To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Magawit
Gołąbki icon_smile.gif
Tigerek
Gołąbki icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
agrafkaa
gołąbki i zupa brokułowa
Tigerek
Sezon jakiś icon_razz.gif ??

U mnie duszona kapustka z marchewką i wieprzowiną.
Magawit
Młoda kapusta się pojawiła icon_biggrin.gif

A ja dziś bez obiadu, dziecię u babci, mąż na siatkówce, a ja się zapcham czymkolwek i nie będzie mnie w kuchni cały dzień. Rzadkość!
cos_cos
Pierogi z jagodami. Przepyszne. Jagód jeszcze sporo zostało, więc będzie koktajl na deser.
magdga
Jest sezon na bób. Bób króluje- na śniadanie, obiad i kolację. I jako przekąska icon_smile.gif.
pat09
Chetnie by sie zjadlo mlode ziemniaczki z maslanka, a ze maslanki brak, padlo na szynke parmenska z melonem
marghe.
kasza gryczana z kefirem icon_smile.gif

na kolację hummus z suszonymi pomidorami, się uzależniłam,
Joanna 81
gołąbki 06.gif
marghe.
chłodnik pomidorowy
sałatka z marynowanych (kupnych) buraków
~anula~
placuszki cukiniowo-ziemniaczane
Magawit
Dlaczego ten wątek spadł na 2 stronę? Jest dla mnie nieustannie inspiracją. Gotować to ja lubię, ale wymyślać mi się nie chce, a Wy mi gotowce podrzucacie icon_smile.gif

Dziś odgrzewana od wczoraj zapiekanka na winie-co się z lodówki nawinie. Nawinęły się pomidory, które ładuję zamiast oliwy na spód naczynia żaro, zółty ser, kalafior, szynka, której nikt nie chciał otworzyć, a to wszystko z makaronem i zieleniną z ogrodu. I dostałam pochwałę od męża...wcale nie za gospodarność i poznańską oszczędność, tylko za wyrafinowany smak icon_biggrin.gif
joa133
pomidorowa z domowej plantacji +lane ciasto
kurczak w byle czym, ziemniaki

mąż pizza z papryczkami zółtymi

a Łucja zupka przecierana i 2 dzień + cielęcinka
Bianka
U mnie dzis zupa kartoflana i wczorajsze knedle ze sliwkami.
marghe.
wczoraj i dziś
galantyna / klops z kuraka z dodatkiem szynki suszonej i bazylii
sałatka ziemniaczana z sosem jogurtowo czosnkowym
"marynowane"pomidory
kisiel domowy
Joanna 81
CYTAT(~anula~ @ Fri, 06 Jul 2012 - 20:26) *
placuszki cukiniowo-ziemniaczane


mogę prosić o przepis? icon_smile.gif

u mnie dziś kopytka z sosem grzybowym, jutro kapuśniak icon_wink.gif
minka.
I mnie dzis surowo jak zwykle( trzymam sie dzielnie).lunch: salatka z rukoli,rzodkiewki, kalafiora awokado i inszych warzyw. Obiad: tagiatelle z cukinii i marchwi z sosem z szuszonych pomidorow i bazylii.
.Rodzinie makaron z kurczakiem zafunduje.
Lizia
U mnie dziś:
Pomidorowa oraz wołowina a'la wereszczaka.
Dzieci nie lubią wołowiny, więc kukurydza gotowana (kolba) + nuggety kurczakowe (to na 2 obiad bo 1 obiad jedzą w szkole)
marghe.
Cukinia w pomidorach z fetą
makaron z cukinią i krewetkami
Inkusia
Makaron z cukinią i pomidorami.
Chyba odpatrzę od Marghe i dodam fetę icon_smile.gif
Elle_
Naleśniki ze szpinakiem. icon_smile.gif
pat09
Swiderki z pesto z rugoli, szynka parmenska z melonem.

gosiagosia
kapuśniak
semi
moge prosić o przepis na makaron z cukinią??mam zatrzęsienie cukinii i brak już weny , co z nią robic.
joa133
semi
ugotuj cukinie na cebulce z marchewka +dodaj śmietankę 30% i sól+curry

cukinia z makaronem +mięsko mielone +pieczarki
joa133
dziś była pomidorowa z makaronem +grill na 2 danie
pat09
Piada/piadina z bresaola, rucola i serkiem philadelphia.
marghe.
Lato w pełni icon_wink.gif więc obiad będzie zimny
tatar z wędzonego łososia i tramezzini (rodzaj kanapek)z tuńczykiem i marynowanymi cebulkami.
Sałata
Inkusia
semi mój sos do makaronu był biedny icon_wink.gif tzn. pokrojona w kostkę cukinia, do tego przecier pomidorowy lub pomidory z puszki albo swieże, no i przyprawy jakie lubicie. Cukinię podsmażam na oliwie z oliwek, potem jak puści sok to się gotuje do miękkości, pod koniec dodaję pomidory.
antenka
Kotlety ziemniaczane z sosem grzybkowym (kurki i takie tam icon_wink.gif)
marghe.
Domowy fast food
hamburgery, bułki, ketchup i sałatka coleslaw - wsio domowej roboty.
Jak wyjdzie icon_biggrin.gif
agrafkaa
CYTAT(antenka @ Mon, 10 Sep 2012 - 14:18) *
Kotlety ziemniaczane z sosem grzybkowym (kurki i takie tam icon_wink.gif)

Proszę o przepis.Nigdy nie jadłam
Bianka
spaghetti icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(Bianka @ Wed, 12 Sep 2012 - 16:29) *
spaghetti icon_smile.gif

z jakim sosem?
Tigerek
U mnie upieczony miszmasz robiony prawie w dramatyznym pośpiechu, co w rękę wpadło: ryż zapiekany z warzywami i kiełbasą wymieszany z kremem warzywnym. Dziwnie wyglądała produkcja w 10 minut ale smaczne icon_wink.gif
Magawit
CYTAT(Inkusia @ Mon, 10 Sep 2012 - 14:10) *
semi mój sos do makaronu był biedny icon_wink.gif tzn. pokrojona w kostkę cukinia, do tego przecier pomidorowy lub pomidory z puszki albo swieże, no i przyprawy jakie lubicie. Cukinię podsmażam na oliwie z oliwek, potem jak puści sok to się gotuje do miękkości, pod koniec dodaję pomidory.


Dzięki! Natchnęłaś mnie tym "biednym" sosem, bo ja znów piątkowo chciałam zapodać makaron z sosem pomidorowym. Dzięki Tobie przemycę Oli cukinię i nawet się smarkata nie zorientuje icon_wink.gif icon_wink.gif

Kocham też takie zapiekanki robione w popłochu na szybko. Najsmaczniejsze!!! Tak samo mówi mój mąż-koneser dobrego jedzenia
Inkusia
Magawit cieszę się że Cię "natchnęłam" icon_smile.gif

Ja dzisiaj sama siebie nie mogę natchnąć, nie chce mi się nic robić. Chyba stanie na tym że ugotuję makaron do sosu ze słoika 43.gif
marghe.
Makaron z sosem pomidorowym z niewielka ilością marchwi icon_smile.gif
Tigerek
Dzisiaj pełnoziarnista pizza warzywna icon_smile.gif
antenka
CYTAT(agrafkaa @ Wed, 12 Sep 2012 - 16:17) *
Proszę o przepis.Nigdy nie jadłam


Kotlety robię z ugotowanych ziemniaków z dnia poprzedniego. 08.gif
Przeciskam przez praskę, dodaję jajko/jajka, przyprawy różniaste (sól, pieprz, przyprawa do ziemniaków, w sumie co kto lubi, można eksperymentować) i mąkę. Mieszam, robię kotlety, obtaczam w bułce tartej i na patelnię.

Za każdym razem wychodzą mi inne. 06.gif

A sos... jakoś tak normalnie. Cebulka pokrojona do garnka, niech się trochę przysmaży, marchewka i inne różne warzywa, potem grzybki (ja miałam już odgotowane, dostałam od rodziców), woda, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, kostka rosołowa i się gotuje. Na koniec śmietana, mąka do zagęszczenia i już.
marghe.
wrapy / tortille z kurczakiem i czymś tam jeszcze icon_biggrin.gif
pat09
Dzisiaj spaghetti z pomidorkami koktailowymi i rucola
Bianka
CYTAT(marghe. @ Wed, 12 Sep 2012 - 16:39) *
z jakim sosem?


marghe z sosem bolognese.
Pilawianka
Pomożecie?
Dostałam 2 cukinie i nie wiem co z nimi zrobić. Zawsze robiłam zapiekane w piekarniku ale mój piekarnik padł.
Może jakieś leczo czy coś w tym stylu? Tylko jak je zrobić?
agrafkaa
CYTAT(młodziutka @ Mon, 17 Sep 2012 - 18:17) *
Pomożecie?
Dostałam 2 cukinie i nie wiem co z nimi zrobić. Zawsze robiłam zapiekane w piekarniku ale mój piekarnik padł.
Może jakieś leczo czy coś w tym stylu? Tylko jak je zrobić?

A widziałaś ten wątek
Pilawianka
Jakbym widziała, to bym nie pytała.
Dziękuję.
marghe.
Mlodziutka, polecam https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/0...-w-tomacie.html
marghe.
tatar z wędzonego łososia
barramundi pieczone w soli (chyba)
ryż pomidorowy

ciasto pomarańczowe z melonem
ana
Młodziutka a może Cukina z kolendrą (można zastapić natką) i śmietaną - robiłam jak dodatek do sznycli:
https://grumko.blox.pl/2012/09/2336-Cukinia...i-smietana.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.