To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Irenka.
To ja klasycznie dziś- pierogi ruskie, zrobione i ugotowane wcześniej, a przed podaniem podsmażone na patelni...
basiaw
Irenka ale kusisz icon_smile.gif ja jak zwykle pierogów nie umiem kleić 32.gif
Inkusia
makaron wstążki z sosem z kabaczka, pieczarek, kiełbaski, cebulki... icon_smile.gif
Irenka.
CYTAT(basiaw @ Thu, 25 Nov 2010 - 13:45) *
Irenka ale kusisz icon_smile.gif ja jak zwykle pierogów nie umiem kleić 32.gif


A ja mam takiego wariata co kładę krążek ciasta, farsz i składając na pół- ściskam. Samo wychodzi. Kształtne icon_smile.gif
basiaw
@?$@E%$&%$ a ja to coś co skleja wyrzuciłam, bo myślałam, że nie działa 21.gif
Abotak
CYTAT(marghe. @ Wed, 24 Nov 2010 - 18:13) *



ach, to juz wiek jak to zielsko sie po polsku zwie 06.gif
U nas czesto gosci ale w wersji jezykowej tubylczej icon_wink.gif


Dzis (OK, wczoraj ) gulasz/owa z micha salatowa do kompletu. Glownie rukola, dressing oliwno-czosnkowy z feta.
Dzis w planach jakis makaron z lososiem wedzonym, zielenina jak zwykle w towarzystwie oliwno-jakims_tam
basiaw
u nas dzis głównie przez Irenkę wyjmę z zamrażarki pierogi ruskie icon_smile.gif I wczorajszy rosół. A moja dieta ogranicza mnie do ryby, której nie lubię icon_sad.gif

P.s. wracam do tej roszponki... Marghe. zdjęć tam jest dużo różnych, ale nie do końca rozumiem czy to są te luźne drobne listki czy też to co ja zwę sałatą icon_smile.gif czy i jedno i drugie? Jeśli to jest sałata - taka nazwa pospolita icon_wink.gif to ja mogę sie pochwalić że roszponkę umiem zrobić, polecam z pomidorem i serem żółtym i solą polaną dużą ilością soku z cytryny icon_smile.gif*



*Przepis żywcem ściągnięty z bloga Marghe., ale na sałatę, a nie roszponkę.
marghe.
Basiu, ja tam roszponke jadam zamienne z sałatą i swiezym szpinakiem.
Wszak to wszystko zielsko sałaciane icon_smile.gif

U nas dziÅ› sushi i pizza. Ja sushi, rodzina pizza.
Bynajmniej nie własnej roboty.
Irenka.
CYTAT(basiaw @ Fri, 26 Nov 2010 - 08:15) *
u nas dzis głównie przez Irenkę wyjmę z zamrażarki pierogi ruskie icon_smile.gif


Mea culpa, przyznajÄ™ siÄ™ i biorÄ™ to na klatÄ™ icon_smile.gif
Abotak
wczoraj kulki miesne z grilla, z cebula i szalwia
Pasternak na zapalke z grilla
zielsko w towarzystwie dressingu z feta na ostro


dzis piersi kaczece tradycyjnie a l`orange
zielsko salatowe w towarzystwie dressingu oliwno-czosnkowo-balsamicznego przez Olive przygotowane
brokuly lekko spazone, `zabalsamowane`

jutro chyba ryba pieczona na cytrynowo, ale jeszcze brak sprecyzowanych planow
użytkownik usunięty
Wczoraj były steki z tuńczyka w sosie z kolendry i mleczka kokosowego, do tego makaron ryżowy z soją, octem, limonką, cukrem i imbirem. Sałata z sosem malinowym.

Dzisiaj pewnie dyniowa zupa bo mi babcia dała dużą ilość obranej, więc się nie narobię icon_smile.gif z płatkami migdałowymi i octem balsamicznym. No i jakaś sałatka treściwsza, pewnie z ogórka, avocado i jakimiś kiełkami. Mam ochotę na jakiś nietypowy do tego sos, ale pomysłu brak.
anax
u mnie ogórkowa i bigos.
Inkusia
pyzy, gulasz i sałata z pomidorami i ogórkiem

Ostatnio nie mam weny do gotowania, przez to że zapachy mnie drażnią icon_sad.gif
marghe.
Jully, może coś imbirowo pomarańczowego?

U nas wczoraj bitki wołowe z kaszą gryczana i ogórkiem

Dziś makaron z krewetkami (chyba) plus sałata owocowa -roszponka z grapefruitem i granatem. Dressingiem będzie po prostu ocet z passiflory
Tigerek
Nadziewane pieczarki i kasza jęczmienna w sosie śmietankowym icon_smile.gif - surówka niestety gotowa, musiałam bardo szybko podać,
Abotak
CYTAT(jully @ Tue, 30 Nov 2010 - 08:29) *
Wczoraj były steki z tuńczyka w sosie z kolendry i mleczka kokosowego


Jully, mozna prosic o szczegoly?
U nas te steki ida w pikantnej postaci, z grubo mielonym pieprzem rainbow i sosem z tychze, ale przydalaby sie jakas alternatywa, moze lagodniejsza w smaku dla odmiany icon_smile.gif

awokado u nas zwykle na cytrusowo i/lub ostro


A u nas sie dzis skonczylo na mulach w sosie czosnkowym, pieczywie z oliwkami i czerwona cebula prosto z piekarnika i salacie z dressingiem cytrusowo-gruszkowym
Monika ww
CYTAT(marghe. @ Thu, 18 Nov 2010 - 00:23) *
a nie, nie.. do leniwych zero ziemniakow icon_smile.gif

Tylko ser, jajka i mÄ…ka
1 kg białego sera, 3 spore jajka i niecałe pół kilo mąki.
Mniej więcej - bo jak mówi moja babcia wszystko zależy od sera.. jak wilgotny to schodzi więcej maki, jak suchy to mniej itp


Też miałam przepis z ziemniakami i dlatego zaledwie kilka razy w życiu zrobiłam, ten Twój przepis zdecydowanie bardziej mi się podoba.

Dzisiaj zrobiłam z mąką pełnoziarnistą - wyszły bardzo dobre.

A na kolację odgrzałam te co zostały na patelni na oliwie i dodałam łyżeczkę miodu, przypiekłam na złoto i to dopiero było pycha icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 30 Nov 2010 - 16:49) *
Jully, mozna prosic o szczegoly?
U nas te steki ida w pikantnej postaci, z grubo mielonym pieprzem rainbow i sosem z tychze, ale przydalaby sie jakas alternatywa, moze lagodniejsza w smaku dla odmiany icon_smile.gif

Steki na patelni grillowej a na to podduszona szalotka lub dymka, imbir, czosnek mleczko kokosowe, wyciśnięte pół limonki, plus chilli, sporo kolendry icon_smile.gif

Dzisiaj obiad leniwca- kluchy z podduszonymi prze 3 minuty dymką, czosnkiem pomidorem, mozzarellą i ziołami, plus dużo natki pietruszki
użytkownik usunięty
Krem brokułowy z serem. Na drugie zielsko z sosem i grzanką. Jakoś dobrze mi robią zupy zimową porą.
Abotak
Jully, dziekuje! Brzmi pysznie.

U nas wczoraj zupa-krem warzywno-fasolowo-pomidorowa, zawiesista bardzo, pieczywo.
Dla dzieci dyniowo-cytrynowo-gruszkowa korzenna, pieczywo tostowane.
ziemniaki zapiekane z rozmarynem


Dzis M z latoroslami starszymi gotowal kiedy ja z mlodszymi na sankach.
Risotto z batternut squash dla dziecieciow, zielenina z dressingiem

steki wolowe z cebula karmelizowana, i rzeczona zielenina dla nas

marghe.
pomidorówka na gęsto - z ryżem gotowanym W zupie.
Domowy kisiel pomarańczowo wisniowy z kupnym kremem waniliowym
joa133
mam swojÄ… ukochanÄ… zupÄ™ dyniowÄ…...

napisze tylko tyle..

to co dziś zjadłam w pewnym menu (długo zostanie w pamięci)

naleśniki z farszem pierogów ruskich (ser biały, ziemniaki + cebula) w sosie cebulowym.. gratuluje pomysłu kucharce!!!!
Tigerek
Dziś wariacja na temat naleśników - na słodko z brzoskwiniami, myślę, jak tym razem zrobić pikantne, na pewno ciasto pachnące Prowansją i pewnie coś z twarogu na pikantnie icon_wink.gif
semi
szynka w sosie z ziemniakami i buraczkami. własnie się gotue:). a na deser ciasto amerykańskie z podanego przez moko linku.
ognistaplama
Dolacze sie do Was icon_smile.gif U nas zurek bezmiesny i zapiekane nalesniki z farszem ze szpinaku i twarogu, dla dzieci makaron z sezamem niby po chinsku i smazona ryba.
justine1980
joa133 jak robisz sos cebulowy?
Tigerek
Kawałki łopatki wieprzowej w sosie pikantnym + ziemniaki z wody i sałatka z kapusty pekińskiej, surowych pieczarek, kukurydzy, pora i marchewki icon_smile.gif - na pierwsze rosół z kaczki z krajanką naleśnikową icon_wink.gif
joa133
justine1980
nie pomogę-to było jedzenie szpitalne dla malutkich dzieci ot takich 2letnich..jak dla mnie porażka!
odynka
zapiekanka z ziemniaków, kindziuka, kurczaka i warzyw z patelni pod serem z ogórem kiszonym:D
marghe.
wczoraj tagliatelle z krabem (z puszki) i pomidorem
dziÅ› tradycyjnie schabowe z ziemniakami
moko.
U mnie też schabowe i ziemniaki.
jutro lazania.
Tigerek
Mielone, kasza gryczana z pieczarkami, surówka ze świeżej kapustki.
Abotak
wczoraj grzybowo-cebulowa z grzankami
pozywna salatka z zielska, pazonej fasolki, brokul z jajecznym wkladem, grillowanym bekonem i feta

dzis steki z tunczyka jully`anskie -genialne!!!
Przeostrzylam chyba troche bo chilli byly wyjatkowo wredne a 2 w sumie dalam ( wielkosci grubszej igly icon_wink.gif ) ale w tej wersji chyba juz zostana bo przepyszne byly!!
Z ryzem szafranowym dla niektorych i na ochlode, ogorkiem mietowym w jogurcie.

Jutro mglicie rysuje mi sie jakas paella. Mieszanka morska sie wlasnie rozmraza.
użytkownik usunięty
Bogusia cieszę się, że zasmakowało icon_smile.gif

Dzisiaj mam kluchy z sosem z fety, śmietany, oliwek i świeżej rucoli (w sensie jej nie dusiłam w sosie) całość zajęła mi 12 minut icon_smile.gif
Tigerek
Eksperymentalne wytrawne racuchy drożdżowe faszerowane wędlinką.
ognistaplama
Wczoraj zupa krem z brokulow z dodatkiem tofu, dla dzieci poledwiczki z kuskusem i surowka z marchewki i jablka. Dzisiaj bedzie rosol dla dzieci, brokulowa dla nas, a na drugie pieczone ziemniaki z sosem czosnkowo-jogurtowym
oliwka1983
A u nas rosół i pieczone udka z kurczaka
xxyy
A u nas nic bo spalilam 37.gif

ps uprasza sie o nieinspirowanie icon_wink.gif
justine1980
potrawka z kurczaka z ryżem i sosem serowym
Abotak
CYTAT(Leni @ Thu, 09 Dec 2010 - 13:40) *
A u nas nic bo spalilam 37.gif



06.gif icon_lol.gif
To pochwal sie chociaz co spalilas icon_smile.gif

A moze w wersji carbonare przejdzie? 02.gif

U nas to:Chorizo Cheese Taquito with Tomatillo Mint Salsa 10.gif

bo mialam chorizo i brie do wykorzystania i wygooglowalo mi sie jak w cooking by numbers icon_wink.gif
Do towarzystwa salatka z zielska i selera naciowego z dressingiem na ostro
Tigerek
U mnie pójście na łatwiznę z braku czasu - Knorr Pomysł na Kurczaka po hawajsku icon_razz.gif
Inkusia
zupa jarzynowa i placki ziemniaczane
basiaw
U mnie dziś impreza urodzinowa Bartiego, wiec były 2 dania , tzn udka pieczone z ziemniakami i kurczaka w sosie korma z ryżem.
Mam jednak pytanie do Was.. jak ugotować ryż żeby się kleił? Normalnie nie umiem icon_sad.gif
marghe.
dziś obiad w genialnej włoskiej knajpce
jutro Gabiszon robi sushi
basiaw
We wroclawiu znam tylko jedna genialna knajpkę włoską, gdzie pizza jest normalnych grubości i dzieci moje nie protestują, że nie będą jeść ciasta...
Ale mi narobiłaś "smaka" na włoskie jedzonko...
anetadr
Basiu!

Mój niezawodny sposób na sypki ryż jest najprostszy. Gotuję 3 szklanki wody, wsypuję szczyptę soli. Gdy się woda zagotuje, wsypuję szklankę ryżu. Przykrywam, skręcam gaz do minimum i zostawiam. Jak się woda wygotuje - ryż jest gotowy. Oczywiście można ugotować więcej, pod warunkiem zachowania proporcji.

Aneta
Tigerek
Ja ryż na sypko robię inaczej icon_wink.gif

W garnku mocno rozgrzewam łyżkę oliwy, podsmażam ryż szybko aż ziarna zrobią się szkliste, zalewam to ilością wody 2 x większą niż objętość ryżu (1 szklanka ryżu - 2 szklanki wody). Dosypuję soli, zmniejszam gaz i gotuję aż woda się prawie do końca wchłonie, potem stoi to sobie z 10 minutek bez ognia żeby "doszedł". Nie przywiera, jeszcze nie przypaliłam icon_wink.gif

W ciągu gotowania 1-2 razy jak przemieszam to góra.
justine1980
roladki serowo-ogórkowe
Zelda
u mnie jarzynowa i ruskie icon_wink.gif sama wczoraj lepiłam,pierwszy raz 06.gif
Doruśka
Basiu, a która to knajpka ??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.