To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Magawit
Wzięło mnie na kapustę, jesień w pełni icon_wink.gif Dziś surówka z włoskiej do łososia z piekarnika i ryżu, ja na przekąskę kiszoną. A na jutro-pojutrze zrobię tę z maluchowego przepisu, co to leżakuje z oliwą i octem przez minimum 24 h.
marghe.
Kasza gryczana + kefir - ja
Ziemniaki + jajko sadzone + mleko zsiadłe - Dziecię
Tigerek
Pieczony ryż z owocami + jogurt
Magawit
CYTAT(Magawit @ Fri, 23 Nov 2012 - 12:28) *
Wzięło mnie na kapustę, jesień w pełni icon_wink.gif A na jutro-pojutrze zrobię tę z maluchowego przepisu, co to leżakuje z oliwą i octem przez minimum 24 h.


Głupio siebie cytować, ale co tam icon_wink.gif Kapusta wyszła pyyyszna, pierwszy raz ją robiłam i wchodzi do stałego menu. Co ja bym bez maluchów zrobiła??
Dziś na obiad-gotowany wczoraj bigos. Wiem, że powinien się pogotować ze 2 dni jeszcze,ale nie dam rady go utrzymać w lodówce. Najlepsze w tym bigosie-grzybki własnego zbieractwa.
Bianka
A u mnie dzis ogorkowa icon_smile.gif
Elle_
Ryż z kurkumą, sosem curry, mleczkiem kokosowym, cukinią, papryką, papryczką chilli, kolendrą, krewetkami, mini kukurydzą. icon_smile.gif
Magawit
CYTAT(Elle_ @ Tue, 27 Nov 2012 - 17:16) *
Ryż z kurkumą, sosem curry, mleczkiem kokosowym, cukinią, papryką, papryczką chilli, kolendrą, krewetkami, mini kukurydzą. icon_smile.gif



Pośliniłam się...
Lizia
CYTAT(Elle_ @ Tue, 27 Nov 2012 - 17:16) *
Ryż z kurkumą, sosem curry, mleczkiem kokosowym, cukinią, papryką, papryczką chilli, kolendrą, krewetkami, mini kukurydzą. icon_smile.gif

To ja chyba tez zrobię mój ulubiony ryz z krewetkami, tylko ja robię z samą cukinią. Kukurydzki takie ze słoiczka dajesz?
ulla
Krupnik...taki zwyczajny, najzwyczajnieszy na świecie. Mi smakuje, to co w garnku, nie wiem, jak reszcie zasmakuje.
Bianka
Makaron z serem...ale slyszlam ze ex tesciowa robi knedle ze sliwkami wiec moze sie zalapie 29.gif
Elle_
karkówka w czerwonym sosie i bigos icon_smile.gif
marghe.
Pad Thai
katiek
Flaki domowej roboty icon_smile.gif
zając_Poziomka
A dlacemu ten cudowny temat jest taaaaak daleko? Szczególnie, kiedy szukam inspiracji!? icon_smile.gif
Joanna 81
CYTAT(zając_Poziomka @ Fri, 16 May 2014 - 13:58) *
A dlacemu ten cudowny temat jest taaaaak daleko? Szczególnie, kiedy szukam inspiracji!? icon_smile.gif

no ja też nie wiem 06.gif
U mnie dziś łazanki z młodą kapustą icon_wink.gif
moko.
Po co ja tu weszłam?

W mojej diecie nie ma węgli... i faza I dopuszcza jedynie ziarna, proteiny...

Ila
Ale fajnie, ze wyciagnelyscie watek icon_smile.gif
tyczka
CYTAT(zając_Poziomka @ Fri, 16 May 2014 - 15:58) *
A dlacemu ten cudowny temat jest taaaaak daleko? Szczególnie, kiedy szukam inspiracji!? icon_smile.gif


No bo... przez 134 strony, Zajacu, wszystko juz bylo 29.gif wink.gif

Moko, przeciez ziarna to wlasnie 'wegle'...!? icon_smile.gif
Orinoko
No to wio 06.gif Ciecierzyca z ryżem i sosem pomidorowym. Nawet dzieci zjadły bez szemrania. 08.gif
zając_Poziomka
CYTAT(tyczka @ Fri, 16 May 2014 - 18:12) *
No bo... przez 134 strony, Zajacu, wszystko juz bylo 29.gif wink.gif

Moko, przeciez ziarna to wlasnie 'wegle'...!? icon_smile.gif


Ale ja nie pytałam, dlaczego nikt nie pisze, tylko dlaczego jest tak daleko icon_biggrin.gif Akurat kiedy go potrzebuję icon_smile.gif


Mam nadzieję, że się dziewczyny rozwinęły kulinarnie i nowymi pomysłami posypią icon_smile.gif



Ja wprawdzie obiady jadam na kolację, ale dziś szykuję kalafiorek na parze, panierowaną cukinię z patelni i zieloną sałatę z kwaśnym sosem. Może mężowi zrobię do tego sadzone jajka, żeby się najadł icon_smile.gif
Ammm
CYTAT(zając_Poziomka @ Fri, 16 May 2014 - 15:58) *
A dlacemu ten cudowny temat jest taaaaak daleko? Szczególnie, kiedy szukam inspiracji!? icon_smile.gif


Bo połowa forum na diecie 29.gif
marghe.
skoro mowa o jedzeniu to jestem icon_biggrin.gif
u nas makaron, jak w każdy poniedziałek icon_wink.gif https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2012/1...rowikami-i.html
zilka
CYTAT(marghe. @ Mon, 19 May 2014 - 19:00) *
u nas makaron, jak w każdy poniedziałek icon_wink.gif


... wtorek, środę i piątek 08.gif brawo_bis.gif
Ammm
U mnie dziś też będzie makaron, bazyliowo-czosnkowe spaghetti, do tego sos na bazie śmietany z kurczakiem, szpinakiem i suszonymi pomidorami.
Orinoko
Łosoś z patelni grillowej, jakaś mieszanka sałatowa.
Marzy mi się zupa szparagowa, tylko muszę szparagi namierzyć, jak nie zapomnę.
madzialenkat
Ammm a jak robisz tego kurczaka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami? Chętnie bym coś takiego zjadła.
Bianka
A u mnie dzis pomidorowa z makaronem a na drugie ryz z truskawkami icon_smile.gif

Za to na jutro pomyslu brak icon_sad.gif
anax
żurek z ziemniakami i kiełbasą i ryż z warzywami
zając_Poziomka
Botwinka z ziemniakami, kalafior smażony, młode ziemniaczki, sałatka z pomirodów i cebulki, a dla męża kotlety mielone icon_smile.gif
zając_Poziomka
CYTAT(Orinoko @ Tue, 20 May 2014 - 11:19) *
Łosoś z patelni grillowej, jakaś mieszanka sałatowa.
Marzy mi się zupa szparagowa, tylko muszę szparagi namierzyć, jak nie zapomnę.


W Biedronce są ostatnio bardzo często
Ammm
CYTAT(madzialenkat @ Tue, 20 May 2014 - 15:05) *
Ammm a jak robisz tego kurczaka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami? Chętnie bym coś takiego zjadła.


Najprościej jak się da: Podsmażam na patelni kurczaka pokrojonego w kostkę (na oliwie spod pomidorów suszonych), dorzucam pokrojone w paski suszone pomidory, zblanszowany i lekko posiekany szpianak (jak liście są duże, jak baby to rzucam w całości), czasem dodaję jeszcze pokrojoną w kostkę mozzarellę (z woreczka, z zalewy), śmietanę 30 % lub serek mascarpone (co mam), doprawiam solą, pieprzem, wyciskam czosnek i już.

W czasie kiedy to się smaży gotuję makaron (dziś miałam bazyliowo-czosnkowy, pierwszy raz kupiłam, bardzo dobry).

I danie w 10 minut gotowe 06.gif
Joanna 81
Dziś pierogi ruskie dla dorosłych i z truskawkami dla dzieci icon_wink.gif
Ryjek
u mnie botwinka oraz szaszlyki icon_smile.gif
Paula.
Na jutro szykuję właśnie zupę krem z pieczonej papryki i pomidorów oraz moussakę.
madzialenkat
Ammm chętnie wypróbuję icon_smile.gif

Paula. oj mam ochotę spróbować tej Twojej moussaki icon_smile.gif i na zupkę też bym się skusiła. Muszę zrobić bo dawno nie było.

Dzisiaj w planach gołąbki.
Bianka
Ja dzis mam mlode ziemniaczki z kefirem a jutro wyprobuje przepis Ammm icon_smile.gif
jaAga*
Paula. nie wiem może już był gdzieś przepis (nie chce mi sieę szukać icon_redface.gif) , ale mogłabyś podać przepis na tą zupę?
netty5
My właśnie po młodych ziemniaczkach z koperkiem z piersią z kurczaka i domowym kompotem z rabarbaru z kostkami lodu.....pierwszy wiosenny obiad zaliczony......pycha
Paula.
CYTAT(jaAga* @ Wed, 21 May 2014 - 13:20) *
Paula. nie wiem może już był gdzieś przepis (nie chce mi sieę szukać icon_redface.gif) , ale mogłabyś podać przepis na tą zupę?

Zupa z pieczonych warzyw to u mnie zupa typu "na winie". Tym razem upiekłam trzy papryki, trzy pomidory i 2 cebule. Upieczone warzywa wrzuciłam do rosołu, dodałam tymianek, słodką paprykę i parę suszonych pomidorów i zmiksowałam wszystko. Podawałam z kukurydzą, taką z puszki. Ot i cały przepis icon_smile.gif.
zając_Poziomka
Dziś makaron z musem truskawkowym icon_smile.gif
Bianka
Ja we wtorek mialam truskawki ze smietana i ryzem. Uwielbiam takie jedzenie!
Joanna 81
Dziś ziemniaczki z kefirem, szczypiorkiem i dużą ilością koperku icon_wink.gif
Dor
botwinka
Bianka
CYTAT(Ammm @ Tue, 20 May 2014 - 16:49) *
Najprościej jak się da: Podsmażam na patelni kurczaka pokrojonego w kostkę (na oliwie spod pomidorów suszonych), dorzucam pokrojone w paski suszone pomidory, zblanszowany i lekko posiekany szpianak (jak liście są duże, jak baby to rzucam w całości), czasem dodaję jeszcze pokrojoną w kostkę mozzarellę (z woreczka, z zalewy), śmietanę 30 % lub serek mascarpone (co mam), doprawiam solą, pieprzem, wyciskam czosnek i już.

W czasie kiedy to się smaży gotuję makaron (dziś miałam bazyliowo-czosnkowy, pierwszy raz kupiłam, bardzo dobry).

I danie w 10 minut gotowe 06.gif


Zrobilam wczoraj to!!!

Wyszlo super jestem bardzo zadowolona z nowego, latwego i pysznego przepisu icon_smile.gif
zając_Poziomka
Flaczki z kurczaka
mariola233
Kotlety mielone i mizeria
Honey*
młode ziemniaczki, kalafior, mizeria i kefir
Bianka
A u mnie dzis kalafior i pomidory ze smietana i cebula.
Paula.
Botwinka i zielone szparagi z masłem czosnkowym.
Tigerek
Chłodnik na maślance.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.