To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Clostilbegyt

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72
kineenne
Cześć dziewczyny!!
Dzisiaj wyszłam ze szpitala... niestety wyniki laparoskopi nie sa rewelacyjne. Mam prawy jajowód niedrożny, na szczescie został mi lewy... Lekarz miał nadzieje ze prawy jest zdrowy bo z niego najczesciej powstwały pecherzyki..... Mam zgłosic sie do lekarza w poniedziałek żeby nie tracić czasu, bo pierwsze pół roku po laparoskopi jest najlepsze do zajscia w ciaze...Miejmy nadzieje, że w końcu się uda:)

Malina89
chaton_ania - powodzenia i wytrwałości icon_smile.gif
kineenne- fajnie, że jesteś już w domku icon_smile.gif nie załamuj się tylko bierz się do roboty 02.gif Ja wierze że będzie dobrze i nie długo zobaczysz II kreseczki przytul.gif trzymam &&&&&&&&
Adzia- będzie dobrze, za Ciebie również trzymam kciukasy icon_smile.gif
A ja dziewczynki umieram.. cały dzień boli mnie podbrzusze jak na @, co chwila sprawdzam czy aby nie przyszła. Dopiero wróciłam z pracy z II zmiany i już czuje jak krzyż mnie na*****ziela czyli wredota pewnie zbliża się wielkimi krokami icon_sad.gif
Malina89
dziś robiłam test- ujemny, pewnie @ przyjdzie niedługo icon_sad.gif
kineenne
Malina89 póki @ nie przyszła jest nadzieja.. trzymam mocno &&&&&&
Malina89
Dzięki za kciuki, ale @ przylazła wczoraj i odebrała wszelką nadzeję 13.gif od jutra znów zaczynam brać clo 3-7 dc tym razem, po 1 tabl i zobaczymy. W tym miesiącu zero myślenia o tym i robienia sobie nadziei, jakoś strasznie załamała mnie ta wredna @.
chaton_ania
A u mnie polowa cyklu... i mam nieziemska chec na przytulaski. Od jutra biore luteinke, bo juz pora icon_smile.gif
Jak to cudownie jest nie liczyc dni i brac zadnych lekow.
Dieta sie trzyma - oprocz soboty, bo bylismy na grillu. A teraz w sobote znow ognisko.
adzia25
kineenne zapomnialam zapytac 37.gif jak tam w szpitalu? Jak wszystko znioslas, no i jakie wnioski...?
Malina89 przytul.gif i kciuki za nowy cykl &&
chaton_ania super, ze samopoczucie dobre icon_biggrin.gif gratuluje samosyscypliny i trzymam kciuki za spaajace kg &&
okruszek co tam u Ciebie slychac?
gozi86 jak tam po szpitalu?
kineenne
Jakoś przeżyłam, ale po znieczuleniu ogolnym wymiotowalam przez caly dzien... W szpitalu rozmawialam z lekarzem i powiedzial zebym sie nie zamartwiała i przyszła do niego w pon zeby zdjac szwy i ocenic cykl.....

Byłam w pon i okazało sie ze mam pecherzyk 20mm w 15 dniu cyklu w zdrowym jajniku!!! Jestem w szoku bo od półtora roku nie miałam rzadnego pecherzyka po lewej stronie...

Jak myślicie kiedy powinien peknac, ile powinien miec mm?? Bo nie wiem kidy sie poprzytulac.icon_biggrin.gif Mam sie zgłosic do lekarza 10 w pon zobaczymy czy pękł...
dżoana85
kineenne pęcherzyk 20 mm jest już dojrzały i w każdej chwili może pęknąć, bierz męża i działajcie 06.gif Znam osobiście taki przypadek, gdzie w cyklu po laparoskopii diagnostycznej moja przyjaciółka zaszła w ciążę...
kineenne
Mam nadzieje ze nie bedzie zapozno jak od dzis zaczniemy, bo to juz sroda icon_razz.gif Dzieki dzoana85:) Lekarz powiedzial ze pod koniec tygodnia jak nabiore sil po zabiegu, ale mnie to energi nie brakuje po takich
wiadomosciach icon_smile.gif...
kineenne
Dziewczyny co tak cicho tutaj....

Byłam dzisiaj u lekarza i okazalo sie ze pecherzyk nie pekl i ma 30mm jutro mam miec podany pregnyl...
kwiatuszek33
cześć dziewczyny ja już po laparskopii i usówaniu torbieli endometrilanych, jestem bardzo osłabiona, ja dopiero za 3 miesiące bede mogła startować i brać się za dzidzie. Na razie mam zastrzyki, potem jak dostne pierwszy okres kolejny jednorazowy zastrzyk i tak przez 3 miesiące , najgorsze jest to że ten zastrzyk na miesiąc kosztuje ponad 300 zł.
Wynik histopatologiczny mam za 3 tygodnie.
Zwolnienie mam na miesiÄ…c wiec dojde do siebie.
pozdrawiam WAs
Malina89
Hej dziewczyny u mnie też lipa icon_sad.gif dziś byłam na monitoringu i nic nie urosło tym razem- lekarz powiedział że owulacja idzie z jajników naprzemiennie, ostatnio była z lewego jajnika a tym razem z prawego nic, bo jak to określił "jest typowo policystyczny i widocznie clo na niego nie zadziałało", a przynajmniej nie w takiej dawce ;/ Musze wziąść teraz duphaston żeby wogóle dostać @, a potem clo 5-9 dc 1 tabl. Idąc jego tokiem myślenia w 3 cyklu powinnam mieć znów owu z lewego jajnika, ale zobaczymy.. jeżeli się znów nie uda to zwiększy mi dawkę..
Jedyne z czego się cieszę to to, że gdyby wszystko było ok z owulacją itd, a bym nie zafasolkowała, to okres wypadałby mi na sam początek lipca, czyli wtedy, kiedy wyjeżdżam na Mazury, a tak dupka biorę dopiero po powrocie więc chociaż to na plus.
Ogólnie moje samopoczucie spadło poniżej zera, odechciało mi się czegokolwiek, miałam iść za tydzień na usg kontrolne, ale nie idę, olewam to już, bo i tak w tym cyklu nic z tego ;( zryczałam się strasznie, a potem poszłam do pracy i musiałam patrzeć na te śliczne dzieciaczki, z którymi matki przychodzą na kontrole po urodzeniu i ciągle krążyła mi po głowie myśl- dlaczego to wszystko jest takie niesprawiedliwe ??
kwiatuszek33
Malinka89 przytul.gif , czytam i łza w oku mi sie kręci, też często czuje nisprawiediwosc i kłucie w sercu, mam wtedy tak dużo zali i rycze a potem milepiej na troche 08.gif , przykre ze innym tak łatwo przychodzi a ja musze się tyle trudzić, ale potem przychodzi nowy dzień i nowe nadzieje. Ja jestem teraz po zabiegu usunieto mi torbiele endometrialne i przez 3 miesiące nie moge dzialać 41.gif , daje sobie ten czas na odpoczynek, przygotowanie do nowych działan.
Tak sobie pomyślałam ze jednak nie jest tak źle, jesteś zdrowa a to już jest sukces i nie siedzisz na laurach tylko aktywnie działąsz a w koncu mam nadzieje i na nas przyjdzie czas. jak byłam w szpitalu to była dziewczyna 20 lat i usuniete miala jajniki , nie bedzie miała dzieci. Pomyślałam sobie ze to dopiero tragedia.
Tak wiec glowa do góry, bo nie ma innego wyjścia jak pchać ten bagaz do przodu, w końcu my kobiey jestesmy silne brawo_bis.gif
okruszek
Malinka przykro, wiem co czujesz... też mam pco i clo nawet w dawce 3 razy dziennie przez 6 dni nie zadziałało na mnie. Teraz biorę gonal i czekam na cud.
Wiem że on na mnie działa ale w dużych dawkach.
Malina89
Dzięki dziewczyny za słowa pocieszenia, ja też trzymam kciuki za nas wszystkie, staram się myśleć, że może i na nas kiedyś przyjdzie pora..Lekarz ciągle powtarza żeby się nie nakręcać itd, bo to tylko zaszkodzi. I ja to wszystko wiem tylko jak o tym nie myśleć skoro szwagierka w ciąży przy każdej wizycie opowiada mi o swoich dolegliwościach, mimo że wie że ja nie mogę zajść choć sama jeszcze nie dawno przechodziła przez to samo. Pracuję w przychodni i siłą rzeczy widzę te maluszki na pobraniach krwi, na kontrolach, po prostu to wszystko sprawia że choćbym chciała o tym nie myśleć to i tak ciągle mi coś o tym przypomina. Kurcze tyle czasu mąż mnie namawiał na dziecko, a ja nie chcialam i teraz żałuje bo może wcześniej było by łatwiej ? już sama nie wiem..
Pomimo wszystko bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy, kochane jesteście :* Lekarz też pociesza że jeszcze jest tyle możliwości, że będzie dobrze i staram się mu wierzyć, miejmy nadzieję że wie co robi.
Kwiatuszek nawiązując do Twojej historii, ja kiedyś opisywałam z lekarzem usg, które robił pacjentce- dziewczyna przed 30-stką a miała mięsniaka macicy wielkości główki noworodka- no i macica do wycięcia, a dzieci nie miała i już mieć nie będzie.. Strasznie jest usłyszeć taką wiadomość.. pamietam, że wtedy sobie pomyślałam że dobrze że mam tylko "taki problem" jak pco..Będe trzymać cały czas kciuki, zebyś w końcu ujrzała II kreseczki -MUSI się udać przytul.gif
okruszek - przytul.gif
adzia25
kwiatuszek33 super, ze juz po wszystkim icon_biggrin.gif Teraz sie regeneruj i za fasolke &&
Malina89 to chyba nie tak do konca z ta naprzemienna owulacja, bo ja przy stymulacji i monitoringu czesto mialam kilka razy z jednego i odwrotnie. Ale nie zdziwi mnie jak okazalo by sie, ze ja jestem jakas dziwna icon_wink.gif
okruszek cud sie wydarzy icon_biggrin.gif teraz juz reagujesz na stymulacje, bedzie dobrze!

Ja niby wszystko ok, w sensie, ze po clo (1 tabl) byla owu, po gonalu po 2 pecherzyki przy dawce 75 j. u M. wszystko ok, a rezultaty... W pon nastepna wizyta i pewnie gonal od nowa, a czas nam sie konczy, bo najwyzej jeszcze 2 cykle... masakra
chaton_ania
A ja Wam napiszę coś pozytywnego - otóż biorę tylko glupohage i mam diete i od wyjścia ze szpitala miałam normalną miesiączkę. Bez żadnych leków. I ciesze się jak wariatka, bo chyba wszystko idzie w odpowiednim kierunku.

Co do dzieciaczkow - nie jest łatwo patrzec na maluchy. Mimo, ze mam Olkę wiem jak to jest jak się chce malenstwo przytulic. Ale tak jak piszecie mamy tylko PCO. Może nie będzie u nas łatwo, ale nikt nie mowi, ze nie ma dla nas pomocy i szans.
Wole PCO niz utratÄ™ jajnikow i macicy.
skierka
Część dziewczyny. Jestem tu nowa
Od ponad trzech lat staramy się z M o drugie dziecko. Przez ten czas wszyscy lekarze mnie bagatelizowalu, bo mam juz jedno dziecko. W zeszłym roku miałam podcina a szyjkę,B bo miałam dużą nadżerkę. W rym roku trafiłam do innego lekarza i w końcu zlecił mi badanie hormonów.wszystko w normi. M też ok. Wysłał mnie też na hsg i bingo. Zatkane obydwa jajowody. Lewy Przetkal a parawy zacieniowal kontrastem śladowo. Jak potem stwierdził to i ten prawy jest drożny tylko mam mniejszy przepływ. Teraz jestem po pierwszym miesiącu starań po zabiegu i się nie udało. Owulka była prawdopodobnie z prawej strony, czyli tej mniej droznej. Lekarz strwierdzul ze to nie ma znaczenia. Ja jestem załamana.
Nie przepisał mi żadnych tabletek. A może powinnam coś brać?
okruszek
to ja Wam coś napiszę. 15 dzień po ovitrelle test pozytywny.
ale siÄ™ bojÄ™ i cieszÄ™
maż dostał dziś ładny prezent na dzień ojca:-)
Malina89
okruszek gratulacje !!! icon_smile.gif icon20.gif bardzo się cieszę icon_smile.gif to powysyłaj teraz trochę pozytywnych fluidków to może i nam się w koncu uda icon_smile.gif 2pliz.gif
skierka witaj na forum:) ja w temacie hsg jak narazie ci nie pomogę- nie miałam tego badania a lekarz jak narazie nawet o tym nie wspominał, może pomogą bardziej doświadczone dziewczyny.. trzymam kciuki, żeby w końcu się udało ! icon_smile.gif
dżoana85
Okruszek wielkie gratulacje icon_razz.gif

Dziewczyny, a ja przy okazji pochwalę się będę miała córeczkę 02.gif

okruszek
dżoana super! gratulacje
moja dzisiejsza beta 246,5
chaton_ania
Gratulacje Okruszku icon_smile.gif

Coreczki tez gratuluje.

Ja na razie nic nie pisze, bo nic nie robie w ramach staran. Tylko dieta icon_biggrin.gif
okruszek
chaton ja też miałam dietę plus metformax, ładnie chudłam, ale jak zaczęłam brać clo a potem gonal to dobrałam, aż boję się ważyć
adzia25
okruszek Ogromne gratulacje balety.gif icon20.gif balety.gif Cudna wiadomosc
Jesli chodzi o goanl, to ja sie baaaardzo pilnuje(w sensie diety), mam wrazenie, ze jestm spuchnieta, ba, nawet to wiem, bo jak w lutym odstawilam, przez cp, to wszyscy mowili, ze schudlam, a waga jakos sie nie zmienila, a ja sama czulam, ze odtechlam.
chaton_ania Jak Ci idzie? Moze nie w sensie wynikow, choc to wazne, bo motywujace, ale jak czy sobie radzisz z restrykcjami?
dżoana85 Gratuluje corci, ciekawe jak tam perelka, jesli u niej mieszka synus, to ja celowalam, dokladnie na odwrot 04.gif

Ja jutro mam wizyte i decyzje o ovitrelle.
chaton_ania
Do diety przyzwyczailam sie. Nie mam wyjscia. Dzisiaj sie wazylam. Schudlam tylko albo az 3 kg od maja. Nie wiem czy duzo czy malo.
Najgorzej jest jak sa jakies imprezy, wyjscia do znajomych. Jem co mi podadza tylko w malych ilosciach.
kineenne
Okruszek gratuluje i mocno trzymam &&&&&&& icon_smile.gif

dżoana85 super wieści:D

u mnie dzisiaj przyszła wredna @.... Mam brać od 3 dnia cyklu clo 2 razy dziennie, ciekawa jestem czy po laparoskopi lewy jajnik zaskoczy, tylko na niego moge liczyc:P Wczesniej przed lapo tylko raz zaraagowałam w ciągu pół roku i to na dodatek z prawego :/

kineenne
adzia25 daj znać jak po wizycie...

perelka i kukunia czekam na wasze wiesci o maleństwach. Co się kryje w waszych brzuszkach icon_smile.gif
perelka00007
Hej!

Ja jeszcze nie wiem co siedzi u mnie w brzuszku....maleństwo nie chce się ujawnić i tak trzyma uda złączone, że nwet żadnych podejrzeń nie można mieć...

Już dwa razy na badaniach taki numer wywinęło:-)

Teraz mam usg prenatalne 11 lipca i mam ogromną nadzieję, że wtedy dzieciątko się pokaże w pełnej krasie:-)

Cały czas trzymam za Was kciuki i przesyłam ciążowe wiruski 02.gif
adzia25
kineenne kciuki za nowy cykl &&
chaton_ania gratuluje rezultatow !!!
perelka zbieramy fluidki i trzymamy kciuki zeby maluszek zdradzil kim jest &&

A u mnie dzis jakas pani dr na zastepstwie, kazala mi dlaej brac gonal, bo pecherzyki jeszcze nie gotowe, do tego zwiekszyla mi dawke, bylam nia przerazona, bo ona tak nie pewna siebie...szok 23.gif mam nadzieje, ze mi tym nie namiesz, to bedzie moja najdluzsza stymulacja. Zobaczymy...
dżoana85
Adzia, oby się udało, większa ilość gonalu wpływa na grubość endometrium, żeby dzidzia miała gdzie się zagnieździć w macicy.
kukunia
Hejka często Was podczytuję, byłam na tym wątku kilka miesięcy i całe szczęście doczekałam się swojego szczęścia czego i wam z całego serca zyczę... dopinguje i przesyłam pozytywne fluidy... oddzywam się, bo wyczytałam tu swojego nicka icon_smile.gif Kienne ja spodziewam się córeczki, to już 8 miesiąc.. ciąża przebiega bezproblemowo i oby tak do konca.... jeszcze raz powodzenia dla Wszystkich &&&&&&&&&
kwiatuszek33
Hej dziewczyny,
okruszek cóż mozna powiedzieć to cudowna wiadomość, szczerze gratuluje brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
skierka witam CiÄ™ serdecznie na tym forum i zycze ......wiadomo czego 08.gif
a ja czekam na okres by móc dostać zastrzyk diphereline i odpoczywam na wolnym.
kineenne
Kukunia moje gratulacje icon_smile.gif))

Ja w pon skończyłam brać clo i mam jakies dziwne upławy, miała tak któraś z Was po zażyciu tych tabl.... bo ja pierwszy raz sie z tym spotykam. Może po laparoskopi mój orgaznizm inaczej reaguje na clo...

Okruszek jak tam samopoczucie?? Trzymam &&&&& żeby wszystko było dobrze;)))
dżoana85
kineenne ja zawsze po clo miałam wodniste upławy. Kineenne oj czuję, że niedługo pochwalisz się nam dwiema kreseczkami icon_wink.gif Trzymam &&&&
adzia25
kineenne ja nie pamietam jak to bylo po clo, ale moze po prostu to plodny sluz??? Trzymam kciuki &&
kukunia, dżoana85, perelka wow jak to leci, icon_biggrin.gif
okruszku co tam u Ciebie???
Gozi ???
kwiatuszek33 korzystaj z wolnego icon_biggrin.gif

U mnie dzis ovitrelle i ... 3 pecherzyki 10.gif , oj oby choc z jednym sie udalo blagam.gif
okruszek
adzia musi się udać!

u mnie samopoczucie dobre, aż martwię się że za dobre.. i coś jest nie tak
gozi86
Wybacz adzia, ostatnio jakoś nie miałam czasu... Cóż, jutro jadę na konsultacje z endokrynologiem, prolaktyna nadal wysoka icon_sad.gif Nie wiem natomiast jak wyszło to badanie z glukozą... Zobaczymy jutro...
kineenne
dżoana mam taką duuuuża nadzieje icon_razz.gif

W sobote idę zobaczyć czy jakiś pęcherzyk się u mnie wykluł icon_biggrin.gif

okruszek Trzymam &&&;)

adzia25 jestem pełna dobrych nadzieji u Ciebie przy 3 pęcherzykach:))
gozi86
Dziewczyny czy któraś z was miała podwyższony poziom hormonów nadnerczy?
perelka00007
Adzia25 wszystkiego najlepszego!100 lat,spełnienia marzeń i wyczekiwanego maleństwa 02.gif
kineenne
gozi86 przykro mi ale nigdy nawet o tym nie słyszałam....

U mnie przy 12 dniu cyklu pęcherzyk 17 mm icon_biggrin.gif ale endo cienkie niecałe 5 mm. Mam przyjmować estrofem 2 i pokazać sie znowu w pon... Mam tylko nadzieje ze estrofem nie spowoduje zahamowania wzrostu pęcherzyka...
gozi86
Dziewczyny czy któraś stosowała Dostinex? Ja właśnie go dostałam, matko jaki on drogi :/ Ale jeżeli ma pomóc to nie ma o czym mówić icon_smile.gif
dżoana85
Gozi ja miałam brać ten lek, jakby bromergon nie podziałał. Dostinex to dobry lek i szybko zbija prolaktynę i nie ma skutków ubocznych. Myślałaś o zrobieniu rezonansu przysadki mózgowej, bo ja miałam mieć już te badanie w marcu, ale na szczęście się obeszło bez tego badania. Moja Pani dr wspominała coś o badaniu nadnerczy, ale to miało nastąpić po rezonansie przysadki.

Kineenne u mnie estrofem słabo działał, więc moja Pani dr zmieniła na progynowe21 i endometrium około owulacji było ponad 10 mm.

Dziewczyny jak tam wasze pęcherzyki? icon_wink.gif
kineenne
Byłam wczoraj na usg i pecherzyk urósł do 22mm a endometrium 8 mm. Dostałam wczoraj pregnyl 5 tyś .... Dziś i jutro mamy działać icon_biggrin.gif
gozi86
dżoana tak myślałam o tym. Nawet rozmawiałam o tym z lekarzem, ale stwierdził, że zadziałamy właśnie Dostineem. Skoro mówisz, że to dobry lek, to mam nadzieję że może w przyszłym cyklu się uda icon_smile.gif
perelka00007
Dziewczyny cały czas Was podczytuję i mocno trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&&&&

i chcę się z wami podzielić nowiną, że prawdopodobnie będę miała córeczkęicon_smile.gif))))))
kineenne
No to już mamy 3 dziewczynki;)) Perelka Gratuluje:)

Okruszek jak siÄ™ czujesz?

Andzia25 już niedługo testujesz icon_biggrin.gif Trzymam mocno &&&&&& icon_smile.gif
okruszek
dzięki dziewczyny, w zeszłym tygodniu miałam chwilę grozy bo pojawiło się plamienie. Cały czas pobolewa mnie brzuch jak na @, jem co 3 godziny bo jak mnie dopadnie głód... no i mdli mnie. W czwartek wizyta i mam nadzieję że zobaczę piękne serduszko.

trzymam za Was mocno kciuki
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.