To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Inkusia
lasagne

i w zwiÄ…zku z tym moje pytanie bo robiÄ™ pierwszy raz icon_smile.gif
Ile ma być warstw makaronu? Mam tylko 3 i wydaje mi się taka płaska icon_smile.gif
justin
ja robiÄ™ tak ze 3 warstwy. przekladam miesem + sos pomidorowy + sos beszamelowy.

a my dzisiaj naleśniki z serem + polewa ze stopionej czekolady + lody
mari_emzet
Filety z indyka z grilla, ryż i brokuły.
justin
CYTAT(miomao @ Wed, 09 Feb 2011 - 14:18) *
Filety z indyka z grilla, ryż i brokuły.


jak robisz te filety, w piekarniku grilujesz? Możesz napisać coś więcej?
kasiunia
mi zostal ratatouille z wczoraj i go sprofanowałam i wkroiłam parówki icon_wink.gif
marghe.
makaron z cukiniÄ…, krewetkami i szafranem\
mama4
Na obiad bedzie bialy barszcz dzisiaj, a na "troche po obiedzie " robie dzisiaj ceviche.
Gio_vanna
A u nas obiad jak w dziecinstwie: krupnik i schabowy z ziemniakami i korniszonkem. pierwszego nie trawiÄ™ ale dzieci lubiÄ… a drugie uwielbiam.
Ammm
Brrr, ja też nie znoszę krupniku. Karolina uwielbia (ale ona w ogóle uwielbia kasze).

U mnie dziś była pierś z kurczaka, odsmażane kopytka i borówki.

Jutro wywożę potwory do rodziców, więc będzie koncert życzeń: dla Bartka pomidorowa z makaronem, dla Karoliny szczawiowa, dla mnie pomidorowa z ryżem.
*Dora
a u nas dzisiaj ogórkowa i nic więcej bo mam doła i nie mam weny do gotowania icon_sad.gif na szczęście jutro przyjeżdża mama to będzie gotować icon_smile.gif
kasiunia
ja dziś mam żurek, z własnego zakwasu, z boczkiem, i białą kiełbaską, mniammmm
flo
wczoraj byl dzien pizzy, ale pizza u mnie dopiero dzisiaj icon_smile.gif
Wczoraj mialam kotleciki z ryby.
Filip_inka
CYTAT(flo @ Thu, 10 Feb 2011 - 13:24) *
Wczoraj mialam kotleciki z ryby.


Nigdy nie robilam kotletow z ryby za to bardzo lubie je jesc...
Czy przyprawy dodaje sie takie jak do mielonych z miesa? bo ryba chyba taka bardziej wodnista jest...?


a u nas dzis ziemniaki w mundurkach ze sledzikiem z cebulka w oliwie.
marghe.
Uwielbiam krupnik icon_smile.gif Gabiszon też. Mąż nie znosi (a on w zasadzie wszystkożerny:D )
Dzien pizzy zignorowałam, jako, że byliśmy na pizzy w sobotę icon_smile.gif

Dzis steki wołowe, ziemniaki faszerowane serem, sałata
Kisiel icon_biggrin.gif malinowo pomarańczowy z jabłkiem
odynka
makaron swiderki sosem bolonese i smietana, parowkami i mozarella;)
semi
makaron z sosem szpinakowo-śmietanowo-fetowo-czosnkowym-ja. dzieci wczorajszy rosół.
użytkownik usunięty
Mężowi zrobiłam tradycyjnego schabowego (pierwszy raz w życiu icon_smile.gif ) a on zrobił mi świetny makaron z pomidorami i sobie tylko znanym składem.

Kasiunia jak robisz własny zakwas na żurek?
gosiagosia
CYTAT(flo @ Thu, 10 Feb 2011 - 13:24) *
wczoraj byl dzien pizzy, ale pizza u mnie dopiero dzisiaj icon_smile.gif
Wczoraj mialam kotleciki z ryby.


hehe, u nas też wczoraj kotlety rybne icon_smile.gif
a dzisiaj nic, a ja i tak ledwo stojÄ™.
kasiunia
CYTAT(jully @ Thu, 10 Feb 2011 - 21:40) *
Mężowi zrobiłam tradycyjnego schabowego (pierwszy raz w życiu icon_smile.gif ) a on zrobił mi świetny makaron z pomidorami i sobie tylko znanym składem.

Kasiunia jak robisz własny zakwas na żurek?

zazwyczaj w ogóle robiłam barszcz biały, ale w zasadzie przepisy są takie same tylko mąka na bb pszenna razowa, a na żurek żytnia razowa. (zawsze używałam ekologiczną) biorę 30dkg mąki, zalewam gorącą wodą (tak wiem nietypowo) i mieszam aż mam papkę. potem czekam aż woda ostygnie (na 30 dkg ma być litr) i zalewam. NIE MIESZAĆ. wrzucam przekrojone na pół 3 ząbki czosnku i czasami skórkę od razowca jak mam, i nie zapomnę icon_wink.gif po 3 dniach jest gotowy, wychodzi taki nie za mocny, ale ja taki własnie lubię do barszczu białego. wydaje mi się że jakby zalać wodą letnią to wyjdzie mocniejszy, ale nie próbowałam.

dziś się okazało że ten zakwas co nastawiłam mi spleśniał!! - zrobiłam go wyjątkowo ze zwykłej mąki. także naprawdę polecam eko.

ale - potrzeba matką wynalazków - wykorzystałam zakwas który mam na chleb, więc mocny jak cholera icon_wink.gif i wyszedł żurek chyba najlepszy w życiu. także może na ten sposób się przerzucę. swoją drogą, mój żurek/barszcz biały wymiata, nigdy nie jadałam lepszego a w wielu miejscach próbowałam. służę przepisem jakby co 03.gif
użytkownik usunięty
To daj od razu icon_smile.gif
marghe.
U nas jutro kotlety rybne, z tuńczyka i ziemniaków (Gabiszon zrobi)
przed kotletami może zupa z mango
sałata
justin
kasiunia, ja też chcę przepis na ten żurek.

a gdzie kupujesz makÄ™ eko ?
kasiunia
mąkę eko w sklepie ze zdrową żywnoscią albo w Piotrze i pawle.
dobra, to żurek.
zakwas macie kilka postów wyżej, jeśli chcecie mocny to naprawdę polecam ten na chleb... a zaraz, tego nie macie icon_wink.gif to na wszelki wypadek tez dam - w I dzień rano mieszam w dużym słoiku pół szklanki mąki żytniej pełnoziarnistej z pół szklanki zagotowanej wody takiej lekko ciepłej. słoik przykrywam folią aluminiową i zostawiam go w ciepłym miejscu - powinno być ok 27st, ja to osiągam przy rurach. Wieczorem mieszam zakwas i zostawiam do rana.
Na 2 dzień rano: Dokarmiam zakwas - dodaję mąkę, wodę (po pół szklanki), mieszam, odkładam w ciepłe miejsce.
Na 3 dzień rano: Dokarmiam zakwas, czyli powtórka dnia 2.
Na 4 dzień rano: Dokarmiam zakwas, mieszam, odstawiam w ciepłe miejsce. Po około 3 godzinach jest on już gotowy. Na tym etapie nie zawsze oddziela się już woda, do żurku powinna być oddzielona, więc można sobie dokarmiać 1x dziennie (o stałej porze) aż się oddzieli.
Jak już mamy zakwas, którykolowiek, to : gotujemy wywar warzywny (ja wrzucam też od razu ziemniaki) na pokrojonym wędzonym boczku (kawałek taki mniej więcej 4x5cm), wrzucamy suszonego grzyba albo 2 w zależności od wielkości, liść laurowy i ziele ang. w międzyczasie zesmażamy cebulkę pokrojoną w kostkę. pod koniec gotowania tak na 5 minut wrzucam białą kiełbasę, lubię dużo. jak już się ugotuje wywar, wyciągamy warzywa, oprócz oczywiście ziemniaków, i dodajemy zakwas - do smaku, cebulkę, zgniecione 2-3 ząbki czosnku, dużą garść majeranku i sól. odlewamy trochę do garnuszka i mieszamy ze śmietaną - ja daję połtora - dwa opakowania małej śmietany 12%. dodajemy do zupy, ew jeszcze solimy do smaku i już icon_smile.gif
kasiunia
a dziÅ› mam kurczaka w porach icon_smile.gif
Ammm
U nas miał być kapuśniak, ale dzieci odmówiły zjedzenia, więc właśnie gotuje się zalewajka.

A ponieważ nabyłam wczoraj makaron w kształcie Dory i Zygzaka to na drugie musi być rzeczony makaron z sosem bolońskim.

Ja zjem tylko zupę, bo wieczorem robię polędwiczki w sambalu Marghe.
Inkusia
Ammm dzisiaj rano naszła mnie ochota na kapuśniak. Muszę ugotować któregoś dnia icon_smile.gif
odynka
ryz z kurczakiem, papryka i cebulka w ciemnym sosie sojowym z curry;) a w piekarniku faszerowane papryki sie robia;)
Ammm
CYTAT(Inkusia @ Fri, 11 Feb 2011 - 14:54) *
Ammm dzisiaj rano naszła mnie ochota na kapuśniak. Muszę ugotować któregoś dnia icon_smile.gif

Patrz, jakbyś była bliżej to bym Cię zaprosiła, bo mam dużo 06.gif

Inkusia
Ammm dzięki icon_smile.gif Do Warszawy trochę daleko jechać na kapuśniak icon_wink.gif
To taka pierwsza poważna zachcianka w tej ciąży 06.gif

Ja dzisiaj mam leniwy obiad, sos pomidorowy, ziemniaki i jajko na twardo.
użytkownik usunięty
Ammm skąd masz makaron w kształcie zygzaka? Co prawda mojego dziecka nie trzeba zachęcać do jedzenia makaronu, bo uwielbia, ale taki by go z pewnością powalił na łopatki
gosiagosia
marghe zrobiłaś mi smaka na te kotlety rybne z tuńczyka. Nie wiedziałam, że tak można. Znalazłam przepisy i brzmią nieźle, muszę koniecznie spróbować.
A to, że kasiunia na żurek narobiła ochoty, to już nie muszę mówić. Aż ślinka cieknie. Dzięki za przepis, na pewno spróbuję icon_smile.gif

co do makaronu, to z ciekawości chciałam poszukać. Wprawdzie w kształcie zygzaka nie znalazłam, ale są inne, np w kształcie ryżu 23.gif TU O
semi
gołabki meksykańskie.
Filip_inka
CYTAT(marghe. @ Fri, 11 Feb 2011 - 00:05) *
U nas jutro kotlety rybne, z tuńczyka i ziemniaków (Gabiszon zrobi)
przed kotletami może zupa z mango
sałata


a mogę prosić o przepis? czy już gdzieś był podawany?
kasiunia
CYTAT(gosiagosia @ Fri, 11 Feb 2011 - 15:14) *
A to, że kasiunia na żurek narobiła ochoty, to już nie muszę mówić. Aż ślinka cieknie. Dzięki za przepis, na pewno spróbuję icon_smile.gif

a ja mam go w lodówce <gra na nosie> icon_wink.gif
marghe.
CYTAT(AiB @ Sat, 12 Feb 2011 - 00:12) *
a mogę prosić o przepis? czy już gdzieś był podawany?

placuszki
https://malutki-kuchcik.blogspot.com/2010/0...i-tunczyka.html
zupy jeszcze nigdzie nie wrzucałam, sałatka z ogórków u mnie na blogu icon_smile.gif
Ammm
CYTAT(jully @ Fri, 11 Feb 2011 - 17:00) *
Ammm skąd masz makaron w kształcie zygzaka? Co prawda mojego dziecka nie trzeba zachęcać do jedzenia makaronu, bo uwielbia, ale taki by go z pewnością powalił na łopatki


Kupiłam w MarcPolu w Babicach. Firmy Melissa. Mają Zygzaka, Dorę, Literki, Cyferki i pojazdy (samochody, łodzie, rakiety, rower, samolot itp.)

Edit: Jak chcesz to mogę Ci kupić i możemy się jakoś umówić na kawę to Ci dostarczę.
Zelda
my własnie zjedliśmy pierogi ruskie które moja mama robiła i fasolkę szparagową.dzieci miały jeszcze wczorajszą pomidorówkę z makaronem tez robionym przez moją mamę 06.gif
Joanna 81
dziś ziemniaki, schab na porach pod pierzynką majonezową plus pekińska z winegretem icon_wink.gif
justin
kasiunia bardzo dziękuję za przepis na zakwas.
Kotlety od marghe też mam zamiar wypróbować, chociaż marghe nie wspomniała ani słowem czy dobre:)

a u nas dzisiaj była zupa szczawiowa i wątróbka drobiowa z cebulka, ot prościzna.
marghe.
CYTAT(justin @ Sat, 12 Feb 2011 - 23:41) *
kasiunia bardzo dziękuję za przepis na zakwas.
Kotlety od marghe też mam zamiar wypróbować, chociaż marghe nie wspomniała ani słowem czy dobre:)

,

marghe nie podaje przepisów na dania, które jej nie smakują icon_razz.gif icon_smile.gif
dziÅ› makaraon aglio olio z pieczonym Å‚ososiem cytrynowym.
semi
a u nas kotletu tuńczykowe by Gaba Marghowa:). Idę obierać ziemniaki:)
Silije
Ja zrobiłam ryż w curry, dukaty rybne no i pomidorki, które niestety są jedynymi warzywami na świecie spożywanymi przez Dominika do obiadu (prócz ziemniaków).
Ammm
Dzieci wreszcie poszły do przedszkola, więc dziś dla nich nie gotuję. Ale niestety dziś obiad w pkolu marny (kapuśniak i makaron z sosem serowym - oboje nie tkną pewnie), więc pewnie coś będę im musiała dać. Może pizzę zrobię.

A dla mnie mi się dziś nie chce - właśnie objadłam się kanapkami ze śledziem w oleju z cebulką (chodziły za mną od piątku) i idę się zdrzemnąć.

kasiunia
u mnie dziÅ› pizza.
agabr
CYTAT(Ammm @ Mon, 14 Feb 2011 - 12:31) *
Dzieci wreszcie poszły do przedszkola, więc dziś dla nich nie gotuję. Ale niestety dziś obiad w pkolu marny (kapuśniak i makaron z sosem serowym - oboje nie tkną pewnie), więc pewnie coś będę im musiała dać. Może pizzę zrobię.

A dla mnie mi się dziś nie chce - właśnie objadłam się kanapkami ze śledziem w oleju z cebulką (chodziły za mną od piątku) i idę się zdrzemnąć.

A jak wstaniesz zjesz bezy z musztarda icon_mrgreen.gif

Sledz plus sen w moim wypadku jest tak oczywista oczywistoscia icon_smile.gif.b
Ammm
Wypluj te słowa nienie.gif

Ja śledzia po prostu uwielbiam.
Edit: spać zresztą też.
Zelda
u nas wczoraj gulasz miesno-warzywny z kopytkami i zupa cebulowa;a dziś pomidorowa z zapasów i ruskie bo nie mam czasu icon_wink.gif
gosiagosia
Co kto woli: karkówka z kapustą albo pierogi z twarogiem i mięsem.
Zelda
ja zrobiłam krupnik bo nie miałam czasu na nic bardzij czasochłonnego,a na drugie nie mam pomysłu...
kasiunia
u mnie dorsz smażony, surowka z kiszonej kapusty i ryż. tak klasycznie.
za to na kolacje zrobiÄ™ porowÄ… tartÄ™
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.