu 29.gif

U nas dzisiaj rosół - tradycyjne i nudno.
Na drugie pieczona pierś z indyka w śliwce (wg przepisu Skanny na schab w powidłach śliwkowych - T. rozsmakował się w sosie), do tego pieczone ziemniaki, tarta marchewka, mizeria oraz tzw zestawik dla Kingi (ogórek i czerwona papryka pokrojone w słupki).

I zastanawiam się nad deserem, zrobiłabym coś z malin mrożonych - tylko co?
marghe.
Paula, weź się nie wygłupiaj
Świetny obiad miałaś.

i co wyszło z tych malin?
Orinoko
CYTAT(marghe. @ Thu, 12 Apr 2012 - 15:46) *
bywa w sklepach z orientalna żywnością

O dzięki, obadam, choć daleko mam.
justin
CYTAT(Paula. @ Sun, 15 Apr 2012 - 17:40) *
I zastanawiam się nad deserem, zrobiłabym coś z malin mrożonych - tylko co?



ja bym zagotowała, zmiksowała i ciepłym sosem polała lody waniliowe icon_smile.gif
Tigerek
U nas dziś były "hot-dogi" - pełnoziarniste bułeczki + domowe sosy + mnóstwo warzyw + wędzone cienkie kiełbaski icon_smile.gif
marghe.
Zostało nam sporo makaronu z wczoraj.
ZapiekÄ™ z serem i pomidorami
do tego jakieÅ› zielsko i po sprawie
Joanna 81
domowe pierogi ruskie icon_smile.gif
Inkusia
Dzieci na pierwsze danie miały rosołek z gołąbków. Na drugie będą roladki ze schabu z suszonymi pomiodorami, cebulką i boczkiem, do tego ziemniaki i nie wiem co jeszcze icon_smile.gif
Abotak
Paula. bez zadnych takich!
Przez Ciebie wczoraj pod ciemna noc mialam dziure w zoladku icon_twisted.gif bo mnie naszlo na rosol i mizeria
icon_redface.gif

U nas dzis taki prawie rosol z pulpetami
i, dla niektorych, z ryzem
Dla wszystkich salatka pozywna fasolowo- nowalijkowa
Paula.
CYTAT(justin @ Mon, 16 Apr 2012 - 01:07) *
ja bym zagotowała, zmiksowała i ciepłym sosem polała lody waniliowe icon_smile.gif

Niestety lody odpadają, bo ja obecnie na diecie bezmlecznej, a Kinga bierze antybiotyk na zapalenie ucha, a stan gardła i nosa także nie zachwyca.
Nic w końcu nie zrobiłam z malin, bo pomysłu nie miałam, a towarzystwo na kisiel kręciło nosem (bo był przedwczoraj).
Ale już mam w planach, że jutro zrobię babeczki z malinami wg przepisuj Bogusi z "mąki" migdałowej, jak kupię xylitol.

Dzisiaj u nas na obiad "resztki" z wczoraj. Dla mnie i T. "flaczki" a'la kurczak, dla Kingi rosół, na drugie do wczorajszej piersi z indyka kasza jęczmienna i buraczki na słodko.

O Bogusia rosół z pulpetami - zaraz sprawdzę czy mam jeszcze mielone w zamrażalniku i jeżeli jest to będą jutro icon_smile.gif.
pat09
Zupa jarzynowa i placuszki z selera naciowego
marghe.
Zamarynowałam piersi kuraka w cytrynie i musztardzie Dijon. zaraz je upiekę
do tego pieczone ziemniaki z chili i czarnÄ… solÄ…
sałata
Abotak
steki z lososia i krewetki zapiekane na cytrynowo-czosnkowo-maslano 37.gif z papryka, pomidorami, papryczkami chilli ( scotch bonnet icon_twisted.gif icon_twisted.gif ) i swiezym czabrem

Do towarzystwa tez z piekarnika- czosnkowy szpinak i szparagi pod serowa pierzynka ( cheddar, parmezan)
I dodatkowo do towarzystwa: micha salatkowa a la Ella icon_smile.gif seler naciowy, ogorek, rzodkiewki, mango i orzechy wloskie w kostke z sosem lekko musztardowo- jogurtowym.
Tak to jest przy nadmiarze rak i pomyslow w kuchni icon_wink.gif
Abotak
a jutro cos z 1rocznej jagnieciny ( hogget) bo M wczoraj przyniosl.
Tylko jeszcze nie wiem co.
Musze poszukac jakiegos pomyslu bo to specyficzne miesiwo
moko.
placuszki pelnoziarniste ze szpinakiem i fetÄ… icon_wink.gif
Surowka z bialej kapusty/papryki/marchwii/cebuli/pomidorów
marghe.
cos w tym stylu mam zamiar zakręcić
https://www.bbcgoodfood.com/recipes/4753/th...d-chicken-salad
ale podam z makaronem ryżowym
plus sałatka z ogórków na orientalną modłę
marghe.
spaghetti z suszonymi pomidorami i świeżym rozmarynem
Tigerek
Duszone warzywa z curry i frykadelki z papryką i żółty serem icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.