To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co mamy dzisiaj na obiad?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
Orinoko
CYTAT(Carrie @ Wed, 12 Oct 2011 - 14:43) *
dzisiaj makaron z kurczakiem duszonym w sosie cukiniowym z dodatkiem szpinaku i czosnku


To czekam na wrażenia organoleptyczne 06.gif
PS. Jak wyjadałam resztki sosu po dzieciach, to się okazało, że ta cukinia tam się praktycznie rozpuściła i jej nie było widać ani czuć...
marghe.
zapiekanki z pieczarkami i zółtym serem
Mika
langosze
smarowidło do wyboru -jogurt,sos czosnkowy lub duszone pieczarki z papryką chilli
gozar
CYTAT(Mika @ Wed, 12 Oct 2011 - 18:12) *
langosze
smarowidło do wyboru -jogurt,sos czosnkowy lub duszone pieczarki z papryką chilli

co to jest???
Mika
smażone drożdżowe placki icon_wink.gif
Sali_M
Klopsiki z mielonej szynki z sosem pieczarkowym, ryż i sałatka
Carrie
CYTAT(Orinoko @ Wed, 12 Oct 2011 - 15:19) *
To czekam na wrażenia organoleptyczne 06.gif
PS. Jak wyjadałam resztki sosu po dzieciach, to się okazało, że ta cukinia tam się praktycznie rozpuściła i jej nie było widać ani czuć...


bez czosnku było by za bardzo niemowlakowe - takie delikatne to jest
pyszne i całkowicie zielone 03.gif
dzięki za pomysł
Orinoko
CYTAT(Carrie @ Wed, 12 Oct 2011 - 22:26) *
bez czosnku było by za bardzo niemowlakowe - takie delikatne to jest
pyszne i całkowicie zielone 03.gif
dzięki za pomysł


Carrie, fajnie, że smakowało! Niemowlakowa wersja przyda Ci się za paręnaście tygodni - w sam raz dla matki karmiącej 03.gif PS1. Zakładając w ramach "terroru laktacyjnego", że będziesz karmić. PS2. Gratulacje, bo jeszcze nie miałam okazji 06.gif PS3. Ja dziś Emilci na szybko dodałam znowu starkowaną cukinię z bazylią do wody, w której odgrzewałam jej pulpeta, ale z szynki, smak był gorszy, tzn. zjadliwy, ale ta wersja od kurczaka lepsza.
Doruśka
oszukane gołabki.
skanna
CYTAT(Orinoko @ Wed, 12 Oct 2011 - 21:40) *
Carrie, fajnie, że smakowało! Niemowlakowa wersja przyda Ci się za paręnaście tygodni - w sam raz dla matki karmiącej 03.gif PS1. Zakładając w ramach "terroru laktacyjnego", że będziesz karmić.


Chyba raczej w ramach terroru laktacyjnego zakładając, że matka karmiąca to musi jeść bezsmakowe papki 03.gif

Ja dziś zamierzam testować biedronkowego woka, więc będzie pseudochińszczyzna - kurczak z różnymi warzywami (cukinia, pieczarki, papryka, kapusta pekińska, por) i z ryżem.
Doruśka
tak , tak icon_smile.gif terror laktayjny - najgorzej jak sie poczyta trochÄ™ icon_smile.gif
justin
na szybko:
gulasz wieprzowy z kaszą lub makaronem (do wyboru) + ogórek kiszony

moko.
Wszystko z grilla icon_biggrin.gif
Karczek, łopatka, cukinia, bakłażan, ziemniaki, papryka, pomidory i czosnek icon_biggrin.gif
marghe.
schab pieczony, uprzednio zamarynowany w wędzonej papryce, oliwie, czosnku i ..sumaku. Taki misz masz icon_smile.gif
ziemniaki pieczone z chili w proszku
dip czosnkowy z Bielucha
sałata z winegretem
mini surówka z pora i .. nie wiem czego jeszcze
Tigerek
Dziś zupa kalafiorowa na nogach z kurczaka, jutro zapiekanka makaronowo-brokułowa z rybą icon_wink.gif
Sali_M
dzisiaj mieliśmy lazanię
Doruśka
CYTAT(Sali_M @ Thu, 13 Oct 2011 - 21:55) *
dzisiaj mieliśmy lazanię


jedną??? na ile osób ?icon_wink.gif



ps.MArghe, czy jesteÅ› ze mnie dumna??
Carrie
wczoraj placki ziemniaczane
dzisiaj panierowana miruna, ziemniaki i kapusta kiszona

na deser galaretka truskawkowa
kamla
Kurcze Margh. jak tak czytam te Twoje wymyślne dania to sobie myślę, że baaardzo chętnie zaprosiłabym Cie na kilka tygodni 03.gif

U mnie dla dzieci pomidorowa z ryżem od wczoraj a dla nas pizza icon_smile.gif No dzieci pewnie tez sie podłączą.

P.S. a jutro po obejrzeniu wczorajszego odcinka kuchennych rewolucji będą placki po węgiersku.
Magawit
Wczoraj ślubny miał zjeść coś na szybko w pracy, to mu zapakowałam resztki farszu od przedwczorajszych gołąbków w ciasto francuskie (oczywiście upiekłam toto). Wyszedł podłużny zgrabny ogromny pieróg. No i dostałam pochwałę, jakie to ja cudeńka wymyślam. Takie pyszne i ładne. Koledzy zazdrościli, a ja miałam wyrzuty sumienia, że półproduktami go pasę icon_wink.gif Może czasem nie warto się za bardzo starać 03.gif
marghe.
CYTAT(Doruśka @ Fri, 14 Oct 2011 - 12:38) *
jedną??? na ile osób ?icon_wink.gif
ps.MArghe, czy jesteÅ› ze mnie dumna??

i lasagna (l.poj) i lasagne (l.mn) są jak najbardziej ok. W spolszczonej wersji też
U mnie ryż z serem plesniowym z pomidorami, jalapeno i czosnkiem
marghe.
CYTAT(kamla @ Fri, 14 Oct 2011 - 14:42) *
Kurcze Margh. jak tak czytam te Twoje wymyślne dania to sobie myślę, że baaardzo chętnie zaprosiłabym Cie na kilka tygodni 03.gif

Bez przesaaady icon_smile.gif
Cóż jest wymyślnego w zapiekankach czy pieczonym schabie ?
Ale i tak bardzo dziękuję
Carrie
Zupa krem kalafiorowa i kuleczki ryżowe z natką pietruszki

na deser ciasto czekoladowo-buraczkowe; właśnie wyszło z piekarnika - ciekawa jestem efektu
marghe.
CYTAT(Carrie @ Sat, 15 Oct 2011 - 18:56) *
na deser ciasto czekoladowo-buraczkowe; właśnie wyszło z piekarnika - ciekawa jestem efektu

daj znać. Bo od dawna mam ochotę ale się boję icon_wink.gif
Carrie
Gdyby nie ta czekolada to byłoby nie do przełknięcia.Moooocno czuć buraki (i zapach i smak), jest bardzo wilgotne.O ile ciasto marchewkowe i ciasto cukiniowe to po prostu pychota jest, to buraczkowe nie podeszło nam. Ten przepis wymaga korekty. Ale chyba nie będę więcej eksperymentować.
Sali_M
Dzisiaj zabieram się za gołąbki w pekińskiej kapuście.
Carrie
Żurek na naturalnym zakwasie z kiełbaską śląską.
Orinoko
CYTAT(Carrie @ Sun, 16 Oct 2011 - 16:38) *
Gdyby nie ta czekolada to byłoby nie do przełknięcia.Moooocno czuć buraki (i zapach i smak), jest bardzo wilgotne.O ile ciasto marchewkowe i ciasto cukiniowe to po prostu pychota jest, to buraczkowe nie podeszło nam. Ten przepis wymaga korekty. Ale chyba nie będę więcej eksperymentować.

Carrie, podeślij przepis na cukiniowe dla fanki cukinii? : )

U nas dziś na życzenie syna mielone z buraczkami.
Carrie
Robiłam z tego przepisu.Ale ja dałam 1 szklankę cukru a nie 1,5.
Najpierw utarłam jajka z cukrem, dałam olej, potem sypkie i na koniec cukinia. To jest ilość na jedną keksówkę albo tortownice nie większą niż 20 cm.
Abotak
CYTAT(kamla @ Fri, 14 Oct 2011 - 12:42) *
Kurcze Margh. jak tak czytam te Twoje wymyślne dania to sobie myślę, że baaardzo chętnie zaprosiłabym Cie na kilka tygodni 03.gif


OT bedzie calkowity 06.gif
Dawno nie zagladalam do watku. Dzis w sprawie in spiracji obiadowej i wpadlo mi powyzsze w oko
Mianowicie 3 noce temu Marg mnie we snie nawiedzila w rodzina.
A wlasciwie to my nalot zrobilismy (na zaproszenie icon_wink.gif ) taki wlasnie tygodniowy gdzie Marghe i Kot nas podejmowali roznymi cudownosciami.
Pod koniec tegoz tygodnia M postanowil sie zrewanzowac i w pocie czola i stresie popelnial cos co by choc w niewielkim stopniu moglo sie rownac ww.
Nie wiem co to bylo i z jakim efektem koncowym bo sie obudzilam z tego wszystkiego 37.gif ale nie bylo watpliwosci ze cokolwiek by tam, to sie nie umyje do marghowych wyczynow kulinarnych. icon_smile.gif


A w temacie ( zeby tak calkiem OTa nie strzelac): u nas dzis kalafiorowa zwyczajna, salatka szybka z zielona papryka, kukurydza, jajkiem, salatowym miksem lisciastym na czosnkowo i pewnie pajda ciemnego chleba bo przed popoludniowymi zajeciami nie bedzie czasu na grubsza produkcje.
marghe.
Bogusiu, znowu Ci się śniłam? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Miło mi bardzo.


dziś tylko camambert w panierce + sałata
Tigerek
Dziś danie "nawinie" - wyszła pikantna zupka pomidorowa na białej kiełbasie, z kukurydzą, makaronem, doprawiana papryką, czosnkiem na pikantnie, zabielona mlekiem zagęszczonym z mąką kukurydzianą (tak to jest jak się gotuje na szybko przed wyjściem do pracy w poniedziałkowy ranek). Ale wyszło pyyyyycha icon_biggrin.gif
Orinoko
CYTAT(Carrie @ Mon, 17 Oct 2011 - 13:22) *
Robiłam z tego przepisu.Ale ja dałam 1 szklankę cukru a nie 1,5.
Najpierw utarłam jajka z cukrem, dałam olej, potem sypkie i na koniec cukinia. To jest ilość na jedną keksówkę albo tortownice nie większą niż 20 cm.


Carrie, dzięki, jutro będę robić 06.gif Tak się zastanawiam, czy można tam na wierzch dać jakieś owoce i co by pasowało?

My dziś z mężem gulasz z kuraka na szybko i sałatka z pomidorów, dzieci pulpet i kotecik wieprzowe + buraczki z wczoraj (z lubością).
Eliszka
Pikantne żeberka w sosie pomidorowo-miodowym. Do tego ziemniaki i surówka z mieszanki salat.
amo
Ukochane przez nas wszystkich pierogi drożdżowe z szynką i serem plus surówka z marchwii i jabłka.
Carrie
Zgapiam od Orinoko - kotlety mielone, ziemniaczki i surówka "jakaś" - dzisiaj taka sklepowa z braku czasu
Domini został w domu więc dla niego dodatkowo zupa pomidorowa na południe.
Dor
Dla nas leczo, dla Michała placki z dyni na słodko
Doruśka
rosoł, bo zimno, dla mnie krem warzywny z łososiem (bo zostalo z wczoraj zupy jarzynowej icon_wink.gif
parmigiana, bo mąż jest fanem , wątróbka cielęca , bo ja uwielbiam, a dziecku to nei wiem, może jej rosół wystarczy icon_wink.gif
Tuni
Zupa krem z brokułów i szpinaku z ptyśkami i wzorkami ze śmietany icon_smile.gif -jak się do młodego talerz uśmiecha, to mu obiad lepiej wchodzi icon_smile.gif
Na drugie klopsiki z ziemniakami +sos + surówka: marchewka z jabłkiem i miodem.
Orinoko
Rosół dla Emi, dla pozostałych członków rodziny ryż po hiszpańsku z kurczakiem, warzywami i curry
KorneliaB
mmmm, pyszny rosołek! to właśnie zrobię dzisiaj!
Inkusia
penne z sosem z mielonego, kabaczka i pomidorów
mim0za
CYTAT(amo @ Wed, 19 Oct 2011 - 11:40) *
Ukochane przez nas wszystkich pierogi drożdżowe z szynką i serem plus surówka z marchwii i jabłka.

Mogę prosić o przepis?
ana
dzięki rosołkowi przypomniałam sobie o jesiennej zacierkowej:) na drugie pierogi ze szpinakiem (gotowce) a na deser domowy kisiel z wiśni z dodatkiem gęstej śmietany (nie mieszać) wg przepisu Neli Rubinstein. i ciekawostka o której nie słyszałam: ojczyzną kisielu jest Rosja
Tuni
Zupa krem z buraczków ze śmietaną a na drugie zapiekanka warzywna z żółtym serem.
Doruśka
Ana, czy mozesz wpisac dokładny przepis Neli na kisiel?
marghe.
dla dziecia pikantna pomidorowa z soczewicÄ…

ja sobie ugotowałam kapuchy kiszonej icon_smile.gif
moko.
Risotto z cukiniÄ….
Orinoko
Dla dzieci potrawka z kurczaka z ziemniakami i (znowu) buraczkami, dla nas schab z sosem pieczarkowym i kopytkami (gotowce) oraz surówką z kiszonej.
Zupa cukiniowo-pomidorowa (mniam).
Jutro chyba dzieciom kotleta i pulpeta rozmroze, a my bigos teściowej 03.gif
ana
oto Kisiel Anieli Rubinstein:
600 g morozonych malin
woda (jesli okaze sie potrzebna)
2-3 i 1/2 lyzeczki maki ziemnnaczanej lub kukurydzianej
ukier do smaku
gesta smietana jako dodatek

proporcje beda sie zmieniac w zaleznosci od teg jakiego uzyjemy soku. smak powinien byc intensywny a cukru nie za wiele. jesli robimy kisiel malinowy, maliny nalezy rozmrozic a nastepnie wraz z sokiem, ktory puscily, postawic na srednim ogniu. gotowac mniej wiecej 10min, az maliny sie ugotuja i nieco sciemnieja. piana, ktora moze sie pojawic na powierzchni w trakcie gotowania, zniknie sama. maliny osaczyc i lekko odcisnac. z 600g malin powinnismy uzyskac niecale 2 szkl. soku. do tej ilosci dodac tyle wody, by w sumie otrzymac 2 i 1/2 skl. plynu. pol szkl. wstawic do lodówki a gdy dobrze ochlodzi wymieszac z maka. wlac do soku i doslodzic. postawic na ogniu, stale mieszac, gotowac 5 min. az zgestnieje. podawac na cieplo. jesli chcemy podac na zimno ograniczyc make do 2 i 1/2 bo w miare stygniecia gestnieje (w owocach jest pektyna). podawać z gesta smietana - nie mieszac. autorka podaje swoj kisiel w glebokich talerzach

moja wersja byla z paczki wisni. nawet nie rozmrażałam tylko od razu do rondelka i podgrzewałam na małym ogniu. po ugotowaniu na sitku lekko odcisnęłam owoce. dodalam sporo cukru bo wiśnie są kwasne. kisiel wygladal pieknie i naprawde polecam dodac smietany. wykonanie proste
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.