To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
kaskago
CYTAT(Monika ww @ Wed, 26 May 2010 - 14:46) *
Maminka, moi też nosem kręcą na taką zwykła gotowaną. Ale tę z porami to wsuwają, że aż miło icon_smile.gif

poproszę przepis

Monika ww
CYTAT(kaskago @ Wed, 26 May 2010 - 15:52) *
poproszę przepis

Wrzucę pod wieczór, bo już muszę pędzić na przedstawienie do przedszkola icon_smile.gif
Agnieszka Kamila
pomidorowa na kostce knorr z makaronem
kotlety schabowe bez panierki ziemniaki i ostatnie ogórki kiszone
marghe.
CYTAT(maminka43 @ Wed, 26 May 2010 - 15:42) *
A jak przekonać rodzinę by polubili kaszę gryczaną?Ja uwielbiam,ale maż jęczy,że od wojska ma uraz do gryczanej...

Zrobic kotlety?
maminka43
Marghe-no,to jest ciekawy pomysł!A masz jakis sprawdzony przepis na te kotleciki z kaszy?(zawsze mogę coś wygooglać,ale Ty tak ciekawie i smacznie gotujesz...)a,i żeby dodatki do tychże kotlecików nie były''z wyższej półki''bo ja tanią kuchnię preferuję icon_smile.gif
I bardzo ciekawie piszesz na forum gazety-kuchnia(o Magdzie Gesslerowej na przykład!) icon_wink.gif
Tigerek
Wczorajszy przepis z kaszy:


2 woreczki kaszy gryczanej
0,5 kg pikantnej taniej kiełbasy (ja kupuję pikantną mielonkę po 6 zł/kg)
1 cebula
1 cukinia
2-3 łyżki kukurydzy z puszki
nieco mąki
2 jaj
bułka tarta
pieprz

1. Kaszę ugotować na bulionie wołowym lub drobiowym
2. Cebulkę posiekać i poddusić na odrobinie tłuszczu
3. Cukinię zetrzeć na grube wiórki
4. Kiełbasę zmielić lub zmiksować
5. Wszystko zmieszać dokładnie, mąka i jajko ma związać kaszę.
6. Doprawić pieprzem, sól zwykle niepotrzebna.
Taczać nieduże kotleciki, obtaczać w bułeczce i smażyć icon_smile.gif

Ja to podaję z sosem czosnkowym (jogurt naturalny + nieco majonezu + czosnek i pieprz) i surówką.

Nie są w ogóle mdłe, a pyszne i zdrowe icon_smile.gif

Gdyby doadać pianę z białek, wychodzi zapiekanka icon_wink.gif

Identycznie postępuję z ryżem icon_wink.gif
Doruśka
jutro ryba w porach, inni kotlety panierowane z biustów kurzęcych- dziecko sie juz upomniało , hmmm
i do tego surówka z kapusty młodej.

one (te córki me) chcą kartofli,a już w tym roku jadły i to dwa razy!!! kto to będzie obierał??? tak ciagle i ciągle.
skanna
CYTAT(Doruśka @ Wed, 26 May 2010 - 22:18) *
one (te córki me) chcą kartofli,a już w tym roku jadły i to dwa razy!!! kto to będzie obierał??? tak ciagle i ciągle.


No jak to kto? Córki icon_smile.gif Rączki mają? Mają. Ochotę na kartofle mają? Mają.
Jak im takie ultimatum postawisz, to szybko im przejdą dziwne zachcianki icon_biggrin.gif Albo obiorą i problem się rozwiąże icon_smile.gif
Abotak
Dzis prawie z zaskoczenia na wyjezdzie na farmie spolecznej sie wolontariacko-edukacyjnie udzielalismy.
Z mikrym prowiantem ale skorzystalismy z okolicznego sklepu eko z ichniejszym booooskim barem.
Absolutnie cudne sery, nadziewane papryczki, oliwki z ziolami, salatka z feta, marynowane jaja przepiorcze,
anchois tez z marynaty. Na deser truskawki z creme fraiche i wszystko swiezutkie, pyszne i w przystepnej cenie...


Kolacja w wykonaniu M i dzieci.
Makaron z tunczykiem w pomidorach i rukola z awokado.
Monika ww
Kasza z porami:

1kg kaszy gryczanej
Namoczyć, po odcedzeniu wlać cztery szklanki gorącego bulionu i wstawić na palnik, dodać 2-3 pory pokrojone w cienkie paseczki ( jak duże są to przecinam na pół lub na cztery i dopiero kroję ).
2 cebule pokroić drobno i zeszklić na oliwie ( ja oliwy nie żałuję icon_wink.gif ) dodać do kaszy.

Po zagotowaniu odstawić na najmniejszy palnik i maksymalne zmniejszyć płomień, gotować do miękkości.

Doprawić do smaku.

Jak nie mam zwykłej kaszy lub jak mi się śpieszy to biorę kaszę z torebek, oczywiście wysypuję ją do garnka i wtedy czas przygotowanie to jakieś 20 minut icon_smile.gif
milutka
dzisiaj zupa botwinkowa

A wczoraj kaszanka i kiełbaski z grilla.
Gio_vanna
A u nas zupka pieczarkowa , pierś indycza w ziołach a do tego ziemniaki z wody, sałata zielona z dodatkami. Na deser pyszne kruche ciasto z rabarbarem.
Doruśka
Skanna, znasz mnie icon_wink.gif myślisz,że dlaczego u mie kartofle są 4 razy w roku? bo nikt nie chce obierać icon_wink.gif

jesli będą kartofle to pieczone w skorupkach icon_smile.gif)
OLA77
jako że nie wiem gdzie znajduje się przepis na pizze którejś z Was czy możecie zapodać mi go jeszcze raz:)
basiau
Pizza od Skanny icon_wink.gif

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...29&hl=pizza
OLA77
dziękuję bardzo:)
cos_cos
Bogusiu,
czy mogę prosić o przepis na Bulgogi?

Pozdrawiam,

Nadia.
semi
cycki z kurczaka w postaci kotletów z ziemniakami surowka z marchewki i jabłka
basiau
Do wyboru
barszcz czerwony z uszkami (ucha kupne)
barszcz biały
karkówka+zapiaszczone (pierwszy raz robię)+sos czosnkowy+surówka z pekińskiej
na deser sernik z rosą

powinna tu być taka stukająca się w głowę ikonka
marghe.
Kotlety z kaszy gryczanej
SKŁADNIKI
szklanka kaszy
1 i 3/4 szklanki wody
2 duże jajka
duża cebula
olej do smażenia
bułka tarta

Kaszę ugotować na sypko. Połowę zemleć. Wymieszać "obie kasze" dodając jajko i drobno posiekaną , obsmażoną cebule. Doprawić solą i pieprzem.
Wyrobić, uformować kotleciki , moczyć w jajku , panierować w bulce tartej. Smażyć.
Pyszne z sosem pieczarkowym lub przykryte plastrem żółtego sera.

edit. Dziś lasagne icon_smile.gif
Abotak
dzis u nas mokro i zapyziale wiec cos na rozgrzewke

Czerwone, slodkie ziemniaki w/g tego przepisu:
https://www.bbcgoodfood.com/recipes/3876/ho...with-red-onions
tylko syrop z agawy zamiast miodu i orzechem wloskim sypniete

zupa meksykanska z kolendra
Tigerek
Bardzo delikatna duszona wątróbka z cebulką + pieczywo +sałatka z marchwi, sałaty, pomidora, ogórka i odrobiny sosu czosnkowego.
mama4
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 27 May 2010 - 10:03) *
dzis u nas mokro i zapyziale wiec cos na rozgrzewke

Czerwone, slodkie ziemniaki w/g tego przepisu:
https://www.bbcgoodfood.com/recipes/3876/ho...with-red-onions
tylko syrop z agawy zamiast miodu i orzechem wloskim sypniete

zupa meksykanska z kolendra




Bogusiu, dziekuje za przepisy na jagniecine i cala reszta. Moze zgrillujemy jagniecine na weekend, jak bedzie odrobine chlodniej. Wczoraj termometr w sloncu wskazywal 45 st. Tak wiec przede wszystkim spozywalismy koktajl malinowy. icon_biggrin.gif
maminka43
Marghe-dzięki za przepis! icon_smile.gif
A dziś:fasolka po bretońsku+pieczywo.Pyszne,miałam od dawna smaka,zrobiłam cały ogromniasty gar ale hmm....niedużo na jutro zostało 37.gif 08.gif
Carrie
Ćwiartki z kurczaka w czosnkowo-ziołowej przyprawie - smażone, ziemniaki z wody i sałata lodowa z sosem bazyliowym.
Młody człowiek miał jeszcze pierwsze danie w postaci zupy wielowarzywnej zagęszczanej kaszą kukurydzianą.Ale się wziął i wypiął.Na zupę bo kurczaka wcinał aż miło.
(co ja jeszcze mogę zrobić warzywnego,żeby on zjadł???czekać aż w końcu sam poprosi?dramat warzywny - ani na surowo ani gotowane)
Orinoko
Carrie moze jakis sosik do spaghetti lub inszego makaronu z przemycona duza iloscia warzyw? (starkowane marchewka, pietruszka, seler)
Fasolka szparagowa w sosie pomidorowym
Puplety/kotleciki z "ukrytymi" starkowanymi warzywami
Sos marchewkowy do pulpetow/kotlecikow? Sos pomidorowy
Oszukane golabki (z kapusta poszatkowana i zmieszana z miesem - wtedy jest praktycznie niewyczuwalna)
A jakies warzywa na patelnie kolorowe? Moze to go zainteresuje
Nalesniki z nadzieniem wawrzywnym
Pizza z warzywkami na wierzchu
Omlet z warzywami
Lasagna z warzywami icon_wink.gif)
marghe.
Jeszcze jedne kotlety z kaszy gryczanej mi się przypomniały
Parmezan można zastąpić żóltym serem

6 – 7 czubatych łyżek ugotowanej kaszy gryczanej (jeszcze ciepłej) wymieszać z serem –
ja użyłam rozdrobnionej mozzarelli i startego parmezanu. Ilości na oko. Dodać pół jajka
(reszty nie wyrzucać, przyda sie do panierowania), ciut bułki tartej, doprawić solą i
pieprzem. MAsa powinna być dośc klejąca..
Utoczyć kotlety, wetknąć w środek mini mozzarellę, obtoczyć w jajku i bułce tartej,
smażyć.

Szparagi z suszonymi pomidorami
makaron z łososiem
ciasto z masła jabłkowo smietanową
cymru_na_wygnaniu
U nas dzisiaj pieczony w soli okon morski. I ziemniaki pieczone w wersji "z piaskiem" i brokuly. Prosto i szybko bo drugi dzien z malym siedze bo chory a robota w lesie icon_sad.gif.
cymru_na_wygnaniu
Carrie - ja od lat przemycam drobno pokrojona albo utarta na grubych okach marchewke w spagetti bolognese czy tez gulaszach. W moim sosie do spagetti jest tez od groma i hu hu cebuli oraz oprocz puszkowych takze skrojone swieze pomidory. No ale moj jest pomidorowcem i cebulowcem od urodzenia. Ale marchewki samej czy surowej czy gotowanej sie nie tknie. Kukurydze je w placku rybnym a groszek w sosach do miesa.
Agnieszka Kamila
ja dzisiaj mam na obiadek ogórkową i makaron z sosem kurczakowo pieczarkowo pietruszkowym
Kaszanka
U mnie takie akcje z ukrywaniem nie mają szans. I ja i Gaba mamy takie podniebienia, że wyczujemy od razu, szczególnie marchewkę , pietruszkę czy seler.
Carrie, ja czekam aż Gaba sama się przekona. Miałam tak samo w dzieciństwie, potem przeszło.
Dla Gaby dzisiaj pomidorówka z dużą ilością gotowanego kurczaka.
Meggi
CYTAT(Bogusia123456 @ Mon, 24 May 2010 - 15:58) *
Jesli to nie jest tilapia z Chin lub Taiwanu gdzie poziom zanieczyszczenia mocno powyzej przecietnej i `dokarmiana specjalnie`

to mozna jesc spokojnie. Niestety ogromna wiekszosc mrozonych tilapii z powyzszego zrodla wlasnie 41.gif
Wtedy historia taka jak z panga.



Bogusiu dokształciłam się dzięki Tobie, wszystko wskazuje, że to taka chińska ryba icon_sad.gif znika wiec z naszego menu.
Tak sie nią zachwyciłam bo na serio dawno nie jadłam ryby która nie śmierdzi po rozmrożeniu i usmażeniu.

Wczoraj szaszłyki z piersi kurczaka, frytki i warzywka. Dzis krupnik plus wątróbka drobiowa z cebulką.
moko.
Udka z kurczaka + ryż i tzatziki.
Inkusia
placki ziemniaczane z cukrem
marghe.
Carrie, zupa jarzynowa. Tylko, że zmiksowana po ugotowaniu i dosmaczona np. parmezanem i grzankami/groszkiem ptysiowym
Sama zwykła jarzynówką pluję a taką zjadam z przyjemnością
agarad
CYTAT(Inkusia @ Fri, 28 May 2010 - 13:02) *
placki ziemniaczane z cukrem


Mniam, chyba też dziś zrobię icon_smile.gif
semi
feta z pieca by marghe a na wczesna kolacje racuchy
OLA77
kurczak z warzywami:)
Tigerek
Duszone warzywka z masełkiem (leciutko), makaron z sosem serowym icon_smile.gif
Abotak
schab z pieczarkami w smietanie kwasno-pieprznej ( maslannko-smietana)
salatka z ogorka, kopru wloskiego(?), pomidorkow, selera naciowego i salaty rzymskiej (chyba) na czosnkowo lekko
Dla chetnych mlode ziemniaki z wody z koperkiem
Abotak
CYTAT(Meggi @ Fri, 28 May 2010 - 13:20) *
Tak sie nią zachwyciłam bo na serio dawno nie jadłam ryby która nie śmierdzi po rozmrożeniu i usmażeniu.


Meggi bo ona calkiem smaczna jest. icon_smile.gif
Brat przyniosl na wspolna Wigilie ( choc moze to panga byla) wlasnorecznie przyrzadzona.
I tak sie zachwycal ze cudna ryba do panierki i ta cena! No odkrycie roku! icon_wink.gif
I wstyd sie przyznac ale glupio mi bylo go w tej sytuacji z bledu wyprowadzac. icon_redface.gif
Nawet sie przelamalam i sprobowalam.
Niestety duze prawdopodobienstwo ze to z w/w zrodla, tak jak ogromna wiekszosc tychze na rynku w USA np.
Zwlaszcza z uwagi na cene.

A o pandze to ja z forum sie doksztalcilam ( u nas to sie zwie cobbler) zanim sie skusilam bo tez mnie cena zastanowila.
Przy tilapii sila rozpedu.
Joanna 81
Dziś cannelloni nadziewane mięsem mielonym ( z pieczarkami, papryką ) zapiekane z żółtym serem icon_smile.gif
semi
mielone z ziemniakami z wody mizeria i marchewka z gorszkiem.
maminka43
Rosołek z kurczaka z makaronem
Potrawka z tegoż mięska kurczakowego z marcheweczką,w sosie śmietanowo-koperkowym+ziemniaczki z wody+surówka meksykańska
Tigerek
Kluski śląskie + okrasa i suróweczka icon_wink.gif (dziś kaloryczniej icon_razz.gif )
Abotak
Halibut chyba tak bo dzis eksperymentuje icon_wink.gif
https://cookitfrozen.com/recipes/halibut/Sa...LASKA%20HALIBUT

z ryzem i liscmi salaty i ogorkiem na czosnkowo-sojowo-sezamowo

A jutro grill z tesciowa icon_mrgreen.gif

Planuje jagniecine na jakos - moze tandoori tym razem icon_rolleyes.gif - O! Szaszlyki
drugie z wieprzowiny na ostro z ananasem
burgery, tylko nie wiem jakie w skladzie
krewetki na `miodowo`
salatka:
ziemniaczana
z granatem i czerwona fasola
lisciasta jakas
jakies dipy
chutney i relish, marynaty z zapasow

sernik z truskawkami w galaretce pewnie
moze lody jakies szybkie bo wafle nabylismy
gozar
Bogusia sama kręcisz lody?
Abotak
maszynka mi kreci icon_smile.gif
Mam dwie x 1.5 l i wychodzi w sam raz na nasze potrzeby+ dokladka
Dzisiaj zrobie miksture zeby tylko wlac jutro
OLA77
jutro gulasz po budapesztańsku, ziemniaki i sałata na słodko ze śmietanąicon_smile.gif
Orinoko
tortille z kurczakiem i pomidorami z puszki oraz fasola czerwona (matka karmiaca po raz pierwszy fasole je... oby noc byla znosna 04.gif )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.