To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
użytkownik usunięty
A ja chyba nie napisałam o kuminie w moim przepisie a też dodaję icon_smile.gif

Dzisiaj mąż je poza domem, więc ja obiad na lenia- polenta z warzywami
joa133
pomidorowa z makaronem
ziemianki,mielone i kapusta

kompot malinowy i truskawki
basiaw
kompot malinowy oj napiłabym się icon_smile.gif
moko.
Jully mam do Ciebie pytanie jak robisz placki kukurydziane?
użytkownik usunięty
CYTAT(moko. @ Thu, 03 Feb 2011 - 21:54) *
Jully mam do Ciebie pytanie jak robisz placki kukurydziane?

Poszłam na łatwiznę i zrobiłam jak naleśniki, a później podpiekłam w piecyku przed podaniem. Naprawdę niezłe były a roboty dużo mniej.
Ammm
Dziś ja i sprzątaczka zrazy wołowe zawijane, kasza gryczana i buraczki.

Dzieci ryba.
gosiagosia
Naleśniki ze szpinakiem i być może sosem czosnkowym. Jak zrobię, to wkleję zdjęcie. Na razie szpinak rozmraża się.
basiaw
gosiagosia czy szpinak mieszasz z białym serem?
Muszę zużyć szpinak bo mi zalega w zamrażarce, i zastanawiam się nad naleśnikami albo https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/0...em-w-sosie.html oba są brzmią bardzo smakowicie icon_smile.gif
gosiagosia
Pewnie tak można, ale nie robię z twarogiem, w sumie nie mam go nawet icon_smile.gif Dodaję masła, czosnku dużo, sól i pieprz, jajka i śmietanę. Właśnie dusi się szpinak.
basiaw
gosiagosia dzięki icon_smile.gif
Doruśka
mi zalega feta- zrobiÄ™ pieczonÄ… z pomidorami . do tego grzanki
moko.
Placuszki z wątróbki z sosem czosnkowym + zielenina
flo
zupa cebulowa
kasiunia
mi się dzis wybitnie nie chce, poza tym nie mam zakupów zrobionych i nie wyjdę bo jest ohydnie, więc rozmrażam pomidorową dla mnie i Julianki (Maja na feriach), za to wieczorem jak mąż wróci i jeśli mi się zachce icon_wink.gif to zrobię bakłażana z pomidorami i fetą.
marghe.
ogórkowa.
I tyle icon_biggrin.gif
Irenka.
zupa serowa z groszkiem ptysiowym...

I wystarczy, bo wieczorem będą goście i sałatka już czeka icon_smile.gif
Mariena
Makaron papardelle ze smażonymi pieczrkami - ale pachnie...mmmmm....
użytkownik usunięty
Indyk w wiórkach kokosowych i sambalu dla męża, dla młodego w samych wiórkach do tego pieczone ziemniaki z tymiankiem i sałatka z rucoli, pomidorów, ogórka, avocado i prażonych pestek.
Ammm
Spaghetti bolognese.

Może na deser tort, jak mąż stanie na wysokości zadania, w końcu mam dziś urodziny.

Edit: dla Karoliny będzie "spaghetti" w wersji specjalnej, czyli z kasza gryczaną zamiast makaronu 08.gif
anax
CYTAT(Ammm @ Sat, 05 Feb 2011 - 11:10) *
Spaghetti bolognese.

Może na deser tort, jak mąż stanie na wysokości zadania, w końcu mam dziś urodziny.

Edit: dla Karoliny będzie "spaghetti" w wersji specjalnej, czyli z kasza gryczaną zamiast makaronu 08.gif


Wszystkiego najlepszego icon_smile.gif

Ja dziś serwuje pomidorową z ryżem i łazanki z kapustą i boczkiem.
mama_do_kwadratu
pomidorówka i pierogi z serem
kasiunia
miruna, szpinak, brązowy ryż
*Dora
kurczak w sambalu, ziemniaki zapiaszczone i zielenina

na deser ślimaki drożdżowe (z przepisu odgrzebanego przez Ammm icon_smile.gif)

PS. Ammm Wszystkiego najlepszego!
gosiagosia
obiecane wczorajsze naleśniki ze szpinakiem



a dziś zrobiłam ciasto, bo obiad jakiś tam jeszcze był w lodówce do odgrzania


Ammm
Dzięki dziewczyny!
Sama sobie kupiłam tort 21.gif Mąż przynajmniej szampana dokupił.

Marghe., mam do Ciebie pytanie dot Bezy Pavolova - coś mi chodzi po głowie, że Ty ją ostanio robiłaś, ale nie mogę znaleźć. Pytanie jest o truskawki. Czy jak ją robisz poza sezonem to kupujesz świeże truskawki w zawrotnej cenie (u mnie w sklepie ostatnio 25 dag kosztowało 27 PLN) czy dajesz mrożone? Wydaje mi się, że mrożone po rozmrożeniu się rozciapciają...
semi
CYTAT(marghe. @ Fri, 04 Feb 2011 - 14:22) *
ogórkowa.
I tyle icon_biggrin.gif


u nas dzisiajj. i jutro tez bo lenia mam. a na deser koktail bananowy na maślance, mniam.
Joleńka
U Nas dziÅ› pierogi z jagodami icon_smile.gif
Ammm
O, ale ja lubiÄ™ pierogi z jagodami!!!

Jutro pomidorowa i placki ziemniaczane dla dzieci, a dla nas może chwalone w sąsiednim wątku polędwiczki w sambalu (o ile mam mleko kokosowe). Jak nie to polędwiczki w ziołach i czosnku z pieczonymi ziemniakami i jakimś zielskiem.
marghe.
CYTAT(Ammm @ Sat, 05 Feb 2011 - 19:07) *
Marghe., mam do Ciebie pytanie dot Bezy Pavolova - coś mi chodzi po głowie, że Ty ją ostanio robiłaś, ale nie mogę znaleźć. Pytanie jest o truskawki. Czy jak ją robisz poza sezonem to kupujesz świeże truskawki w zawrotnej cenie (u mnie w sklepie ostatnio 25 dag kosztowało 27 PLN) czy dajesz mrożone? Wydaje mi się, że mrożone po rozmrożeniu się rozciapciają...

Amm, pavlovą z truskawkami robiłam w październiku, jeszcze byly w sklepach truskawki hiszpańskie w ludzkiej (w miarę ) cenie
Teraz sięgam raczej po kiwi, pomarańcze itp
z mrożonymi owocami nie robiłam. Gdybym robiła to pewnie raczej z sosem z ww owoców icon_smile.gif
marghe.
Ammm, pardon, wszystkiego najlepszego icon_smile.gif
kasiunia
CYTAT(Ammm @ Sat, 05 Feb 2011 - 19:42) *
Jak nie to polędwiczki w ziołach i czosnku z pieczonymi ziemniakami i jakimś zielskiem.

jak je robisz?
ja jutro kuleczki mięsne z sezamem i sos jogurtowy do tego
Ammm
CYTAT(marghe. @ Sat, 05 Feb 2011 - 21:46) *
Gdybym robiła to pewnie raczej z sosem z ww owoców icon_smile.gif


Też właśnie o tym myślalam. W Ale Glorii bodajże jadłam z musem truskawkowym i była przepyszna.

Kasiunia - najnormalniej w świecie: w misce miszam zioła jakie mi tam wpadną (oregano, tymianek, bazylia, prowansalskie, estragon itp), wyciskam kilka ząbków czosku, solę, dolewam oliwy z oliwek, wrzucam w to kotleciki z polędwicy wieprzowej lekko rozgniecione ręką i odstawiam na jakiś czas. A potem po prostu na patelnię. Bardzo proste i bardzo smaczne, dzieci też lubią.
A ziemniaki piekę osobno. I sałatę leż robię osobno 06.gif
mama4
CYTAT(kaskago @ Thu, 03 Feb 2011 - 09:28) *
dla mnie chili con care nie istnieje bez kuminu (kminu rzymskiego) - u nas ma Kotany - w całości - ucieram w moździerzu


Tak - i to byl brakujacy element w moim poprzednim chili. Zrobilam, ale bez kukurydzy. Dodalam tez troche marokanskiej mieszanki (kolendra, cumin, cynamon, mieta). Wyszlo bardzo dobre. Dzisiaj zrobilam wg przepsiu marghe rybe. Tzn. w oryginalnym przepisie marghe robila kurczaka w pomidorach i mleku kokosowym, ale ja mialam rybe, ktora swietnie zastapila kurczaka.
wiesiołek
A ja własnie odpoczywam po obiedzie: ziemniaczki puree,schab potłuczony jak na kotlety i uduszony z kilkoma cebulami, torebką suszonych śliwek, kminkiem, tymiankiem, pieprzem, śmietaną , tartym chrzanem i śmietaną . Wrzuciłam w ilościach "na oko" co mi w rekę wpadło i muszę przyznac , że całośc wyszła nadspodziewanie smacznie. Do tego surówka z marchewki i pora.

Problem w tym ,że gdy tylko wychodze poza repertuar:rosół, żurek, naleśniki, pulpety to moje dzieci robią strajk głodowy. Tak więc odpoczywam, bo zjadłam naprawdę dużo. 37.gif
Doruśka
ja tak trochÄ™ "rozmiksowujÄ™" mrozone owoce.
dzis robiłam z wisniami z kompotu i swieżym ananasem.
Ammm
Doruśka, mówisz o bezie?

Ja zrobiłam jednak z braku mleczka kokosowego te polędwiczki z ziołami - tym razem oregano, rozmaryn i prowansalskie + czosnek. Pycha.
gosiagosia
duszone ziemniaki, marchewka z groszkiem, pałki kurczaka z rękawa
Ammm
Ja zjem penne z kurczakiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami w sosie z mascarpone.
Dzieciakom chyba rozmrożę mielone i niech wybierają, na co mają ochotę.
Doruśka
tak mówiłam o bezie icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Ja zrobiłam dla K skrzydełka marghe i pachniało bosko w całym domu, więc pewnie wyszły pyszne icon_smile.gif

Z dzieciem zjemy zupę marchewkowo czosnkową, na drugie ja łazanki z kapustą a młody łazanki i schab z żurawiną.
Doruśka
Jully, a po kluskach ja Twój cukier? ja nie znam się, pisałaś,ze Ci cukier skacze icon_sad.gif , a tu jedna icon_wink.gif z forum jak miała cukrzyce ciązową to nie jadła węglowodanów.
użytkownik usunięty
CYTAT(Doruśka @ Mon, 07 Feb 2011 - 13:58) *
Jully, a po kluskach ja Twój cukier? ja nie znam się, pisałaś,ze Ci cukier skacze icon_sad.gif , a tu jedna icon_wink.gif z forum jak miała cukrzyce ciązową to nie jadła węglowodanów.

Jak jem durum, albo pełnoziarnisty to ok jest. Ryż podobnie biały odpada.
kasiunia
u mnie dziÅ› ratatouille, juz siÄ™ oblizujÄ™ icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(kasiunia @ Tue, 08 Feb 2011 - 12:06) *
u mnie dziÅ› ratatouille, juz siÄ™ oblizujÄ™ icon_smile.gif

i w dodatku siÄ™ rymuje icon_smile.gif


U mnie placki z marchewki i słonecznika i jakąś zupę będzie trzeba zrobić. Pewnie wiosenna będzie.
Tigerek
U nas podsmażone ziemniaczki i duszony indyk:)
marghe.
teoretycznie miało być ostro - zupa jogurtowa i kurze nózki
praktycznie nie wiem czy będzie. Mam znów zakatarzony mózg i cięzko mi się mysli i pracuje icon_wink.gif
pewnie pójdę na łatwiznę i zakręcę jakis makaron
Ammm
Dziś tradycyjnie: ogórkowa i pierogi z mięsem
kasiunia
CYTAT(marghe. @ Tue, 08 Feb 2011 - 14:04) *
teoretycznie miało być ostro - zupa jogurtowa

daaaaj przepis... icon_wink.gif
marghe.
Kasiunia, wklepiÄ™ Ci jÄ… jutro.
Ale nie wiem jak smakuje bo w końcu nie robiłam
semi
rosół. na dwa dni. sama z dziećmi jestem, więc korzystam, bo wg mojego mężą woda z makaronem to nie obiad:)-tylko do rosołu ma taki szczegolny stosunek, inne zupy to już obiad.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.