To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
gerda
Kapuśniak. Tylko, bo ja nigdy dwóch dań nie robię.
Gio_vanna
Ja was podczytuję i w szoku jestem, uwielbiam gotować ale przy was odpadam. A u nas dzisiaj pomodorowa z makaronem, naleśniki z serem i sosem truskawkowym a na kolackę sałatka z selera naciowego i kuraka. A jak komuś się nudzi to polecam coś co jadłam wczoraj u szwagierki - paćka ze szpinaku, mięty, pokrzywy, lubczyka i czosnku zaprawiona śmietanką z przyprawami i bułeczką z masłem.
Anai_
Schab ze śliwką, ziemniaki i ogórek kiszony. Aaaaa i sos - piekielknie ostry.

Taka fantazja kulinarna tylko dlatego, że na obiad do Rodziców się wybrałam icon_smile.gif
anax
makaron z rosołem i ruskie mojej roboty icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(emi @ Sun, 16 May 2010 - 22:36) *
aa marghe. ja nie mam gdzie kupic oryginalnej fety:(może być taka udawana??


Podobno tak icon_smile.gif

u nas resztki z wczorajszego obiadu serowanego przez Kota i GabÄ™
pieczone roladki kurzęce ze szpinakiem i ricottą w winnym sosie
makaron
sałata z winegretem (to mój, cały , wieeelki wkład icon_biggrin.gif )
limonkowa pianka
czekoladowe brownies z żurawinami (Gaba)
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(marghe. @ Mon, 17 May 2010 - 18:58) *
pieczone roladki kurzęce ze szpinakiem i ricottą w winnym sosie
makaron
sałata z winegretem (to mój, cały , wieeelki wkład icon_biggrin.gif )
limonkowa pianka
czekoladowe brownies z żurawinami (Gaba)

...a kompleksy kulinarne rosnÄ…...
Beti_24
domowa pizza
marghe.
CYTAT(kocisława @ Mon, 17 May 2010 - 21:07) *
...a kompleksy kulinarne rosnÄ…...


Kociasławo, ale po co icon_smile.gif?
Zdusić je w zarodku i tyle.
Poza tym te roladki to banał, tak miedzy nami icon_wink.gif
semi
ja nie mam zacięcia kulinarnego, ale odkąd sięgam po przepisy Marghe i Rosy mój mąż z nieukrywanym zdumieniem oznajmia co jakiś czas, ze coraz lepiej gotuję 04.gif
Agnieszka Kamila
a ja dzisiaj miałam roladki schabowe nadziewane pomidorami i zółtym serem sos z pieczarkami i kaszę pęczak, a jutro zrobię z pęczaka jakąś zapiekankę bo duzo go ugotowałam i mi został ale jeszcze nie wiem jaką zobaczę co mi powinno wylecieć z lodówki
Agnieszka_82
DziÅ› krupnik a jutro tilapia z ziemniaczkami i koperkiem icon_smile.gif
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(marghe. @ Mon, 17 May 2010 - 19:16) *
Poza tym te roladki to banał, tak miedzy nami icon_wink.gif

...ale nazwa jaka 29.gif
marghe.
To tylko nazwa icon_smile.gif
Doruśka
mam dorsza rozmrożonego - piękny kawał -upiekę z majonezem i pomidorem , do tego warzywa gotowane (bukiet królewski) i kapusta kiszona.
Żoanna
dzisiaj to ja jestem w pracy,ale wczoraj..... zapiaszczone i szparagi pod beszamelem.
M dostał jeszcze cycki kurczaka,Marcelek szparagów nie ruszył.
Zjadł za to kilogram ziemniaczków 06.gif
cymru_na_wygnaniu
Kupilam swiezego karpia - takiego do patroszenia, upieklam podalam takiego "bez niczego". Chlopy zjadly z mlaskaniem i beszamelem. I zdziwieni byli bo karp nie zajezdzal tak jak polski w okresie bozonarodzeniowym. No pycha, delikatny i palce lizac. Walijski karp majowy - to tytul mojego dania:).
xxyy
Cymru a jaki kolor mialo "mieso" tego karpia? Kupilam kiedys dzikiego ( chyba byl dziki) w Anglii i byl jakis inny od polskiego z wanny icon_wink.gif, taki rozowawy i chyba inny w smaku.
cymru_na_wygnaniu
CYTAT(Leni @ Tue, 18 May 2010 - 18:08) *
Cymru a jaki kolor mialo "mieso" tego karpia? Kupilam kiedys dzikiego ( chyba byl dziki) w Anglii i byl jakis inny od polskiego z wanny icon_wink.gif, taki rozowawy i chyba inny w smaku.



Wiesz to byl chyba hodowlany karp chociaz tam gdzie kupuje ryby to oprocz standardowych swiezych ryb w sezonie, lososiem, dorszem i pstragiem sa tez ryby, ktore akurat sie pojawily na lokalnym rynku rybnym. Tyle wiem, ze byl to karp krolewski -tez z kilkoma luskami, o kolorze zewnetrznym ciemnozielono-zlotym. Mieso bylo dosc ciemne - szaro-brazowe raczej niz rozowe. Ale po 20 min w piekarniku po prostu rozplywalo sie w ustach. Mysle, ze jezeli hodowlany to nie z "przeludnionego, mulowatego stawu" a raczej ze zbiornika z mocnym przeplywem wody. W kazdym razie pierwszy raz udalo mi sie go upolowac icon_smile.gif. W zeszlym tygodniu trafilam na turbota i slowo honoru pomimo roznicy w cenie i reputacji wszyscysmy zgodnie stwierdzili, ze karp lepszy icon_smile.gif.
Doruśka
tajemnica tkwi w tym,ze ten nasz karp świateczny jest mulasty w smaku od mułu icon_smile.gif
otóż około paxdziernika-listopada spuszcza sie wodę ze zbiorników- stawów aby rozpocząć proces ,ze tak się wyrażę tuczny karpi, i one maja mało wody wiec tylko jedzą - nie wyglada to strasznie (to do obrońców karpii) po prostu jest mniej wody w zbiorniku.
dlatego odkąd zamieszkałam w sąsiedztwie stawów i poznałam tajemnicę - karpie kupuję jak tylko zaczynają spuszczać wodę i mrozę .
cymru_na_wygnaniu
CYTAT(Doruśka @ Tue, 18 May 2010 - 18:22) *
tajemnica tkwi w tym,ze ten nasz karp świateczny jest mulasty w smaku od mułu icon_smile.gif
otóż około paxdziernika-listopada spuszcza sie wodę ze zbiorników- stawów aby rozpocząć proces ,ze tak się wyrażę tuczny karpi, i one maja mało wody wiec tylko jedzą - nie wyglada to strasznie (to do obrońców karpii) po prostu jest mniej wody w zbiorniku.
dlatego odkąd zamieszkałam w sąsiedztwie stawów i poznałam tajemnicę - karpie kupuję jak tylko zaczynają spuszczać wodę i mrozę .


No widzisz tego nie wiedzialam, myslalam, ze to z powodu duzej ilosci ryb. A ja tez mam patent - karpia kupuje symbolicznie a przywoze ze soba calego lososia icon_smile.gif na boze narodzenie. A moze to jest tak ze losos w Pl smakuje lepiej niz w UK a karp z kolei ma sie smaczniej w UK gdzie nikt sie go nie chce "chycic"... 06.gif
milutka
CYTAT(marghe. @ Mon, 17 May 2010 - 20:58) *
Podobno tak icon_smile.gif

u nas resztki z wczorajszego obiadu serowanego przez Kota i GabÄ™
pieczone roladki kurzęce ze szpinakiem i ricottą w winnym sosie
makaron
sałata z winegretem (to mój, cały , wieeelki wkład icon_biggrin.gif )
limonkowa pianka
czekoladowe brownies z żurawinami (Gaba)


Czy przepis na tÄ™ limonkowÄ… pianke i brownies znajdÄ™ na Twojej stronie? icon_smile.gif

Dawno nie pisałam o obiadkach

w niedzielę: rosół z makaronem
w poniedziałek: schabowe z ziemniaczkami
dzisiaj: zupa kalafiorowa
marghe.
CYTAT(milutka @ Tue, 18 May 2010 - 17:54) *
Czy przepis na tÄ™ limonkowÄ… pianke i brownies znajdÄ™ na Twojej stronie? icon_smile.gif

Kiedyś pewnie tak icon_biggrin.gif, jak leń odpuści. Brownies będa na Gabiszonowej stronce

Dziś makaron aglio olio peperoncino (czosnek, oliwa, papryczka) z brokułami
semi
parówki w cieście francuskim z sosem czosnkowym i pomidorami. Nie lubię parówek 29.gif
Meggi
Skrzydełka wymieszane z przyprawami różnymi pod ręką, na blaszce upieczone wraz z ziemniakami ( bo tak najszybciej icon_wink.gif do tego surówka z sałaty ;lodowej

Wczoraj spaghetti bolonese.

Jutro pomysłów brak.
Carrie
Nie było zielonych szparagów więc zrobiłam sos kremowy z tych białych i penne do tego.

Niby ugotowały się fajnie i były delikatne ale w czasie miksowania w blenderze powyłaziły takie długie sztywne łyka które psuły całą zabawę.Smaczne, ale te łyka.

Na jutro jednak coś mięsnego zrobię.

Tigerek
Dziś zupka wiejska, na jutro gulasz wieprzowy z makaronem i ogórki z sosem koperkowym icon_smile.gif
milutka
CYTAT(Carrie @ Tue, 18 May 2010 - 22:43) *
Nie było zielonych szparagów więc zrobiłam sos kremowy z tych białych i penne do tego.

Niby ugotowały się fajnie i były delikatne ale w czasie miksowania w blenderze powyłaziły takie długie sztywne łyka które psuły całą zabawę.Smaczne, ale te łyka.


Dlatego ja po zmiksowaniu jeszcze przecieram przez sito icon_wink.gif

Kurczę, na dzisiaj pomysłu brak na obiad, bo lodówka świeci pustkami icon_eek.gif

Została z wczoraj zupa kalafiorowa, to może zrobię gofry lub naleśniki.
Carrie
CYTAT(milutka @ Wed, 19 May 2010 - 13:19) *
Dlatego ja po zmiksowaniu jeszcze przecieram przez sito icon_wink.gif


37.gif

żartujesz, prawda? kurcze, za leniwa jestem chyba

( ale powiało optymizmem,że te łyka to powszechna sprawa i nie mnie tylko prześladuje)

Mam plan na zrobienie szaszłyczków drobiowych z patelni.Wtedy mam gwarancję,że i potomek zje bo lubi przyprawione i smażone/pieczone mięsko.

Aaa, no g'woli ścisłości - ja tu nasze dania opisuję ale równolegle coś i dla niego robię bo ma swoje smaki i nie wszystko co nasze tyka.Od wczoraj zjada na pierwsze danie zupę kalafiorową z dodatkiem szpinaku i zagęszczoną kaszką kukurydzianą.
Doruśka
u mnie dziś kiełbasa z patelni z cebulą a dla tych co maja subtelniejsze podniebienia "chińszczyzna" z kurczakiem i ryzem.

a pewnie zjemy kazdy po troche wszystkiego icon_wink.gif nikt nie odpusci icon_smile.gif)
anax
CYTAT(Doruśka @ Wed, 19 May 2010 - 14:15) *
u mnie dziś kiełbasa z patelni z cebulą a dla tych co maja subtelniejsze podniebienia "chińszczyzna" z kurczakiem i ryzem.

a pewnie zjemy kazdy po troche wszystkiego icon_wink.gif nikt nie odpusci icon_smile.gif)


u mnie też kiełbasa z patelni z cebulką i chlebem
I zupa pomidorowa z makaronem
Abotak
u nas taka zbieranina.

szparagowe ruloniki z serem, zawiniete w boczek.
Szparagow dostawa, kolejna ale chyba reszte znowu zamroze 37.gif
Dzieci (pod wodza najstarszych) ugotowaly sobie dodatkowo makaron
Do niego pieczarki z czosnkiem, szpinak, parmezan

Bigos z reszta pieczeni i grzybami ale chyba juz na kolacje zostanie.
parasolka
wstążki ze świeżym szpinakiem i łososiem /jak dostane w sklepiku - jak nie z samym szpinakiem/ icon_smile.gif
krupnik na młodej włoszczyźnie
Żoanna
Pizza z przepisu marghe....mmmmmmmmmmmmmmmmm 06.gif
semi
a u nas dzisiaj na kolację feta z pieca wg marghe-tyle, że na grzankach. na stałe wchodzi do jadlospisu. pycha, no pycha poprostu:)
Tigerek
DziÅ› lekki gulasz wieprzowy, na jutro pikantny tymiankowy kurczak pieczony w woreczku z ziemniakami i cebulkÄ… icon_smile.gif
Meggi
Dzis jajka sadzone plus kiełbaski smażone, i mizeria icon_smile.gif

Na jutro mam ochotę zrobić kurczaka curry czy może ktos mnie jakiś przepisem poratować, plisss to mój debiut w tej potrawie icon_smile.gif
minka.
Ja robie tak:
Kroje piers kurczaka na kawalki i smaze. Przy koncu smazenie obficie posypuje curry, pieprzem i sola(papryka czasem tez) i wlewam smietane(taka do zup, slodka albo mleko kokosowe ale wtedy maz nie je 21.gif ) i dodaje sosu slodko-kwasnego z butelki. To sie gotuje chwilke a ja czesto dodaje jeszcze wiecej curry na koniec i ociupinke ociupinke szafranu ale to TYLKO DLA KOLORU.
Super szybkie danie, przygotowanie zajmuje mniej wiecej tyle co ugotowanie ryzu wiec u nas gosci dosc czesto.
Wesja uboga bo tylko taka mi w domu zjedza niestety. Ech...
OLA77
dzisiaj z lenistwa- frytki:)
marghe.
Wczoraj - mumusine mielone
dziś- kaszanka + ogórek kiszony
Carrie
to samo co wczoraj

szaszłyki drobiowe z mięsa indyczego z cebulą, pieczarkami i cukinią
ziemniaki zapiaszczone( poparzyłam sobie podniebienie z braku cierpliwości)
na deser muffiny Nigelli z muesli
Inkusia
Kiełbasa z cebulką, ziemniaki i mizeria
semi
CYTAT(Carrie @ Thu, 20 May 2010 - 12:54) *
to samo co wczoraj

szaszłyki drobiowe z mięsa indyczego z cebulą, pieczarkami i cukinią


dasz przepis??
Agnieszka Kamila
dla dziecia krupnik, dla mnie chleb z wędliną
mąż wyjechał to nie trzeba bałaganic w kuchni
skanna
Risotto ekspresowe - pierś z kurczaka, cebula, kapusta pekińska, włoszczyzna z mrożonki, ryż, sos sojowy i pieprz.
Abotak
14 prawie a ja mam tylko zaawansowany praktycznie pomysl na deser.
W celu zagospodarowania rabarbaru i jajek bo kury sie niosa na potege, bedzie crumble rabarbarowe i suflet tez rabarbarowy ;-P

Przybywam w poszukiwaniu pomyslu na danie glowne. Zamarynowany losos ale to za malo zeby 8 osob wykarmic.
Nawet dopychajac deserem 43.gif
Junior ledwo wstal, jeszcze sniadania nie zjadl a juz sie dopraszal o makaron, ale co za duzo...
moze ryz na zolto-szafranowo z tym lososiem z grilla, pieczarek mam multum wiec tez do towarzystwa, ew jakis groszek i swieza zielenina.
Hmmm...
Żoanna
Bogusia,podziwiam CiÄ™,jesteÅ› niesamowita blagam.gif
Ja przy jednym Marcelu nie mogę się zorganizować 48.gif

U nas rosołek i "pagetti" jak to mówi Marcelek 06.gif
anax
zupa pomidorowa z wczoraj ale z ryżem
gulasz z szynki wieprzowej+młode ziemniaki z koperkiem i kapusta czerwona z lidla icon_smile.gif
Doruśka
makaron z owocami morza w sosie pomidorowym.
jutro mam pokaz tupperwara, to pewnie coÅ› lekkiego ,
na wszelki wypadek ozór wołowy gotuję .
Tigerek
Ja jutro się poświęcę i zrobię domowe ruskie i eksperymentalnie kombinuję z nadzieniem mięsno-cukiniowo-coś-tam-jeszcze (jak się uda to wrzucę przepis).
milutka
CYTAT(Carrie @ Wed, 19 May 2010 - 13:45) *
37.gif

żartujesz, prawda? kurcze, za leniwa jestem chyba


nie 06.gif szybko to siÄ™ robi icon_wink.gif

Wczoraj w prawie pustej lodówce znalazłam aż jeden plaster wędliny 06.gif , troszeczkę sera żółtego, natkę pietruszki, śmietankę 30%, w szafce makaron rurki, więc wszytko razem wymieszałam i powstało danie: makaron rurki w sosie śmietanowo-pietruszkowym z serem icon_smile.gif pycha było icon_smile.gif

A dzisiaj na obiad był grill:boczek, karkówka, skrzydełka, pierś kurczaka .

Jutro: zupa ogórkowa i naleśniki z dżemem truskawkowym a na deser będzie brownies Marghe. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.