To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
minka.
U nas dzis zupa kalafiorowa i potrawka z kurczaka z ziemniakami i mizeria.
Abotak
zaleglosci mam widze icon_wink.gif

czw.: na wyjezdzie wiec specjaly ze sklepu litewskiego podroz sentymentalna: swiezo-wedzona mysliwska, szprotki_jak_za_dawnych_czasow i malosolne icon_smile.gif
Dla dzieci jeszcze obwazanki.

wczoraj: makaron wloski ze swiezo wedzonym lososie, (ale z domowej wedzarni tym razem), swiezym ogorkiem, koperkiem i ricotta
Czeresnie swiezo uzbierane wlasnymi rencami icon_wink.gif

dzis: jaja sadzone prosto od kury, salatka ogorkowa w ostrej zalewie (musztardowej z curry) ( na boku robienia przetworow), szpinak z ogrodka czyli rzec mozna ze z plonow wlasnych poza musztarda i curry icon_wink.gif
Dla dzieci jeszcze ziemniaki purre ze zrumieniona cebula
Dla wszystkich lody domowe wisniowe z sosem z tychze
Abotak
PS
Marghe czy moge sie usmiechnac o przepis na chlodnik z cukinia i feta i szpinak z sosem jogurt+musztarda?
I do minki o salatke arbuzowa z feta. Przepis znaczy. icon_smile.gif
minka.
Bogusiu ja robilam salatke tak:
Arbuza pokroilam na kawalki. Wkroilam do niego fete, dodalam ciut syropu klonowego, utarlam troche skorki z cytryny i wycisnelam troszke soku a na koniec uprazylam na patelni ziarnka dyni(te wyluskane juz icon_wink.gif ) Jak juz wystygly to posypalam nimi satalke.
Smacznego, mi bardzo smakowala icon_smile.gif

Żoanna
zapiekana z ziemniaków,bakłażana,cukinii,mięska mielonego,pieczarek,pomidorów chili czyszczenie lodówki.
miał być beszamelowy ale mi nie wyszedł 29.gif
marghe.
spaghetti z sosem pomidorowym. czyli ulubiona klasyka icon_smile.gif

Bogusiu - zupa
kilogram pomidorów (malinowe + zwykłe), obrane i zmiksowane z czosnkiem, szalotką. Doprawione sokiem z cytryny, odrobiną chili, pieprzem, solą i kroplą octu balsamicznego

Cukinia pokrojona w kostkę i zblanszowana w wodzie z cytryną, solą i octem (niekoniecznie) i wystudzona.

Do tego grecka feta w kostkę.

Całość podana na bardzo zimno icon_smile.gif
Tigerek
Racuchy z jabłkami, sezamem i kokosem icon_wink.gif
Abotak
Minka, Marghe, dziekuje ! icon_smile.gif
Salatka arbuzowa bardzo towarzystwu przypadla do gustu.
Spozyli w pon. na kolacje bo akurat polowka arbuza sie w lodowce poniewierala icon_smile.gif

Chlodnik mnie kusi a pogoda sklania to dzis moze.....

zaleglosci ostatnie

Niedziela-
poledwiczki zawijane z serem plesniowym
salatka z buraczkow i czerwonej cebuli
ogorek malosolny
micha salatkowa
dzieci sernik z sosem wisniowym popelnily na deser
i muffiny z truskawkami ktore zostaly jednak juz na podwieczorek


Pon: curry rybne z ryzem

Wczoraj..yyyy... popelnilam pierwsze w zyciu knedle. I tu konsternacja bo myslalam ze knedle z ziemniakow sie robi a przepis wpadl mi w niedoswiadczone rece gdzie tylko ser bialy, maka, zoltka. ... Ciasto w pare minut, do srodka truskawki ( tak, tak, nadal sezon icon_wink.gif codzienna dostawa). No i wyszlo cos co przypominalo knedle.
Rodzina spozyla acz sie nimi dosc szybko zapchala. Ja niekluchowa wiec omlet z salatka


Dzis potencjalnie w planach kurcze pieczone- nadwyzka kogucia z wlasnej hodowli `zlozona wczoraj w ofierze`
Peace albo Freedom icon_cool.gif Jeszcze nie zdecydowano ktory. Albo zaden i chlodnik Marghe wygra przy tej pogodzie.
marghe.
prawdopodobnie sałatka ryzowa albo makaronowa.
Doruśka
dzisiaj na obiad to mam problem, bo pomysłu brak i z zakupów wróciłam z pustą siatką- pusto w głowie mięso bałam sie kupić (upał) a bakłażanów nie było - wiec wyszedł problem.

ale jutro bedzie chłodnik litweski, przynajmniej dla mnie , reszta rodziny nie jada. a ja uwielbiam.
Abotak
Rostbef ( wlasnie sie rozmraza)
Groszek z wody, fasolka szparagowa
I pewnie dzieci jakas salatke wymodza.

Ella sie od wczoraj odgraza rabarbarowym crumble


I OT.... JUHUUUUUU!!! Suszarka do owocow itede wlasnie w drodze. Nie moge sie doczekac icon_smile.gif
użytkownik usunięty
makaron penne z tuńczykiem pestkami słonecznika i czarnymi oliwkami, zalany suto sosem ze świeżej bazylii i limonki.
marghe.
Jako, że wczoraj sałatki nie było to będzie dziś.
Makaronowa - z mozzarellą, pomidorami suszonymi i swieżymi i chyba pesto (niestety kupnym bo nie mam siły biec po bazylię)
joa133
koperkowa z ryżem

leczo 06.gif
Tigerek
Zapiekane ziemniaczki w folii, pieczona rybka w pergaminie icon_smile.gif i kalafior z wody icon_wink.gif
Orinoko
Placki cukiniowo.... warzywne 06.gif
tyczka
A ja nie mam niiiic icon_sad.gif Goszczę u mojej "pięknej" mamusi, która się gotowaniem nie "kala" 48.gif
mama_do_kwadratu
kiełbaski w cieście francuskim, młode ziemniaczki, sałatka (jeszcze nie wiem jaka)

tyczka, to może Ty się skalaj?
tyczka
No tak sobie mysle.. Wiec watek jest dobra inspiracja icon_smile.gif
Tigerek
Zapiekane żeberka z kapustą kiszoną (danie robi się 5 minut dosłownie i godzinę piecze icon_razz.gif ), na kolację placuszki z wątróbki.
semi
zimno, leje-na rozgrzewkę kotlety z cycków kurzych, ziemniaki z wody i marchewka z groszkiem na słodko.
Carrie
CYTAT(jully @ Thu, 22 Jul 2010 - 15:21) *
makaron penne z tuńczykiem pestkami słonecznika i czarnymi oliwkami, zalany suto sosem ze świeżej bazylii i limonki.


jully - zdradź przepis - mam mnóstwo świeżej bazylii
marghe.
jakies tajskie curry z kurakiem
okra smażona
Inkusia
gulasz z indyka z pyzami plus surówka
joa133
faszerowana papryka (mięsko mielone +ryż) w sosie pomidorowym +ziemnaczki
Tigerek
Rosołek z domowymi kluskami lub domowym makaronem, (jeszcze się nie zdecydowałam icon_razz.gif )
Agnieszka Kamila
Ja mam znowu ochotę na ruskie pierogi. Ale będę robić dopiero w środę. Dzisiaj mąż mi przynieskie z baru barszcz czerwony i pierogi z mięsem. Ło mamo jak długo ma się zachcianki ? Bo ja tylko pierogi krokiety i placki ziemniaczane jem
Orinoko
CYTAT(marghe. @ Mon, 26 Jul 2010 - 15:19) *
jakies tajskie curry z kurakiem
okra smażona


Marghe, w Polsce mozna okre kupic?!!!!
marghe.
CYTAT(Orinoko @ Mon, 26 Jul 2010 - 23:12) *
Marghe, w Polsce mozna okre kupic?!!!!

czasami można icon_smile.gif
W sklepach z orientalną żywnością

ps. okry nie było, brody dostała icon_sad.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Carrie @ Sat, 24 Jul 2010 - 17:26) *
jully - zdradź przepis - mam mnóstwo świeżej bazylii

A bardzo proszę tylko nie umiem podać ilości bo ja zawsze na oko robię.
Gotuję paczkę penne, wrzucam do tego dwie puszki tuńczyka, czarne oliwki, i podprażone na suchej patelni pestki słonecznika.
Sos: wyciskam sok z cytryny i blenduję go z bazylią, odrobiną oliwy, solą pieprzem i odrobiną cukru (można bardziej doprawić jeszcze) Polewam makaron i gotowe. Proste i w chwilę się robi.

Wczoraj była soczewica z pomidorami, masalą i kuskus.
Dzisiaj bardzo tradycyjnie pomidorowa z ryżem (tylko na warzywach i ze świeżych pomidorów)
marghe.
ostry kurak z pomidorami i makronem ryżowym

Abotak
zacielo mi sie cos nie wiem ile dni temu bom dalej w przetworowym amoku ( wczoraj wlasnie uzbieralismy parenascie kilo czeresni a dzis o switaniu dostalam kolejne dziesci kilo truskawek i `skrzyneczke` malin ktore kocham za mala klopotliwosc ;-P

Obiady rzecz jasna byly, ale pamiecia siegam tylko do przedwczoraj:

tagliatelle grzybowo-czosnkowe ( grzyby lesne, czosnek, natka pietruszki)


wczoraj dzieci postanowily wyprobowac Puchatkowy przepis na lodki ziemniaczane czyli inaczej jacket potato na styl amerykanski icon_smile.gif
dla nas schab pieczony, fasolka szparagowa

Dzis reszta schabu w wersji tandoori, z ryzem i kimchee czyli kapusta pekinska kiszona na ostro
Taka tam kuchnia kombinowana
Na kolacje moze ... hmmm, nalesniki z malinami ;-P
marghe.

Dziś curry z indyka (zbrakło kuraka) z jajkami .. na parze. Zobaczymy co z tego wyjdzie
ryż
sałatka ogórków z orzecszkami ziemnymi
"flan" karmelowo kokosowy

może na przystawkę usmażę chipsy krewetkowe co to mi w lodówce zalegają
semi
cukinia zapiekana z mięsem mielonym pod beszamelem:).Pyszna!
marghe.
Dawaj przepis icon_smile.gif
A_KA
Oj... tak. Emi - ja też przepis poproszę 06.gif
semi
ale będzie na oko, bo robiłam jak zapamietałam:).Średnią młodą cukinię pokroiłam na plasterki-takie o grubości ok 1,5 cm. Ze skórką i pestkami. Wyłożyłam te plastry na blaszce wysmarowanej oliwą. Na cukinię dałam podsmażone z pomidorami z puszki i czosnkiem mięso mielone (500 gr mięsa + puszka pomidorów). na to żólty ser i sos beszamelowy (taki najprostszy: 3 łyżki masła, 3 łyżki mąki, 1,5 szklanki mleka + sól, pieprz i gałka muszkatołowa). To wszytsko do pieca - w 180 stopniach ok 40 minut, aż się beszamel zrumienił. było pyszne:)
Abotak
wczoraj domowe kielbaski czosnkowe zapiekane w garze zeliwnym z czerwonymi cebulkami. Fasolka szparagowa, salatka ogorkowo-szwedzka- efekt uboczny produkcji przetworow
na deser trifle z pozostalosci malin przetworowych

dzis... no wlasnie pomyslu nie mam. Mam za to 7 kabaczkow z ktorymi musze sie rozprawic. Hmmm, moze jakis kabaczkowy gulasz icon_rolleyes.gif
i moze lody wisniowe z tarta czekolada bo wisnie sa a te lody za mna chodza
Tigerek
Półfrancuskie paszteciki z parówką i jarzynkami icon_wink.gif
Inkusia
Zostało od wczoraj mortadeli w panierce, do tego warzywa z patelni.
marghe.
zupa z ciecierzycowo pietruszkowa (natka) z cytryną
kurczak w jogurcie a' la tandoori (bardzo a' la bo pieca nie posiadam ino przyprawę o tej nazwie icon_biggrin.gif)
ryż
fasolka szparagowa w pomidorach

"galaretki" kokosowe z owocami
użytkownik usunięty
Wczoraj były pierogi z ricottą i szpinakiem a dzisiaj nie wiem bo wyjeżdżamy i pewnie zjemy po drodze (mam nadzieję, że głód nas dopadnie w okolicach chłopskiego jadła icon_smile.gif )
Joanna 81
kluski śląskie z sosem pieczarkowym plus surówka z białej kapusty, kukurydzy, pomidorów i marchewki w sosie winegret icon_smile.gif
semi
naleśniki z jagodami i śmietaną.
Abotak
wczoraj sciagnelam zapiekanke emi, z tym ze wklad z cukinni i mielonej wolowiny poszedl z pomidorami do srodka lasagne dla dzieci
Dla nas w wersji samego wkladu z polewa serowa.
Lody `Czarny Las` icon_wink.gif domowe z musem czekoladowym

Dzis chlodniej troche- pomidorowa z bazylia i losos wedzony w goracym dymie na lekko cytrynowo, szpinak na czosnkowo, salatka ogorkowa
parasolka
Bogusiu jak wędzicie tego łososia bo u nas wędzarnia na stanie
Abotak
Parasolko, najpierw daje do suchej marynaty na noc co najmniej.
Tzn jesli juz jest odfiletowany. Jesli nie, to leb, skora, osci i na filety- mniejsze lub wieksze kawalki.
Marynata sucha taka jak ktos tu chyba w watku rybnym podawal do surowego lososia.
Srednio pol na pol sol morska i cukier ( fruktoze daje wiec mniej) albo miod np. Dorzucam jeszcze sporo grubo mielonego pieprzu bo lubimy.
Te filety maceruje ww mieszanka tak by cale byly pokryte ( podsypuje dno plaskiego naczynia, ukladam i posypuje tez gore. Do lodowki
`Puszcza sok` przewaznie przez noc i zrobia sie takie jedrne.

Do wedzarni podsuszam je troche czyli na jakas siatke choc na godzine-dwie by ociekly troche.
I pozniej ukladamy na kratce i do wedzarni idzie.
Na jak dlugo to zalezy jakie kawalki i jak goracy ten dym
Na czuja bo my amatorszczyzna icon_smile.gif
joa133
mięso mielone podsmażone z cukinią, cebulką,pomidorami +przyprawy z makaronem
Agnieszka Kamila
Ja ostatnio na zmianę ruskie pierogi i jajko na miękko chłop się zaczął stolowac w barze. Ogólnie to zjadlabym wszystko poza pieczenią z czegokolwiek byleby mi tego nikt nie kazał gotować
marghe.
Ryż z masłem i parmezanem.
Czyli w prostocie siła icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.