To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Tigerek
Bulion z pokrojonymi w paski naleśnikami + krokiety z nadzieniem z mięska z rosołku (kaczka i kurczak).
Tigerek
Bulion z pokrojonymi w paski naleśnikami + krokiety z nadzieniem z mięska z rosołku (kaczka i kurczak).
Sali_M
Dzisiaj u mnie była pieczeń rzymska w sosie pomidorowym, odsmażane ziemniaki, sos pomidorowy i sałatka ogórkowo- pomidorowa.
kamla
CYTAT(marghe. @ Sun, 10 Apr 2011 - 23:14) *
Kamla, pewnie już za późno, ale i tak napiszę icon_smile.gif
Z kurczakiem raczej nie mam przepisów, za to służę pomyśłami na makaron z tuńczykiem
tuńczyk i suszone pomidory https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/1...dory-czyli.html
tuńczyk cytryna i śmietana https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2009/0...-ismietana.html
tuńczyk+ cytryna https://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,64533240,64533240.html

No i najprostszy: dobry sos pomidorowy z cebulą + tuńczyk

my dziÅ› obiad tradycyjny maminej roboty
rosół i mielone icon_smile.gif



Marghe. a gdzie tam za późno, mój mąż makaroniarz mógłby jeść makaron siedem dni w tygodniu. Na pewno wykorzystam którys z przepisów dzisiaj bo ide do pracy na 12 i potrzebuje cos na szybko. Dziękuję!!!
kamla
CYTAT(Tigerek @ Tue, 12 Apr 2011 - 22:06) *
Bulion z pokrojonymi w paski naleśnikami + krokiety z nadzieniem z mięska z rosołku (kaczka i kurczak).


Tigerek a ten przepis na rosół z naleśnikami to z "kuchennych rewolucji??"
kamla
CYTAT(Orinoko @ Sun, 10 Apr 2011 - 23:40) *
Kamla
Makaron bez sosu pomidorowego: wersja a) kurczak, szpinak, cebula, czosnek, ewentualnie śmietana lub jogurt, wersja b) por, pieczarki, boczek wędzony, do tego tymianek lub oregano (nie pamiętam, co bylo w oryginalnym przepisie koleżanki), można też potem dodać do sosu jakiegoś nabiału, ja nie daję, bo mój mąż beznabiałowy



Orinoko a mogłabys przyblizyć?? Te pieczarki w przepisie b) to surowe czy jakoś podsmażane?? No i tymianek mam tylko suszony, może byc czy zaopatrzyć się w świeży??
Tigerek
CYTAT(kamla @ Thu, 14 Apr 2011 - 09:49) *
Tigerek a ten przepis na rosół z naleśnikami to z "kuchennych rewolucji??"


Nie nie, robiłam takie coś jeszcze zanim się program pojawił na antenie icon_biggrin.gif

Najpierw to były lekko słodkie naleśniczki do zupy owocowej, potem poeksperymentowałam z wytrawnymi do bulionu i się przyjęło icon_wink.gif
semi
u nas ogórkowa i nalesniki z dźemem. jutro z lenistwa spagetti z sosem bolońskim.
Zelda
polędwiczki z kalafiorem i kopytkami i nieśmiertelna pomidorowa:)chyba jestem uzalezniona
Tigerek
Gulasz wieprzowy z kiełbasą + kasza + surówka z buraczków icon_smile.gif
Zelda
krem z zielonego groszku i spaghetti
Inkusia
Mam ok.300g mielonego z szynki i nie mam pomysłu co z tym zrobić. Klopsy i spaghetti mi się znudziły. Najchętniej zrobilabym coś jednogarnkowego bo bierze mnie jakieś przeziębienie i nie mam na nic siły icon_sad.gif
marghe.
Z mielonym mięsem nie pomogę. Nie mam pomysłów.

U nas rozbef z pure' ziemniaczanym z bazyliÄ…
Inkusia
Ugotowałam makaron jakieś muszelki icon_smile.gif, mięso podsmażyłam z cebulką, poprzekładam w naczyniu z pomidorami z puszki, serem i co mi tam jeszcze się nawinie icon_smile.gif i zapiekę.
basiaw
A ja przygotowuję się już do wycieczek, więc za bardzo nie mam czasu siedzieć na forum icon_sad.gif U mnie bez ustanku gotowanie.. Dziewczyny poratujecie mnie dziś przepisem na ciasto na pizze, chcę dziś zrobić , ale wszystkie przepisy, które mam są na grubą pizzę, a ja potrzebuję na cienką, jak to uzyskać? Moje dzieci nie cierpią grubego ciasta w pizzy icon_smile.gif rozpuszczone po pobytach we Włoszech...
basiaw
dubel
marghe.
Basiu
400 g mÄ…ki
25 g drożdży
250 ml wody
1 łyżeczka cukru
1/2 łyżeczki soli
oliwa

drożdże rozpuścić w letniej wodzie, dodać cukier.
Wszystkie składniki zagnieść (ja zagniatałam Kiciem)
Ciasto przełożyć do miski, posmarować oliwą, odstawić na 30 min. w ciepłe miejsce.
Po 30 minutach ponownie wyrobić
Rozwałkowac itp
basiaw
Marghe. stokrotne dzięki !!!!
Tylko mi powiedz co to jest Kicia? Bo rozumiem, że nie chodzi o kota?
marghe.
Mikser icon_smile.gif
semi
04.gif a ja pomyślałam, że to zdrobnienie od Kota 04.gif
Orinoko
Ogórkowa i zapiekanka ryżowa z indykiem z rosołu, marchewką i pietruszką oraz cebulą (smak dzieciństwa)
Jutro jak szlachetne zdrowie pozwoli coś na szybko, bo córka ząbkuje, ale jeszcze nie wiem, co
marghe.
CYTAT(emi @ Wed, 20 Apr 2011 - 22:02) *
04.gif a ja pomyślałam, że to zdrobnienie od Kota 04.gif

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

on za duży na Kiciusia
kamla
Żeberka w sosie i pomidorowa na indyku z ryżem miałam wczoraj, dzis polędwiczki z ziemniakami ii jarzynowa.
basiaw
Marghe. ciasto na pizzę jest genialne!!!!!!!! Dokładnie takie jak chciałam icon_biggrin.gif
Chłopcy zjedli i byli zadowoleni, że w końcu cienka i miękka pizza. Niestety moja pizza prosciutto cotto nie wyszło najlepiej bo mi się za bardzo spiekła szynka icon_sad.gif , ale margherita wyszła idealna icon_smile.gif
Dziękuję!!!
p.s. nie znam włoskiego więc przepraszam za jakiekolwiek literówki.
marghe.
Zero błędów icon_smile.gif

Cieszę się, że smakowała.

My dziÅ› bez obiadu
Inkusia
Zupka jarzynowo-szparagowa krem. Szparagi ze słoika z zeszłego sezonu, czekam z niecierpliwością na świeże icon_smile.gif
marghe.
U nas już są świeże szparagi (u Majlertów).Nie wiem w jakiej cenie

Lasagne dziÅ› zajadamy
Sali_M
u mnie dzisiaj był rosół a na drugie schab duszony, marchewka z groszkiem i ziemniaki.
Ammm
polędwiczki wieprzowe i szparagi
wczraj pierÅ› z kurczaka i szparagi
jutro nie wiem z czym szparagi icon_wink.gif
katiM
Mintaj duszony z warzywami, ziemniaczki. Jutro mielone nadziewane śliwka suszoną, purre + surówka z selera ,jabłka i marchewki. Rosół.
Pysio
Marg, podaj przepis na lasagne
marghe.
Podam jak tylko wysępię od mamy. Bo to ona jest specjalistką icon_smile.gif

U nas niby chili con carne, z mięsa drobiowego..
Tigerek
Ciasto ziemniaczano-pieczarkowo-cukiniowe icon_smile.gif
justin
kotlety schabowe ( dzieci zażądały kotletów ze świni ), ziemniaczki, mizeria i kalafiorek.
Utarte jabłko z marchewka.

zupa pomidorowa.
Anai_
Kalafiorowa icon_smile.gif i być może placki ziemniaczane, jak będzie zapotrzebowanie.
użytkownik usunięty
Ja ostatnio wciąż i wciąż szparagi.
Dzisiaj z kluchami w sosie śmietanowym
kaskago
a jak robisz sos?
asiaad2
My dzis spagetti ale may chory więc na specjale zyczenie frytki 43.gif
marghe.
Wreszcie chłodnik icon_smile.gif ogórkowy, z dużą iloscią czosnku
Kurza pierś z "grila", sałata
Magawit
Botwinka-mmmmpycha, a na drugie kurak, surówka z pomidora,ogórka,oliwek,sałaty i... nic,bo zapomniałam kupić ziemniaki 37.gif
basiaw
U nas młoda kapusta,młode ziemniaki i dla chętnych gulasz wołowy... musiałam zacząć gotować po 2 tygodniach wypoczynku 32.gif
Paula.
CYTAT(marghe. @ Mon, 23 May 2011 - 11:25) *
Wreszcie chłodnik icon_smile.gif ogórkowy, z dużą iloscią czosnku
Kurza pierś z "grila", sałata

Marghe mogę prosić przepis na chłodnika?
Orinoko
Dla syna spaghetti po bolońsku, powtórka z wczoraj, a dla nas luzacki obiad - filet z kuraka lub inydka (nie wiem, co mi się tam rozmraża 04.gif ) w tortilli z warzywami.
marghe.
CYTAT(Paula. @ Mon, 30 May 2011 - 10:13) *
Marghe mogę prosić przepis na chłodnika?

Paula, proszÄ™
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2011/0...iao-prawie.html

dziś też chłodnik, ale pomidorowow jogurtowo bazyliowy
i
feta z piekarnika z pomidorami i oliwkami
użytkownik usunięty
Placki ziemniaczane z jogurtem i szczypiorkiem i truskawki na deser. Prosto a pysznie.
Paula.
CYTAT(marghe. @ Mon, 30 May 2011 - 15:15) *

Dziękuję. Że też sama nie wpadłam, żeby tam poszukać icon_smile.gif.
Dzisiaj u mnie pieczarkowa, do tego coś z piersi kurczaka muszę wymyślić, chłodnik będzie jutro.

Jully narobiłaś mi ochoty na placki ziemniaczane icon_smile.gif.
Humbelina
Wczoraj placki ziemniaczane z sosem czosnkowym i surówką z marchewki
dziś przepyszna ogórkowa
marghe.
dziÅ› misz masz

dla Gaby i jej gościa - makaron z truskawkami, mocno wybełtany icon_biggrin.gif

mozzarella zawinięta w szybke i zapieczona
sałatka z brokułow, jajek i ogórka kiszonego

kompot malinowy
pat09
Risotto z grzybami i sosem quattro formaggi,
fasolka zielona doprawiona oliwa i czosnkiem,
dla Patrysinskiego pulpety w sosie pomidorowym,
truskawki na deser, z odrobina sambuki icon_wink.gif
marghe.
Ja i dziecię - ciąg dalszy ww sałatki. Uwielbiamy ją icon_smile.gif
Kot zażyczył sobie kuraka z tajskim sosem z torebki. Niech sam se je ;D

deser z mascarpone, kogla mogla i truskawek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.