To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

październikowe, listopadowe i grudniowe mamuśki 2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85
adzia25
komunikacja24 juz odpalone &&
Annie*
Kajetanka na moim szamponie jest napisane: sodium laureth sulfate icon_rolleyes.gif Kurde we wszystko pakują nam chemię, ja nie wiem... świat jest skorumpowany i sknerowaty.

Angie ja się waham miedzy Luca a Flavio.

karolcia i za Twój III trymestr impreza.gif Ty to za chwilę bedziesz miała znowu badania prenatalne icon_smile.gif ehhh ... za niedługo będziemy witać twojego synka na świecie icon_biggrin.gif

komunikacja kciuki zaciśnięte &&&&& Ale ja wiem, że będzie wszystko w porządku icon_biggrin.gif

Adzia tak, 6 miesiąc można przyjąć od 23 - 24 tygodnia (w zależności od źródła)
komunikacja24
CYTAT(Annie* @ Mon, 21 Jul 2014 - 20:19) *
komunikacja kciuki zaciśnięte &&&&& Ale ja wiem, że będzie wszystko w porządku icon_biggrin.gif

Adzia tak, 6 miesiąc można przyjąć od 23 - 24 tygodnia (w zależności od źródła)

dzięki:-)

jakiś czas temu chyba Zając wstawiała konkretne tygodnie to który to miesiac:)
też już niepamiętam.....możesz znów to wstawić?albo najlepiej na jedyneczkę to każda bedzie mogła wracać do tego sobie:)
adzia25
A ja kupuje sbie szampon bez silikonu i juz myslalam, ze to super- naiwna 21.gif a tam pewnie tysiace innych "przyjaznych" skladnikow...
Annie* dzieki icon_biggrin.gif
No wlasnie, zalezy od zrodla... a jest jakies takie... no nie wiem, powszecnie uznawane? Czy po prostu kazdy uwaza za sluszne, co sobie uznal icon_wink.gif
Naz
No mi się wysokośc macicy nie zgadza. Piszą trzy palce powyżej pępka, a ja wyżej.
I od dziś wiem już co to skurcze BH. Męczyły mnie od 4 rano i przyznam, że lekko mi się spanikowało. Muszę dawkę magnezu zwiększyć, albo coś z potasem kupić.
Mama mnie o*****zieliła, wszyscy w rodzinie boją się, że zacznę rodzić, męża nie będzie i będą musieli zająć się chłopakami. Najlepiej, żebym rodziła w domu, a nie mogę 29.gif

Jakby mało tego było, rano wstałam, a tu pies wymiotuje długaśnymi robalami (ze 14 naliczyłam), a z tyłka krew mu leci. No to gnam do weta, bo o co kaman, Rychu ponoć zaszczepiony i odrobaczony był. No to w bambuko nas zrobili.
Mam tylko nadzieję, że nikt z nas żadnego pasożyta nie złapie.

zając, no to ładnego orła wywinęłaś, dobrze, że nic wam się nie stało

andzia, wózek odkurzacz. Kosmiczny jak pewnie jego cena icon_wink.gif Ja się kocham w wózkach retro, ale też są poza moim zasięgiem.
Jakiś czas temu jeszcze byłam pewna, że 9 mc to 40 tydzień. A każdy kolejny miesiąc liczyłam tak, że jak termin na 10-go, to co 10-ty idziemy do przodu.
zając_Poziomka
kajetanka - SLS czyli Sodium Lauryl Sulfate oraz SLES czyli Sodium Laureth Sulfate. To są bardzo silne detergenty, drażniące skórę, niekonieczne w kosmetykach myjących stosowanych na codzień, ale tanich dla producentów. I o ile np. szampon bez sls nie zmyje z mojej głowy tony żelu czy lakieru icon_razz.gif o tyle dla dziecka czy mężczyzny jest idealny. Męża wyleczyłam takim szamponem z łupieżu! Ponieważ jest to silny detergent, to może uczulać skórę dziecka i działa silnie na wrstwę lipidową naskórka (czyli jej naturalne nawilżenie = przesuszona skóra).

Jeśli kupujemy kosmetyki dla dorosłych - im mniej sls tym lepiej. Pamiętajmy, że na liście składników najpierw są te, których w kosmetyku najduje się najwięcej (zazwyczaj sls), a im dalej tym mniej icon_smile.gif W praktyce sls zazwyczaj znajduje się w pierwszej trójce.

Szukamy ich przede wszystkim w mydłach i szamponach. Choć zdarzają się i w balsamach... nie wiedzieć po co!

Edycja: mąż mi przerwał i nie zdążyłam napisać całego posta icon_razz.gif
zając_Poziomka
adzia, szampon i odżywka bez silikonów dobra rzecz icon_smile.gif bo nie obciążają i nie przetłuszczają tak włosów icon_smile.gif Dlatego np Pantene Aqua Light mogę trzymać na głowie 10 minut, a i tak mam fajne włosy 2 dni dłużej niż po innych odżywkach (czyli musze myć codziennie).

komunikacjo
, trzymam mocno kciuki icon_smile.gif
Podział na tygodnie wrzucę Wam w pierwszy post dziś lub jutro.

Naz, to mi się ta wysokośc macicy zgadza icon_biggrin.gif Może to przez pierwszą ciążę? Młodej do żeber jeszcze daleko, na szczęście icon_smile.gif
Mnie ostatnio BH złapały jak myłam naczynia. Też spanikowałam, bo nie były przyjemne icon_razz.gif Ale po 3 sobie uświadomiłam, że skoro nie bolą i trzymają kilka sekund to na pewno to icon_smile.gif

zając_Poziomka
Miesiące dodane icon_smile.gif

Co się komu zmieniło? Bo nie chce mi się szukać icon_biggrin.gif

CYTAT(zając_Poziomka @ Mon, 10 Feb 2014 - 10:38) *
Puk puk icon_smile.gif Nieśmiało tu zaglądam... Bo jeszcze na becie nie byłam icon_wink.gif
Edycja z 31.05.2014





karolcia_d291 - PTP 04.10.2014 oczekuje synka

Lena91 - PTP 12.10.2014 oczekuje synka (Franuś)

Naz - PTP 12.10.2014 oczekuje córeczki

Monikag2006 - PTP 16.10.2014 oczekuje córeczki

Angie77 - PTP 18.10.2014 oczekuje synka

zając_Poziomka - PTP 19.10.2014 oczekuje córeczki (Lilianka)

asas87 - PTP 20.10.2014 oczekuje córeczki

novika - PTP 20.10.2014 oczekuje córeczki

MARTA EM PTP 21.10.2014 oczekuje synka

kajetanka - PTP 31.10.2014 oczekuje córeczki


Annie - PTP 09.11.2014 oczekuje córeczki (Laura)

Mummy2be - PTP 14.11.2014

Cherie - PTP 21.11.2014

SpokOna_1988 - PTP 25.11.2014


adzia25 - PTP 2.12.2014 oczekuje córeczki

Baśka79 - PTP 6.12.2014

Williams - PTP 15.12.2014

kominikacja24 - PTP 17.12.2014

mikkowska 21.12.2014

madziuula123 - PTP 24.12.2014



Retsina 6t0d
agnieszka 1108 15tc




Ciąża w tygodniach, miesiącach i trymestrach icon_smile.gif


1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 1 do** 4 tygodnia,
2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 5 do** 8 tygodnia,
3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 9 do** 13 tygodnia,
4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 14 do** 17 tygodnia,
5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 18 do** 22 tygodnia,
6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 23 do** 27 tygodnia,
7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 28 do** 31 tygodnia,
8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 32 do** 35 tygodnia,
9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od* 36 do** 40 tygodnia.

I trymestr trwa w przybliżeniu od* 1 do** 14 tygodnia,
II trymestr trwa w przybliżeniu od* 15 do** 27 tygodnia,
III trymestr trwa w przybliżeniu od* 28 tygodnia ciąży do porodu.

* od początku
** do końca

Czyli 27t3d = trwa 28 tydzień = 7 miesiąc = III trymestr icon_smile.gif

Naz
zając, albo to mój żołądek 06.gif ja się łudzę, że ciąża jest tak jak wychodzi na usg starsza te 1-2 tygodnie.

Podoba mi się ten różowy kolor icon_biggrin.gif
adzia25
Mnie tez sie podoba rozowy, ale u mnie nie wiadomo jakiej plci jest Kropek, wiec poprosze o zmiane i z gory dziekuje icon_biggrin.gif
kajetanka
Dzięki za wyjaśnienia SLS icon_biggrin.gif Prawdę mówiąc o ile skład na jedzeniu sprawdzam czasem jak głupia, o tyle na składnikach kosmetyków nie znam się w ogóle. O tych parabenach ostatnio słyszałam i to wsio. Muszę się doszktałcić, bo całe UK to kraina chemią i sztucznością płynąca icon_rolleyes.gif
Lecę zaraz sprawdzać szampon i żel pod prysznic Kai icon_neutral.gif
Po kiego grzyba niektóre składniki pakują do produktów pojęcia nie mam? Odkąd znalzałam w twardych tabletkach (nie powlekanych) magnezu aspartam, niewiele mnie zdziwi.

Ja skurcze BH mam ostatnio dosyć często...spokojnie po 5 razy dziennie, a raczej więcej. Sama już nie wiem, czy się tym niepokoić? Pani doktor położnik twierdzi, że jeśli nie są bolesne, to tak ma być, ale wydaje mi się, że trochę wcześnie na tak ostry trening macicy? icon_rolleyes.gif
Co do jej dna, nie jestem w stanie podać dokładnej wysokości, ale czasem mam wrażenie, że jest już na żebrach, nawet lekkie zgarbienie się uwiera.
zając_Poziomka
andzia, a Ty nie pisaś, że Ci powiedziano, że dziewczynka????????

kajetanko, producenci dodają wszystko to, to sprzyja ich zyskom. SLS np dobrze zmywają (są stosowane w przemyśle do usuwania np smarów icon_razz.gif oczywiście w kosmetykach codziennych jest ich odrobina, ale jednak w większości przypadków są zbędne), produkt lepiej się pieni itp itd. Wszystko ma jakiś cel icon_smile.gif A jeśli na dodatek jest to tanie...
Szkoda tylko, że kupujemy drogie kosmetyki a to to samo. Np żel do kąpieli Oilatum co ma na pierwszym miejscu? Parafinę icon_biggrin.gif A czy parafina w kosmetykach jest dobra? Niekoniecznie icon_razz.gif Jej zadaniem jest zatrzymywanie wody w skórze czyli nawilżanie. Działa to w formie, w jakiej jest stosowana w gabinetach kosmetycznych - jako ciepły "okład" na np. dłoniach pokrytych nawilżającymi kosmetykami. Zastosowana w kosmetykach może zatykać pory, co skutkować może wypryskami icon_razz.gif
mikkowska
Brakuje mi tej pierwszej strony, żeby podpatrzeć jaki jest stosunek córeczek do synków na naszym wątku icon_smile.gif Jak ja nie lubię jak ktoś sobie założy wątek a później go oleje icon_smile.gif

Melduję się i ja wrócilam od teściów dziecko zostawiłam. Wczoraj z mężem zaliczyłam godzinny spacer miło było beztrosko pochodzić sobie bez żadnych pośpiechów pod wieczór.

A mieszkanie moich marzeń poszło, dziewczyna mi wczoraj rano napisała, że jak w piątek przyjmowała wizytację, to ktoś wyciągnął gotówkę i od razu podpisali umowę przedwstępną! Ale jestem zła na siebie, bo miała na nas poczekać, co nam doradca powie. Zdolność mamy i z dużym zapasem, ale tak chamsko postąpić, cóż biznes to biznes kasa ją cisnęła to sprzedała. Sławek jest zły, w sumie jak oglądał to nie nastawiał się na nic, ale jak weszliśmy to widział już tam nas. Teraz ciągle siedzimy i przeglądamy jakieś oferty, ale nie bardzo jest w czym wybrać. Czekamy...tyle nam pozostaje.

Za tydzień wybieram się do ginekologa na połówkowe, powiedziałby co tam siedzi w brzuchu, bo jak byłam w Futurze w Krakowie to aż mnie swędziało, co by chociaż jedne bodziaszki kupić! Za to kupiłam sobie kiecę na wesele. Mi się bardzo podoba.

Kieca

zając_Poziomka
mikkowska, w moim podpisie jest link do postu, w którym uzupełniam wszystko icon_smile.gif
I nawet mikkowska na zakupy wzięło icon_biggrin.gif
Sukienka super. Nawet Ci buty pasują icon_biggrin.gif

Jeny, poszłam na targ. Spacerek, jeszcze nie ma gorąca (choć ja i tak zdychałam), nie było mnie może pół godziny. A nogi mam ja serdelki :/ Nigdy nie sądziłam, że to powiem, ale wolałabym zimne lato icon_razz.gif
karolcia_d291
zając wydaje mi się że adzia pisała coś o tym, że nie chce znać płci maluszka, ale mogę się mylić.

mikkowska fajna sukienka. Zazdroszczę że udało ci się znaleźć coś w czym się dobrze czujesz. Ja mam dwa wesela we wrześniu i nie wiem co założę. A zakup nowej kiecki to dla mnie dramat. We wszystkim czuję się źle...

Ja się wczoraj stracha najadłam trochę przez te zakupy, bolał mnie brzuch to leżałam. Wzięłam nospę i niby było lepiej, ale maluch jakby zapomniał, że ma się ruszać. Poruszył się dwa razy wieczorem, na nic moje łaskotanie brzucha, zmiana pozycji itd. Nic nie działało na niego, pół nocy nie spałam. Jednak już od rana gdy zjadłam drożdżówkę daje o sobie znać dość dobitnie. Spokój mnie ogarnął icon_smile.gif icon_wink.gif icon_wink.gif

zając co do spuchniętych nóg to ja mam tak na wieczór głównie, moje palce wyglądają jak napompowane. Lubię je wtedy w taką letnią wodę włożyć, ulga niesamowita. A co do lata to nie ,,kracz,, o zimnie proszę, bo ja go nie cierpię.

Co do wózka to mi się podobają takie: https://allegro.pl/wozek-roan-marita-3w1-na...4409514812.html

Annie co do tego witania synka na świecie, to ja zaczynam popadać w paranoje już chwilami. Myślałam, że przy drugim to człowiek już bardziej doświadczony i opanowany. Ale ja mam chyba na odwrót.

komunikacja i ja trzymam kciuki mocno zaciśnięte i czekam na wieści. icon_smile.gif &&&&&&&&
madziuula123
Zajączku dopisz mi chłopca, żeby chociaż trochę zrównoważyć płeć, bo widzę że na naszym wątku przeważają dziewczynki icon_smile.gif
zając_Poziomka
karolcia
No właśnie wieczorem to standard. Od rana mam pierwszy raz. Ale fakt, że w ostatnim czasie o tej porze smacznie spałam icon_wink.gif i jeśli w ciągu dnia gdzieś wychodziłam, to popołudniu i jechałam samochodem. Trudno wiec porównywać. Siedzę sobie teraz z nóżkami do góry i zajadam sie papierówkami icon_smile.gif

Wózek piękny icon_smile.gif Wybrałabym szary/grafitowy icon_smile.gif

A ja się dobrze czuję w różnych sukienkach icon_smile.gif Szczególnie takich podkreślających brzuszek i biust. Chociaż na wesele pewnie wybrałabym długą, ze względu na te puchnące kostki icon_wink.gif
Za to po domu najchętniej chodziłabym nago icon_razz.gif Niestety sąsiedzi zaglądają w okna, więc podbieram mężowi podkoszulki icon_biggrin.gif
karolcia_d291
zając twoje nogi chcą żebyś jeszcze spała tak jak ostatnio. icon_razz.gif icon_wink.gif
A co do snu to jak to jest, że jak mój mąż tamten tydzień miał dzienną zmianę w pracy, czyli w nocy spał w domu to ja też spałam jak zabita, a teraz gdy on wraca nad ranem to ja nie śpię w nocy. Mniej więcej od 1-2 drugiej do 5. Masakra normalnie. A całe łóżko puste i wraz spać nie mogę... Ech...

Ja też ogólnie wolę ubrania dopasowane. W luźnych czuję się jak worek, jednak mi dogodzić to ciężko jest 02.gif
Annie*
mikkowska witaj z powrotem icon_smile.gif Synuś na pewno spędzi fajne wakacje u dziadków. Kiecka superaśna, masz ciemne włosy i ten róż bardzo Ci pasuje.
Mieszkaniem nic się nie martwcie, będzie nie jedna fajna okazja.

karolcia Maritę miałam dla Julka, sztruksowy w beżowym kolorze z białym kwiatuszkiem. Piękny byłicon_biggrin.gif Wózek iście klasyczny, na pewno wygodny dla dziecka (duża gondola, obszerne siedzisko spacerowe). Idealny na spacery do lasu. Ale brak skrętnych kółek i waga tego wózka spowodowały, że przy tej ciąży w ogóle pod uwagę go nie biorę.
Ty jednak (chyba) mieszkasz w domu, więc wagą się nie musisz przejmować icon_smile.gif

Zającu Adzia z mężulem nie planują poznać płci przed narodzinami, więc mamy przynajmniej jedną niespodziankę na wątku icon_biggrin.gif
Co do puchnących nóg, to odpoczywaj dużo z nogami uniesionymi do góry i pij dużo wody, najlepiej mineralnej (nie źródlanej). Jeszcze parę dni i zapowiadają niższe temperatury. Dzisiaj chyba nawet jest chłodniej, bo przez ostatnie dwie noce spałam przy wiatraku, a dzisiaj już mi nie był potrzebny

Po tych kosmetycznych debatach z ciekawości przejrzałam skład moich kosmetyków i wiecie co... nie mam nic o w miarę fajnym składzie ... a nie przepraszam zwykły niebieski krem NIVEA, z jego składu wnioskuję, że jest jeszcze do przyjęcia. Nawet płyn do higieny intymnej (z Ziaji) ma SLS.
zając_Poziomka
Annie, a na ranę po porodzie płyn do higieny intymnej koniecznie bez SLS! Albo Biały Jeleń, na którego zapewne się skuszę.
adzia25
Witajcie icon_biggrin.gif

Ja juz po rehabilitacji, ktora na szczescie przynosi efekty icon_biggrin.gif teraz juz 1 w tyg. Obawiam sie tylko jak to bedzie pozniej, jak porzadnie urosne i bez rehabilitacji wlasnie, bo jesli moja dyskopatia odezwala sie kiedy mam 2 kg na plusie... No moze jednak cwiczenia i masaze dadza dlugotrwaly skutek, tego bede sie trzymac icon_biggrin.gif

CYTAT(Naz @ Mon, 21 Jul 2014 - 21:28) *
andzia, wózek odkurzacz. Kosmiczny jak pewnie jego cena icon_wink.gif Ja się kocham w wózkach retro, ale też są poza moim zasięgiem.

Poza zasiegiem, tzn finansowym, czy w sensie, ze nie nadaje sie pod wzgledem funkcjonalnosci? Wiem, ze one sa dosc drogie, bo faktycznei oko ciesza icon_biggrin.gif i kiedys ogladalam, ale u nas odpapdaja, nie nadaja sie do ciagniecia po piachu, czy sniegu 29.gif ale czasem mozna "upolowac": cos uzywanego w swietnym stanie i duzo taniej na aukcjach i takich tam portalach (pojecia nie mam jak to sie nazywa w Pl icon_redface.gif ), jesli nie ma sie problemu w posiadaniu uzywanych rzeczy.
zając_Poziomka Musialas mnie pomylic, bo tak jak pisze karolcia_d291 my nie chcemy poznac wczesniej plci, ale dziewczynka tez moze byc wink.gif nie pogniewam sie icon_biggrin.gif

mikkowska Super kiecka icon_biggrin.gif
karolcia_d291 fajny wozek i mam wrazenie patrzac na stelaz, ze wygodny icon_biggrin.gif Mialas okazje nim "pojezdzic"?
Annie*
Zając też ostatnio przegladałam serię Biały Jeleń, co też nowego mają, bo kiedyś niemal tylko mydło produkowali, a teraz mają kosmetyki dla dzieci również. Czytałaś może coś na ich temat? Bo zastanwiam się właśnie nad nimi, tylko na każdym opakowaniu jest napisane "polecany dla osób z chorobami skórnymi (alergicznymi". I zastanawia mnie to czy sensem jest używanie tych produktów przez osoby nie mających żadnych alergii ??
zając_Poziomka
andzia, to ja nie wiem, skąd mi się ta płeć wzięła icon_biggrin.gif Poprawiłam icon_smile.gif

Annie
, ja właśnie przymierzam sie do zakupu tego płynu do higieny intymnej. Tylko nie wiem, czy u mnie w mieście jest w aptekach. Jeśli nie to wstrzymam się, aż będę zamawiała witaminy przez doz. Ponoć jest genialny

Z Białego Jelenia kupiłam płyn do mycia butelek icon_smile.gif Pachnie... dzidziusiowo :DDokładnie ten



Co do wskazań - jest polecany do problematycznej skóry, bo jest hipoalergiczny i delikatny. Ale to nie produkt leczniczy, więc moze go stosować każdy. Planuję kupić płyn do płukania tkanin tej marki - do ubranek Lilci
Angie77
A ja dziś miałam beznadziejną noc, nie spałam chyba wcale, coś mnie gniotło, bolało, duszno mi było tak ze ledwo sapałam. Ogólnie masakra. Nad ranem okna otworzyłam na full to niby troszke lepiej ale tez bez szału...
Co do szamponów bez SLS i SLES to pamietam jak nastapił taki boom na sprawdzanie skladów, kupilam wtedy szampon bez tych skladnikow co by sobie włosów nie truc, niestety jednak moje wlosy bez silikonow i parabenów wyglądaja jak strzecha słomy.
Coś mnie gniecie z prawej strony pod żebrami, dziecko by juz tak wysoko sie wepchało? Ech sama juz nie wiem...wlasnie zjadłam kilogram malin...zaczynam jagody.
zając_Poziomka
Angie, niestety szampony dla kobiet bez SLS niekoniecznie się sprawdzają :/

Właśnie sprawdzałam skład kosmetyków Penaten - poza oliwką polecam wszystkie icon_smile.gif
Annie*
Angie ja też dzisiaj źle spałam, może nie było mi duszno, ale zasnęłam dopiero o 2:30. Poza tym zaczynam czuć pierwsze ciążowe dolegliwości, chyba spojenie łonowe mnie pobolewa przy każdej zmianie pozycji, co też mnie budzi.
Ale nie jest źle, nie narzekam, bo mogłoby być gorzej icon_smile.gif
Myslę, że Twój synuś już może być ulokowany nieco poniżej żeber, jego ruchy, wyginanie się będą powodować ucisk na inne narządy, a te z kolei będą pobolewać.

Zając Ty to jesteś niezastąpiona icon_smile.gif Czyli kolejną serię kosmetyków mogę wziąć po uwagę 03.gif
Zacznę sobie jakieś notatki sporządzać.

Chyba zrobię sobie kawę, bo dzisiaj nie do życia będę (coś czuję)
Angie77
ja do higieny intymnej używam tego: https://www.doz.pl/apteka/p12710-PLIVAfem_F...intymnej_100_ml
juz od 4 lat, jest świetny, w skladzie tez nie widze sls i sles, chyba ze pod innymi nazwami ukryte:P
Cherie
Annie - z tych dwóch bardziej mi się podoba ten bebetto luca. Szary jest śliczny.

mikkowska - szkoda z tym mieszkaniem. Ale pewnie znajdziecie jeszcze niejedną fajną ofertę. Sukienka super.

zając - mi wpisz chłopca. A te kosemtyki babydream to wszystkie są bez parabenów, sls, sles i itp.? Nadają się dla dzieci od razu po urodzeniu? A jak z chusteczkami nawilżanymi - też są bez tych świństw?

adzia - dobrze, że masaże i rehabilitacja pomagają. Ja wczoraj latałam 9 godzin po ogrodzie, bo bobcat nam teren wyrównywał pod drugą część ogrodu i myślałam, że wieczorem wszystkich z bólu nóg, pleców i podbrzusza pogryzę.

karolcia - ja też nie lubię, jak mój mąż śpi poza domem, strasznie się wtedy denerwuje, no i tym samym nie mogę spokojnie spać.



Byłyśmy z Olką dzisiaj na zakupach i kupiłyśmy m.in dla małego w tesco 2 pajace i 5 bodziaków. Olka sama wybierała icon_smile.gif po czym było pytanie "a mi co kupisz":-)

Ksiwik
CYTAT(Annie* @ Tue, 22 Jul 2014 - 10:15) *
Zając Ty to jesteś niezastąpiona icon_smile.gif


Ja z wątku obok icon_smile.gif
A co do Zająca to popieram i chyba jakiś pomnik po tej ciąży jej postawię 03.gif
zając_Poziomka
CYTAT(Angie77 @ Tue, 22 Jul 2014 - 12:18) *
ja do higieny intymnej używam tego: https://www.doz.pl/apteka/p12710-PLIVAfem_F...intymnej_100_ml
juz od 4 lat, jest świetny, w skladzie tez nie widze sls i sles, chyba ze pod innymi nazwami ukryte:P


Bardzo ładny skład icon_smile.gif

Annie, za tego Penatena to musisz meżowi Ksiwika podziękować icon_biggrin.gif

Ksiwik, jako o 3 miesiace bardziej doswiadczona to Ty powinnaś moją rolę przejąć icon_razz.gif

Cherie, na razie sprawdziłam szampon, mydło, emulsję do kąpieli, puder i balsam. Chusteczki będę sprawdzać w tym tygodniu icon_smile.gif Mozesz tych kosmetyków używać od pierwszego dnia icon_smile.gif
No i co córze kupiłaś? icon_biggrin.gif
Jak remont?


Ksiwik
Zającu Proszę mi tutaj nie wytykać starszej ciąży icon_razz.gif
Ale tak na poważnie to super że jest ktoś taki jak Ty kto się tym interesuje bo dla mnie to czarna magia , i będę podczytywać was bo przynajmniej wiem co wyeliminować z zakupionej wyprawki a co zostawić icon_smile.gif Dobrze że mam starsze dziecie więc to co be to ona bedzie używać albo Obrączkowy icon_smile.gif i również czekam na opinie o chusteczkach.

I wiem że przerabiałyście wózki Bebetto, na takowy się zdecydowałam ( model Luca) ale w wersji 2w1 bo ich foteliki marnie w testach wypadały, wiec my dokupiliśmy fotelik Maxi Cosi + baza iso fix. W tym tygodniu odbieram wózek ze sklepu wiec na such przetestuje wpinanie fotelika w stelaż aby potem nie było nerwów.
Annie*
Cherie a mnie się bardziej podoba ten Flavio biorąc pod uwagę stelaż i gondolę, ale kolory bardziej w Luce i koła. Stąd mam dylemat. Ale coś się wybierze.
Jak robimy dla Luruni (tak nazywa ją Julek icon_wink.gif) zakupy, to jemu też jakiś ciuch biorę, tak, żeby nie czuł się mniej ważny.

Angie skład rzeczywiście super, ale cena za 100 ml też fajna 29.gif Noo ale najważniejsze, że Ci służy i jesteś zadowolona.

ksiwik no to na ten pomnik razem się złożymy 04.gif Ja to tylko koduję co ten Zając wynajduje i na jej wiedzy się opieram icon_biggrin.gif
To wybrałaś zestaw tak jak ja. Mamy już fotelik + baze maxi cosi cabriofix i też chyba na Luce się zdecydujemy. Ja sobie nią pojeździłam nie tylko w sklepie, kiedyś Panią zaczepiłam na ulicy i też sobie go popróbowałam. Mnie się podoba.
Ale jak już bedziesz miała wózek w domu, to za wszelkie uwagi będę Ci wdzięczna 02.gif
kajetanka
Co do kosmetyków...przejrzałam wczoraj całą łazienkę i niemal wszędzie SLS 21.gif Kaja akurat ma szampon i płyn do kąpieli Johnsona, SLS w składzie zaraz po wodzie, mam go również w płynie do higieny intymnej (u mnie w sklepach dziwnie nie ma wyboru tego kosmetyku, raczej jedna firma) i płynie do kąpieli dla ciężarnych (który kupiłam przypadkiem zamiast balsamu).
Z tą parafiną też nie wiedziałam, że średnio wypadałoby ją używać, tym bardziej, że to właśnie podstawowy składnik oliwki dziecięcej i emolientów. Jejku, zgłupieć można idiot.gif
Po porodzie najsłynniejsza z polecanych jest Tantum Rosa, ja na pewno się zaopatrzę icon_smile.gif
Annie, osoby bez alergii i problemów skórnych również śmiało mogą używać takich delikatnych produktów icon_biggrin.gif To nie są mydła lecznicze, tylko właśnie o łagodnym składzie, więc jak najbardziej, szczególnie dla dzidziusia.
Przypomniała mi się moja antychemiczna teściowa, która wszystkie naczynia dla malucha kazała mi myć samą wodą, podobnie jak zęby niemal 2-latka icon_wink.gif Pewnie kąpać też powinnam w swoim mleku do 3 roku życia 02.gif

Mikkowska, to cały miesiąc wolnego w domu masz? icon_wink.gif Skoro i tak pracujesz, przyda Ci się icon_smile.gif Szkoda z tym mieszkaniem, ale tak to niestety wygląda kiedy chodzi o kasę icon_sad.gif

Pogoda u nas też szalona 43.gif W mieszkaniu mam 27 stopni icon_rolleyes.gif

Karolcia, pewnie z tych Twoich nerwów maluch się nie ruszał, odpoczęliście przez noc i wszystko wróciło do normy icon_smile.gif

Z ciuchów też wolę dopasowane, przy moim wzroście jak założę coś luźnego, czuję się jak troll, zwłaszcza teraz 08.gif Na urodziny dostałam świetną koszulkę ciążową, ale rozmiar M i walczę ze sobą, czy czekać aż dam radę wymienić (wiązałoby się to z wyprawą do Liverpoolu, a przy tej pogodzie jakoś mi się nie uśmiecha), czy chrzanić to i założyć, bo fajna, a w szafie się marnuje icon_razz.gif



Angie77
Anniekażdego odstrasza ta cena, mnie tez na początku zwłaszcza jak kosztował 30 zł a właśnie cena za 100 ml jest bardzo myląca. Bo w międzyczasie kupiłam np. laktacyd jak tego nie było w aptece(250 ml) i zuzyłam go kilka razy szybciej. Mi pliva wystarcza przynajmniej (przy stosowaniu rano i wieczorem) na 3-4 miesiące, bo ma świetną pompkę i wystarczy dosłownie kropla do umycia(tekst jak z reklamy:P) Więc summa summarum bardziej sie opłaca niż jakieś rzadsze płyny. Po drugie ten którego uzywam z literką "F" chroni przed infekcjami grzybicznymi i odkąd go uzywam zadnej infekcji nie miałam.
Annie*
Angie masz rację, nie pomyślałam o wydajności icon_redface.gif Moja 500 ml Ziaja wystarcza mi na 2 miesiące, ale i tak ją ostatni raz nabyłam

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi co do kosmetyków hipoalergicznych. W takim razie z tego co podałyście to podoba mi się Biały Jeleń i rossmannowskie Babydream.

Wczoraj Angie podała link do kosmetyków i w nim kobitka mówiła o blogerce Sroce, więc i ja dołożę swoje 5 groszy tym razem na temat chusteczek nawilżanych.
Żeby nie było Zającu, że w niczym Ci nie pomagamy ;P
chusteczki nawilżane

kajetanka ja mało kiedy sprawdzałam skład kosmetyków, podobnie jak Ty etykiety na produktach spozywczych analizuję i to dokładnie, ale o kosmetykach nie pomyślałam. Też już mam metlik w głowie ... zwariować można.

Dobra wypiłam kawę i zabieram się za coś ... najpierw pójdę do sklepu, bo tak to bym mogła caly dzień przed komputerem przesiedzieć.
zając_Poziomka
Chusteczki do dupki icon_smile.gif
Pampers - kiepski skład. Uwaga! Zawierają Ethylhexylglycerin - składnik, który jest zabroniony do produkcji kosmetyków mających kontakt z okolicą oczu!
Bobini Baby Sensitive - powiedziałabym, że dobry skład icon_smile.gif
Babydream - skład mają dobry, ale ponoć są mało wilgotne, szybko wysychają i są cienkie; Natural z wyciagiem z nagietka zawierają ten sam konserwant co Pampers = nie przecieramy nimi oczu.
HiPP Babysanft - dobry skład, świetne opinie, dośc drogie (ok10zł za 56szt)
Huggies Natural Care - super skład icon_smile.gif
Penaten - dobry skład
Real quality baby wet wipes fresh oraz Real TiP Baby wet wipes - świetny skład i cena czyni cuda 02.gif Uwaga: pozostałe z Reala są be icon_wink.gif sama woda z konserwantami
Nivea Baby - wszystkie jak leci mają tonę parabenów (czyli parafiny). Mają jednak bardzo dobre opinie.
Johnson`s Baby - dobry skład
Wickies z Kauflandu - jeden z najlepszych składów icon_smile.gif
Bambino - skład to praktycznie sama woda + konserwanty icon_smile.gif
Bella Baby Happy - mam mieszane uczucia, 3/4 to konserwanty
Cleanic Dzidzius - jeszcze więcej konserwantów icon_wink.gif
Dada - znów konserwanty i woda; przy czym Dada Cotton Ultra Sensitive są naprawdę spoko icon_smile.gif


Osobiście zakupię zapewne któreś z tych dwóch z Reala, kauflandzkie lub Huggies icon_smile.gif Chyba wezmę z każdych po 1 opakowaniu na próbę icon_smile.gif

To się naaaaaczytałam icon_biggrin.gif
zając_Poziomka
kajetanko, Tantum Rossa jest idealna do płukania rany po nacięciu icon_smile.gif

Annie
, prosze nie zrzucać takiej odpowiedzialności na moje barki icon_wink.gif

Żeby dziewczyny nie było - nie demonizujmy tak strasznie wszystkich tych składników icon_smile.gif Dzieci od nich nie umrą (a my tym bardziej!), w najgorszym wypadku skóra będzie podrażniona lub wyjdzie na jaw uczulenie. Ja szukam jak najlepszego składu, bo jeśli mam wybór, to dlaczego mam go nie wykorzystać? Szczególnie, że można zauważyć, że o dziwo te tanie marki, które zazwyczaj mijamy mają najlepsze kosmetyki dla naszych maluszków icon_smile.gif

Zaczynam się też zastanawiać czy sama się nie przerzucę na żel i balsam z Babydream icon_smile.gif Skoro mogę graniczyć niedobre składniki i to nparwdę małym kosztem? icon_smile.gif

Annie, fajny ten blog icon_smile.gif I dużo chusteczek, których nie znam, więc chętnie przestudiuję icon_smile.gif Generalnie trudno znaleźć skład bardzo wielu chusteczek (np z Pampersowymi miałam problem)




adzia25
No i prosze, siedze jak wariatka i szukam na tutejszych str jakich testow/porownan roznych produktow icon_mrgreen.gif ... ale tutaj jakos nie wiele tego jest 21.gif Generalnie prym wiedzie mustela... Ja z ich kremu przeciwroz stepom jestem zadowolona, jest mega wydajny i super sie wchlania, zobaczymy czy bedzie dzialal jak nalezy icon_cool.gif
Dla dzieci patrzylam, ze sa serie ktore w 90 % sa ze skladnikow naturalnych icon_rolleyes.gif musze popytac znajomych, choc obawiam sie, ze niewielu z nich wie o parabenach i reszcie... 29.gif
Jesli uda mi sie byc w Pl to moge zrobic male zapasy, ale i tak bede musiala tu na cos sie zdecydowac, wiec wiele pracy przede mna 06.gif
Poza tym pamietam moje zdziwienie jak wlasnie robilismy "zapasy" przed wyjazdem i na opakowaniu kabanosow bylo napisane "bez fosforanow" icon_eek.gif Nie no super, ze bez, ale tzn ze wczesniej byly tam FOSFORANY, masakra 37.gif

Dziekuje za info odnosnie chusteczek 06.gif
Annie*
Zajacu ależ ja wiem doskonale, żeby nie wariować w drugą stronę icon_smile.gif Tylko mnie to po prostu denerwuje, bo wiesz o co chodzi, cukrzyca już poniekąd jest chorobą cywilizacyjną a ładowany cukier jest do wszystkiego. Oczywiście można już coraz częściej znaleźć produkty o dobrym składzie ale za odpowiednia cenę (żeby dobrze się odżywiać trzeba więcej zapłacić), dobrze, że nie przenosi się to na kosmetyki, bo tutaj z tego co widzę jest odwrotnie, im bardziej znana firma, tym droższa i gorsze badziewie w składnie można znaleźć.
Wkurza mnie, że wszyscy dookoła mnie trują 06.gif

Nooo Tantum Rossa jest super - również polecam. Ja w połogu oprócz tego, że sobie polewałam moje pęknięcie to jeszcze robiłam irygację co 2-3 dni.

A co do tych chusteczek z blogu to się też własnie zastanwiam czy one wszystkie są dostępne w Polsce, bo wielu z nich na oczy nie widziałam icon_rolleyes.gif

Już 14:00 a mnie się nic nie chce, mąż za godzinę pracę konczy a ja jestem w czarnym lesie ... ze WSZYSTKIM. Dobrze, że chociaż wczorajszą pomidorówkę mam, bo tak to nawet bym nie miała czym nakarmić tych moich chłopaków.
Dzisiaj mam lenia wyjątkowego.
komunikacja24
Jestem....
z dzieciatkiem wszystko super,ksiażkowe pomiary,przepływy i co tam jeszcze.
Waży 338g.I bankowo chłopak.
Zajacu mozesz mi na stronce zmienić,że będzie chłopak i że termin porodu jest na 7 grudnia.
Paseczke idealnie,bo to dokładnie 20t,2 dzień.
A tu proszę,mój mężczyzna:) jednak urosło coś między nóżkami i to jakie 06.gif


siusiaka pokazał całego,ale za nic nie chciał sie pokazywać z buzi.....też mam bezwstydnika,cały czas chował buziulkę w rączki lub się odwracał i w ogóle to tak szalał,że lekarz musiał go mierzyć dłużej niz to zwykle trwa:)
zając_Poziomka
Annie, od cukru gorszy jest syrop glukozowo-fruktozowy :/ Niestety dużo tańszy, więc jest absolutnie wszędzie :/ A im bardziej znana marka, tym większy syf (choćby Nestle). Wiecie, że płatki typu fitt maja wiecej cukrów w składzie niż czekoladowe dla dzieci? icon_biggrin.gif
Niestety, producenci zarabiają na naszej nieświadomości.
Co do cen - często sie zdarza, że te marketowe produkty mają całkiem niezłe składy, a są tańsze icon_smile.gif Ale to tak jak z tymi kosmetykami dla dzieci - trzeba usiąść, przeanalizować, porównać... kto ma na to czas w sklepie?

Też mam dziś lenia icon_smile.gif Ale obiad robię na kolację, więc nie musze się spieszyć icon_biggrin.gif

komunikacjo, no proszę icon_smile.gif A jednak icon_biggrin.gif Super, że wszystko w porządku z dzidziusiem icon_smile.gif
Cóż te nasze maluchy takie niechętne do pokazywania buziek? icon_smile.gif
Annie*
komunikacjo nooo piękny i duży chłopak icon_biggrin.gif Gratuluję jeszcze raz icon_smile.gif Jesli chodzi o inny termin porodu, to bym się tak tym nie sugerowała, dlatego, że zawsze jest to orientacyjne w zależności od wielkości dzieciątka (a i błąd pomiaru również mógł się wkraść).
Najlepiej wziąć ten pod uwagę jaki wyszedł na pierwszym USG prenatalnym. Mnie tak z Julkiem przesuwali ten termin raz w tą raz w tamtą, co lekarz/inny sprzęt tym dziecko większe/mniejsze. Ja zaczynałam z terminem 25 luty a urodziłam 10 marzec icon_rolleyes.gif W szpitalu już od 4 marca leżałam. Jak mi sie po raz drugi tak przydarzy to chyba rozniosę ten szpital.
zając_Poziomka
CYTAT(Annie* @ Tue, 22 Jul 2014 - 15:06) *
komunikacjo nooo piękny i duży chłopak icon_biggrin.gif Gratuluję jeszcze raz icon_smile.gif Jesli chodzi o inny termin porodu, to bym się tak tym nie sugerowała, dlatego, że zawsze jest to orientacyjne w zależności od wielkości dzieciątka (a i błąd pomiaru również mógł się wkraść).
Najlepiej wziąć ten pod uwagę jaki wyszedł na pierwszym USG prenatalnym. Mnie tak z Julkiem przesuwali ten termin raz w tą raz w tamtą, co lekarz/inny sprzęt tym dziecko większe/mniejsze. Ja zaczynałam z terminem 25 luty a urodziłam 10 marzec icon_rolleyes.gif W szpitalu już od 4 marca leżałam. Jak mi sie po raz drugi tak przydarzy to chyba rozniosę ten szpital.


A już najlepiej najlepiej najlepiej obliczać wg daty ostatniej miesiaczki, o ile cykle sa w miarę regularne. Pamietam, że w zależności od długości cyklu dodaje sie lub odejmuje dni.

Bodajże po 12 albo 13 tygodniu każde dziecko rozwija się inaczej, jedne są większe, inne mniejsze. Nie widzę w ogóle sensu podawania na takim etapie daty porodu... Ja na wynikach z usg mam podane wymiary wg tygodni (zazwyczaj się mniej wiecej zgadzają z faktycznym wiekiem cąży) i dopisek: +- 9dni! 9 dni w jedną, 9 w drugą i wychodzi, że w przypadku 2 dzieci o tych wymiarach moze być ok 3 tygodni różnicy!

U mnie jak lekarz się dowiedział, ze mam cykle 28dni to już w ogóle nie podawał daty wg USG, bo nie było sensu icon_biggrin.gif Tylko na początku powiedział, że dzidziuś jest mniejszy niż wskazuje data ostatniej miesiaczki (czyli prawdopodobnie miałam później owu), a juz później mówił że parametry mniej więcej zgodne z wiekiem ciąży.


Dobra, idę w końcu sprzed tego komputera icon_razz.gif
Annie*
CYTAT(zając_Poziomka @ Tue, 22 Jul 2014 - 15:15) *
A już najlepiej najlepiej najlepiej obliczać wg daty ostatniej miesiaczki, o ile cykle sa w miarę regularne. Pamietam, że w zależności od długości cyklu dodaje sie lub odejmuje dni.


Dokładnie, potem to rodzi niepotrzebne stresy itp. Ja studiowałam, już 2 tyg. przed 25 lutym przestałam jeździć na uczelnię, bo się bałam, że nie dojadę do szpitala a urodziłam miesiąc później, bez sensu icon_rolleyes.gif

O matko z córką ja już też idę, bo w końcu przyrosnę do tej kanapy ...
Cherie
No mi się udało oderwać od kanapy, ale po wczorajszym bieganiu nie było to łatwe, i zrobiłam obiad na 2 dni oraz oporządziłam 2 opakowania kurek do zamrożenia. Zającu u mnie wpisz chłopca

komunikacja - no u mnie na połówkowym też się objawił siusiek w pierwszym momencie, no i nie było żadnych wątpliwości. Co do terminu się nie sugeruj, bo tak jak dziewczyny napisały, teraz już jedne dzieci są większe a drugie mniejsze. U mnie z pierwszego USG tego w 13 tyg. wyszedł termin 21.11. no i z miesiączki też mniej więcej tak wychodzi, bo ja standardowo miałam 33 - 35 dniowe cykle.

karolcia_d291
adzia co do wózka nie miałam okazji nim jeszcze pojeździć, ale siostra cioteczna mojego męża ma taki wózek, nie wiem czy dokładnie tej firmy, ale stelaż, koła itd. wyglądają tak samo. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będziemy u niej w odwiedzinach to sobie wypróbuję. Może w końcu się na coś zdecyduje icon_smile.gif a właśnie tak jak Annie dobrze pamiętasz mieszkamy w domu więc wagą się nie przejmuję, a strasznie podobają mi się te koła.

komunikacja super że u maluszka wszystko w porządku. icon_smile.gif icon_smile.gif

zając, annie jak macie czas to szukajcie takich informacji, ja z chęcią poczytam. Bo mi brakuje natchnienia na takie szukanie.

Dziewczyny rozpisałyście się jak szalone, ale to bardzo dobrze. Co do chusteczek pampersa uważam (jak i pampersy) że są przereklamowane, ale to tylko moje zdanie.
Co do białego jelenia to ja używam już od dłuższego czasu płynu do higieny intymnej jak i mydła w płynie z tej firmy. Myję nią twarz głównie bo działa to na nią zbawiennie.

Cherie obiad na dwa dni zrobiłaś, mi to nawet na dzisiaj się nie chciało nic wymyślać. W ogóle chodzę jak troll, śpiącą i bez siły.
mikkowska
Jeny ja za Wami daleko w polu ciągle jestem, ani jednego łaszka nie mam.

Zającu dobrze, że taka forumowa informacja o kosmetykach nam się pojawiła to bynajmniej wiemy na co zwracać uwagę, ja przy Olku się aż tak nie zagłębiałam, ale skoro mamy wybór tak jak piszesz to czemu nie icon_smile.gif

karolcia_d291 wiesz ta kiecka to nie żadna tam ciążowa, ale w Simple mają fajne fasony i spokojnie mam jeszcze luz z zakładką na za miesiąc, bo to wesele to też dopiero 6 września, także czasu a czasu, ale mogę jeszcze trochę w brzuszku przybrać różnicy mi nie zrobi. Mam tak samo jak Ty nic mi się nie chce, dobrze, że maż miał pomysł na obiad, ale zarzekłam się, że ja kupię składniki i niech sobie sam robi jak chce. Wczoraj zrobiłam dobre cashotto icon_smile.gif Kotlety już nam się znudziły.

komunikacja no to będziesz miała dwóch Łobuziaków icon_smile.gif Też super! Ty bynajmniej wiesz jakie ciuszki już kupować, bo ja ciągle się kręcę i czaję i nic jeszcze nie kupiłam. Jak ta durna latam po tych sklepach i czekam na sygnał "START" icon_biggrin.gif

andzia25 ten wózek co pokazałaś to jakiś kosmos icon_razz.gif Ale nie powiem, szał robi icon_smile.gif Mnie to tak korci do poznania płci, że sobie nie wyobrażasz, a Ty chcesz mieć zupełną niespodziankę, no podziwiam ponad wszystko!

kajetanka wiesz syna sprzedałam, ile tam wytrzyma to zobaczymy icon_smile.gif Nie powiem trochę odpoczywamy, a mamy go jednego a co ma powiedzieć nasza Naz z taką gromadką icon_smile.gif Babć brakuje w tym momencie icon_biggrin.gif Drugi dzień bez niego na razie owszem jest pusto jak się wejdzie do domu, ale wiem, że jest w dobrych rękach nic mu nie grozi. Poza tym mówiłam mu, że jak już będzie chciał do mamusi to ma powiedziec babci, wiem, ze to 3latek, ale bardzo rozumny.

Zaproponowałam mężowi wypad nad morze, spanie pod namiotem albo w aucie taki spontan jednonocny. Mamy wielkie combi, gdzie spokojnie można się rozłożyć. Wiem pomyślicie, wariatka w ciąży, ale życie jest takie krótkie icon_razz.gif W sumie zachodu słońca nad morzem nie widziałam i chętnie skorzystam z okazji.
zając_Poziomka
mikkowska, gdyby nie to, że nad morze mam jakieś 10 godzin i nie wyrobię w samochodzie, to też bym pojechała pod namiot icon_smile.gif
kajetanka
Zając, pewnie, że to dobry pomysł przerzucić się na dzieciowe żele i balsamy (ja balsamy już na studiach kupowałam icon_smile.gif ), szczególnie kiedy będziesz karmić i tulić maluszka do gołego ciała, po co ma ciuciać takiego sztucznie wypachnionego cyca? icon_wink.gif

Adzia, też ubolewam nad tym, że większość tych mądrości dotyczy produktów u mnie niedostępnych. Jedyne co mnie cieszy, to zielone huggiesy, bo tutaj też są, zresztą na huggiesach jedziemy niemal od początku (do dziś kupuję, bo takie husteczki nawilżane to rewelacja w wielu sytuacjach 02.gif ). Akurat one są jak dla mnie idealnie nawilżone, nie za słabo, nie za mocno.

Annie, też mnie irytuje ta wszechobecna, wciskana po cichaczu do wszystkiego chemia. Nie będę używać pieluch, czy podpasek wielorazowych, nie będę prać w orzechach, ale jeśli można wybrać kosmetyki z mniejszą ilością świństw, to jak najbardziej jestem za icon_smile.gif

Komunikacja, to jajka są?? Niezłe icon_biggrin.gif

Mikkowska, no stress icon_smile.gif Ty jeszcze przed połówkowym jesteś, mało która z naz szalała po sklepach przed 20tc icon_smile.gif Ja jestem prawie 2 miesiące. dalej, a kupiłam na razie 5 bodziaków icon_biggrin.gif No i po kilka sztuk mi teraz brat przywiózł. Żadnych kosmetyków, wkładek, sprzętu ciężkiego. Jakoś się tym nie stresuję 06.gif
3-latek to już duże dziecko, na pewno powie kiedy będzie tęsknił. My wyjechaliśmy z PL jak Kaja miała 2,5 roku, a i tak mówiła, że tęskni za Babcią, teraz sama jak tylko chce, prosi o telefon i dzwoni sobie z nią pogadać icon_wink.gif

Co do wypadu nad morze, popieram w całej rozciągłości icon_biggrin.gif Szczególnie jak "pozbyliście się" dziecka. My często tak jeździliśmy jako bezdzietni, wsiadaliśmy w auto, palec na mapę i fruuu, jak się ściemniło, jakiś parking w lesie i rano niespodzianka, gdzieśmy to wylądowali icon_biggrin.gif Przy złożonych siedzeniach ja kładłam się całkiem wyprostowana, więc warunki nawet komfortowe, potem tylko prysznic w jakimś ośrodku icon_smile.gif W ciąży byliśmy nad morzem, to spaliśmy po przyczepach kempingowych i też było fajnie icon_smile.gif "Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoooda" icon_biggrin.gif




alecta
CYTAT(mikkowska @ Tue, 22 Jul 2014 - 18:23) *
Zaproponowałam mężowi wypad nad morze, spanie pod namiotem albo w aucie taki spontan jednonocny. Mamy wielkie combi, gdzie spokojnie można się rozłożyć. Wiem pomyślicie, wariatka w ciąży, ale życie jest takie krótkie icon_razz.gif W sumie zachodu słońca nad morzem nie widziałam i chętnie skorzystam z okazji.


A może znowu Tour de Europa icon_wink.gif
To dopiero byłoby szaleństwo w ciąży icon_smile.gif

Ja też nic jeszcze nie mam, bo po Tymku wszystkie body i pajace wydałam jako, że wtedy więcej dzieci nie planowaliśmy.
Na razie nawet jakoś weny nie mam na kupowanie.
Muszę najpierw płeć poznać icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.