To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
marghe.
Dor, rzuć przepisem
marghe.
Jakiś błyskawicznym makaron
plus szarlotka od teściowej
Doruśka
A proszę , mam go z GW ale ja zmodyfikowałam
Fasola po Indyjsku (po modyfikacji)

pół kilo ugotowanej fasoli- ja miałam jaśka prosto z krzaka wyłuskanego
1cebula
2 zabki czosnku
drobno posiekany imbir
2-3dojrzale pomidory (ja miałam puszkę + 3 łyzki koncentratu 99% i troche wody)
1 lyzeczka mielonego kminu
3/4lyzeczki kurkumy
1 lyzeczka garam masala
posiekana swieza kolendra (nie miałam)
ghee i olej
dodaję jeszcze pół papryczki chilli świeżej posiekanej - myślę ,ze i Tobie posmakuje.


na rozgrzanym oleju z ghee przesmazyc posiekana cebule, czosnek i imbir,
dodac kmin i kurkume
dodac fasole i pomidory (posiekane) , sol do smaku. mozna dodac troche wody
, przykryc i dusic na malym ogniu15 min, dodac garam masale
dusić do miękkosci.

ja bardzo lubię na to chlapnać jogurtu naturalnego , albo jako dodatek do smażonej lub pieczonej ryby.
marghe.
Na życzenie dzieciecia salatka z fasolki szparagowej, jajka i orzeszkow ziemnych.
Tigerek
Sałątka na ciepło z kuskusu icon_smile.gif
marghe.
Zsiadle mleko z ziemniakami .
Dziecie dodatkowo jajo sadzone i buraki z jogurtem.
Na deser może upieczemy tartę czekoladowo cytrynową
Abotak
gulasz wolowy dzis i pozostalosci salatkowe wczorajszego pikniku
Na deser crumble jerzynowo-jablkowo-orzechowy
parasolka
buraki z jogurtem?? jak?? na ciepło??
Tigerek
Zapiekanka z kurczaka i ryżu, na jutro na szybko parówki w sosie pomidorowym i ziemniaki (mąż ma na popołudniową zmianę, zje zanim ja wrócę z pracy icon_smile.gif a ja walczyłam z zaprawami).
marghe.
CYTAT(parasolka @ Wed, 22 Sep 2010 - 21:53) *
buraki z jogurtem?? jak?? na ciepło??


Nie, na zimno icon_smile.gif
zazwyczaj krojÄ™ w plastry a ona sobie toto polewa jogurtem z czosnkiem i cytrynÄ….
Dziś zazyczyła sobie startych na tarce i zrobiła niezła berbeluchę icon_biggrin.gif
ana
zupa krem cukiniowo-ziemnaczana doprawiona curry
i narobiłyśce mi smaku na placki ziemiaczane
marghe.
Pizza od Enzo. Z dostawÄ… do domu. Jupiii
Agnieszka Kamila
rosół wołowo drobiowy z makaronem (kupnym a jakże) pieczeń z karczku ziemniaczki i ogórki kiszone

jutro planuję obiad z "resztek" kopytka, opcjonalnie gołąbki jak mi któraś zdradzi jak zrobić takie co to kapustę w środku mają, bo mam ugotowany ryż trochę surowej kapusty co ją mogę albo na surówkę albo do "leniwych" gołąbków wrzucić
Abotak
cebulowa na wolowinie, z serem


kolacja bardziej pozywna- curry z czerwonej soczewicy,ryz
skanna
Bogusiu, jak robisz curry z czerwonej soczewicy?
malowanka
CYTAT(marghe. @ Thu, 23 Sep 2010 - 14:42) *
Pizza od Enzo. Z dostawÄ… do domu. Jupiii

Tego Enzo? 03.gif
No to mniam, chociaz mam wrażenie, że kiedyś było smaczniej.
M.
Abotak
Skan, robie z dodatkiem warzyw jakie tam mam ( duzo cebuli, w sezonie cukinia, kabaczek, fasolka szparagowa, zwykle pory, papryka) i na bulionie z nich wlasciwie.
na patelnie najpierw troche oliwy, pare zabkow czosnku na wolnym ogniu na zloty kolor
cebula, warzywa wybrane, lekko podsmazone i podlewam woda.
Dodaje soczewice( tak na oko- ale ma byc geste na koniec), przyprawy ( jesli mam curry bez dodatkow typu cukier, konserwantow itd to tego uzywam, jesli nie, to zestaw: imbir, kurkuma, cynamon, kmin rzymski, kozieradka, kolendra(nasiona mielone), troche chilli ew., kardamon, papryka), sol do smaku
Czasem dodaje pomidory/sos pomidorowy ale i bez nich jest OK.
Gotuje az sie soczewica rozpadnie czyli niezbyt dlugo.
W wersji bez przyprawy curry a np z ziolami/pieprzem ziolowym bedzie po prostu pozywna zupa icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(malowanka @ Thu, 23 Sep 2010 - 23:09) *
Tego Enzo? 03.gif
No to mniam, chociaz mam wrażenie, że kiedyś było smaczniej.
M.

Tego, tego icon_smile.gif
A było lepiej jak sam Enzo robił pizzę. Nowy pizzaiolo (Polak ) robi niezła, Kudłaty icon_wink.gif zdecydowanie gorszą.
Ale my dziś zamówiliśmy z dostawą do domu .. z drugiego lokalu. I była ok.
semi
dzisiaj i jutro udawana chińszczyzna-cycki kurze, ananasy, mieszanka mrożona i slodko kwasny łowicz z ryzem.
Inkusia
Z okazji pięknej pogody zrobiliśmy sobie na obiad kiełbaski z grilla
Tigerek
Nogi kacze z jabłkami i majerankiem + sałatka ziemniaczana z vinegret i porą + duszone jabłka z cebulką + sałata z ogórkiem i śmietaną icon_wink.gif
Inkusia
Wczoraj zupa krem z cukinii, dzisiaj reszta zupy plus klopsiki z cukinii icon_smile.gif
Basia:)
Kapuśniak z kwaszonej kapusty,kopytka z gulaszem i szparagówka.
Mariena
Smażone boczniaki+ziemniaczki+surówka z pomidorów. A na deser - tort urodzinowy teściowej, który właśnie robię . Z bitą śmietaną w dwóch smakach - orzechowym i kakaowym. Taki jesienny.
Tigerek
Placek pieczony ziemniaczano-cukiniowo-marchewkowy icon_smile.gif + kefir.
Abotak
wracam do kuchni po tygodniu miedzy koszykiem z piknikiem na wyjezdzie a bazowaniem na wiktuale przez reszte rodziny popelnionym.
Nie zebym mogla narzekac. Wczoraj zamarynowane i upieczone przez M. kuropatwy z salatka a la Ella, rodzina odpchala nabytymi na wyjsciu serami ( niech mnie ktos nauczy takie robiiiiiic!!!)i marmolada z czerwonej cebuli.


Dzisiaj wracamy do codziennosci.
Pomidorowa z bazylia na kurzecym bulionie.
Salatka nicejska
Sos z maslakow wczoraj uzbieranych , dla niektorych na obiad z makaronem, dla innych z tymze makaronem na kolacje bedzie.
skanna
CYTAT(Bogusia123456 @ Thu, 30 Sep 2010 - 17:10) *
marmolada z czerwonej cebuli.


????
Brzmi intrygujÄ…co icon_smile.gif
Abotak
Skan, ta marmolada to do serow, pasztetow jako dodatek. Taki typ chutney.
Do `ciastek` owsianych wytrawnych moi tez jedza. Do krakersow wodnych sie nadaje i innych podobnych.

W skladzie podstawowym jest
czerwona cebula- ok. 70 %
cukier -15 % (fruktozy dalam mniej)
ocet-10%
przyprawy-5% (oliwa lub maslo do karmelizowania, mozna na ostro- platki chilli, zabek czosnku, mozna podlac czerwonym winem albo sokiem zurawinowym, ew soli szczypta)
Najpierw sie cebule karmelizuje az bedzie lepka. Pozniej ocet winny/balsamiczny i znowu do momentu az konsystencja bedzie w miare gesta.
I do sloikow bez pasteryzowania, tylko, jak z kazdym chutney czy innym relishem, nie do pelna by zawartosc przykrywki nie tykala bo ocet korozje zainic[użytkownik x].
Abotak
a dzis kurcze duszone z nieziemskim camembert nabytym na wiejskich targach, szalotka i pieczarkami
do pary z salatka z pekinskiej, na ostro, a la kimchi ale bez kiszenia.
Inkusia
ziemniaki, kotlety mielone (po naszemu klopsy icon_smile.gif) i brokuły
Agnieszka Kamila
ja nie wiem skąd wy bierzecie pomysły na te dania ja to powinnam prosic o przepis z co drugiego posta u mnie dzisiaj makaron penne z sosem z suszonych grzybów
Joanna 81
dziÅ› pierogi ruskie icon_smile.gif
Doruśka
szczupak pieczony w sosie czosnkowo koperkowym + kalafior.
bolka
sałatka grecka z frankfuterkami, chyba, że po drodze do domu kupię ryby
Tigerek
Pieczone skrzydełka kurczaka na zapiekance z ryżu i warzyw.
Agnieszka Kamila
szapiekanka z ryzu i warzyw , tigerek prosze przepis
Tigerek
Agnieszko - do foremki szklanka ryżu, mieszasz z ulubionymi warzywami kosteczkę, w garnku gotujesz 2 1/4 szklanki wody z 1 kostką bulionową + ulubione przyprawy (zioła, koncentrat, papryka słodka itp.). Na koniec 2 łyżki oliwy (tłuszczu odrobina wydobędzie witaminy rozpuszczalne w tłuszczach icon_smile.gif ) - gorącym zalewasz ryż. Można przykryć plasterkami warzyw typu cukinia, cebula, żeby ryż z wierzchu się nie spiekł. Najpierw 1/2 h pieczesz pod przykryciem , potem bez przykrycia drugie tyle jeśli warzywa z wierzchu mają się opiec.

Ilość zalewy jest uzależniona od naczynia do zapiekania (powierzchnia parowania).

Dla nie-wegetarian na wierzch kładę placuszki z mięsa mielonego, kawałki kurczaka w przyprawach i inne, ewentualnie rybę na 1/2 h icon_smile.gif
Żoanna
jakim cudem ten wątek spadł 29.gif
marghe.
CYTAT(anusia12 @ Sat, 09 Oct 2010 - 17:38) *
jakim cudem ten wątek spadł 29.gif

He, ja ostatnio w poniedziałek makaron zakrecilam, wiec nie miałam co wpisywać icon_smile.gif)
agnese
to ja dziś mam spaghetti dla M i młodego z sosem pomidorowym na ostro a dla mnie z grzybowym
no dla młodego mniej ostro icon_razz.gif
clio
zupa z dyni dla mnie, naleśniki dla chłopaków
agnese
a mi został w wczoraj makaron bo go za duzo ugotowałam i dziś zrobiłam zapiekanke serową z makaronem icon_smile.gif
Żoanna
o zupa z dyni...ale chyba poczekam do Hallowen 04.gif 04.gif 04.gif

Ja podkradam obiady mamie z zamrażarki ostatnio 37.gif
Inkusia
Ja dzisiaj zrobię makaron wstążki z brokułami (przepis z forum bodajże marghe icon_smile.gif)
gerda
Ja dziś robię pomidorową. Nigdy nie robię dwudaniowych obiadów, więc sama zupa musi wystarczyć.
Joanna 81
dziś żurek, jutro gołąbki icon_wink.gif
marghe.
Ogorkowa
kurza pierÅ› z sosem z sera blue
wielokolorowa salatka pomidorowa
może salatka owocowa jeśli Gaba zrobi
marghe.
Zupa bazyliowa z pomidorkami koktajlowymi
JakiÅ› makaron
mim0za
CYTAT(marghe. @ Tue, 12 Oct 2010 - 13:08) *
Zupa bazyliowa z pomidorkami koktajlowymi
JakiÅ› makaron


Mogę prosić o przepis?
Orinoko
Dzis schab duszony w sosie cebulowym, jutro genialne leczo naszej niani
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.