To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Paula.
Zrobiłam dzisiaj chłodnik Marghe - rewelacja.
Na drugie były resztki kurczaka w dynią i cebulą w curry z wczoraj.
Deser - oczywiście truskawki icon_smile.gif.
marghe.
Paula, ciesze się, że smakował.
Można do niego dorzucić garśc orzechów włoskich- fajnie chrupią, ja nie dodaję bo mam alergików w domu
użytkownik usunięty
risotto ze szparagami zielonymi i szafranem posypane dziubasem (nie miałam parmezanu). Na deser mango lassi.
użytkownik usunięty
margh uwielbiam kogiel mogiel z truskawkami, ale się boje jajek surowych choć niby sparzone są bezpieczne
mama4
Steki wolowe dzisiaj, z jakims zielskiem beda. Ale zachcialo mi sie plackow ziemniaczanych, po opisie jully icon_smile.gif

A czy ktoras z Was robi kapusniak w wersji wegetarianskiej (taki z mlodej kapusty) ew, z minimalna iloscia miesa? Jesli tak, to prosze o wskazowki.
marghe.
CYTAT(jully @ Wed, 01 Jun 2011 - 20:38) *
margh uwielbiam kogiel mogiel z truskawkami, ale się boje jajek surowych choć niby sparzone są bezpieczne


Utarłam na parze, a właściwie w kapieli wodnej icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(mama4 @ Wed, 01 Jun 2011 - 19:42) *
Steki wolowe dzisiaj, z jakims zielskiem beda. Ale zachcialo mi sie plackow ziemniaczanych, po opisie jully icon_smile.gif

A czy ktoras z Was robi kapusniak w wersji wegetarianskiej (taki z mlodej kapusty) ew, z minimalna iloscia miesa? Jesli tak, to prosze o wskazowki.

Ja zawszę robię wege, ale chodzi Ci o kapuśniak z kiszonej kapusty, czy o młodą kapustkę taką duszoną z surowej kapusty ?

marghe. to siÄ™ chyba jutro skuszÄ™. Mniam
amania
Dzisiaj były młode ziemniaki z koperkiem, fasolka szparagowa i kalafior (wszystko gotowane na parze) z "polewą" z masła i tartej bułki. I jajka sadzone dla chętnych.

A jutro ja leżę i odpoczywam, a moja mama przyjedzie i zrobi placki ziemniaczane właśnie icon_smile.gif (my lubimy z kwaśną śmietaną i cukrem) i pomidorówkę z lanymi kluskami.
mama4
CYTAT(jully @ Wed, 01 Jun 2011 - 14:40) *
Ja zawszę robię wege, ale chodzi Ci o kapuśniak z kiszonej kapusty, czy o młodą kapustkę taką duszoną z surowej kapusty ?

marghe. to siÄ™ chyba jutro skuszÄ™. Mniam

Zdecydowanie o taka mloda kapustke.
marghe.
Będzie kolejna ukochana sałatka icon_smile.gif
fasolka szparagowa, ser żółty, jajko na twardo i orzeszki ziemne.
karolaSz
Ja korzystam z trwania sezonu na truskawki i podam makaron na słodko- obficie polany masą truskawkową z twarożku, śmietanki, cukru i truskawek, polecam dodać również cukier waniliowy icon_smile.gif
camillaz
My dzisiaj na pierwsze rosołek z ryżem, a na drugie młode ziemniaczki, pieczony kurczak i surówka icon_smile.gif
Paula.
Tak mi spasował chłodnik Marghe, że dzisiaj wygrzebałam na jej blogu przepis na szparagi. Siedzą w piekarniku (zamiast zielonych dałam białe).
Do tego kalafior i brokuł na parze (i parę szparagów dla Niuńki) oraz młode ziemniaczki kefir ze szczypiorkiem.
Doruśka
marghe , przypomnij przepis na sałatkę brokułową . co ?
marghe.
Dor : brokuły, feta (albo ser bałkański), jajko na twardo, ogórek kiszony.
Majonez z odrobiną musztardy. Ja dolewam nieco wody spod ogórków do sosu, żeby był nieco rzadszy i bardziej słony

Jutro jakiÅ› makaron ze szparagami i mini cukiniami

Paula icon_smile.gif icon_smile.gif
Paula.
Ja na jutro kupiłam dzwonka łososia, teraz muszę poszukać jakiegoś przepisu.

A moje dziecko dzisiaj pojadło jak nigdy i stwierdziło, że jak będę gotować tak pyszne obiady to ona zawsze będzie ładnie jadła - warzywożerca mały icon_smile.gif.
użytkownik usunięty
mama4 no ja taką kapustę kroje, wrzucam do garnka podlewam odrobiną wody, dodaję sól, pieprz, zioła (wg upodobania) odrobinę soku z cytryny i sporo masła. Gotuję do miękkości. Można też pomidora dodać pokrojonego.


Dzisiaj placki szpinakowe
marghe.
Jylly, dawaj przepis na te placki
gosiagosia
u mnie też szpinak, a dokładnie ryba zapiekana ze szpinakiem i serem + ryż
Sali_M
U mnie dzisiaj były krokiety i barszczyk
mama4
CYTAT(jully @ Thu, 02 Jun 2011 - 15:10) *
mama4 no ja taką kapustę kroje, wrzucam do garnka podlewam odrobiną wody, dodaję sól, pieprz, zioła (wg upodobania) odrobinę soku z cytryny i sporo masła. Gotuję do miękkości. Można też pomidora dodać pokrojonego.
Dzisiaj placki szpinakowe

dzieki, musze tylko znowu nabyc znowu mloda kapuste; dzisiejsza zostala zuzyta na golabki z kasza gryczana i grzybami oraz na golabki z ziemniakami;
mama4
CYTAT(jully @ Thu, 02 Jun 2011 - 15:10) *
mama4 no ja taką kapustę kroje, wrzucam do garnka podlewam odrobiną wody, dodaję sól, pieprz, zioła (wg upodobania) odrobinę soku z cytryny i sporo masła. Gotuję do miękkości. Można też pomidora dodać pokrojonego.
Dzisiaj placki szpinakowe

dzieki, musze tylko znowu nabyc znowu mloda kapuste; dzisiejsza zostala zuzyta na golabki z kasza gryczana i grzybami oraz na golabki z ziemniakami;
Humbelina
wczoraj - smazony pstrąg , ziemniaki , ogórek kiszony
dziś - naleśniki z dzemem truskawkowym i śmietaną
semi
idziemy na grilla. będą cycki z kurczaka, karkówka, kaszanka. i jakieś surówki-na pewno z tartego kalafiora z koperkiem.
parasolka
CYTAT(karolaSz @ Thu, 02 Jun 2011 - 10:30) *
Ja korzystam z trwania sezonu na truskawki i podam makaron na słodko- obficie polany masą truskawkową z twarożku, śmietanki, cukru i truskawek, polecam dodać również cukier waniliowy icon_smile.gif

jak to robisz
mój starszy lubi z przedszkola-a ja nie umiem otworzyć-ciągle słyszę -to nie ten smak
może Twój mu podpasuje
Orinoko
CYTAT(emi @ Sat, 04 Jun 2011 - 12:08) *
surówki-na pewno z tartego kalafiora z koperkiem.

Emi, możesz podać jak zrobić?
Humbelina
dziś jem obiad samotnie więc wymyślilam sobie zupę z pora z kukurydzą
semi
CYTAT(Orinoko @ Sun, 05 Jun 2011 - 00:44) *
Emi, możesz podać jak zrobić?


pewnie:
kalafior surowy, spory, trę na tarce, na grubych oczkach. dodaję do tego koperek drobno posiekany (albo bez, czasem robię pół bez koperku, bo nie wszyscy lubią) i do tego sos:majonez+ jogurt naturalny + trzy ząbki czosnku przez praskę + sól. na oko robię, ze trzy łyżki majonezu i troche więcej jogurtu, to nie ma być zbyt mokre. Szybkie i pyszne, na imprezach znika w mig:)
amania
CYTAT(jully @ Thu, 02 Jun 2011 - 23:10) *
mama4 no ja taką kapustę kroje, wrzucam do garnka podlewam odrobiną wody, dodaję sól, pieprz, zioła (wg upodobania) odrobinę soku z cytryny i sporo masła. Gotuję do miękkości.


Ja robię prawie identycznie, tylko wrzucam kapustę na rozpuszczone masło i zazwyczaj nie dodaję wody (dzięki temu nigdy nie jest rozgotowana). Dodaję za to na końcu masę koperku.
semi
dziewczyny, a jak Wy tę kapuste myjecie?? wiem, idioityczne ptanie, ale ja myję kazdy lisc po kolei rozbierając ją az do głąba, bo boję się robali 29.gif , a tymczasem znajomi myją z wierzchu nie bawiąc sie w rokzładanie liści - tzn te co odstają to i owszem, ale tych zbitych nie odchylają. Zastanawiam się, czy przesadzam.
basiaw
Emi ja tylko te z zewnÄ…trz myjÄ™.
U mnie dziś mielone z młodymi ziemniakami, surówka z jabłka i marchewki.
Meggi
CYTAT(amania @ Sun, 05 Jun 2011 - 12:26) *
Ja robię prawie identycznie, tylko wrzucam kapustę na rozpuszczone masło i zazwyczaj nie dodaję wody (dzięki temu nigdy nie jest rozgotowana). Dodaję za to na końcu masę koperku.



Zrobiłam identycznie, wyszła pyszna icon_smile.gif Kiedyś jeszcze okraszałam, ale zdecydowanie wersja na masełku lepiej mi pasuje i szybciej się robi. U nas dziś tylko wersja bez koperku wczoraj popołudniu nigdzie już nie było icon_sad.gif

Dawno nie wchodziłam bo ost. bardzo mało gotuję, a brakuje mi już ciut tego, nie wierzę, ze to napisałam 06.gif
mama4
U nas dzisiaj grillowanie: rozne steki wolowe, grzyby ze szpinakiem a na surowo: pomidory z awokado i salata rzymska.
marghe.
befsztyk hache' , znowu sałatka z fasolki szparagowej
na deser galaretki z truskawek z dodatkiem moreli
Tigerek
Chłodnik z maślanki i kefiru z ziemniaczkami z wody i okrasą icon_wink.gif
gosiagosia
CYTAT(emi @ Sat, 04 Jun 2011 - 12:08) *
idziemy na grilla. będą cycki z kurczaka, karkówka, kaszanka. i jakieś surówki-na pewno z tartego kalafiora z koperkiem.



zazdroszcze, mniam
Doruśka
emi, podziwiam, mi nawet do gołabków obrac sparzoną kapustę, zatem cieżko mi sobie wyobrazić ,ze tobie się udaje- no ew młoda z trudem sobie wyobrażam, ale normalna kapucha??
marghe.
jajka w sosie tuńczykowym
sałatka z czerwonej soczewicuy i pomidorów
truskawki
Magawit
CYTAT(emi @ Sat, 04 Jun 2011 - 12:08) *
idziemy na grilla. będą cycki z kurczaka, karkówka, kaszanka. i jakieś surówki-na pewno z tartego kalafiora z koperkiem.


Ta sałatka to dla mnie przebój! Dzięki za przepis! Zrobiłam przedwczoraj,a wczoraj musiałam robić repetę. Tylko drugi raz nie tarłam,a dzieliłam kalafiora na najmniejsze różyczki-lubimy,jak nam coś zgrzyta w zębach icon_wink.gif Wstawiam do mojego częstego repartuaru. Już widze tę sałatkę na spotkaniach grillowych icon_biggrin.gif
Doruśka
można kalafiora blenderem potraktować icon_wink.gif
Orinoko
CYTAT(emi @ Sun, 05 Jun 2011 - 14:19) *
pewnie:
kalafior surowy, spory, trę na tarce, na grubych oczkach. dodaję do tego koperek drobno posiekany (albo bez, czasem robię pół bez koperku, bo nie wszyscy lubią) i do tego sos:majonez+ jogurt naturalny + trzy ząbki czosnku przez praskę + sól. na oko robię, ze trzy łyżki majonezu i troche więcej jogurtu, to nie ma być zbyt mokre. Szybkie i pyszne, na imprezach znika w mig:)



Emi, dzieki, wyprobuje na pewno!
Tigerek
Zupa truskawkowa z makaronem icon_wink.gif
Sali_M
U mnie dzisiaj karczek grillowany, młode ziemniaczki i fasolka szparagowa
gosiagosia
a my tortille mamy, nawet nie zjadłam kawałka, bo przy przygotowywaniu i próbowaniu zapchałam żołądek. polecam na imprezy i do piwa, jak znalazł a taniej wychodzi, niż multum jedzenia, bo szybko i na długo zapycha a przy tym super smakuje icon_smile.gif
Tigerek
Naleśniki z twarożkiem i dżemem icon_smile.gif
marghe.
quesadilla , znowu icon_smile.gif
mama4
A ja w koncu doczekalam sie i kupilam mlode ziemniaki. icon_biggrin.gif Czyli beda mlode ziemniaki, jajko sadzone i kefir. Wszystko posypane koperkiem.
agnese
gosiagosia- a jak robisz?
gosiagosia
placki czasem kupuję a czasem robię sama. sama robię z: smalec, mąka, woda, sól - własnej roboty są o niebo lepsze i tak nie śmierdzą jak kupne

i robię na dwa sposoby albo z kurczakiem albo z mielonym. jak z kurczakiem to podsmażam najpierw cebulę, dodaję pokrojoną w kostkę pierść z kurczaka, do tego przyprawy, oregano, bazylia, zioła prowansalskie, sól, pieprz, papryka ostra, chilli, zalewam wodą i dodaję albo sos pomidorowy gotowy albo koncentrat + oliwę, wrzucam czerwoną fasolę z puszki i kukurydzę i duszę wszystko.
a jak z mielonym, to cebula, przyprawy, mielone, sos, czerwona fasola.

innych rodzajów tortilli nie próbowałam, raz zrobiłam zamiast mięsa z parówkami i tez było dobre icon_smile.gif

tutaj jest stary mój przepis i fotka właśnie z parówkami icon_smile.gif

ps. kupne placki naprawdę śmierdzą ale są duże. mi nigdy nie udało się tak rozwałkować ciasta, ale za to ciasto domowe jest pachnące i pyszne.


ps. a dzisiaj mieliśmy zapiekankę brokułową - pychota
Sali_M
Polędwica w ziołach, młode ziemniaczki i sałatka z pomidorów i ogórków,
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.