To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
basiaw
U nas pomidorówka z wczoraj i mielone też z wczoraj. Na deser pomysłu brak, ale coś się wymyśli. Wieczorem muszę juz ugotować coś na jutro icon_sad.gif bo mamy wizytę u kardiologa...
gosiagosia
ziemniaki pieczone w przyprawach i musztardzie
Ammm
Kaczka z jabłkami.
jacek placek
A ja miałam,bo juz dawno po obiedzie,kotlety mielone,buraczki -jarzynka na ciepło-uwielbiam plus kasza gryczana,na jutro gotuję krupnik,a jak wrócę z pracy do tego krupniku zrobię na szybko placki z jabłkami lub omlet,pysia ,bo wszystko jest pysia icon_wink.gif
Zelda
a ja na szybko zrobiłam ryż z cukinią i innymi,ale za to upiekłam szarlotkę i ciasteczka francuskie ze słonecznikiem.Mam nadzieję że będą dobre icon_wink.gif
justin
pomidorowa z makaronem w literki. Kotleciki tuńczykowe od marghe (przepis, nie kotlety icon_smile.gif )
basiaw
Marghe. wydaje mi się, że powinnaś czuć się winna każdego mojego przybranego kilograma!!!! Wczoraj no obiad zrobiłam racuchy/placuszki nie wiem jak to się nazywało z przepisów Gabi; a na kolację makaron z suszonymi pomidorami i tuńczykiem. A dzis nie mogłam się wcisnąć w spodnie icon_sad.gif
Dziś dietka!!!Pierś z kurczaka w sosie śmietanowym dla chłopców, a dla mnie owoce i warzywa.
użytkownik usunięty
Zrobiłąm pyszny makaron z domowym pesto. No rewelacyjnie mi wyszło icon_smile.gif
kasiunia
CYTAT(jully @ Wed, 16 Feb 2011 - 17:05) *
Zrobiłąm pyszny makaron z domowym pesto. No rewelacyjnie mi wyszło icon_smile.gif

to chwal siÄ™ tym pesto!
użytkownik usunięty
CYTAT(kasiunia @ Wed, 16 Feb 2011 - 19:38) *
to chwal siÄ™ tym pesto!

Nic skomplikowanego- do blendera wrzuciłam (na 2 osoby) pół pęczka bazylii, 2 ząbki czosnku, oliwę z oliwek i serek bieluch, sól i pieprz. Zmiksowałam na ślicznie zielną masę. Do tego dodałam masę prażonego na patelni słonecznika i czarne oliwki (ale te prawdziwe pomarszczone).

Dzisiaj mąż do pracy dostał a i ja zjadłam przed chwilą - warzywa z fetą zapiekane i kaszę kuskus.
kasiunia
brzmi przepysznie. zrobiÄ™ jutro.
dziś była ogórkowa i pierogi leniwe
Ika
CYTAT(maja2006 @ Tue, 15 Feb 2011 - 19:16) *
za to upiekłam szarlotkę i ciasteczka francuskie ze słonecznikiem.Mam nadzieję że będą dobre icon_wink.gif


Były pyszne! icon_wink.gif Szarlotka już mi się nie zmieściła...
mama4
CYTAT(Ammm @ Tue, 15 Feb 2011 - 11:56) *
Kaczka z jabłkami.


U nas wczoraj tez byla kaczka, tyle ze z sosem sliwkowym; dzisiaj zupa bazyliowa wg przepisu marghe (to dla mnie), dzieci - gulasz wolowy.
Ammm
A ja dziś chyba nie zjem obiadu 32.gif Tata w szpitalu, mama chora, muszę ich obskoczyć. Chyba, że mamie coś ugotuję i razem zjemy. Ale nie wiem co jeszcze.
moko.
filety z kurczaka w cieście francuskim i zielenina
kasiunia
carbonara. normalnie czuję jak mi dupsko rośnie 29.gif
semi
penne z piersią z kurczaka, papryka oliwkami i sosem śmietanowo-pomidorowym. w postaci zapiekanki.
Meganka.
Zupa cebulowa i pieczone ćwiartki z marchwią i cebulą. Do tego buraczki na goraco.
basiaw
U mnie dziś pierś z pieczarkami i serem żółtym do tego buraczki i ziemniaki.
użytkownik usunięty
Zupa porowa z masdamerem, prażonym słonecznikiem i żytnimi grzankami czosnkowymi. Kluchy z sosem z ricotty i cytryny.
Ammm
Dziś był obiad w restauracji: krem z pomidorów, pizza (mąż), grillowane filety z kurczaka zapiekane z mascarpone ze szpinakowym tagliatelle (ja). Dzieci podłubały wszystkiego po trochu (Karolina zjadła mi całą zupę 21.gif )

Na jutro nie mam pomysłu.
kasiunia
robię placki po zbójnicku.
Sali_M
Na te placki to sama chętnie bym się skusiła icon_smile.gif
A u mnie dzisiaj schab duszony z papryką, brokuły i frytki.
Ammm
Kurczak smażony z migdałami (ja), to samo bez migdałów z kaszą jęczmięnną (Kaja). Ziemniaki gotowane + pomidorki cherry (Bartek) 37.gif
Meganka.
U nas dziÅ› szynka w sosie pieczarkowym, ziemniaki pieczone i brukselka.
Dodatkowo maminy rosół z makaronem, tez maminym.
Tigerek
WÅ‚asny domowy bigos z chlebkiem icon_wink.gif
justin
CYTAT(kasiunia @ Fri, 11 Feb 2011 - 11:19) *
mąkę eko w sklepie ze zdrową żywnoscią albo w Piotrze i pawle.
dobra, to żurek.
zakwas macie kilka postów wyżej, jeśli chcecie mocny to naprawdę polecam ten na chleb... a zaraz, tego nie macie icon_wink.gif to na wszelki wypadek tez dam - w I dzień rano mieszam w dużym słoiku pół szklanki mąki żytniej pełnoziarnistej z pół szklanki zagotowanej wody takiej lekko ciepłej. słoik przykrywam folią aluminiową i zostawiam go w ciepłym miejscu - powinno być ok 27st, ja to osiągam przy rurach. Wieczorem mieszam zakwas i zostawiam do rana.
Na 2 dzień rano: Dokarmiam zakwas - dodaję mąkę, wodę (po pół szklanki), mieszam, odkładam w ciepłe miejsce.
Na 3 dzień rano: Dokarmiam zakwas, czyli powtórka dnia 2.
Na 4 dzień rano: Dokarmiam zakwas, mieszam, odstawiam w ciepłe miejsce. Po około 3 godzinach jest on już gotowy. Na tym etapie nie zawsze oddziela się już woda, do żurku powinna być oddzielona, więc można sobie dokarmiać 1x dziennie (o stałej porze) aż się oddzieli.
Jak już mamy zakwas, którykolowiek, to : gotujemy wywar warzywny (ja wrzucam też od razu ziemniaki) na pokrojonym wędzonym boczku (kawałek taki mniej więcej 4x5cm), wrzucamy suszonego grzyba albo 2 w zależności od wielkości, liść laurowy i ziele ang. w międzyczasie zesmażamy cebulkę pokrojoną w kostkę. pod koniec gotowania tak na 5 minut wrzucam białą kiełbasę, lubię dużo. jak już się ugotuje wywar, wyciągamy warzywa, oprócz oczywiście ziemniaków, i dodajemy zakwas - do smaku, cebulkę, zgniecione 2-3 ząbki czosnku, dużą garść majeranku i sól. odlewamy trochę do garnuszka i mieszamy ze śmietaną - ja daję połtora - dwa opakowania małej śmietany 12%. dodajemy do zupy, ew jeszcze solimy do smaku i już icon_smile.gif


kupiłam mąkę żurkową i przystąpiłam do dzieła. Po zmieszaniu po pół szklanki mąki i wody wychodzi taka papka, no błotko, czy tak ma być? Myślałam, że to bardziej rzadkie będzie.

WracajÄ…c do tematu tego wÄ…tku:
u nas na obiad dzisiaj racuchy drożdżowe z jabłkiem.
kasiunia
CYTAT(justin @ Wed, 23 Feb 2011 - 10:04) *
kupiłam mąkę żurkową i przystąpiłam do dzieła. Po zmieszaniu po pół szklanki mąki i wody wychodzi taka papka, no błotko, czy tak ma być? Myślałam, że to bardziej rzadkie będzie.

WracajÄ…c do tematu tego wÄ…tku:
u nas na obiad dzisiaj racuchy drożdżowe z jabłkiem.

mąka żurkowa nie nadaje się do tego zakwasu metodą pół na pół, do tego musi być mąka żytnia razowa (to jest w zasadzie zakwas na chleb). jak chcesz robić z żurkowej, to daj 300 gram i litr wody (albo odpowiednio 150 i pół litra)
justin
CYTAT(kasiunia @ Wed, 23 Feb 2011 - 10:58) *
mąka żurkowa nie nadaje się do tego zakwasu metodą pół na pół, do tego musi być mąka żytnia razowa (to jest w zasadzie zakwas na chleb). jak chcesz robić z żurkowej, to daj 300 gram i litr wody (albo odpowiednio 150 i pół litra)


kasiunia i dokarmiać podobnie jak opisałaś to dla mąki zytniej razowej?
joa133
zupa krupnik
i szpinak z ziemniakami i jajko

i mam pytanie,jak wy doprawiacie szpinak,bo mam wrażenie,że jest za mało słony... a boję się jeszcze dodać soli,bo raz już przesoliłam...
kasiunia
CYTAT(justin @ Wed, 23 Feb 2011 - 12:49) *
kasiunia i dokarmiać podobnie jak opisałaś to dla mąki zytniej razowej?

robiąc tą metodą nie dokarmiam. trzeciego-czwartego dnia jest dobry. wrzuć mu czosnek-przekrojone na pół ze 2-3 ząbki i możesz dać skórkę od razowego chleba jak masz (jak masz kupny to lepiej nie dawaj).
kamla
U mnie dzis zupka kalafiorowa, a na drugie knedle czeskie z sosem, bitki wieprzowe i zasmażana kapusta do tego.
kasiunia
u mnie wołowina z nerkowcami wg marghe
Tigerek
Eksperyment z pośpiechu - eintopf - uszka z kapustą i grzybami z indykiem w przez przypadek sosie burakowym icon_biggrin.gif (były w barszczu i zgęstniało icon_wink.gif )
użytkownik usunięty
Kluchy w sosie serowo pleśniowym z brokułami.
Zelda
u nas makaraon z brokułami ,boczkiem i duzo czosnku w sosie serowo -jogurtowym;)
i pomidorowa icon_wink.gif
Ammm
Dzieci znów chore, więc znów tydzień pod znakiem zupy: dziś zalewajka i na deser murzynek.
semi
sledzie w smietanie z ziemniakami, na deser ciasto shrek i koktajl bananowy.
Orinoko
Jakies ryby z patelni grillowej by małż - o wiele lepiej przyprawia i smaży ryby niż ja 06.gif
Zelda
a ja nie mam zas koncepcji co na obiad..nic mi się nie chce gotować icon_wink.gif
pomidorowa wczorajsza zjadły już..mam mięso jakieś,kasze gryczaną,makaron,rybę,por,marchewki,fasolkę szparagową,miodu duzo,migdały i trochę jeszcez innych rzeczy,może coś mi podpowiecie?
Doruśka
CYTAT(Tigerek @ Thu, 24 Feb 2011 - 17:57) *
Eksperyment z pośpiechu - eintopf - uszka z kapustą i grzybami z indykiem w przez przypadek sosie burakowym icon_biggrin.gif (były w barszczu i zgęstniało icon_wink.gif )


o matko.. moja wyobraźnia mnie zawodzi icon_smile.gif))
Ammm
Pomidorowa (ja i Bartek), szczawiowa (Kaja).

Drugiego nie będzie, bo dzieciaki chore i bez apetytu, ja nie głodna.

Wieczorem może pizza albo jakieś inne niesłodkie wypieki (macie jakiś pomysł???)
Tigerek
hihi - co mas na myśli Doruśka icon_question.gif
Zelda
ja odmrozilam pulpety dla dzieci,do tego kasza gryczana i marchewka z groszkiem,oczywiscie olek zjadl mi tez moja fasolkÄ™ szparagowÄ… ...
kasiunia
CYTAT(Ammm @ Fri, 25 Feb 2011 - 14:35) *
Pomidorowa (ja i Bartek), szczawiowa (Kaja).

Drugiego nie będzie, bo dzieciaki chore i bez apetytu, ja nie głodna.

Wieczorem może pizza albo jakieś inne niesłodkie wypieki (macie jakiś pomysł???)

tarta?
kamla
CYTAT(maja2006 @ Thu, 24 Feb 2011 - 17:32) *
u nas makaraon z brokułami ,boczkiem i duzo czosnku w sosie serowo -jogurtowym;)
i pomidorowa icon_wink.gif

maja podaj przepis na ten makaron i sos
Ammm
CYTAT(kasiunia @ Fri, 25 Feb 2011 - 19:12) *
tarta?


Dzieci nie zjedzą. Chodzą mi po głowie raczej jakieś bułeczki czy coś w tym stylu.

Może spróbuję zrobić ślimaki z ciasta do pizzy. Robił ktoś coś takiego?
Zelda
CYTAT(kamla @ Fri, 25 Feb 2011 - 17:12) *
maja podaj przepis na ten makaron i sos

kamla błagam cię 03.gif
jogurt naturalny plus zgnieciony czosnek plus koperek i ciut soli,a ser sam się rozpuścił przy pieczeniu i pomieszany z jogurtem stworzył sos 03.gif
kamla
Ach w ten sposób ja sobie wyobrażałam sos brokułowy z jogurtem...ach sama nie wiem co sobie wyobrażałam, ale cos w stylu 4 sery z brokułami....
kamla
CYTAT(Ammm @ Fri, 25 Feb 2011 - 17:40) *
Dzieci nie zjedzą. Chodzą mi po głowie raczej jakieś bułeczki czy coś w tym stylu.

Może spróbuję zrobić ślimaki z ciasta do pizzy. Robił ktoś coś takiego?



Ja robiÄ™ ale nie slimaki tylko takie paluchy i zajadamy z sosem czosnkowym.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.